Logo

SUDARI KAMIONA

Slike i rasprave o kamionima.

Postod MILE » Pon Okt 10, 2011 9:45 pm

Bar da su rekli mesto udesa :evil:
MILE
Član
 
Postovi: 12938
Pridružio se: Pon Mar 15, 2010 10:57 pm
Lokacija: Šabac

Sponzor

 

Postod Siera » Ned Nov 06, 2011 12:08 pm

Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod mikivs » Pon Nov 07, 2011 1:11 am

Bio je negde snimak (čini mi se da je u Novom sadu) gde novinar stoji pola metra na putu i kamerman ga snima kako drži uvodnu reč. okrenut je licem ka vozilima što mu dolaze u susret i u jednom trenutku nailazi šleper i za dlaku ga nije pokupio. Novinar se još buni i psuje vozača.
Korisnikov avatar
mikivs
Član
 
Postovi: 308
Pridružio se: Pon Sep 05, 2011 10:33 pm
Lokacija: Vršac

Postod Ice_CooL » Pon Nov 07, 2011 12:19 pm

http://www.youtube.com/watch?v=dQOwlSbYZX4

Evo ga i taj novinar, za dlaku :-)
Korisnikov avatar
Ice_CooL
Član
 
Postovi: 193
Pridružio se: Sub Maj 21, 2011 5:53 pm
Lokacija: Bratunac, Republika Srpska

Postod Siera » Pon Nov 07, 2011 12:39 pm

Po ovom novinaru kamion od 40t je morao da stane dok on drži monolog na ulici, teško mu je bilo da napravi jedan korak u stranu da bi bio van kolovoza, kretino
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod gospodin dzo » Pon Nov 07, 2011 5:36 pm

A sto ovaj sa sleperom obilazi sa desne strane i sto vozi preko ogranicenja,ako vec gledamo greske?
Cuvam i usvajam zensku decu od 17-18 leta,po mogucstvu sa stranim drzavljanstvom :mrgreen:
gospodin dzo
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4772
Pridružio se: Pon Dec 27, 2010 9:39 pm
Lokacija: Beograd

Postod Ice_CooL » Pon Nov 07, 2011 5:52 pm

Ne obilazi, pogledaj snimak do kraja, u pravu je Siera, novinar nije smeo da bude na kolovozu citav jedan korak. . .
Korisnikov avatar
Ice_CooL
Član
 
Postovi: 193
Pridružio se: Sub Maj 21, 2011 5:53 pm
Lokacija: Bratunac, Republika Srpska

Postod Siera » Pon Nov 07, 2011 6:09 pm

Ograničenje odnosno brzina trenutno u drugom planu, ne opravdavam ako se ide preko toga kamion pretiče drugi kamion još vidi da mu dolazi vozilo i posle mu kriv djavo
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod Velemajstor » Pon Nov 07, 2011 6:09 pm

Kakvo obilaženje sa desne strane? Imaš dve trake za vožnju u jednom smeru,nema obilaženja sa desne strane.Po zakonu Kamioni i Autobusi treba da se kreću desnom kolovoznom trakom(ako ima dve trake za kretanje u istom smeru).Tu nema ni žute trake za kretanje vozila Gsp-a.Kamiondzija je trebao da se prestroji zbog prepreke na kolovozu(novinar,jer ne mogu da ga smatram pešakom jer se ne kreće ,stoji u mestu), ili da se zaustavi ispred njega dok se ovaj ne pomeri(novinar).Jedino brzina kretanja Kamiona(i to je pitanje jer možemo samo da pretpostavljamo koliko je brzo vozio). I taj novinar zar nije mogao da se pomeri jedan korak na parking i tamo da pravi reportažu? Sve u svemu sve je dobro ispalo.
Velemajstor
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2328
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 3:24 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Sotir » Pon Nov 07, 2011 7:51 pm

Snimak je star koju godinu,reportaza je radjena verovatno iz razloga jer je u to vreme doslo do prevrtanja,ili do curenja neke cisterne.Dogadjaj je bio u Pancevu,inace jedina greska koja je bila je od strane novinara,koliko imam priliku da vidim.
Korisnikov avatar
Sotir
Član
 
Postovi: 423
Pridružio se: Pon Apr 04, 2011 9:33 pm
Lokacija: Vazdušna banja Pančevo

Postod kosmajac » Pon Nov 07, 2011 10:09 pm

Velemajstor je napisao:Kakvo obilaženje sa desne strane? Imaš dve trake za vožnju u jednom smeru,nema obilaženja sa desne strane.Po zakonu Kamioni i Autobusi treba da se kreću desnom kolovoznom trakom(ako ima dve trake za kretanje u istom smeru).Tu nema ni žute trake za kretanje vozila Gsp-a.Kamiondzija je trebao da se prestroji zbog prepreke na kolovozu(novinar,jer ne mogu da ga smatram pešakom jer se ne kreće ,stoji u mestu), ili da se zaustavi ispred njega dok se ovaj ne pomeri(novinar).Jedino brzina kretanja Kamiona(i to je pitanje jer možemo samo da pretpostavljamo koliko je brzo vozio). I taj novinar zar nije mogao da se pomeri jedan korak na parking i tamo da pravi reportažu? Sve u svemu sve je dobro ispalo.


Kolega,mislim da si pogresio. Pravilo koriscenja desne trake za sporija vozila vazi na autoputu,ali ne i u gradskoj sredini. Preticanje sa desne strane u gradskoj sredini na ulici sa vise traka u jednom smeru,se ne smatra preticanjem vec mimoilazenjem 2 vozila koja se krecu u istom smeru. :)
Korisnikov avatar
kosmajac
Profesionalni vozač
 
Postovi: 786
Pridružio se: Čet Maj 05, 2011 4:02 pm
Lokacija: Obrenovac

Postod Velemajstor » Pon Nov 07, 2011 11:09 pm

Gde si ti pročitao da sam napisao "Preticanje"? Prvo dobro pročitaj tekst pa onda komentariši. U gradskoj sredini(na bulevarima) je isto ograničenje brzine, ali treba da se teretna vozila(gde je najveća dozvoljena masa preko 3500kg) i Autobusi drže desne trake(ako se ne pripremaju da izvrše skretanje na raskrsnici).Molim te kolega prvo dobro pročitaj šta sam napisao pa ako misliš da sam pogrešio onda me prozovi. Nigde ti nisam napisao preticanje u tekstu koji si obeležio. Uzmi zakon o bezbednosti i pročitaj "Kretanje vozila po putu".U zakonu ti sve lepo piše,samo ga dobro pročitaj.
Velemajstor
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2328
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 3:24 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod kosmajac » Pon Nov 07, 2011 11:46 pm

OK,nisam znao da te necim prozivam,u pravu si sve
Korisnikov avatar
kosmajac
Profesionalni vozač
 
Postovi: 786
Pridružio se: Čet Maj 05, 2011 4:02 pm
Lokacija: Obrenovac

Postod mikivs » Uto Nov 08, 2011 1:56 am

E to je taj snimak... za dlaku je izbegao kamion... O tome pričam kako je novinar stajao,a nebitno je ko je tu koga preticao...

A da ne pominjem kada se "parkiraju" na parking pa sa kamionom moraš stati i zaobići ih.... Bulevar sa po dve trake i zbog nekog dođe se u situaciju da je jedna traka... :twisted:
Korisnikov avatar
mikivs
Član
 
Postovi: 308
Pridružio se: Pon Sep 05, 2011 10:33 pm
Lokacija: Vršac

Postod s215hdh » Uto Nov 08, 2011 9:57 am

Velemajstor je napisao:Gde si ti pročitao da sam napisao "Preticanje"? Prvo dobro pročitaj tekst pa onda komentariši. U gradskoj sredini(na bulevarima) je isto ograničenje brzine, ali treba da se teretna vozila(gde je najveća dozvoljena masa preko 3500kg) i Autobusi drže desne trake(ako se ne pripremaju da izvrše skretanje na raskrsnici).Molim te kolega prvo dobro pročitaj šta sam napisao pa ako misliš da sam pogrešio onda me prozovi. Nigde ti nisam napisao preticanje u tekstu koji si obeležio. Uzmi zakon o bezbednosti i pročitaj "Kretanje vozila po putu".U zakonu ti sve lepo piše,samo ga dobro pročitaj.


Nigde u zakonu ne postoji da se kamioni i autobusi moraju kreteti desnom trakom. PREPORUKA jeste. O obilazenju govorimo kada jedno vozilo stoji a drugo se krece, a mimoilazenje i preticanje su pojmovi kada se oba vozila krecu, ako cemo da se kacimo za terminologiju. Preticanje sa desne strane ne postoji kao pojam u gradskoj voznji. Kamerman nema sta da trazi na putu, neobelezen i eto tako da bi snimiio nesto, mogao je super kadar da ima i sa prosirenja, sto ga nije bar malo okacio, cisto da ga jos vise ispreseca, majmun jedan. Ako nesto me nervira to su ti pametnjakovici ili kada negko vozi bicikl/motor po sredini trake. Samo da izadjes i da podelis koju roditeljsku!
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

PrethodniSledeća

Povratak na Kamioni

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost