Logo

TEHNIKA VOZNJE

Sve teme vezane za bilo šta. Samo ime kaže :)

Postod MILE » Sub Dec 31, 2011 12:37 am

@Mafi
Ajde reci gde to mogu da se pomere u desnu stranu? Ne računam put Šabac - Valjevo koji je odlično rekonstruisan i urađena su prava stajališta van puta.
MILE
Član
 
Postovi: 12938
Pridružio se: Pon Mar 15, 2010 10:57 pm
Lokacija: Šabac

Sponzor

 

Postod Mafi » Uto Jan 03, 2012 4:53 am

Kolega ne znam zasto si se osetio prozvanim, rekao sam cast izuzetcima, ljudi koji stanu po sred kolovozne trake pa ako slucajno naidje biciklo ja ne mogu obici niti uciniti bilo kakvu drugu magiju da obidjem. Putevi nisu toliko uski da on mora stati bas po sredini kolovoza, a znam o cemu pricam, ne pomeri se ni zeru a nekad ga na stanicu mrzi da skrene, sada skoro sam video kod Domovine (kafane) T raskrisnica verovatno znas o cemu pricam, stojim iza coveka i on je stao, niti levo, niti desno da se pomeri do stanice, on je po sredini, on stoji i stoji i stoji ne pomera se, kada mi se ukazala prilika da ga obidjem obisao sam pa se ukljucio na put Sabac Obrenovac, gledam ih a oni 6 im briga nije, Znam da nema autobuskih stajalista.
Image
Mafi
Član
 
Postovi: 38
Pridružio se: Ned Dec 25, 2011 2:16 am
Lokacija: Vladimirci/Srbija

Postod MILE » Uto Jan 03, 2012 10:15 am

Nisam se osetio prozvanim, samo sam hteo da vidim na koje lokacije misliš. Ta stanica kod Domovine je posebna priča, neće ni jedan da se uvuče kako treba, ima neuređenog prostora na koji mogu komotno da se sklone dok primaju putnike.
MILE
Član
 
Postovi: 12938
Pridružio se: Pon Mar 15, 2010 10:57 pm
Lokacija: Šabac

Postod miham » Sre Jan 18, 2012 9:00 pm

nedavno sam izvezao mog neoplana do gornjeg manastira Ostrog,slava mu i milost..ja mislim da sam medju prvim kome je to palo na pamet a i uspjelo.. :D znaci svi parkiraju autobuse prije donjeg manastira i to dosta njih ne smije ni dotle doci,ja sam izasao do gornjeg,jes' da sam morao da reviziram po jednom u 3 krivine.. ;)
miham
Mehaničar
 
Postovi: 3258
Pridružio se: Ned Dec 12, 2010 10:52 pm
Lokacija: Niksic,Montenegro

Postod Nele Nibus » Sre Jan 18, 2012 11:57 pm

Svaka čast!
Upotreba mojih fotografija na news portalima, facebook-u i štampi nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti!

Image
Nibus 400.31 generacija 2007. Ko 397 ex 561
Korisnikov avatar
Nele Nibus
Student saobraćaja
 
Postovi: 9056
Pridružio se: Ned Nov 15, 2009 2:26 am
Lokacija: Pancevo, Niš

Postod milan.nk » Čet Jan 19, 2012 3:36 am

miham je napisao:nedavno sam izvezao mog neoplana do gornjeg manastira Ostrog,slava mu i milost..ja mislim da sam medju prvim kome je to palo na pamet a i uspjelo.. :D znaci svi parkiraju autobuse prije donjeg manastira i to dosta njih ne smije ni dotle doci,ja sam izasao do gornjeg,jes' da sam morao da reviziram po jednom u 3 krivine.. ;)


A mlado, ludo, neizivljeno :P :P :P
milan.nk
 

Postod Krle » Čet Jan 19, 2012 10:57 am

Svaka cast, mada bi sa vecim bila "nemoguca misija" :D
Krle
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4986
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 12:55 pm
Lokacija: negde po Srbiji

Postod miham » Čet Jan 19, 2012 11:06 am

nema sanse da moze sa vecim..ja sam uspio samo zbog velikog ajnslanga i kraceg medjuosovinskog rastojanja.. :)
miham
Mehaničar
 
Postovi: 3258
Pridružio se: Ned Dec 12, 2010 10:52 pm
Lokacija: Niksic,Montenegro

Postod Krle » Čet Jan 19, 2012 11:22 am

Brate, bilo je tu i majstorstva, a sa vecim je tesko i do donjeg kad su veci praznici, narocito za Sv.Vasilija :D
Krle
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4986
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 12:55 pm
Lokacija: negde po Srbiji

Postod miham » Čet Jan 19, 2012 4:23 pm

kako ne,tesko covjek moze da se mimoidje sa autobusom po onom putu.. :)
miham
Mehaničar
 
Postovi: 3258
Pridružio se: Ned Dec 12, 2010 10:52 pm
Lokacija: Niksic,Montenegro

Postod Krle » Čet Jan 19, 2012 5:20 pm

Veci su mi problem auto-stane, "prodji me", kako bre-"preko krova" :D
Krle
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4986
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 12:55 pm
Lokacija: negde po Srbiji

Postod miham » Čet Jan 19, 2012 5:36 pm

hahaha,pricaj mi o tome..najcrnje kad naidje auto u susret i pusta tebe sa autobusom da reviziras i provlacis i mucis se nego da se ti skrajnes i on prodje..i to sto kazes:''mozes da prodjes ovuda"..aha,moze pola autobusa a druga polovina ce taman preko njegovog krova prejahati..ja kad sam prolazio sa autobusom kroz Prcanj izmedju ostalog naidjem na nekog gospodina u mercedesuu sa nekom ribom 20 godina mladjom i krene on da se vrace u rikverc i taman da krene smota puni lijevi..poprijeci mu se i ispravi ga naprijed,pa onda ode puni desni pa mu se poprijeci opet pa ga ispravi i tako je prelazio 10m 10 minuta... :roll:
miham
Mehaničar
 
Postovi: 3258
Pridružio se: Ned Dec 12, 2010 10:52 pm
Lokacija: Niksic,Montenegro

Postod gospodin dzo » Čet Jan 19, 2012 7:42 pm

Kako voziti zimi auto sa zadnjom vucom?
Cuvam i usvajam zensku decu od 17-18 leta,po mogucstvu sa stranim drzavljanstvom :mrgreen:
gospodin dzo
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4772
Pridružio se: Pon Dec 27, 2010 9:39 pm
Lokacija: Beograd

Postod profa_chb » Čet Jan 19, 2012 7:57 pm

ako je motor pozadi, ok, ako je motor napred, onda ciglje u gepek :mrgreen:

nažalost, kad sam škodilaka vozio bilo je leto, tako da ne znam kako je zimi sa zadnjom vučom...

inače, mali savet, ja se zeznuo, al nek se zna za u buduće :)
kada na snegu, ledu, parkirate na nagibu, auto sa prednjom vučom i motorom napred, uvek hauba niz nagib :!: logično, pri kretanju u jednu stranu, težina se prebacuje na suprotnu stranu pa eto i boljeg prijanjanja.

ja nisam ni mislio o tome, i jednom iz škole parkiram haubom uz nagib. kad je trebalo da krenem, šipak! kako ja krenem, opterećenje je pozadi, a napred samo šlajfuje... to mi je bio prvi i jedini put da sam koristio pomoć lopate :lol:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Postod Velemajstor » Čet Jan 19, 2012 8:02 pm

Zavisi gde je motor,napred ili nazad. Sve u svemu bez dodavanja gasa(bez pritiskanja papučice gasa jer dolazi do zanošenja vozila,lagani gas) pri skretanju vozila;(na pravcu veća brzina(veći stepen prenosa),manje obrtaja(manji gas na papučicu gasa)),kočiš motorom(smanjivanjem brzine prabacivanjem(šaltanjem) u manje(niže),brzine),zimske gume na pogonske točkove i u principu to je to. I držiš rastojanje između vozila malo veće(ukoliko onaj ispred tebe pogreši u vožnji da se ne nasučeš na njega).
Srećno.
Poslednji put menjao Velemajstor dana Čet Jan 19, 2012 8:50 pm, izmenjena samo jedanput
Velemajstor
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2328
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 3:24 pm
Lokacija: Novi Sad

PrethodniSledeća

Povratak na Pricaonica

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost