Logo

Saveti za fotografisanje autobusa i drugih vozila JGP-a

Sve teme vezane za bilo šta. Samo ime kaže :)

Re: Saveti za fotografisanje autobusa i drugih vozila JGP-a

Postod Sloba » Pon Jun 05, 2017 7:59 pm

Pozdrav Pavle! Imaš ovde objašnjeno kako se kači fotka putem našeg hostinga. :)
viewtopic.php?f=2&t=5693

Đole, za watermark ti je potreban transparentan fajl koji ide preko slike kao drugi layer u Photoshopu ili ekvivalentnom programu za deljenje slika. Ako hoćeš, mogu ti poslati .psd fajl sa Autobusi.NET logom koji je spreman da se ubaci u fotku, zajedno sa datumom i lokacijom slikanja i imenom fotografa. ;)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Saveti za fotografisanje autobusa i drugih vozila JGP-a

Sponzor

 

Re: Saveti za fotografisanje autobusa i drugih vozila JGP-a

Postod Djole Pevcanin » Pon Jun 05, 2017 8:28 pm

Može, hvala!
Zabaranjena je upotreba mojih fotografija u bilo koje svrhe bez moje saglasnosti.
Image
Korisnikov avatar
Djole Pevcanin
Član
 
Postovi: 867
Pridružio se: Sre Okt 26, 2016 8:51 pm
Lokacija: Beograd

Re: Saveti za fotografisanje autobusa i drugih vozila JGP-a

Postod Pavle » Pon Jun 05, 2017 10:46 pm

Sloba je napisao:Pozdrav Pavle! Imaš ovde objašnjeno kako se kači fotka putem našeg hostinga. :)
viewtopic.php?f=2&t=5693

Đole, za watermark ti je potreban transparentan fajl koji ide preko slike kao drugi layer u Photoshopu ili ekvivalentnom programu za deljenje slika. Ako hoćeš, mogu ti poslati .psd fajl sa Autobusi.NET logom koji je spreman da se ubaci u fotku, zajedno sa datumom i lokacijom slikanja i imenom fotografa. ;)

Hvala puno
Pavle
Član
 
Postovi: 599
Pridružio se: Ned Jun 04, 2017 2:34 pm
Lokacija: Beograd

Re: Saveti za fotografisanje autobusa i drugih vozila JGP-a

Postod SGB » Ned Jun 11, 2017 5:37 pm

Nađoh malo vremena da iščitam diskusiju na prethodnih 4-5 strana.
Prvo, okanite se nečega što vam ne čini uslugu ni na jednom životnim polju, pa ni u fotografisanju, a to je da se međusobno hvalite samo da biste se hvalili. Ja ću sad tebi da kažem da si super, da bi ti meni rekao da sam super, i obojica stojimo ukopani u mestu. Ne treba vam to.
Drugo, stil fotografisanja "da ne vidi vozač", kome mnogi ovde pribegavaju, vrlo teško može iznedriti kvaltitetnu fotografiju. Nije poenta samo da na slici stoji autobus, tu nema ničega što bi prezentovalo vozilo, ili trud oko slike, nešto zašta bi "oko zapelo", nego prosto je neko"uhvatio" vozilo i to je to. Na mnogim temama imamo situacije zbog kojih bi autobusi.net trebalo preimenovati u zadnjastranaautobusa.net, jer mnogi upravo slikaju samo sa zadnjeg desnog ugla, da ne bi bili primećeni.
becks89 o Niš Ekspresu je napisao:Već smo utvrdili da ne postoji na planeti nešto slično.
SGB
Član
 
Postovi: 2075
Pridružio se: Čet Sep 01, 2011 1:03 pm
Lokacija: Zemun

Re: Saveti za fotografisanje autobusa i drugih vozila JGP-a

Postod Nibus-ja » Pon Jun 12, 2017 8:06 am

Свега тога не би ни било кад би се урадиле легитимације за сајт па кад те лепо запитају за кога и због чега сликаш а ти лепо покажеш сајт аутобуси.нет и завршиш дискусију а и све више возача је упознат са радом и сликама на сајту тако да ће вероватно у моменту променити мишљење да га неко ипак слика из љубави према аутобусима и аутобуском превозу, одавно ја то причам а ништа се није променило е зато и имате све више слика са задње стране, нису сви форумаши дипломате да се раправљају, позивају на закон и устав како је сваки грађанин ове земље слободан у кретању и радњама до оне мере када не угрожава туђу имовину или приватност
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Saveti za fotografisanje autobusa i drugih vozila JGP-a

Postod becks89 » Pon Jun 12, 2017 9:03 am

Ne slikaš ti za forum, nego za sebe, aman.
Šta ima da se objašnjava, ljubitelj sam autobusa i fotografije, ako ti nešto nije jasno, čitaj zakon.

Poslato sa PLK-L01 uz pomoć Tapatoka
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Saveti za fotografisanje autobusa i drugih vozila JGP-a

Postod Djole Pevcanin » Pon Jun 12, 2017 10:26 am

Prošlo je vreme kada sam slikao samo zadnju stranu. Više to ne radim. Molim lepo.
Zabaranjena je upotreba mojih fotografija u bilo koje svrhe bez moje saglasnosti.
Image
Korisnikov avatar
Djole Pevcanin
Član
 
Postovi: 867
Pridružio se: Sre Okt 26, 2016 8:51 pm
Lokacija: Beograd

Re: Saveti za fotografisanje autobusa i drugih vozila JGP-a

Postod becks89 » Pon Jun 12, 2017 11:48 am

Ne znam gde si pročitao svoje ime?


Poslato sa PLK-L01 uz pomoć Tapatoka
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Saveti za fotografisanje autobusa i drugih vozila JGP-a

Postod SGB » Pon Jun 12, 2017 12:47 pm

becks89 je napisao:Ne slikaš ti za forum, nego za sebe, aman.
Šta ima da se objašnjava, ljubitelj sam autobusa i fotografije, ako ti nešto nije jasno, čitaj zakon.


Ma ne vredi govoriti. Prvo , što se tiče zakona, diplomatije i umeća raspravljanja, na prste jedne ruke mogu da prebrojim kada me je neko pitao zašto slikam. Dakle stvar je stava, niti treba biti uplašen, niti stavom plašiti onoga ko bi mogao završiti na slici. A ovo sa legitimacijama autobusi.net je besmislica, prvo jer nisu zvanična novinarska akreditacija, a drugo, i da jesu, nisam za to zbog zloupotreba. Pa ja prvi tek svaku desetu fotografiju koju napravim objavljujem na ovom sajtu, i zašto bih onda zloupotrebljavao legitimaciju, zbog privatnog fejsbuk profila? Pa ne ide to. A posebno što je nepredvidivo ponašanje nosioca legitimacije u nekim situacijama, i posle vlasnik sajta treba da crveni zbog nečijeg nevaspitanja, bezobrazluka, agresivnog ponašanja i sl.
becks89 o Niš Ekspresu je napisao:Već smo utvrdili da ne postoji na planeti nešto slično.
SGB
Član
 
Postovi: 2075
Pridružio se: Čet Sep 01, 2011 1:03 pm
Lokacija: Zemun

Re: Saveti za fotografisanje autobusa i drugih vozila JGP-a

Postod Goran sk » Pon Jun 12, 2017 10:09 pm

becks89 je napisao:Ne slikaš ti za forum, nego za sebe, aman.
Šta ima da se objašnjava, ljubitelj sam autobusa i fotografije, ako ti nešto nije jasno, čitaj zakon.

Poslato sa PLK-L01 uz pomoć Tapatoka


Kratko i jasno :D
Image
Korisnikov avatar
Goran sk
Član
 
Postovi: 23056
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 9:24 pm
Lokacija: Stuttgart-Skopje

Re: Saveti za fotografisanje autobusa i drugih vozila JGP-a

Postod Daree » Pet Jul 14, 2017 9:38 pm

becks89 je napisao:Ne slikaš ti za forum, nego za sebe, aman.
Šta ima da se objašnjava, ljubitelj sam autobusa i fotografije, ako ti nešto nije jasno, čitaj zakon.

Poslato sa PLK-L01 uz pomoć Tapatoka

i ja vozacu sto vozi GB3153 to pomenuo danas da sam ljubitelj autobusa a on meni kako je imao losih iskustva kako je imao prijave i kao nemoj da te vidim sledeci put poceo da se gubi. :) Ja sam za sve ovo vreme imao problem sa tri vozaca.puno vozaca ima skroz korektnih :)
Daree
Član
 
Postovi: 2858
Pridružio se: Pon Mar 07, 2011 10:22 pm

Re: Saveti za fotografisanje autobusa i drugih vozila JGP-a

Postod Zet109 » Čet Avg 03, 2017 6:08 pm

Malo sam se igrao sa photoshopom. Ne mogu naći temu sa photoshopom. Može li mi netko dati još savjeta.
Image
MAN kann.
Korisnikov avatar
Zet109
Član
 
Postovi: 439
Pridružio se: Sub Maj 07, 2016 10:56 am

Re: Saveti za fotografisanje autobusa i drugih vozila JGP-a

Postod mat12345 » Pet Avg 04, 2017 1:19 pm

Photoshop ti se nalazi u podforumu "Crteži". :)
12345
mat12345
Član
 
Postovi: 1248
Pridružio se: Ned Nov 27, 2016 5:59 pm
Lokacija: Beograd

Re: Saveti za fotografisanje autobusa i drugih vozila JGP-a

Postod Sloba » Pet Avg 04, 2017 2:21 pm

To je tema za kreacije, ovde govorimo o obradi fotografije. ;)

Ovo je sasvim okej, s tim što si možda malčice preterao sa Sharpen efektom. Kad se već igraš, uzmi malo i Reduce noise da smanjiš šumove na slikama, ali ni tu nemoj preterivati jer ćeš uništiti fotku. :)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Saveti za fotografisanje autobusa i drugih vozila JGP-a

Postod Zet109 » Pet Avg 04, 2017 11:07 pm

MAN kann.
Korisnikov avatar
Zet109
Član
 
Postovi: 439
Pridružio se: Sub Maj 07, 2016 10:56 am

Prethodni

Povratak na Pricaonica

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju