Logo

Prezentacija-Setra S 416 HDH, Beograd.

Teme o okupljanjima i druženjima forumaša.

Prezentacija-Setra S 416 HDH, Beograd.

Postod PEX » Pon Maj 30, 2011 5:58 pm

E ovako... Pre neki dan me je gospodin Boris Vajagić pozvao na prezentaciju Setre, i obavestio me da se održava u Fudeksu. Ja kao veliki ljubitelj Setre nisam ni jednog trenutnka razmisljao, odmah sam znao da ću ići, a i bilo mi je drago da se opet sretnem sa njim posle par meseci poznanstva, jer je super momak (baš kao i njegov otac Branko), od koga mogu dosta toga da naučim i dopunim svoje znanje o Setri. Usput sam imao obaveza oko ćaletove Setre, bilo je nesto da se radi, tako da sam danas spojio više toga.... No da se vratim na temu.
Prvo sam malo popričao sa Borisom, a onda smo ušli u Setru, ja se prvi put susrećem sa redizajniranom TOP CLASS-om, ulazim i kroz šalu kažem ne znam šta ću pre, da je gledam, da slikam ili da slušam tvoje predavanje. Prvo sam seo za volan, razgledam okolo, kad ono novi menjač, automatski sa 8 brzina, nije više kao nekad sa 12, volan redizajniran, kao i monitor na intrument tabli, obrtomer i brzinometar, no da ne dužim videćete sve.
Gledam dalje, vidim neki novi dugmići koje do sada nisam sretao, ali tu je bio Boris koji mi je sve to ljubazno i detaljno objasnio, šta je novosti i čemu sluzi. Ustajem i krećem u razgledanje putnickog prostora.... Nastaviće se....
Za početak jedna slika od ukupno 60-tak koje ću postaviti, da bi vam što više priblizio autobus.
Image
Poslednji put menjao PEX dana Pon Maj 30, 2011 11:05 pm, izmenjena samo jedanput
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

Prezentacija-Setra S 416 HDH, Beograd.

Sponzor

 

Postod Iosis » Pon Maj 30, 2011 7:06 pm

Aj' sad kad si bacio bubicu nastavi! :lol:
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Re: Prezentacija Setra S 416 HDH, Beograd.

Postod PEX » Pon Maj 30, 2011 7:18 pm

PEX je napisao: Ustajem i krećem u razgledanje putnickog prostora....

Kad tamo prvo što mi je upalu u oči, to su potpuno nova sedišta, sa novim sistemom obaranja i širenja. Tu su i novi televizori, napred od 19 inča na preklapanje, dok je nazad nešto manji-fiksiran, inače marke BOSS. Ja sam se začudio otkud nisu Blaupunkt-ovi kao u dosadasnjim Setrama, a onda mi je Boris rekao da je BOSS kupio BLAUPUNKT. WC je ostao isti, kuhinja ista (mada ona se radi po narudzini) Krevet spada u serijsku opremu, i veoma je prostran, sa velikim ulazom... nalazi se pozadi, jer je napred kao što sam ranije pisao strogo zabranjeno postavljanje kreveta. Sve ove informacije ću "pokriti" sa slikama.
Prvo ću izbaciti slike spoljašnosti, zatim će doći slike instrument table, sedišta, TV-ova, kuhinje, wc-a, kreveta, prtljaznika i ostalih detalja.
Inače Setra Setra ima EURO 5 motor, i koliko mi se čini 468 KS uparenih sa osmostepenim automatski menjačom, najnovije generacije.
Uživajte...
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

Re: Prezentacija Setra S 416 HDH, Beograd.

Postod PEX » Pon Maj 30, 2011 7:30 pm

Još koja slika spoljašnjosti... Moram da napomenem da su samo zbog mene pomerili Setru na sredinu garaze, da bi imao mesta za što bolje slikanje, što je za mene velika čast. Inače na prezentacije pored Borisa koji je predstavnik Setre, ide i jedan momak, koji je vozi i kome je to posao u Setri, naš čovek isto, kroz priču mi je spomenuo da ponekad leti vozi za Eta Turs, Megalinera, jer mu je gazda dobar prijatelj. I kaže da je nikakav problem voziti ga, ide kao nevreme, 530 ks, no da ne idem sa teme, uglavnom momak je ostavio odličan utisak.
Image
Bunkeri su odlicni, veoma prostrani čak i ovi iznad točkova, dobili su novo osvetljenje, nisu više klasične sijalice nego led diode, ako sam dobro zapamtio kako se zovu. :)
Image
Image
Image
Ovaj rezervar mu je za ADBLUE tečnost.
Image
Image
Ovde se nalazi kamera i razni senzori, od onih za kišu, do onih kad se gazi linija da te upozorava, kad se priblizis previše nekom vozilu da sam koči i trese sedište itd. Inače tu je i senzor koji u slučaju sudara automatski pomera vozačevo sedište za 20cm unazad, radi što veće bezbednosti.
Image
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

Postod milos265 » Pon Maj 30, 2011 7:52 pm

Bunkeri su joj odlicni, posebno ovi iznad tockova i ovaj izmedju prednjeg tocka i vozacevih vrata.
milos265
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5248
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 8:43 pm
Lokacija: BEOGRAD

Postod PEX » Pon Maj 30, 2011 9:04 pm

Jesu brate, dok ih ne podignes, ne znas koliko imaju kapaciteta.
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

Postod PEX » Pon Maj 30, 2011 9:20 pm

Da polako nastavim dalje... Prelazim na instrument tablu, ista je kao u starijim modelima, samo ima par redizajna koje sam spominjao na početku reportaže.
Image
Image
Ima navigaciju, tahograf na karticu, inače više ne mogu da se isporučuju autobusi sa starim tahografom.
Image
Na volanu ima dosta funkcija, kao board komp. na malim kolima, tu je još podešavanje muzike i mnoštvo toga. 8)
Image
Čim se otvore druga vrata, na ekranu se automatski pali pogled na njih, a sve to snima kamera iznad vrata. I kada se vrata zatvore, video jednostavno nestane, i vrati se prvobitna slika na ekranu.
Image
Image
Sedište je jako dobro i udobno, ako bolje pogledate na njemu je ugradjen mikrofon, radi veće bezbednosti, da bi vozaču bile obe ruke na volanu dok priča, takodje ovaj mikrofon se povezuje sa telefonom u krevetu, i vozač i kolega koji je dole mogu nesmetano da razgovaraju. Takodje iza sedišta se nalazi manji sef.
Image
I na kraju pominjani osmostepeni menjac
Image
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

Postod shakal » Pon Maj 30, 2011 9:32 pm

Svaka cast na reportazi! Bravo care!
Eh da je B-2 Spirit off Misuri stvarno pao u Spacvanske sume...
shakal
Član
 
Postovi: 2507
Pridružio se: Uto Avg 05, 2008 10:19 pm
Lokacija: kraljevo

Postod PEX » Pon Maj 30, 2011 9:36 pm

shakal je napisao:Svaka cast na reportazi! Bravo care!

Hvala brate! Ima još ovoliko slika, ma i više :)
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

Postod shakal » Pon Maj 30, 2011 9:43 pm

PEX je napisao:
shakal je napisao:Svaka cast na reportazi! Bravo care!

Hvala brate! Ima još ovoliko slika, ma i više :)


ako imas vremena, cepni odmah sve, da se nauzivamo!
Eh da je B-2 Spirit off Misuri stvarno pao u Spacvanske sume...
shakal
Član
 
Postovi: 2507
Pridružio se: Uto Avg 05, 2008 10:19 pm
Lokacija: kraljevo

Re: Prezentacija Setra S 416 HDH, Beograd.

Postod Aleks_BGD » Pon Maj 30, 2011 9:43 pm

PEX je napisao: obrtomer i brzinometar,


Brzinomer valjda...meri brzinu a ne metre. :wink:
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod PEX » Pon Maj 30, 2011 9:44 pm

E sad ide najzanimljiviji deo, potpuno nova sedišta, veoma udobna, nisu kao u seriji 200 i 300, ali su udobna.
Image
Image
Image
Image
Image
Redizajnirani rukohvati, redizajnirani stolići, nasloni za noge, ruke, mrežice, znači sve potpuno novo...
Image
Image
Image
Image
Na ovoj slici se lepo vidi koji je princim obaranja i širenja sedišta.
Image
Image
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

Re: Prezentacija Setra S 416 HDH, Beograd.

Postod PEX » Pon Maj 30, 2011 9:45 pm

Aleks_BGD je napisao:
PEX je napisao: obrtomer i brzinometar,


Brzinomer valjda...meri brzinu a ne metre. :wink:

Brzinski lapsus.
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

Postod PEX » Pon Maj 30, 2011 9:54 pm

shakal je napisao:
ako imas vremena, cepni odmah sve, da se nauzivamo!

Stavio sam jos slika unutrasnjosti, ostatak sutra, ima ih dosta, pa dugo se očitavaju, a seminarski nisam završio. :oops:
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

Postod shakal » Pon Maj 30, 2011 9:59 pm

PEX je napisao:
shakal je napisao:
ako imas vremena, cepni odmah sve, da se nauzivamo!

Stavio sam jos slika unutrasnjosti, ostatak sutra, ima ih dosta, pa dugo se očitavaju, a seminarski nisam završio. :oops:


Super. Jedina sitnica koja mi se ne dopada su rukohvati na sedistima... NE znam sto, ali mi se ne dopadaju..
Eh da je B-2 Spirit off Misuri stvarno pao u Spacvanske sume...
shakal
Član
 
Postovi: 2507
Pridružio se: Uto Avg 05, 2008 10:19 pm
Lokacija: kraljevo

Sledeća

Povratak na Okupljanja forumaša

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju