Logo

KUPUJEM KOMBI ILI MINI BUS

Sve teme vezane za bilo šta. Samo ime kaže :)

Postod Krle » Uto Jan 24, 2012 10:09 am

Jeste stranac, majstor dovozi minibuse iz RO, ima par "Iveco"-a i jedan "Isuzu"...
Krle
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4986
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 12:55 pm
Lokacija: negde po Srbiji

Sponzor

 

Postod Sasa » Sre Jan 25, 2012 11:21 pm

Moze li ovde neko da mi odgovori, da li medjumesna i medjugradska linija moze da se registruje sa tri minibusa od 12-21 sedista, koji imaju "skibox" za prtljag??? Naravno, podrazumevam da su minibusi u vlasnistvu firme... Da li ima nekih ogranicenja u smislu broja vrata, izgleda starosti? Te podatke nisam nasao nigde. Mozda je pitanje u pogresnoj temi, izvinjavam se, ali nisam nasao pogodnije mesto :D
Sasa
Član
 
Postovi: 12
Pridružio se: Ned Jan 22, 2012 5:41 pm
Lokacija: Krusevac

Postod mihaelsb » Sre Jan 25, 2012 11:25 pm

MS PK imam trafica 2008 i transita 1999 ako te zanima aj na pp
mihaelsb
Član
 
Postovi: 755
Pridružio se: Sub Apr 09, 2011 7:23 pm
Lokacija: Around Croatia

Postod MS PK » Čet Jan 26, 2012 12:02 am

Video sam ih i svidja mi se reno bas,ali su mali za moje potrebe.Treba mi nesto od 15-18 sedista ili 8 ali povisen i produzen da bih mogao jos da stavim.Hvala u svakom sl.
MS PK
Profesionalni vozač
 
Postovi: 218
Pridružio se: Ned Jan 15, 2012 2:37 am

Postod MS PK » Čet Jan 26, 2012 12:12 am

Sasa je napisao:Moze li ovde neko da mi odgovori, da li medjumesna i medjugradska linija moze da se registruje sa tri minibusa od 12-21 sedista, koji imaju "skibox" za prtljag??? Naravno, podrazumevam da su minibusi u vlasnistvu firme... Da li ima nekih ogranicenja u smislu broja vrata, izgleda starosti? Te podatke nisam nasao nigde. Mozda je pitanje u pogresnoj temi, izvinjavam se, ali nisam nasao pogodnije mesto :D

Vidim da ti niko neodgovara od starijih kolega pa da ti ja kazem nesto sto sam "cuo".Mnogo je tesko da dobijes liniju,mene je to dugo mucilo jer sam vozio liniju na divlje.Kazu moras da imas reg.firmu za prevoz najmanje 3god. i da imas kao najmanje 3 autobusa od neznam koliko mesta.To sam cuo.Jedino da se udruzis sa nekom firmom koja se vec bavi linijskim prevozom pa da radis na njihove papire,ali nije ni to bas nesto mnogo pametno.Ima caka da vozis liniju kao vanlinijski prevoz.Pravis ugovor sa nekom firmom o prevozu njihovih radnika,imas spisak putnika,uplatnice i sl. i onda vozis redom i nekoristis aut.stajalista.To ti je nesto kao naj legalnije tj.prolazi kod inspekcije.Toliko mogu da ti kazem.Idi do saobracajnog insp.pa se raspitaj.
MS PK
Profesionalni vozač
 
Postovi: 218
Pridružio se: Ned Jan 15, 2012 2:37 am

Postod sasa-74 » Čet Jan 26, 2012 10:23 am

negas je napisao: Nema auta bez TAMica! Nekad su inzenjeri Dajca projektovali motor za bus bez goriva, al im bilo glupo zbog konkurencije, pa resili da ga naprave samo da radi bez vode :wink: :wink:
sasa-74
Mehaničar
 
Postovi: 3160
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 4:10 pm
Lokacija: Batocina

Postod Sasa » Čet Jan 26, 2012 10:57 am

Procitao sam imenjace, nasao sam je ranije. Hvala u svakom slucaju. Ono sto me zbunjuje jeste i dalje vrsta vozila. Moze li minibus ili ne?? Po zakonu autobus je svako vozilo sa vise od devet sedista...
Sasa
Član
 
Postovi: 12
Pridružio se: Ned Jan 22, 2012 5:41 pm
Lokacija: Krusevac

Postod Sasa » Čet Jan 26, 2012 10:59 am

MS PK hvala i tebi :wink: nacuo sam nesto za takvu varijantu, i uzecu je u razmatranje. Iskreno, vise volim da radim onako kako treba bez koriscenja tih zakonskih rupa, ali ako nema drugog nacina, bolje je i to nego nista. U ovoj drzavi ionako niko ne postuje zakon :D
Sasa
Član
 
Postovi: 12
Pridružio se: Ned Jan 22, 2012 5:41 pm
Lokacija: Krusevac

Postod joza » Čet Jan 26, 2012 1:39 pm

Vidim da ti niko neodgovara od starijih kolega pa da ti ja kazem nesto sto sam "cuo".Mnogo je tesko da dobijes liniju,mene je to dugo mucilo jer sam vozio liniju na divlje.Kazu moras da imas reg.firmu za prevoz najmanje 3god. i da imas kao najmanje 3 autobusa od neznam koliko mesta.To sam cuo.Jedino da se udruzis sa nekom firmom koja se vec bavi linijskim prevozom pa da radis na njihove papire,ali nije ni to bas nesto mnogo pametno.Ima caka da vozis liniju kao vanlinijski prevoz.Pravis ugovor sa nekom firmom o prevozu njihovih radnika,imas spisak putnika,uplatnice i sl. i onda vozis redom i nekoristis aut.stajalista.To ti je nesto kao naj legalnije tj.prolazi kod inspekcije.Toliko mogu da ti kazem.Idi do saobracajnog insp.pa se raspitaj.

Kolega, mada se danas svi trudimo kako da prodjemo bolje i lakse, na ovakvom forumu NE BI TREBALO iznositi cinjenice kako da se zaobidje zakon i prevari sistem, jer samim tim se uskace u posao nekom nasem drugom kolegi koji je propljuvao krv da napravi sve regularno i kako treba.
Ja ovaj zakon za linije ne znam, ima linijskih prevoznika na ovom forumu pa neka oni tacnije kazu, ja radim vanlinijski pa znam umot domenu sta treba, ali saveti tipa da se vozi linija a zaobilazi zakon, to nikom netreba, i ne prolazi ni kod jedne inspekcije i opstine

Barem ja mislim tako
Korisnikov avatar
joza
Član
 
Postovi: 1133
Pridružio se: Čet Dec 25, 2008 1:54 am
Lokacija: Backa Palanka

Postod MS PK » Čet Jan 26, 2012 7:16 pm

Izvinjavam se,nisam imao losu nameru,ali nazalost tako kod nas funkcionise sistem.Necu dalje da iznosim cinjenice i zasto i kako i da sirim temu.Zeznuo sam se pa nisam odmah otisao na pp. to mi je najveca krivica. :oops:
MS PK
Profesionalni vozač
 
Postovi: 218
Pridružio se: Ned Jan 15, 2012 2:37 am

Postod Krle » Uto Jan 31, 2012 3:58 pm

Krle
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4986
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 12:55 pm
Lokacija: negde po Srbiji

Postod joza » Uto Jan 31, 2012 4:16 pm

Po meni ovaj samo da je u svetlijoj boji, ovako dosta dobro izgleda.
Ima tih malih TAM ova nekoliko, ima i onaj sa klimom dosta dobro izgleda.
Korisnikov avatar
joza
Član
 
Postovi: 1133
Pridružio se: Čet Dec 25, 2008 1:54 am
Lokacija: Backa Palanka

Postod sasa-74 » Sre Feb 01, 2012 11:36 am

a ima i elektricne retrovizore... :mrgreen:
negas je napisao: Nema auta bez TAMica! Nekad su inzenjeri Dajca projektovali motor za bus bez goriva, al im bilo glupo zbog konkurencije, pa resili da ga naprave samo da radi bez vode :wink: :wink:
sasa-74
Mehaničar
 
Postovi: 3160
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 4:10 pm
Lokacija: Batocina

Postod Krle » Sre Feb 01, 2012 3:10 pm

Ili brate ovaj, naravno ne po ovoj ceni...

http://www.mojauto.rs/polovni-autobusi/ ... -_1991_god
Krle
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4986
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 12:55 pm
Lokacija: negde po Srbiji

Prethodni

Povratak na Pricaonica

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost