Logo

Najlepsi tramvaj

Slike i rasprave o tramvajima, vozovima, metroima i drugim šinskim vozilima.

Najlepsi tramvaj

Postod Sloba » Čet Maj 08, 2008 9:29 am

Koji proizvoðaè pravi najlepše tramvaje?

Končar :D
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Najlepsi tramvaj

Sponzor

 

Postod WeljaBG » Čet Maj 08, 2008 4:45 pm

Bombardier Eurotram 8) , ne znam zasto ga ljudi smatraju lakim metroom, kad u samom nazivu ima rec tram! o5 ponavljam, laki metro je isti taj tramvaj samo nataknut na normalne bogie od obicnog voza! dakle nije niskopodan al je ravan, izgleda kao podignut tramvaj, oni iz hannovera su bukvalno to, takodje je sam hannover 1 broj poklonio budimpesti ;) elem, i porto ga naziva lakim metroom, mozda jeste laki metro zato sto sam sistem ima tunele, ali vozilo koje vozi je nista drugo nego obican lepi niskopodni tramvaj sa normalnim sinskim razmakom od 1435mm kao i sam voz... jos 1 primer je i houston...dakle taj lrt je nista drugo nego osakaceni metro (ima mnooogo manje tunela) a vozila koristi umesto voza obican tramvaj s obzirom na to da su tramvaji "porasli" sxodno potrebama danasnjix gradova usled porasta broja stanovnika/korisnika... :roll:
Poslednji put menjao WeljaBG dana Čet Maj 08, 2008 4:53 pm, izmenjena 2 puta
WeljaBG
 

Postod s215hdh » Čet Maj 08, 2008 4:51 pm

Meni su becki ULF (Ultra low floor)... Prosto, lepi su i najprakticniji jer su najnizi na svetu... Klima radi, sve potaman...
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod WeljaBG » Čet Maj 08, 2008 4:57 pm

p.s i ULF mi je extra sto rece s215hdh, ta 2 modela bi voleo da krstare beogradskim sinama ;) kombino bi mogao na 2ci ali za njega nisam glasao jer je meni bombardier mnogo lepsi...alstom je cool i lep, dakle ista prica kao s combinom ;) crotram tmk2200 je nekako prenatrpan kod svetlosnix grupa bas kao i autobus ik-218n... nije ni cudo sto smo do pre 20 god bili svi u istom dzaku :lol:
WeljaBG
 

Postod s215hdh » Čet Maj 08, 2008 5:04 pm

ULF je nekako skladan. Ni preteran, a skrozt elegantan, lep, tih...
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod avramovicsasa » Pon Maj 12, 2008 9:06 am

Iz GSP Beograd su nedavno objavili planove za nabavku 20 novih tramvaja iskreno bih voleo da bude Rade Končar baš bi lepo stajao na
liniji 7 i 12 ipak Hrvatska je mnogo bliža,čak bi i delove nabavljali brže.
Jedan je trebao da stigne na Probu tokom Regionalne konferencije ali ništa od toga jer ste čuli za skandal koji je izbio povodom tog modela?
avramovicsasa
Otpravnik
 
Postovi: 9836
Pridružio se: Uto Maj 06, 2008 6:04 am
Lokacija: Novi Beograd

Postod Sloba » Pon Maj 12, 2008 9:14 am

Znam, ustaško U na vetrobranu i to na oba(prednjem i zadnjem) a što je najsmešnije naš čovek ga dizajnirao. Slaven Tica je rekao da se boji da rizikuje da ga neki čovek kamenuje. :?
Ne znam, ako bude tramvaja u NS, moraće biti Crotram, sem ako naši sklepaju nešto u Goši ili ŠinVozu. :?
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod markotar » Pon Maj 12, 2008 9:04 pm

Navodno Ustasko U, mada licno verujem da je po sredi ipak puka slucajnost. No mislim da bi najmanj problem bio traziti da se prednja i zadnja strana redizajnira. Cak sam cuo neke price od ljudi iz Zagreba da njihovi vozaci smatraju da je postojeci dizajn jako los i da im smanjuje vidljivost, posebno u krivinama. Navodno je bila i neka nesreca u kojoj je jedna osoba poginula jer je vozac nije video na pesackom prelazu kad je skretao u krivini.

Inace, mislim da su Koncar/Gradelj definitivno nparavili odlican tramvaj. No, misljenja sam ipak da je takvo vozilo izuzetno skupo za nase uslove! Na stranu to da NT2200 uopste ne bi mogao da vozi prugom pored Kalemegdana (zbog velikog uspona i krivina, obratite paznju da je pravljen prvenstveno za Zagreb koji je ravan ko tepsija), dakle ne bi ga bilo na 2, 11 i 13; a takodje ga bije glas da je uopste los u brdovitim predelima!
markotar
Član
 
Postovi: 1785
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 7:44 pm
Lokacija: Beograd

Postod ferdinand » Pon Maj 12, 2008 10:03 pm

Sloba je napisao:Znam, ustaško U na vetrobranu i to na oba(prednjem i zadnjem) a što je najsmešnije naš čovek ga dizajnirao. Slaven Tica je rekao da se boji da rizikuje da ga neki čovek kamenuje. :?
Ne znam, ako bude tramvaja u NS, moraće biti Crotram, sem ako naši sklepaju nešto u Goši ili ŠinVozu. :?


ja iskreno nista drugo i ne mogu da zamislim u novom sadu nego crotram, pa jos skroz beli :D
Korisnikov avatar
ferdinand
Član
 
Postovi: 1025
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 4:26 pm
Lokacija: Dubai

Postod profa_chb » Pon Maj 12, 2008 10:17 pm

meni su najlepši naši čkd, ali novi naravno :wink:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Postod Sloba » Uto Maj 13, 2008 8:50 am

Novi ČKD???
Ma neeeeeeeeeeeeee, ti si se istripovao, verovatno misliš na remontovane katice.
Jesam li u pravu?
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod profa_chb » Uto Maj 13, 2008 9:46 pm

pojma nemam... ovi novi sa displejima
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Postod Sloba » Uto Maj 13, 2008 10:32 pm

I sa crnim delom oko farova?
Da, to su ti.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod cone » Sre Maj 21, 2008 1:04 pm

WeljaBG je napisao:... i porto ga naziva lakim metroom, mozda jeste laki metro zato sto sam sistem ima tunele, ali vozilo koje vozi je nista drugo nego obican lepi niskopodni tramvaj sa normalnim sinskim razmakom od 1435mm kao i sam voz...

Pa, upravo to. Termin "laki metro" ne podrazumeva određeni tip šinskog vozila, već organizaciju tramvajskog sistema po modelu kombinacije tramvaj-metro. Za laki metro se može upotrebiti bilo koji tramvaj većeg kapaciteta. Pa čak i voz sastavljen od nekoliko ČKD-a.

A, onaj u Portu je i lep i niskopodan, sve samo ne "običan".
:wink:
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod danilo » Čet Jun 12, 2008 9:37 pm

Ti sa displejem i crnim ramom oko farova, oni su remontovani u GOŠI, pre 3-4 godine :wink:
Mirko GSP
Korisnikov avatar
danilo
Student saobraćaja
 
Postovi: 9142
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 8:47 pm
Lokacija: Beograd

Sledeća

Povratak na Šinska vozila

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju