Logo

Vožnja bicikala

Sve teme vezane za bilo šta. Samo ime kaže :)

Re: Vožnja bicikala

Postod nemanjatomic » Pet Avg 09, 2013 2:05 pm

Na nekom hrvatskom forumu jedna zena je napisala da je sa 30 i kusur godina naucila da vozi bicikl :D .A moj rodjak se prepao kaze da bicikl ima malo uticaja na voznju automobila.
Korisnikov avatar
nemanjatomic
Član
 
Postovi: 774
Pridružio se: Pon Jul 30, 2012 8:25 am
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja bicikala

Sponzor

 

Re: Vožnja bicikala

Postod danilo » Čet Sep 05, 2013 11:47 pm

Večeras sam ponovo vozio bicikl i moram ovo da podelim sa vama, pošto sam i dalje pod jakim utiskom.
I dalje se izvode radovi na toplovodu kod Carine (ugao Narodnih Heroja i Bulevara AVNOJ-a), ništa se živo ne radi ni danju, ni noću, ali nije to sada bitno, jer to nije tema. Naime, raskopano je tamo, oko 2 - 3 metra dubine, jedan deo i preko skroz je iskopano na trotoaru do samog ivičnjaka, znači do samog kolovoza. Ja prelazim na zeleno, na semaforu za pešake (na biciklistčkoj stazi, smer sve ok) i da bi zaobišao taj razrovani deo idem jedno 10ak metara kolovozom, da bi se posle popeo na trotoar.
Međutim, gospoda je tu lepo iskopala to sve, uništili trotoar, stavili sa strane (maltene se i ne vidi barikada), naravno kolovoz nisu očistili.
Pa je tako jedno metar do 2 od ivičnjaka, na kolovozu, gde sam ja prolazio, sve zasuto izuzetno tankim slojem peska, koji se ne vidi ni danju, po Suncu, a ni pod reflektorom noću, jer je tanak sloj, a zna se kako je to klizavo.
Uglavnom, nisam išao brzo, ispod 20 na sat, možda 15, držim pravac i samo tras u momentu ode mi volan skroz desno, ali u momentu.
Izgubim kontrolu, na kočnice, prednja, zadnja, i vidim klizam se, ne vrede kočnice, ne pomažu. Ja več vidim sebe da slećem u onaj kanal, reko vrat gotov, kičma... videćemo, a šta ću sa s glavom... e samo mi je to u tim trenucima prošlo kroz glavu. Neopisiv osećaj, onako kočiš, klizaš se, misliš gotovo je, nema šanse da staneš, a opet u tim trenucima o tome ti sve ide kroz galvu onako hladnokrvno, bez panike. I na kraju sletim sa sedišta i uspem jedva, ali jedva, jer imam jake kočnice, da stanem tik, ali tik uz ivicu.
Opalio sam u onu barikadu, znači nisam verovao šta me snašlo.
Stanem, ne znam da li da vozim ili ne, gledam čitav sam, a i bicikl isto.
Zviznuo sam cevanicu, valjda me udarila pedala, na desnoj nozi, bolelo posle, peklo, ali sad već prolazi, nije ništa.
Uzmem čistim onaj volan pun peska, ne znam gde ću dalje. Ovo mi se do sada nikada nije desilo.

Ne mogu samo da verujem da zbog nečije lenjosti, bahatosti, nezainteresovanosti i ne znam čega sve, bre treba neko da pogine, da bi oni dovezli cisterni u uzeli crevo u šake da to počiste. Mislim to je posao od par minuta, ali nekog baš briga, jer se njemu to nije desilo i to je tako i to tako prolazi.
Mislim ovi na bulevaru ne mogu semafore da našteluju, djp samo gluposti i idiotizme pravi na linijama, takmiče se kako da naprave što veće nebuloze i idiotluke, policija ne može da obezbedi jednu utakmicu, ovi ne mogu da operu ulicu od peska, pa šta je bre ovo ljudi moji...?
Mirko GSP
Korisnikov avatar
danilo
Student saobraćaja
 
Postovi: 9142
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 8:47 pm
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja bicikala

Postod MILE » Pon Sep 09, 2013 4:54 pm

Srbija.... Zemla aljkavosti i bezobrazluka.
MILE
Član
 
Postovi: 12938
Pridružio se: Pon Mar 15, 2010 10:57 pm
Lokacija: Šabac

Re: Vožnja bicikala

Postod Daree » Čet Sep 19, 2013 12:02 am

Promenio puno bajseva ali Capriolo mi nekako najbolji.Vozim uglavnom na Savskom keju a nekad i izmedju zgrada u bloku 45 pa odem do 44 bloka pa do bloka 70 pa do 70A pa se spustim dole i produzim do Buvljaka
Daree
Član
 
Postovi: 2858
Pridružio se: Pon Mar 07, 2011 10:22 pm

Re: Vožnja bicikala

Postod Sloba » Pon Okt 14, 2013 11:51 pm

Meni se svidelo ovo homoljsko leto (©Dragan Torbica, 2013) pa sam odlučio da ovaj vikend provedem u vožnji bicikla i slikanju autobusa. Sviđa mi se kombinacija pedalanja i foto-šustinga (©Cone) tako da mi ovo zasigurno neće biti poslednji put da učinim tako nešto.
Za vikend sam prešao oko 40 kilometara i napravio nešto više od 70 slika. Ali u svakom slučaju, bilo je veoma zanimljivo, i hteo bih da pozovem sve forumaše iz Novog Sada koji voze bicikle da se pridruže u budućnosti :)

Za sada jedna slika, Volvo B10M i moj Capriolo. Ukupno 252 konja :D
Image
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Vožnja bicikala

Postod profa_chb » Uto Okt 15, 2013 2:40 pm

Sloba je napisao:tako da mi ovo zasigurno neće biti poslednji put da učinim tako nešto.

Nemo' da ti dođem, pa da bude :mrgreen: Eh, a ja sam trenutno bicikla bez...
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja bicikala

Postod Sloba » Uto Okt 15, 2013 8:31 pm

Dodži dodži :D
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Vožnja bicikala

Postod becks89 » Uto Okt 15, 2013 8:44 pm

Jel ti bajs na mamlazni pogon? :D
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja bicikala

Postod Sloba » Uto Okt 15, 2013 8:54 pm

Nije, 100% nečural, samo sirova snaga :D
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Prethodni

Povratak na Pricaonica

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju

cron