Logo

ANKETA: Upitnik o zdravlju i bezbednosti vozača i putnika

Sve teme vezane za bilo šta. Samo ime kaže :)

ANKETA: Upitnik o zdravlju i bezbednosti vozača i putnika

Postod cone » Pon Okt 06, 2014 12:09 pm

Poštovani Forumaši,

Milan Dimitrijević, koji na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu sa kolegom radi na projektu razvoja novih malih sadržaja duž magistralnih puteva i autoputeva, zamolio nas je za pomoć:

Obraćamo se Vama, kao urednicima jedanog od najboljih sajtova koji se bavi temama autobuskog i kamionskog trasporta u regionu, gde u okviru vašeg foruma diskutuje na desetine profesionalaca i čije mišljenje moramo da uvažimo kao korisnika. Stoga, ukoliko ste u mogućnosti, na nekom delu foruma koji smatrate da je najprikladniji, postavite ovaj upitnik http://goo.gl/forms/FSMnUs3GID koji će nama pomoći u definisanju programskih ciljeva.


Pozivam sve koji su zainteresovani, da popune anketni list na datom linku, bez obzira da li ste vozači ili samo korisnici prevoza. Trudite se da odgovarate iskreno i objektivno kako bismo Milanu i njegovom kolegi obezbedili validne podatke.

Hvala!
:)
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

ANKETA: Upitnik o zdravlju i bezbednosti vozača i putnika

Sponzor

 

Re: ANKETA: Upitnik o zdravlju i bezbednosti vozača i putnik

Postod arh.milan » Uto Okt 07, 2014 9:56 am

Dragi forumasi, moje ime je Milan Dimitrijevic, prijavio sam se na forum pre svega da se zahvalim Moderatorima koji su nam izasli u susret, i ukoliko ima nekih nejasnoca da mogu da pojasnim :)

Ovo nam je jedan od prvih koraka koji ce nam pomoci u definisanju programskih zadataka, a krenuli smo od nekih studija radjenih u EU oko profesionalnih oboljenja vozaca, gde se govori o tezini tog posla i zdrastvenih problema koji prouzrokuje direktno ili indirektno kao sto je stres i sl. Pojavila se odgovarajuca tema na fakultetu, u okviru koje bi mogli da uradimo neki predlog koji bi proizasao iz nasih istrazivanja. Smatramo da je uvek dobro pitati i korisnike, pogotovo profesionalne vozace za misljenje i njihova iskustva, stoga jos jednom hvala Moderatorima i forumasima koji odvoje 1-2min svog slobodnoh vremena za ovu anketu. :)
arh.milan
Član
 
Postovi: 3
Pridružio se: Uto Okt 07, 2014 8:44 am

Re: ANKETA: Upitnik o zdravlju i bezbednosti vozača i putnik

Postod Nibus-ja » Čet Okt 09, 2014 1:38 pm

попунио анкету :wink: а имам уједно и предлог за Вас, можда није лоше и да један део анкете уживо покушате да одрадите код возача и то у разним превозничким фирмама како у градском и међуградском тако и у међународном превозу путника, верујем да ће неко изаћи Вама у сусрет :wink:
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: ANKETA: Upitnik o zdravlju i bezbednosti vozača i putnik

Postod arh.milan » Čet Okt 09, 2014 11:35 pm

Hvala puno Nibus-ja :) Nije loš predlog, svakako smo razmišljali na koji način bi mogli da dodjemo do relevantnih podataka, pa je i to bila opcija. Za sad smo se odlučili za ovu on-line anketu, ali u zavisnosti od pristiglih rezultata i boja učesnika pre svega profesionalnih vozača uvek postoji opcija da izadjemo na teren, na glavnu autobusku stanicu ili terminuse gradskog prevoza da i od njih dobijemo podatke :)
arh.milan
Član
 
Postovi: 3
Pridružio se: Uto Okt 07, 2014 8:44 am

Re: ANKETA: Upitnik o zdravlju i bezbednosti vozača i putnik

Postod profa_chb » Sub Okt 11, 2014 10:43 am

Popunio :wink:

Vezano za zamor vozača, sa aspekta okoline, mislim da su velik problem bilbordi sa izmenjivim sadržajem, posebno LCD displeji. Takođe, reklame za apoteke, i bilo koji neonski natpisi koji trepću. Ne znam da li se tvoja struka bavi tim detaljima, ali čisto da pomenem ovde :wink:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: ANKETA: Upitnik o zdravlju i bezbednosti vozača i putnik

Postod gospodin dzo » Sub Okt 11, 2014 2:07 pm

Popunio sam i ja...
Bilo bi sjajno kada bi postojale sprave za vezbanje duz AP da se malo popularizuje to....
Jer jednom kada sam se vracao s puta radio sam trbusnjake da bih se razbudio,ljudi su me gledali malo bledo,ne znaju sta je umor...
Cuvam i usvajam zensku decu od 17-18 leta,po mogucstvu sa stranim drzavljanstvom :mrgreen:
gospodin dzo
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4772
Pridružio se: Pon Dec 27, 2010 9:39 pm
Lokacija: Beograd

Re: ANKETA: Upitnik o zdravlju i bezbednosti vozača i putnik

Postod arh.milan » Ned Okt 12, 2014 8:52 pm

Hvala ljudi, puno :)

@profa_chb: Nismo se bavili tim stvarima, trenutno smo se posvetili ovom istražanivanju i pravljenju predloga projekta u okviru teme novih sadržaja u funkcija na jvnim prostorima. Svakako zapažanje vredno razmatranja da se možda u neki pravilnik unese minimalna udaljenost (treptućih) svetlećih reklama od puta ili propise nivo osvetljaja da ne ugrožava saobraćaj. Mada nisam bas neki strucnjak za tu oblast :)

@gospodin dzo: Upravo tako. Cilj ovog istraživanja i budućeg predloga projekta je dvojak. Jedan aspekt je zdrastveni, a drugi aspekt je bezbednosni, koji su često medjusobno povezani.
arh.milan
Član
 
Postovi: 3
Pridružio se: Uto Okt 07, 2014 8:44 am

Re: ANKETA: Upitnik o zdravlju i bezbednosti vozača i putnik

Postod profa_chb » Pon Okt 13, 2014 11:48 am

Možda zvuči malo neozbiljno, ali da li prostitucija povećava bezbednost u saobraćaju? Mislim, umorni kamiondžija stane kraj puta (bezbedno i propisno), razdrma se malo, i nastavi dalje. Ili ako nema mesta u kabini, ode u hotel, pa možda i prespava, itd. Trebalo bi ovo uzeti kao argument za legalizaciju prostitucije :idea:

Što se tiče sprava za vežbanje, možda bi bilo kul napraviti (ograđen) teren za mali fudbal, basket, bilo šta što uključuje više ljudi i nadmetanje, verujem da je to (u našem društvu) prihvatljivije od vežbanja na otvorenom (jer to je joga, a joga je za *****) :wink:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: ANKETA: Upitnik o zdravlju i bezbednosti vozača i putnik

Postod primo 1 » Pet Nov 11, 2016 1:35 pm

Ne znam koliko je ovo još aktuelno, ali ja sam popunio za svaki slučaj.
Profo, nije neozbiljno, pitanje je veoma dobro. Ne znam da li se negde mogu naći iskustva po tom pitanju u zemljama u kojima je to legalizovano.
Image
Korisnikov avatar
primo 1
Član
 
Postovi: 559
Pridružio se: Uto Avg 16, 2011 10:02 am
Lokacija: Novi Sad


Povratak na Pricaonica

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju