Logo

Jedan dan vožnje mojim omiljenim busom

Teme o okupljanjima i druženjima forumaša.

Jedan dan vožnje mojim omiljenim busom

Postod Sloba » Čet Jan 29, 2009 10:58 am

Evo jedan update za moj omiljeni autobus! (800)
Taj dan kad sam ga slikao vozio ga je moj, volvosov i Conetov prijatelj.
Prva destinacija je bila Čerević.
Nakon izlaska iz Kamenice, autobus se ugasio, i jedno 5 minuta nismo mogli da ga upalimo. Sva sreća, upalio je nekako i nastavili smo put ka Čereviću bez zvanja mehaničara. Usledila je vožnja preko Beočina do Čerevića. Ulazimo u Čerević i polako ispuštamo sve putnike. Tamo smo nakon 45 minuta vožnje imali oko 15 minuta pauze u tom malom selu. Tu priliku sam iskoristio da slikam:

Image

Image

Image

Naravno, ja sam morao da se slikam! :wink:

Image

Nakon povratka u Novi Sad, linijom 79 preko Beočina, usledila je pauza od oko 45 minuta, ali nismo isključivali autobus po nalogu vozača koji ga duži jer bi nam se opet ugasio. Uskoro nastavljamo vožnju i ja na displeju ukucavam 32 Temerin. Majstor i ja pričamo i ručamo u toplom autobusu. Nakon nekoliko minuta usledila je vožnja ka peronu 14 na novosadskoj međumesnoj autobuskoj stanici (MAS). Stajemo na peron i otvaramo prednja vrata. Cepamo karte kupljene na šalterima stanice. Zatvaramo prednja vrata tačno u 15:00 kada je predviđen po redu vožnje polazak za Temerin. Dok se isparkiravamo trči čovek ka autobusu i mi ga puštamo unutra. Stižemo na prvu stanicu gde putnici gledaju u narandžasti displej ne bi li videli kuda autobus ide. Uskoro skrećemo u jednu ulicu gde nas jedna žena moli da je pustimo jer je pogrešila autobus. Mi otvaramo vrata kako bi ona izašla. Nakon nekoliko minuta prelazimo novootvoreni nadvožnjak preko autoputa Horgoš-Preševo (E75) i stižemo na Rimske Šančeve gde je malo ljudi izašlo. Nastavljamo vožnju i stižemo u Bački Jarak koji je na teritoriji opštine Temerin. Nakon par minuta, ulazimo u Temerin i prolazimo kroz centar tog lepog mesta. Zovemo volvosa da izađe na okretnicu. Stižemo na okretnicu gde svi putnici izlaze i nekoliko njih ulazi za vožnju ka Novom Sadu, ali volvosa nema. Odjednom, pojavljuje se peglica, a naš cenjeni član volvos u njoj! :lol: :lol: (izvini volvos, morao sam!)
Prilikom zalaska sunca i pauze od 10 minuta fotografisao sam ovaj jedinstven bus.
Image

Image

Pozdravljamo volvosa i krećemo ka gradu a on za nama. Ulazi po desetak ljudi na svakoj stanici u Temerinu, ali već na Rimskim Šančevima se autobus skoro ispraznio. Prelazimo nadvožnjak i ulazimo u Novi Sad. Za samo 35 minuta, sa kraja Temerina mi smo bili na stanici. Kad se autobus ispraznio, na displeju sam napisao SLOBODNA VOŽNJA što znači da idemo za garažu. Gospodin šofer me ostavlja blizu garaže i pozdravljamo se. 800 je zatvorio vrata i užurbano krenuo ka garaži. :)
KRAJ!
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Jedan dan vožnje mojim omiljenim busom

Sponzor

 

Postod profa_chb » Čet Jan 29, 2009 11:35 am

hehe, vama baš bilo lepo :)
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Postod Aleks_BGD » Čet Jan 29, 2009 2:22 pm

EXTRA REOPRTAZA,nema sta!Svaka cast majstore! :lol: :lol:
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod Nikola_Bgd » Čet Jan 29, 2009 2:57 pm

Fino majstore. :D
Lepo si se provozao. :wink:
Ako treba crtez (autobusa,kamiona,aviona,i drugih prevoznih sredstava)javite se...
Image
Korisnikov avatar
Nikola_Bgd
Član
 
Postovi: 627
Pridružio se: Pet Avg 29, 2008 9:25 pm
Lokacija: Bezanijska kosa,Novi Beograd

Postod cone » Čet Jan 29, 2009 3:45 pm

Super! Žao mi je što sam morao da odem, što i ja nisam bio sa vama u vožnji.
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Sloba » Čet Jan 29, 2009 8:01 pm

Hvala svima!
Cone, i meni je žao, ali šta je, tu je.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Krle » Čet Jan 29, 2009 8:28 pm

Alal vera, Slobo! :D
Krle
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4986
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 12:55 pm
Lokacija: negde po Srbiji

Postod crobus » Pet Jan 30, 2009 12:07 am

Koje je ovaj bus godište? Iznutra mi liči na 90-te, ali izvana je kao sa početka 80-ih? Ako je toliko star djeluje u dobrom stanju!
crobus
Član
 
Postovi: 809
Pridružio se: Sre Jul 16, 2008 7:31 pm

Postod ferdinand » Pet Jan 30, 2009 1:15 am

crobus je napisao:Koje je ovaj bus godište? Iznutra mi liči na 90-te, ali izvana je kao sa početka 80-ih? Ako je toliko star djeluje u dobrom stanju!


2002.
Korisnikov avatar
ferdinand
Član
 
Postovi: 1025
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 4:26 pm
Lokacija: Dubai

Postod joza » Pet Jan 30, 2009 4:26 am

Bas si imao interesantan dan. Moracu jednom i ja malo da se provozam sa Vama. Naravno ako me primate. Lepo si ovo odradio, svaka cast.
Korisnikov avatar
joza
Član
 
Postovi: 1133
Pridružio se: Čet Dec 25, 2008 1:54 am
Lokacija: Backa Palanka

Postod Sloba » Pet Jan 30, 2009 9:02 am

Inače, bus nije napravljen 2002. već 2003. ili čak 2004. godine. 2002. godine je stigla 21 šasija, od toga 10 Volvo B10 M, 10 Volvo B10 MA i jedna na poklon Volvo B10 B. Odmah je karosirano 20 autobusa ali B10 B nije tako da je on ostavljen za kasnije. Jeste da enterijer podseća na 90-te jer su se skoro iste stolice ugrađivale u autobuse za GSP iz: 1991, 1996, 1997 i 1998 godine, čak i u zadnje serije Volvo B10. Vrata su potpuno ista kao i kod ovih, gore navedenih. Tabla po obliku takođe, ali ipak, malo modernizovana. Autobus poseduje ZF Ecomat automatski menjač koji do tad nije nijedan autobus posedovao, dok nisu stigli Volvoi 7000.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod cone » Pet Jan 30, 2009 2:29 pm

U februaru 2003. godine je isporučen.
Dugo se nije znalo šta da se radi sa tom 21. šasijom, da li da se nadograđuje gradska ili međugradska karoserija. Sa sve skromnim sredstvima, modifikovana je (da ne kažem deformisana) gradska karoserija. Sve je to moglo mnogo lepše da se uradi, ali šta je - tu je...
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad


Povratak na Okupljanja forumaša

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju

cron