Logo

Krug sa majstor Nedeljkom Spasenovicem na 17ici

Teme o okupljanjima i druženjima forumaša.

Re: Krug sa majstor Nedeljkom Spasenovicem na 17ici

Postod Nikola_4217 » Uto Jul 03, 2012 5:59 pm

Danas sam posle podele diploma i svedocanstava otisao da se provozam sa svojim dobrim prijateljem Nedeljkom..Usao sam kod Poste u Zemunu,dosao sa njim do okretnice,tamo mi je dao novi broj Lastine revije..Tada sam samo "preleteo" preko casopisa i nisam video jedan tekst koji sam posle dolaska kuci uocio..Radi se o sledecem:

Revija LASTA broj 378 Za mesece maj/jun 2012 godine

NASLOV: Postovane kolege,

Ovim putem bih zeleo da pohvalim rad vozaca SP Lasta,PO Lasta-Gradski saobracaj,Nedeljka Spasenovica koji upravlja autobusom identifikacionog broja PO172 (5843) na liniji 17,i to u vecernjim satima (Oko 20h).Radi se o vozacu koji je redovan na toj liniji i vozilu.Radi lakse identifikacije,zasigurno znam da je upravljao navedenim vozilom dana 23.03.2012. godine.
Naime,navedenog vozaca sam uocio kako na terminusu Zemun/Gornji grad/ prilikom cekanja na vreme polaska cisti komandnu tablu i volan,kao i vetrobransko staklo.Bio je propisno uniformisan, sto odaje sliku profesionalnosti ne samo navedenog vozaca,vec i preduzeca u kome radi.
Takodje, moram istaci svoja licna zapazanja-nacin voznje je izuzetno odmeren i prilagodjen uslovima puta,tako da je voznja sa navedenim vozacem zaista izuzetno prijatna,bez naglih zaustavljanja i kocenja,ili prekoracenja brzine,vec uz striktno postovanje propisa u saobracaju,propustanju pesaka na obelezenim pesackim prelazima,cekanju putnika koji pritrcavaju vozilu na stajalistu i sl.
Posebno zelim da istaknem ljubaznost i profesionalnost,jer je doticni vozac ocigledno savestan i vredan radnik,te sam imao priliku da cujem da nekolicina mladjih decaka,starosti ne visse od 15-16 godina,objasnjava performanse vozila, rad motora i samog vozila.
Kao neko ko je godinama radio u unutrasnjoj kontroli bezbednosti saobracaja jednog drzavnog organa,slobodno mogu reci da je izuzetno zadovoljstvo imati jednog takvog vozaca medju voznim osobljem,stoga sam i smatrao da bi rad ovog vozaca trebalo da bude pohvaljen i istaknut,jer se na najbolji nacin reprezentuje preduzece upravo ovakvim primerima.
Vise desetina puta sam imao priliku da koristim navedeno vozilo po dolasku ili odlasku s posla,stoga sam zeleo da vam uputim ova zapazanja i utiske,i nadam se da ce ista biti prosledjena nadleznoj sluzbi preduzeca.

S postovanjem,
Radovan Muskinja,dipl. Ing.saobracaja



Ovo stoji u ovom broju revije.Morao sam da napisem ovde da se vidi da ovo sto moji prijatelji i ja iznosimo ovde nisu prazne price vezano za ovog coveka,da mu nismo krvopije,jer smo bas mi ti mladici koji se ovde navode,i da postoje ljudi koji ga ne poznaju,a hvale ga do ove mere...

Svaka cast coveku koji se obratio Reviji,i svaka cast Nedeljku Spasenovicu za sve sto radi da bi svoj posao bolje obavljao i svoju firmu reprezentovao na najbolji moguci nacin :!:
Image Image Image ImageImage
Korisnikov avatar
Nikola_4217
Član
 
Postovi: 2420
Pridružio se: Sre Jul 06, 2011 8:11 pm
Lokacija: Stari Banovci

Re: Krug sa majstor Nedeljkom Spasenovicem na 17ici

Sponzor

 

Re: Krug sa majstor Nedeljkom Spasenovicem na 17ici

Postod Daree » Uto Jul 03, 2012 6:06 pm

Nedja je legenda Laste kralj od coveka neka se svi ugledaju na njega . :)
Poslednji put menjao Daree dana Uto Jul 03, 2012 6:08 pm, izmenjena samo jedanput
Daree
Član
 
Postovi: 2858
Pridružio se: Pon Mar 07, 2011 10:22 pm

Re: Krug sa majstor Nedeljkom Spasenovicem na 17ici

Postod Nikola_4217 » Uto Jul 03, 2012 6:08 pm

Da se svaki 5 ugleda na njega,de bi kraj bio..:D
Image Image Image ImageImage
Korisnikov avatar
Nikola_4217
Član
 
Postovi: 2420
Pridružio se: Sre Jul 06, 2011 8:11 pm
Lokacija: Stari Banovci

Re: Krug sa majstor Nedeljkom Spasenovicem na 17ici

Postod oskar2215 » Uto Jul 03, 2012 7:45 pm

Da se nadovezem na onu diskusijiu da je vozilo ostalo "unisteno",tu ste se srecom debelo presli.Vozilo je isto ocuvano,kao i ranijih dana dok je Nedeljko vozio.Redovno je ciscena tabla od mladjeg kolege,uradjen servisi,dobio nove gume,ne lupaju kasete,hladnjak je malo opran tako da mu je temperatura oko 90 stepeni kada radi klima.E jedina je promena ta da nema oba retardera,kada ce to popraviti Bog sami zna.

O Nedji je malo reci,njegova dela govore... :D.
ImageImage
Korisnikov avatar
oskar2215
Student saobraćaja
 
Postovi: 473
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:14 am
Lokacija: Novi Beograd

Re: Krug sa majstor Nedeljkom Spasenovicem na 17ici

Postod Nikola_4217 » Uto Jul 03, 2012 9:13 pm

Tacno..Cim se Nedeljko vratio,opran je zadnji poklopac motora od onog ulja..
Image Image Image ImageImage
Korisnikov avatar
Nikola_4217
Član
 
Postovi: 2420
Pridružio se: Sre Jul 06, 2011 8:11 pm
Lokacija: Stari Banovci

Re: Krug sa majstor Nedeljkom Spasenovicem na 17ici

Postod oskar2215 » Ned Avg 05, 2012 10:40 pm

Fotografisao moj drugar Mica,kada je posetio jednog asa iz Laste (ADA1/4 ceo mesec) :

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Jos jedna opaka masina sa ADA1/3.Pravi vozaci su je zaduzili i lepo sredili,radi bez ikakvih vecih problema:

Image

Image
ImageImage
Korisnikov avatar
oskar2215
Student saobraćaja
 
Postovi: 473
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:14 am
Lokacija: Novi Beograd

Re: Krug sa majstor Nedeljkom Spasenovicem na 17ici

Postod dusanman » Sub Sep 22, 2012 4:29 pm

zasto su te zadnje delove menjali ili sta su vec radili i imaj sad zadnji deo ko IK112?
dusanman
Član
 
Postovi: 2750
Pridružio se: Pon Feb 06, 2012 6:57 pm
Lokacija: Novi Žednik

Re: Krug sa majstor Nedeljkom Spasenovicem na 17ici

Postod oskar2215 » Sub Sep 22, 2012 8:19 pm

Ne razumem na sta konkrentno mislis? Predpostavljam da mislis za onu sivu desnu zadnju stenu.Menjana je zbog toga jer je stara zimus napukla,a ljubicasta reklama posle nije nalepljena na taj novi deo. :wink:
ImageImage
Korisnikov avatar
oskar2215
Student saobraćaja
 
Postovi: 473
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:14 am
Lokacija: Novi Beograd

Re: Krug sa majstor Nedeljkom Spasenovicem na 17ici

Postod dusanman » Sub Sep 22, 2012 8:22 pm

delimicno,pa zasto su stavili te sto nisu stavili originalne?
dusanman
Član
 
Postovi: 2750
Pridružio se: Pon Feb 06, 2012 6:57 pm
Lokacija: Novi Žednik

Re: Krug sa majstor Nedeljkom Spasenovicem na 17ici

Postod MILE » Sub Sep 22, 2012 8:32 pm

Delovi su originalni samo fali folija od reklame.
MILE
Član
 
Postovi: 12938
Pridružio se: Pon Mar 15, 2010 10:57 pm
Lokacija: Šabac

Re: Krug sa majstor Nedeljkom Spasenovicem na 17ici

Postod oskar2215 » Uto Sep 25, 2012 9:38 am

Jedan as sa linije 18 (Spasenovicev stari kolega) :) :

5197 pre nego sto je dobio novu reklamu.Rezervno vozilo,solidan je,ima par stvari koje ne valjaju...

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Redovan dvosmenac 18/3, PO132:

Image

Image

Image

Image

Image

Rece mi Mica,sa kojim sam putovao taj dan,da je ovo posledica od "derbija".Prvi je stradao,kao nov:

Image

Image

Image

Image

Image
ImageImage
Korisnikov avatar
oskar2215
Student saobraćaja
 
Postovi: 473
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:14 am
Lokacija: Novi Beograd

Re: Krug sa majstor Nedeljkom Spasenovicem na 17ici

Postod Nikola Pejasinovic » Uto Okt 16, 2012 7:29 pm

Moze jedno pitanje. Zasto svi ovi lastini novi ikari su pognuti pozadi i skoro pa ce da udare o pod jer mozda zbog motora ili?
danilo je napisao:Pa kad ti na tako nekoj jakoj liniji između dva privatnika (solaša) dođe lepo šihta isto solo, uuu ne da je milina, nego nema reči. Sauna i pena parti unutra, a sve češće imamo to zadovoljstvo na ulicama grada!
Nikola Pejasinovic
Član
 
Postovi: 1050
Pridružio se: Uto Jun 19, 2012 10:53 pm

Re: Krug sa majstor Nedeljkom Spasenovicem na 17ici

Postod oskar2215 » Sre Okt 17, 2012 3:03 pm

Tako je,"propadne" zadnji kraj zbog opterecenja od motora i ostalih delova,pogotovo kod onih starijih Ik-206 (koji nemaju ugradjenu klimu).
ImageImage
Korisnikov avatar
oskar2215
Student saobraćaja
 
Postovi: 473
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:14 am
Lokacija: Novi Beograd

Re: Krug sa majstor Nedeljkom Spasenovicem na 17ici

Postod Nikola Pejasinovic » Sre Okt 17, 2012 7:53 pm

Mozda zvuci glupo ali kakve veze ima klima sa tim?
danilo je napisao:Pa kad ti na tako nekoj jakoj liniji između dva privatnika (solaša) dođe lepo šihta isto solo, uuu ne da je milina, nego nema reči. Sauna i pena parti unutra, a sve češće imamo to zadovoljstvo na ulicama grada!
Nikola Pejasinovic
Član
 
Postovi: 1050
Pridružio se: Uto Jun 19, 2012 10:53 pm

Re: Krug sa majstor Nedeljkom Spasenovicem na 17ici

Postod Petar 535 » Sre Okt 17, 2012 10:48 pm

Povezana je sa motorom . Ali bolje da ti to on objasni .
Korisnikov avatar
Petar 535
Član
 
Postovi: 3410
Pridružio se: Sub Jul 30, 2011 10:38 am
Lokacija: Novi Beograd , Beograd

PrethodniSledeća

Povratak na Okupljanja forumaša

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju