Logo

SUDARI KAMIONA

Slike i rasprave o kamionima.

Postod Velemajstor » Uto Nov 08, 2011 10:37 am

s215hdh je napisao:
Velemajstor je napisao:Gde si ti pročitao da sam napisao "Preticanje"? Prvo dobro pročitaj tekst pa onda komentariši. U gradskoj sredini(na bulevarima) je isto ograničenje brzine, ali treba da se teretna vozila(gde je najveća dozvoljena masa preko 3500kg) i Autobusi drže desne trake(ako se ne pripremaju da izvrše skretanje na raskrsnici).Molim te kolega prvo dobro pročitaj šta sam napisao pa ako misliš da sam pogrešio onda me prozovi. Nigde ti nisam napisao preticanje u tekstu koji si obeležio. Uzmi zakon o bezbednosti i pročitaj "Kretanje vozila po putu".U zakonu ti sve lepo piše,samo ga dobro pročitaj.


Nigde u zakonu ne postoji da se kamioni i autobusi moraju kreteti desnom trakom. PREPORUKA jeste. O obilazenju govorimo kada jedno vozilo stoji a drugo se krece, a mimoilazenje i preticanje su pojmovi kada se oba vozila krecu, ako cemo da se kacimo za terminologiju. Preticanje sa desne strane ne postoji kao pojam u gradskoj voznji. Kamerman nema sta da trazi na putu, neobelezen i eto tako da bi snimiio nesto, mogao je super kadar da ima i sa prosirenja, sto ga nije bar malo okacio, cisto da ga jos vise ispreseca, majmun jedan. Ako nesto me nervira to su ti pametnjakovici ili kada negko vozi bicikl/motor po sredini trake. Samo da izadjes i da podelis koju roditeljsku!

Molim te navedi šta sam napisao a da nije tačno. A sada ti citiram šta piše(sa sve slikom i tekstom):
Image
Ja nisam slagao ništa. Ovo što sam slikao odnosi se na kretanje vozila u naselju(da ne slikam i prethodnu stranu mislim da je dovoljno). A u nastavku imaš i kretanje vozila van naseljenog mesta. Meni ne treba da pojašnjavaš zakon jer ga dobro poznajem.Dugo sam u ovom poslu i redovno pratim promene koje nastanu. Ako treba da svaku stvar sa vama da polemišem po tri puta onda zaboravi na sve.
Tako da kada te zaustavi policajac ti mu lepo objasni da je to samo "Preporuka".
Član 35. iz Zakona o bezbednosti saobraćaja.
Image
Velemajstor
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2328
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 3:24 pm
Lokacija: Novi Sad

Sponzor

 

Postod gospodin dzo » Uto Nov 08, 2011 5:54 pm

Ajde ljudi,ja sam neiskusan,izvinjavam se svima jer sam napravio zbrku...
Dakle,oni nisu smeli da budu na kolovozu,jel tako ili nije tako? :P
Cuvam i usvajam zensku decu od 17-18 leta,po mogucstvu sa stranim drzavljanstvom :mrgreen:
gospodin dzo
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4772
Pridružio se: Pon Dec 27, 2010 9:39 pm
Lokacija: Beograd

Postod mikivs » Uto Nov 08, 2011 10:14 pm

Ukratko odgovor je da.
Korisnikov avatar
mikivs
Član
 
Postovi: 308
Pridružio se: Pon Sep 05, 2011 10:33 pm
Lokacija: Vršac

Postod Velemajstor » Sub Nov 12, 2011 7:35 pm

Вест: Тешка саобраћајка код Зрењанина 07. новембар 2011.
ЗРЕЊАНИН -

У саобраћајној несрећи, која се догодила данас око подне на магистралном путу Нови Сад - Зрењанин, тешко је повређен четрдесетшестогодишњи Д. Л. који је одмах пребачен у Ургентни центар Клиничког центра Војводине, где му се лекари тренутно боре за живот.
...

Према речима очевидаца, несрећа се догодила када је Д. Л., који се кретао из правца Зрењанина ка Новом Саду, из за сада непознатог разлога, аутомобилом прешао у супротну коловозну траку и ударио у камион који ишао према Зрењанину.

У току је полицијски увиђај, а тај магистрални пут је затворен за саобраћај, па се возила усмеравају на обилазницу преко летњег пута.
Video zapis.
<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/hUiGttl6HVg" frameborder="0"></iframe>

Image
Image
Image
Velemajstor
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2328
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 3:24 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod kosmajac » Pet Nov 25, 2011 12:21 am

Turska hladnjaca,negde izmedju Novog Sada i Horgosa. Luda sreca,pa se nije prevrnuo. Gomila turskih slepera stalo da pomognu kolegi.


Image
Korisnikov avatar
kosmajac
Profesionalni vozač
 
Postovi: 786
Pridružio se: Čet Maj 05, 2011 4:02 pm
Lokacija: Obrenovac

Postod Krle » Pet Nov 25, 2011 2:11 pm

Srecom pa je naisao na blato koje ga je zadrzalo....
Krle
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4986
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 12:55 pm
Lokacija: negde po Srbiji

Postod Samar » Pon Jan 02, 2012 9:37 pm

U grckoj,kod Arte.Image
Samar
Član
 
Postovi: 26
Pridružio se: Ned Jan 01, 2012 12:23 am
Lokacija: Krusevac

Postod Siera » Sre Jan 11, 2012 12:31 pm

Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod actrosmp3 » Sre Jan 11, 2012 6:09 pm

I otišo je novi TGX MAN!!
Naime šta se dogodilo....vozač mana na autoputu kod Frankfurta u Nemačkoj naišao je na "stauzonu" upalio sva četiri žmigavca i stao iza drugog kamiona kada je pogledao na retrovizor samo je video čeha sa scaniom koji ne koči i sa punih 90km/h se zabio u njegovu prikolicu....udarac je bio toliko jak da je puklo sedlo i TGX-A nabilo u kamion ispred njega i vratio ga 7 metara nazad, sva sreća da je vozač TGX-A bio privezan sa pojasom inače da nije ostao bi na licu mesta mrtav! Čeh koji se zabio u njega kada su otvorili kabinu samo je pao dole...onesvestio se ali je na svu sreću i on na kraju preživeo! Šteta na TGX-U je velika što se tiče prikolice isto (hladnjača je u pitanju) tada je smrskalo termo king....ali evo je danas je isti vozač vozi koji je imao udes sa TGX-om danas vozi novog actrosa!! :)


Image
Korisnikov avatar
actrosmp3
Član
 
Postovi: 868
Pridružio se: Sub Nov 26, 2011 4:00 pm
Lokacija: Novo mesto,Slovenija

Postod Berlingo » Uto Jan 24, 2012 9:07 am

Sleper s tablicama iz Srbije imao sudar blizu Rijeke.
http://www.novilist.hr/Vijesti/Crna-kro ... automobila
Berlingo
Član
 
Postovi: 3768
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 12:53 pm
Lokacija: Rijeka HR

Postod Siera » Sub Feb 25, 2012 11:56 pm

Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod MILE » Sub Maj 05, 2012 3:53 pm

Prevrnula se cisterna kod Jagodine...... Čija je?

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/134/&#1061;&#1088;оника/1096642/Хаварија+на+ауто+путу.html
MILE
Član
 
Postovi: 12938
Pridružio se: Pon Mar 15, 2010 10:57 pm
Lokacija: Šabac

Postod boyan92 » Sub Maj 05, 2012 4:43 pm

Na snimku se vidi da je od Eurogas-a.
Korisnikov avatar
boyan92
Član
 
Postovi: 1284
Pridružio se: Sre Apr 07, 2010 11:45 pm

Postod Ikaca201 » Sub Maj 05, 2012 5:03 pm

Sreća (u nesreći) da nije iscureo gas.
Ikaca201
 

Postod Krle » Uto Maj 08, 2012 9:27 am

Krle
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4986
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 12:55 pm
Lokacija: negde po Srbiji

PrethodniSledeća

Povratak na Kamioni

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju