Logo

Dobra i losa iskustva vozaca kamiona

Slike i rasprave o kamionima.

Postod najsporiji » Ned Okt 16, 2011 12:11 pm

Tooooo Rade,imas ti materijala za sve nas zajedno ali da dodam jos nesto,moram da pohvalim volvosa i njegov tekst jer sam mnogo puta procitao njegovo "vatreno krstenje" i uvek se nanovo dugo smejao,bez obzira na sve muke nije moglo bolje da se opise.Svaka cast volvos.
najsporiji
Član
 
Postovi: 495
Pridružio se: Ned Jun 12, 2011 11:27 am
Lokacija: Svilajnac

Sponzor

 

Postod Siera » Ned Okt 16, 2011 12:18 pm

Za vreme pauze kad smo bili sa prikolicama Nešo Varvarinac i Željko spremaju za nas ostalih 8 ručak

Image
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod najsporiji » Ned Okt 16, 2011 12:39 pm

Nista bez "domace kujne",tu je uvek sve najsladje.
najsporiji
Član
 
Postovi: 495
Pridružio se: Ned Jun 12, 2011 11:27 am
Lokacija: Svilajnac

Postod Siera » Ned Okt 16, 2011 12:44 pm

Svi su imali svoje zaduženje nabavka,priprema, pranje sudova, kafa, piće, dokumenta tačno se znalo ko šta radi i bez onoga Ja nemogu, neću, posle ću ili što Ja
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod ivemaster » Ned Okt 16, 2011 12:50 pm

Neso u pravu si kada si rekao da medju vas sto ste vozili kontejnere vladala velika kolegijalnost,pa sam se setio mene kada mi je pukla guma na poluprikolici punom peska,na auto putu 5 km od petlje pozarevac ka Beogradu,tada smo vozili svakodnevno pesak za bubanj potok,i tako meni pukne guma,ja stanem,izmem dizalicu,a guma teza od mene,hehehe,i tako zasucem rukave i pocnem da menjam gumu,prolaze kamioni i prolaze,niko da stane,sta mislis ko je stao da mi pomogne,niko drugi do dvojica sa kiperkama,oni su terali kamen iz Batocine za Beograd i stali da pomognu,eto i medju vozacima kipera isto pravilo vazi,nisu mi mnogo pomogli zato sto sam bio pri kraju,ali veoma prijatno znati da ima jos nekog ko je voljan pomoci drugome u nevolji :) :)
ivemaster
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1889
Pridružio se: Sub Okt 11, 2008 11:43 am

Postod najsporiji » Ned Okt 16, 2011 1:14 pm

Definitivno,uvek treba stati i pitati treba li neka pomoc jer niko zivi ne zna zasto je neko zaustavio vozilo kraj puta i nije pravilo da uvek treba fizicka pomoc,nekada su muke sasvim druge prirode a mi osim nas samih,nemamo drugu pomoc.Nadam se da se niko nece smejati ali ja sam pored svih potrebnih i nepotrebnih "sitnica", imao u kabini dobro snabdevenu apoteku sa velikim brojem lekova,raznih vrsta antibiotika,analgetika,antipiretika,antireumatika,pilula i praskova protiv dijareje,gelova i masti protiv bolova,bivacin sprejeva i uglavnom sve ono osnovno sto nama treba da se covek malo povrati,da mu bude bolje ili izleci u pocetnoj fazi.Cesto je takva vrsta pomoci neophodnija od one fizicke jer nema nista gore nego kad' nesto boli a nema ko da ti pomogne,daleko od kuce.
najsporiji
Član
 
Postovi: 495
Pridružio se: Ned Jun 12, 2011 11:27 am
Lokacija: Svilajnac

Postod ivemaster » Ned Okt 16, 2011 1:27 pm

sve je drugacije kada je covek van zemlje,mora se poneti i sto je potrebno i sto nije,za nedaj boze,zasto se smejati ako si poneo lekove,pa ja nigde ne mrdam bez table kafetina,a sta reci kada si van zemlje,nje lako
ivemaster
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1889
Pridružio se: Sub Okt 11, 2008 11:43 am

Postod Siera » Ned Okt 16, 2011 2:20 pm

Imam kesu sa sobom i 10 različitih lekova baš koji mogu biti preko potrebni
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod najsporiji » Ned Okt 16, 2011 7:11 pm

Siera je napisao:Svi su imali svoje zaduženje nabavka,priprema, pranje sudova, kafa, piće, dokumenta tačno se znalo ko šta radi i bez onoga Ja nemogu, neću, posle ću ili što Ja

To je mozda i najlepsi deo naseg posla,da se dobro organizuje vece drustvo narocito u pripremi klope i uvek za svakog ima po nesto, kao pravi svedski sto.Ja sam posle odlaska iz drustva "malog"Sase Djedjinog(poceo je da radi Rusiju),nasledio njegovo zaduzenje za salatu a on je bio vrhunski majstor za salatu i mogu ti reci da sam se fino snasao,nisu mi do zadnjeg dana menjali zaduzenje.Dobro,mi smo na kontejnerima uvek bili velika druzina narocito kad' nije bilo utovara pa je moralo da se zna ko sta radi,jedino smo sudove svi prali na smenu.Lepo zezanje i bitno je da u dobrom raspolozenju prodje vreme.
najsporiji
Član
 
Postovi: 495
Pridružio se: Ned Jun 12, 2011 11:27 am
Lokacija: Svilajnac

Postod kosmajac » Ned Okt 16, 2011 8:11 pm

Ivice,sudeci po tvom avataru,da ne vozis ti mozda za Moravac?
Korisnikov avatar
kosmajac
Profesionalni vozač
 
Postovi: 786
Pridružio se: Čet Maj 05, 2011 4:02 pm
Lokacija: Obrenovac

Postod ivemaster » Ned Okt 16, 2011 10:11 pm

ne Zeljko,nije Moravac
ivemaster
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1889
Pridružio se: Sub Okt 11, 2008 11:43 am

Postod trucker_sd » Pon Okt 17, 2011 12:39 am

takvo druzenje sam iskusio samo jednom do sad, cekali smo utovar mandarine u Elefsinu 7 dana i kao i kod vas - tacno se znalo ko sta radi

Image

nego, sierra, hteo bih s tobom malo da popricam o toj rusiji
koliko ja kapiram iz ovih tekstvoa ti to radis vec dugo
a meni bi trebalo par saveta jer sam uzeo jednu hladnjacu i krecem u to
polako. ako si zainteresovan daj nesto reci, radi li se sad na zimu,
sta je najbolje od opreme itd
iako nemam prednost - umrlice se pisu drugima...
Korisnikov avatar
trucker_sd
Član
 
Postovi: 40
Pridružio se: Sub Okt 08, 2011 4:52 pm
Lokacija: svuda...

Prethodni

Povratak na Kamioni

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju