Logo

Sloba u Beogradu, a mi ga dočekali

Teme o okupljanjima i druženjima forumaša.

Sloba u Beogradu, a mi ga dočekali

Postod profa_chb » Sre Avg 22, 2012 9:53 pm

Na današnji dan, tekuđe godine, grad Beograd imao je tu čast da dođe Slobodan Kostić, glavom i bradom, Severtransom iz Sombora. Čast da ga dočekaju i ugoste su imali Džo (gospodin dzo), Stefi (Stefan Bgd), Mali Đoni (Nikola_Bgd), i naravno ja. Priliku da ga vidi je imao i Igor (cuburac1993), ali samo u prolazu, na bezbednoj udaljenosti. Jelo se, pilo se, vozilo se, pričalo se, o tome u nastavku :)
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Sloba u Beogradu, a mi ga dočekali

Sponzor

 

Re: Sloba u Beogradu, a mi ga dočekali

Postod Sloba » Sre Avg 22, 2012 9:57 pm

Šta reći a ne zaplakati. Svakako mi je bio dobar provod sa momcima i hvala vam na gostoprimstvu danas. Ja nažalost imam samo dve slike ali sam ih prosledio profi da ih on okači. :wink:

Čisto kao napomena, otišao polaskom u 10:00 iz NS (#149) a vratio se polaskom u 19:15 iz Bg (#158) :)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Sloba u Beogradu, a mi ga dočekali

Postod gospodin dzo » Sre Avg 22, 2012 10:01 pm

Stvarno,sta reci a ne zaplakati :D
Bilo je tu svega i svacega,samo cu reci koliko je drva poseceno za tu cestitku :D
Slike nemam,stvarno nema smisla da slikam sa mojim telefonom pored njih koji su pod punom opremom...:D
Sjajno proveden dan sa clanovima foruma,steta sto se ne nalazimo cesce...
Cuvam i usvajam zensku decu od 17-18 leta,po mogucstvu sa stranim drzavljanstvom :mrgreen:
gospodin dzo
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4772
Pridružio se: Pon Dec 27, 2010 9:39 pm
Lokacija: Beograd

Re: Sloba u Beogradu, a mi ga dočekali

Postod profa_chb » Sre Avg 22, 2012 11:01 pm

za početak, na ovu vrućinu, Džo i ja smo se (s)našli kod železničke stanice, i odatle produžiili da se nađemo sa Slobom. malo je falilo da ga ne prepoznamo (videćete i zašto) :mrgreen:
sa Nikolom smo se našli kod Brankovog mosta, i odatle prošetali do Ušća, gde smo u'vatili tramvaj do garaže. posle smo se vozili onim Lastinim Otokarom na 85, par stanica do Delta Šitija, ima ko će reći više o tome... malo se osvežili, pa produžili do Bloka 45, gde smo se našli sa Stefanom, o tome više od njega :)

eh, sad, kako bi Đura iz TLN rekao, vrućina se podnosi na sledeći način: kupite PIVO, kupite ČAŠE, i sednete pod drvo da se LADITE :mrgreen: ipak, mlađem članu je glavna atrakcija na toj lokaciji bio novi IK218, pa smo seli u 73, da odemo da jedemo, jer pivo jeste hrana, ali očigledno ne može da zasiti :mrgreen: no, nije sve tako jednostavno... na stanici u Omladinskih brigada, videsmo kontrolore :shock: šverceri Džo, Stefan i Nikola, iskočiše, međutim, kad su videli da kontrola neće ući, Džo se vrati, a Nikolići ostadoše zbunjeni :lol: No, našli smo se kod Starog merkatora koji minut kasnije :)
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Sloba u Beogradu, a mi ga dočekali

Postod profa_chb » Sre Avg 22, 2012 11:23 pm

kad smo se dobro najeli u Šiš-u, seli smo u obižnji park u ladovinu, da se slegne. a ondak, seli na 15icu, oće Lala u Neobusa :mrgreen: Bili do Ušća, i tamo se 'ladili, prošetali, sedeli...

slikao nepoznati autor Slobinim aparatom
Image

posle seli na 75 do Venca, u busu sreli jednog lika sa Beobuild-a, koji prati naš forum, popričali sa njim, malo fotkali na Vencu, a onda otišli na BAS. a tu smo vala svašta radili :mrgreen:

Stefan koji je hteo jednu sliku "za uspomenu", eh sad, da li je mislio na nov autobus, ili na istorijsku vrednost modela :mrgreen:
Image

i Sloba koji se pridružuje, više iz fazona
Image

onda smo naišli na novu VDL Futuru
Image
Image

a i malo se slikali u "neutralnom" okruženju
Image
Image

p.s. autor poslednje 3 slike je nepoznata rampa van funkcije, na pružnom prelazu :mrgreen:

a dok smo se mi okrenuli, Džo je spustio **** (bolje da sene nego da padne), dopisivao se na nekom ženskadijom :lol:
Image
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Sloba u Beogradu, a mi ga dočekali

Postod Nikola_Bgd » Sre Avg 22, 2012 11:43 pm

Okupljanje je bilo za cistu desetku...
Samo,zaboravio si i onu devojcicu kod Usca...kako bese Maja-cestitka :!: :mrgreen:
Nase slike su isto otkacene,ocekujte ih tokom sutrsnjeg dana. :wink:
Ako treba crtez (autobusa,kamiona,aviona,i drugih prevoznih sredstava)javite se...
Image
Korisnikov avatar
Nikola_Bgd
Član
 
Postovi: 627
Pridružio se: Pet Avg 29, 2008 9:25 pm
Lokacija: Bezanijska kosa,Novi Beograd

Re: Sloba u Beogradu, a mi ga dočekali

Postod profa_chb » Čet Avg 23, 2012 9:38 am

Maja čestitka :lol: mislim da je DŽo zapamtio i kad joj je rođendan i sve po redu :mrgreen:

najbolji deo je bio kad sam ja prozivao Džoa za plave okice, i kako je to jedino što mu je ostalo nakon mukotrpnog rada, a ona onda skinula naočare za sunce :lol: bolje da nije...
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Sloba u Beogradu, a mi ga dočekali

Postod gospodin dzo » Čet Avg 23, 2012 10:23 am

Kad ste me ovo slikali?!Ipak su to bili ozbiljni razgovori,morao sam da sednem :D
Naravno da jesam.Moram jos jednom da odem,nisam joj uzeo broj :mrgreen:
Cuvam i usvajam zensku decu od 17-18 leta,po mogucstvu sa stranim drzavljanstvom :mrgreen:
gospodin dzo
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4772
Pridružio se: Pon Dec 27, 2010 9:39 pm
Lokacija: Beograd

Re: Sloba u Beogradu, a mi ga dočekali

Postod Stefan Bgd » Čet Avg 23, 2012 11:49 am

profa_chb je napisao:Stefan koji je hteo jednu sliku "za uspomenu", eh sad, da li je mislio na nov autobus, ili na istorijsku vrednost modela :mrgreen:


Jašta brate, da se slikam sa Ikarom dok je još ovako nov i sjajan... :)

profa_chb je napisao:Džo... dopisivao se na nekom ženskadijom :lol:


Bio je na teškim mukama... :mrgreen:
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Re: Sloba u Beogradu, a mi ga dočekali

Postod blokovi » Čet Avg 23, 2012 1:44 pm

Blago tebi Dzo :D,uzivas u zivotu.Eh mogli ste i mene pozvati da dovucem kojeg Lavica u paketu ;)
blokovi
Član
 
Postovi: 3628
Pridružio se: Sre Jan 05, 2011 3:00 pm

Re: Sloba u Beogradu, a mi ga dočekali

Postod cone » Čet Avg 23, 2012 1:53 pm

Nije vama bilo loše. Bio sam i ja taj dan u Beogradu...
... ali, telefonski... :P
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Sloba u Beogradu, a mi ga dočekali

Postod gospodin dzo » Čet Avg 23, 2012 5:50 pm

Polako,bice jos zanimljivije kada stignu ostale slike ;)
Cuvam i usvajam zensku decu od 17-18 leta,po mogucstvu sa stranim drzavljanstvom :mrgreen:
gospodin dzo
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4772
Pridružio se: Pon Dec 27, 2010 9:39 pm
Lokacija: Beograd

Re: Sloba u Beogradu, a mi ga dočekali

Postod Stefan Bgd » Sub Avg 25, 2012 11:16 am

Tog dana nisam stao, ali bukvalno... prešpartao sam i Novi Sad i Beograd, uzduž i popreko. :)
Uglavnom dogovor je bio da se nađemo oko 11:30, ja sam malo kasnio (iz opravdanih razloga), a dotle su oni već stigli do Blokova, usput obilazeći Zeleni venac, Belvil, Delta City... uglavnom skratili su mi muke, jer bi inače morao da ih jurim tamo po gradu. Ovako, našao sam ih dok "kampuju" u ladovini tramvajske baštice, svi onako izmoreni od Beogradske vrućine. :)
Zato smo prvu pomoć u vidu rashlađenja našli u rogonji (Jelenko), čije su 2 litre nestale u roku od odmah. Ipak, kao što reče Profa, hranljivost i nije neka, te smo morali da potražimo nešto ozbiljnije. Na predlog Profe, otišli smo na najbolji Šiš u gradu (mada nema boljeg od originalnog Banjalučkog, al' ajde... :mrgreen: ) i tamo napunili rezervoare. A usput, na putu dotle...

profa_chb je napisao:... na stanici u Omladinskih brigada, videsmo kontrolore :shock: šverceri Džo, Stefan i Nikola, iskočiše, međutim, kad su videli da kontrola neće ući, Džo se vrati, a Nikolići ostadoše zbunjeni :lol: No, našli smo se kod Starog merkatora koji minut kasnije :)


Ne znam ko je više bio zbunjen, da li vi koji ste ostali unutra, ili mi koji smo pokušali da ispadnemo "pametni"... :lol: :D

Potom smo skoknuli do Ušća, gde smo u obilasku stigli da napravimo i par zajedničkih slika (zahvaljujući Slobi i nepoznatom autoru), ipak pravi šou nastao je po izlasku i tržnog centra kada smo sticajem okolnosti naleteli na (neizbežnu, pomalo dosadnu) klinku koja je bila ubedljiva u tome da nam uvali neke čestitke od 100 dinara. Mi smo se povukli, ali Profa i Džo su ostali istrajni u nameri da se objasne s njom do kraja, što se da videti iz priloženog...
Image

Inače naš Profa je ako niste znali dobro potkovani ekolog, a takođe i iskusni "trgovac" po višespratnim soliterima (da,da sve si joj ti to lepo objasnio dok smo mi u pozadini riknjavali od smeha)... Ubrzo, kada je videla da od ovih baraba nema ni cvonjka cvonjavog, pustila nas je da nastavimo svoju "turneju" dalje... :mrgreen:
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Re: Sloba u Beogradu, a mi ga dočekali

Postod Stefan Bgd » Sub Avg 25, 2012 12:04 pm

Slobi se žurilo da overi kartu za povratak na BAS-u (malo je falilo da se zahvaljujući Profi vrati za NS u 18:15 umesto u 19:15 :lol: ), gde smo odlučili da potražimo našeg druga Mihama, misleći da će biti u Beogradu. Međutim ni njega ni njegovog busa nije bilo, ali zato je vredelo obići parking BAS-a, jer... :D

profa_chb je napisao:onda smo naišli na novu VDL Futuru


Tu smo napravili opštu senzaciju motajući se oko nje sa fotoaparatima... a i kako ne bi, sam bus ostavlja bez komentara. :)

profa_chb je napisao:p.s. autor poslednje 3 slike je nepoznata rampa van funkcije, na pružnom prelazu :mrgreen:


Dobar posao je napravila rampa. Vidiš da nije baš bez funkcije... :mrgreen:

Da vidimo i ostatak fotki sa Lastinom Bovom... Sloba i Profa:
Image

Zatim naš umetnik, Džoni:
Image

Brat Kiza, i brat Lemi (ko je gledao Mrtav ladan shvatiće): :D
Image

Zahvaljujući kolegi iz Berkofa 9053, jedna zajednička fotka cele ekipe: :)
Image

A da ne budu sve slike samo sa Bovom... ja i legendarni Lastin Berkof 9126: 8)
Image
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Re: Sloba u Beogradu, a mi ga dočekali

Postod Stefan Bgd » Sub Avg 25, 2012 12:19 pm

Ostali smo još malo na BAS-u, da ispratimo Slobu koji je putovao Severtrans-ovim Berkofom gar.broj 158, za Novi Sad: :)
Image
Image

To bi ukratko bio naš provod tog dana. Sve u svemu, ludo i nezaboravno. 8)
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Sledeća

Povratak na Okupljanja forumaša

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron