Logo

Autobusi domaće proizvodnje kod naših prevoznika

Sve teme vezane za bilo šta. Samo ime kaže :)

Re: Autobusi domaće proizvodnje kod naših prevoznika

Postod Kassbohrer » Sub Avg 18, 2012 6:29 pm

Pa dobro si ti rekao ako prestanemo da se zanosimo nekom našom auto-industrijom i da živimo u prošlim vremenima onda možda imamo neke šanse da krenemo lagano naprijed sa proizvodnjom.
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Re: Autobusi domaće proizvodnje kod naših prevoznika

Sponzor

 

Re: Autobusi domaće proizvodnje kod naših prevoznika

Postod profa_chb » Sub Avg 18, 2012 8:19 pm

šta ga znam, ne znam čemu busanje u prsa našim proizvodima, a šta bi falilo da proizvodimo tuđe modele u našim fabrikama? radi se tako u svetu. tu je jedina kvaka to što ima manje posla za inženjere, ali ko ih (nas) **be, ionako zbog nedostatka sredstava za R&D, nemaju ni posla, a ovi koji imaju smišljaju kako da konstrukciona rešenja stara 20ak i više godina malo prilagode...
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Autobusi domaće proizvodnje kod naših prevoznika

Postod Nele Nibus » Sub Avg 18, 2012 10:41 pm

E ljudi moji crni dani su došli za nas. Privreda nam puca na svim šavovima, takav smo narod da nam je draže tuđe prozapadno kršeto nego da ulažemo u našu proizvodnju makar radili kao nekadašnji nezaboravni Sanos 315 po licenci. To se s pravom može reći da je bio naš ponos, mislim na bivšu Jugu jer ko je drugi u ono vreme imao licencu osim Fapa i 11 Oktobra Skoplje da kopira oblike tada popularnog MB O 303, pa Ikarbus i Neobus su pravili nešto već naše i takođe TAM je delo Slovenačkih inženjera. Ta vremena su na žalost davno prošla a danas je sve crnje, bivša Vlast je proizvodnju dovela do prosjačkog štapa, što su mogli privatizovali su za kilo pečenja i litar šampanjca i naravno slikanje za novine, a nešto je malo kasnije mic po mic samo dno dna odnosno stečaj. Lasta i Ikarbus bi mogli da se sastave pa da Ikarbus pravi vozila kao što to čini Niš ekspres, em ti korisno em te jeftinije košta, a za ino linije ili malo se bolje potrude ili uzmu nešto od stranaca i eto rešenja, naravno i proizvodnja sa strane za druge prevoznike koji su za taj Ikarbus zainteresovani.
Upotreba mojih fotografija na news portalima, facebook-u i štampi nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti!

Image
Nibus 400.31 generacija 2007. Ko 397 ex 561
Korisnikov avatar
Nele Nibus
Student saobraćaja
 
Postovi: 9056
Pridružio se: Ned Nov 15, 2009 2:26 am
Lokacija: Pancevo, Niš

Re: Autobusi domaće proizvodnje kod naših prevoznika

Postod Marko » Ned Avg 19, 2012 12:39 am

Teško je ući na strano tržište posebno na rusko koje je veoma zatvoreno proizvođače van rusije( ne racunajte kineze) .
Ikarbusove 218-ce su daleko ispred bilo kog ruskog gradskog autobusa . Naše tržište je malo i muči ga nedostatak novca za prostu reprodukciju a o investicijama da se nepriča . Imaš pamet radnu snagu ali nemaš ono ključno novac .
Dok se nereši to nema napretka a njega mogu da donesu samo stranci koji bi preuzeli fabrike i osavremenili proizvodnju . A njih moras da namamiš subvencijama i sigurnim poslovima .
Žalosno je što današnja deca misle da je Mocart bio vlasnik kladionica, a ne da je prodavao čoko kugle

# Vratite Risa u Vojnu akademiju
Marko
Član
 
Postovi: 12129
Pridružio se: Uto Apr 29, 2008 10:54 pm
Lokacija: Nakon uništenja zvezde smrti planeta Endor

Re: Autobusi domaće proizvodnje kod naših prevoznika

Postod Nele Nibus » Ned Avg 19, 2012 12:16 pm

More da mi prvo razvijemo proizvodnju za sopstveno tržište pa polako posle doći ćemo no dalje a i ne moramo baš na strano tržište.
Upotreba mojih fotografija na news portalima, facebook-u i štampi nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti!

Image
Nibus 400.31 generacija 2007. Ko 397 ex 561
Korisnikov avatar
Nele Nibus
Student saobraćaja
 
Postovi: 9056
Pridružio se: Ned Nov 15, 2009 2:26 am
Lokacija: Pancevo, Niš

Re: Autobusi domaće proizvodnje kod naših prevoznika

Postod Aleks_BGD » Ned Avg 19, 2012 6:37 pm

Domacu proizvodnju smo mi sami unistili,unistile su je domace velike firme,koje imaju velike vozne parkove i umesto da kupuju to sto sami pravimo one kupuju strane uvozne proizvode.I normalno je da domaca prozivodnja tone,kad nema priliva novca a kad nema priliva novca nema ni razvitka ka boljem.Ali opet sa druge strane i sami domaci prozivodjaci nece ili ne zele da se malo potrude da ponude nesto bolje i kvalitetnije pa su kupci samim tim prinudjeni da kupuju inostranu robu.Sve to ima svoje,i sve to ide vezano..Primera radi Ikarbus je fino krenuo gradska 103ka je cudo od busa,mehanicari u garazi kod nas u Veoliji je hvale samo tako,kazu uz odrzavanje nadzivece svaku N seriju i svaki Neobus.Drugo turisticka serija 412 i 415 su isto odlicni busevi,super su poceli ali opet Ikarbus je stao sa razvojem.Dobro za troosovinca i nije bilo neko interesovanje ali za IK 412 je i bilo prodaje i da su ga modernizovali i unapredili verovatno bi bilo jos kupaca a samim tim i para...
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Re: Autobusi domaće proizvodnje kod naših prevoznika

Postod dusanman » Ned Avg 26, 2012 11:39 am

Domaća proizvodnja za mene,kako je ja vidim,idemo redom,
Neobus-Jedina fabrika :)
Nibus-Popravili se,mada mogli bi instrument table stare od fapova da promene :mrgreen:
Fap-Isti model 100godina,ko dozivi da promene sablon svaka mu cast :mrgreen: :roll:
Ikarbus-IkaRUS,Madjarus,ItalBUS,i nzm vise sa kime rade,glavno da je GRB NAŠ :mrgreen:
Megabus-unakaženi Volvo sa crnim farovima
MAZ-BIK-Reklamni prostor za MAZ! :wink:
Poslednji put menjao dusanman dana Uto Feb 05, 2013 5:23 pm, izmenjena samo jedanput
dusanman
Član
 
Postovi: 2750
Pridružio se: Pon Feb 06, 2012 6:57 pm
Lokacija: Novi Žednik

Re: Autobusi domaće proizvodnje kod naših prevoznika

Postod negas » Sub Dec 29, 2012 6:25 am

Dobro je, radice Ikarbus, teba ubaciti i Neobus !!!

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... B0%21.html
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Prethodni

Povratak na Pricaonica

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost