Logo

ZiL - Zavod Imeni Lihachova

Slike i rasprave o kamionima.

ZiL - Zavod Imeni Lihachova

Postod BataLukaBeograd » Ned Jul 29, 2012 12:34 am

Cudo da nema teme o njemu....
Ovoga sam slikao u podnozju Strazevice na jednom cudnom otpadu/parkingu za kamione....
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Wartburg - od 0-100 na sat u njemu postigao bih otprilike u isto vreme kada i da sam otišao kod doce opšte praxe po uput, pa kod psihića, pa na hormone, promenio pol i našao sponzora da mi kupi BMW, a zatim u njemu dostigao tih 100 na sat...
Korisnikov avatar
BataLukaBeograd
Član
 
Postovi: 391
Pridružio se: Ned Jul 17, 2011 1:52 am
Lokacija: Beograd, Republika Srbija

ZiL - Zavod Imeni Lihachova

Sponzor

 

Re: ZiL - Zavod Imeni Lihachova

Postod Berlingo » Ned Jul 29, 2012 12:53 am

Ja ga vozio u Bihacu, u Zeljavi na aerodromu. Bili smo vod za opskrbljivanje avijacije. Na karoseriji iza je bio dizel motor i pomocu kablova se MIG 21 stavljao u pogon, nekakav JAZ, ma ne sjecam se dobro. Ovo na slici bi mogla biti kisikana, tako se to zvalo tada. Uglavnom kamion je bio benzinac, ako sam ja dobro upamtio to bi trebalo biti 7500 ccm. Jos se sjecam tog mocnog zvuka.
Berlingo
Član
 
Postovi: 3768
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 12:53 pm
Lokacija: Rijeka HR

Re: ZiL - Zavod Imeni Lihachova

Postod Siera » Ned Jul 29, 2012 11:09 am

Veoma prohodan kamion a osim toga čekrk napred mu je omogućavao da prodje ako bi mu se eventualno dogodilo da stane što je skoro ne moguće uglavnom on vuče druge
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Re: ZiL - Zavod Imeni Lihachova

Postod Sotir » Ned Jul 29, 2012 12:02 pm

Ove kamione ima nasa vojska,ne znam tacno koliko komada,ali znam da je 2004 godine u voznom stanju bio onaj u Nisu,posto sam tamo bio u vojsci.Imaju ga i u Svilajncu,ali taj ne znam da li je ispravan,ili nije iz razloga sto smo ga vise gurali i pomerali zbog brisanja i ciscenja,kao i zbog onoga sto on nosi,a to je Mafs 3M,u prevodu motorna automobilska filterska stanica za preciscavanje vode.
Korisnikov avatar
Sotir
Član
 
Postovi: 423
Pridružio se: Pon Apr 04, 2011 9:33 pm
Lokacija: Vazdušna banja Pančevo

Re: ZiL - Zavod Imeni Lihachova

Postod kosmajac » Ned Jul 29, 2012 9:49 pm

@Berlingo,nije kisikana,ona drugacije izgleda. Ovo je furgon,u kojem je verovatno bila neka oprema. A ima jos dosta u nasoj vojsci,konkretno u selu Zuce ispod Avale ih ima gomila.Na sebi nose protivavionske rakete Neva.Inace,teska mrcina,ne mozes namotati tockove u raskrsnici.
Korisnikov avatar
kosmajac
Profesionalni vozač
 
Postovi: 786
Pridružio se: Čet Maj 05, 2011 4:02 pm
Lokacija: Obrenovac

Re: ZiL - Zavod Imeni Lihachova

Postod Berlingo » Ned Jul 29, 2012 11:06 pm

I nisam bio siguran. Ipak je to bilo 1988/89. Puno je godina proslo. U svakom slucaju hvala na odgovoru! :wink:
Berlingo
Član
 
Postovi: 3768
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 12:53 pm
Lokacija: Rijeka HR

Re: ZiL - Zavod Imeni Lihachova

Postod volvofh13 » Pon Jul 30, 2012 1:12 am

U Sapcu u kasarni ima nekih 10ak komada sa pontonima...ima i nekih americkih starih...
Korisnikov avatar
volvofh13
Član
 
Postovi: 104
Pridružio se: Pon Jul 18, 2011 9:52 pm
Lokacija: šabac

Re: ZiL - Zavod Imeni Lihachova

Postod Tarykata » Sre Sep 12, 2012 2:46 pm

Ovaj Zil na slike mislim da e model e 151 e uvezan is armije-isti sa na exCOMUNISTICKE vojske. Motor e benzinski na 12 volti -veliki potrosac, pogon 6x6,
Samo Zil-kran /bas kran, ne dizalica/ ima dizel motor i menjac-original od Kamaz na 24 volti.Odlican svaka cast.
Tarykata
Član
 
Postovi: 158
Pridružio se: Pon Sep 10, 2012 12:26 pm


Povratak na Kamioni

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju