Logo

Okupljanje ekipe 1352 u 1216

Teme o okupljanjima i druženjima forumaša.

Okupljanje ekipe 1352 u 1216

Postod profa_chb » Sub Nov 07, 2009 12:35 pm

Danima smo se svi nešto dogovarali kad da se vidimo, gde da se nađemo, da se okupimo, ko će da dođe ko neće, i na kraju se dogovorimo da se nađemo na Zelenjaku u petak u 15 do 8 (u subotu su zadušnice pa je gužva :lol: ). Ekipa kao i uvek Majstor Žiška, Žiška junior, Igi i profa, sa članom iznenađenja, Mickey :)
Međutim, usled komplikacija Mickey i Igi su bili onemogućeni da dođu, tako da je ekipa spala na 3 člana... Dođem ja ujutru na Venac, i čekam, kad stiže poruka od Mikija, kaže da je video kod opštine 1352 kako stoji u kvaru :shock: ja reko, gotovo sad, ništa od okupljanja, ali reko, ajd da sačekam, nikad se ne zna :) i tako stojim ja i čujem neku munju kako seva, pogledam levo kad ono Žiška senior i junior doleću nekom 202kom :D
Siti se mi ispozdravljamo, za dobra stara vremena, i krenemo ka Kosi :) razgledam ja onaj bus, vidim čist, uredan, motor reži ali tiho da ne smeta uspavanim putnicima, prosto leti preko brankovog, ide kao po loju, ne cima, ne trese :) gledam tablu malo bolje, nema ni tahograf ni brzinomer ni obrtomer (što jeste klasika u gsp-u), nema dugmiće D,N,R :) i tek onda vidim da je šaltaš/manuelac :D ne bi rekao čovek da manuelac može tako fino da ide, mada, zna se koji je majstor bio za volanom 8)
No da ne davim mnogo, evo i slike :arrow:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Okupljanje ekipe 1352 u 1216

Sponzor

 

Postod profa_chb » Sub Nov 07, 2009 12:37 pm

u pitanju je
Image
,
Image
iz 1996 (moj omiljeni bus ikad :!: :D )
Image
na liniji
Image
Poslednji put menjao profa_chb dana Sub Nov 07, 2009 12:46 pm, izmenjena samo jedanput
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Postod profa_chb » Sub Nov 07, 2009 12:39 pm

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Poslednji put menjao profa_chb dana Sub Nov 07, 2009 12:57 pm, izmenjena samo jedanput
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Postod profa_chb » Sub Nov 07, 2009 12:46 pm

1996te je došao u gsp kao poklon od Centroproma, a 2004te je remontovan u Ikarbusu, gde su mu ugradili novatronic displeje koje je kasnije nbg skinuo.
vide se ostaci reklame (Stefi pokazuje dokaze :) )
Image
i neke slučajne greške pri remontu :lol:
Image
ali je pored toga B E S P R E K O R A N što se da videti po enterijeru
Image
Image
Image
Image
Image
Image
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Postod lulijan » Sub Nov 07, 2009 1:47 pm

Lepa reportaža,nema šta :lol:
A od kog busa je stavljen volan u ovaj 1216?
Korisnikov avatar
lulijan
Profesionalni vozač
 
Postovi: 313
Pridružio se: Uto Jul 21, 2009 9:44 pm
Lokacija: Beograd-Srbija

Postod profa_chb » Sub Nov 07, 2009 2:04 pm

deluje kao sa nekog ik105/ik203 :)
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Postod Stefan Bgd » Sub Nov 07, 2009 2:07 pm

Tu mu je originalni Ikarbusov volan još od kada je došao sa remonta.Imao je nekad tu znak Ikarbusa,ali su skinuli. :(
E Profo,aj izbaci i one ostale slike ekipe. :wink:
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Postod Iosis » Sub Nov 07, 2009 2:40 pm

:shock: Kako može biti bez tahografa?!
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Re: Okupljanje ekipe 1352 u 1216

Postod Stefan Bgd » Sub Nov 07, 2009 3:00 pm

profa_chb je napisao:Danima smo se svi nešto dogovarali kad da se vidimo, gde da se nađemo, da se okupimo, ko će da dođe ko neće, i na kraju se dogovorimo da se nađemo na Zelenjaku u petak u 15 do 8 (u subotu su zadušnice pa je gužva :lol: ). Ekipa kao i uvek Majstor Žiška, Žiška junior, Igi i profa, sa članom iznenađenja, Mickey :)
Međutim, usled komplikacija Mickey i Igi su bili onemogućeni da dođu, tako da je ekipa spala na 3 člana... Dođem ja ujutru na Venac, i čekam, kad stiže poruka od Mikija, kaže da je video kod opštine 1352 kako stoji u kvaru :shock: ja reko, gotovo sad, ništa od okupljanja, ali reko, ajd da sačekam, nikad se ne zna :) i tako stojim ja i čujem neku munju kako seva, pogledam levo kad ono Žiška senior i junior doleću nekom 202kom :D
Siti se mi ispozdravljamo, za dobra stara vremena, i krenemo ka Kosi :) razgledam ja onaj bus, vidim čist, uredan, motor reži ali tiho da ne smeta uspavanim putnicima, prosto leti preko brankovog, ide kao po loju, ne cima, ne trese :) gledam tablu malo bolje, nema ni tahograf ni brzinomer ni obrtomer (što jeste klasika u gsp-u), nema dugmiće D,N,R :) i tek onda vidim da je šaltaš/manuelac :D ne bi rekao čovek da manuelac može tako fino da ide, mada, zna se koji je majstor bio za volanom 8)
No da ne davim mnogo, evo i slike :arrow:



Da na kraju smo imali samo jednog gosta,ali vrednog,fino smo se mi ispričali i zezali. :)
1352 juče nije bio na 1/75 jer je trebao da ima tehnički pregled(kažu da je redovni),pa su ga bili dali u šihtu,a nama dali šihtaša 1216.I ko za baksuz,1352 ostane bez antifriza,majstor Sale,koji menja Gorana dok je ovaj na godišnjem,ga parkira,a Mickey misleći da smo mi sa tim busem javlja Profi da smo ostali u kvaru.Dobro je što nas je ipak sačekao...(stižemo mi na venac,Profa diže ruke,a ja kroz smeh kažem,dovezli smo specijalni za tebe). :lol:
Što se tiče 1216,šta reći osim da je limuzina! :D
Bus je inače redovan u šihti na 75(duži ga Goranče,izuzetno ga čuva i održava što se da videti iz priloženog).Vuče ko zmaj gas mu je mekan kao pamuk,isto i kočnica,šalta se kako hoćeš,sa dva prsta,izuzetno(s tim što nema ono kombinovano kvačilo kao kod ostalih iz te serije),sa međugasom je to potpuni užitak... :twisted:
Unutra stvarno mnogo dobro očuvan,instrument tabla je perfektno čista(za razliku od ostalih iz te serije kod kojih kada pipneš tablu očistiš kilo prašine,a Goran je ostavio i maramice i krpice za tablu u tajnom šteku koji je napravio),napred grejanje odlično(ima čak i grejanje na instrument tabli i ono u uglovima,što mi se izuzetno sviđa),zatim ima i sve grejače u putničkom prostoru koji naravno rade...Odlično očuvano.
Spolja isto super izgleda,ima sve katadioptere,one gume na blatobranima,farba mu se odlično drži.I sve uglavnom baš onako kako bi trebalo da bude,za primer. 8)

Profu je od svega toga najviše oduševilo onaj zvuk šuštanja kvačila pri šaltanju,kao i to kako ide. :mrgreen:
Poslednji put menjao Stefan Bgd dana Sub Nov 07, 2009 3:09 pm, izmenjena samo jedanput
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Postod Stefan Bgd » Sub Nov 07, 2009 3:03 pm

Iosis je napisao::shock: Kako može biti bez tahografa?!


Pa eto,vidiš da može...Nažalost je to tako,ali samo u ovom pogonu.Nadam se da će to uskoro iskoreniti,jer ovim se brukaju,i time se stiče utisak da su nam vozila neispravna,ustvari su odlična,ali eto,kradu im cajgere. :(
Ovaj 1216 ga je imao sve do relativno skoro.
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Postod profa_chb » Sub Nov 07, 2009 3:39 pm

evo slike (malo kasnim pošto sam sređivao nešto oko škodilaka :oops: )
Žiška Junior
Image
Počasni gost
Image
i Majstor Žiška
Image
i naravno 1216 lično
Image
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Postod Stefan Bgd » Sub Nov 07, 2009 4:15 pm

E to je taj rad.Super Profo,hvala. :D :wink: 8)
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Postod profa_chb » Sub Nov 07, 2009 4:25 pm

nema na čemu :wink: bilo je super juče :)
inače, kad smo došli na kosu, parkiali, dotrčava jedno malo ciganče od oko 5 godina i pita čika Saleta "je li kume, gde ti nov autobus?" :lol:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Postod Stefan Bgd » Sub Nov 07, 2009 4:33 pm

E sad pošto je Profa postavio svoje slike,na red su došle i moje. :)
Ja sam nešto ranije došao da se vozim,nisam poranio u 3,ali sam zato bio na dužnosti od 7 sati.
Evo ga 1216 na Bežanijskoj kosi,pozirao mi,dok su ga ćale i Aleksa komentarisali:
Image
Image
Image
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Postod Stefan Bgd » Sub Nov 07, 2009 4:34 pm

profa_chb je napisao:nema na čemu :wink: bilo je super juče :)
inače, kad smo došli na kosu, parkiali, dotrčava jedno malo ciganče od oko 5 godina i pita čika Saleta "je li kume, gde ti nov autobus?" :lol:


E mali kum je bio legenda...Zna i on koji je nov a koji nije. :D
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Sledeća

Povratak na Okupljanja forumaša

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju