Logo

Gradski prevoz Niš ekspres-a

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Nišu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Re: Gradski prevoz Niš ekspres-a

Postod FiuMAN » Pet Jul 29, 2016 8:06 am

Pa dajte uslikajte već jednom autobus da se lijepo vidi displej. U 10 godina foruma nema nijedne slike iz Niša da se lijepo vidi autobus i šta mu piše na displeju. Šta to nišlije imaju kodirane NASA displeje koji su programirani tako da ih nemožeš slikati ? Obični narančasti LED displej. Stavi mobitel ili aparat na zid ili krov od auta da ti ne trese u ruki. Čim je aparat fiksno postavljen mogu se slikati displeji. Mogu se naravno i iz ruke, ali treba znat, a ovdje masa ljudi nezna ni osnovne stvari o fotografiranju. Becks i Mihailo super slikaju, al pojedinci brate mili kao da se natječu ko će ružniju sliku napravit.

Znači zadatak za fotografe u Nišu: oćemo bus sa lijepo uslikanim displejem !
FiuMAN
Član
 
Postovi: 998
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 9:50 am

Re: Gradski prevoz Niš ekspres-a

Sponzor

 

Re: Gradski prevoz Niš ekspres-a

Postod Sashco » Pet Jul 29, 2016 10:46 am

Da uprostim, sa ovim displejima je isto kao kad fotografišes TV ekran...
Evo uporedo dva Mercedesa sa različitim displejima, jedan se vidi jedan ne.
Image
Image
Korisnikov avatar
Sashco
Član
 
Postovi: 4190
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 2:59 pm
Lokacija: iza objektiva

Re: Gradski prevoz Niš ekspres-a

Postod becks89 » Sub Jul 30, 2016 8:47 pm

Tihomir :) je napisao:Плус дводелна онда. Иначе, такви су дисплејеви које ниш експрес има на свим аутобусима. У стварности се виде довољно, ништа им не фали, а и ништа не фали белој фолији по мени. Ретровизор је већ друга ствар.

Ja mislim da su Nemci hteli da naprave tako nešto, napravili bi. Druga stvar, u takvim slučajevima se ne stavlja folija na staklo, jer folija hoće da menja boju, hoće da se desi problem sa vazduhom pa da izgleda ružno.
Ovo što su uradili je prvo odvratno vizuelno, drugo nepraktično totalno, vidljivo je isključivo ako ga gledaš direktno, pod bilo kojim uglom sa strane je neprimetno, barem meni.

FiuMAN je napisao:Pa dajte uslikajte već jednom autobus da se lijepo vidi displej. U 10 godina foruma nema nijedne slike iz Niša da se lijepo vidi autobus i šta mu piše na displeju. Šta to nišlije imaju kodirane NASA displeje koji su programirani tako da ih nemožeš slikati ? Obični narančasti LED displej. Stavi mobitel ili aparat na zid ili krov od auta da ti ne trese u ruki. Čim je aparat fiksno postavljen mogu se slikati displeji. Mogu se naravno i iz ruke, ali treba znat, a ovdje masa ljudi nezna ni osnovne stvari o fotografiranju. Becks i Mihailo super slikaju, al pojedinci brate mili kao da se natječu ko će ružniju sliku napravit.

Znači zadatak za fotografe u Nišu: oćemo bus sa lijepo uslikanim displejem !

Lično ne pratim ovaj deo foruma, ranije nisam imao priliku da slikam u Nišu. Ove fotografije su iz busa u pokretu i uglavnom nisu najsjajnije što zbog stakla, što zbog telefona kojim slikam. Ipak, slabo je aktivan ovaj deo pa zato kačim. Što se tiče fotografija, generalno masa ljudi ovde slika telefonom, a najčešće se fotografiše krišom, ipak ne ističu svi javno svoj hobi.
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Gradski prevoz Niš ekspres-a

Postod Mihajlo Stankovic » Sre Avg 24, 2016 7:07 pm

Pogled na garažu Niš ekspresa

Image

Ko41

Image

Ko37

Image

Image

Ko26

Image

Ko24

Image

Image
Image
Korisnikov avatar
Mihajlo Stankovic
Član
 
Postovi: 971
Pridružio se: Ned Dec 25, 2011 9:06 pm
Lokacija: Niš <-> Gadžin Han

Re: Gradski prevoz Niš ekspres-a

Postod mishko-genija » Uto Sep 06, 2016 10:48 am

Image
Image
Image
Image
mishko-genija
Član
 
Postovi: 321
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 12:23 am
Lokacija: Beograd

Re: Gradski prevoz Niš ekspres-a

Postod Nele Nibus » Čet Sep 22, 2016 2:03 pm

FiuMAN je napisao:Pa dajte uslikajte već jednom autobus da se lijepo vidi displej. U 10 godina foruma nema nijedne slike iz Niša da se lijepo vidi autobus i šta mu piše na displeju. Šta to nišlije imaju kodirane NASA displeje koji su programirani tako da ih nemožeš slikati ? Obični narančasti LED displej. Stavi mobitel ili aparat na zid ili krov od auta da ti ne trese u ruki. Čim je aparat fiksno postavljen mogu se slikati displeji. Mogu se naravno i iz ruke, ali treba znat, a ovdje masa ljudi nezna ni osnovne stvari o fotografiranju. Becks i Mihailo super slikaju, al pojedinci brate mili kao da se natječu ko će ružniju sliku napravit.

Znači zadatak za fotografe u Nišu: oćemo bus sa lijepo uslikanim displejem !

Uživo ili ti na licu mesta ti displeji su skroz čitljivi ali na slikama izgledaju što neko reče kao kad pokušate TV da slikate..
Upotreba mojih fotografija na news portalima, facebook-u i štampi nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti!

Image
Nibus 400.31 generacija 2007. Ko 397 ex 561
Korisnikov avatar
Nele Nibus
Student saobraćaja
 
Postovi: 9056
Pridružio se: Ned Nov 15, 2009 2:26 am
Lokacija: Pancevo, Niš

Re: Gradski prevoz Niš ekspres-a

Postod Mihajlo Stankovic » Sub Sep 24, 2016 10:45 pm

Ko40

Image
Image
Korisnikov avatar
Mihajlo Stankovic
Član
 
Postovi: 971
Pridružio se: Ned Dec 25, 2011 9:06 pm
Lokacija: Niš <-> Gadžin Han

Re: Gradski prevoz Niš ekspres-a

Postod FiuMAN » Ned Sep 25, 2016 7:33 pm

Nele Nibus je napisao:Uživo ili ti na licu mesta ti displeji su skroz čitljivi ali na slikama izgledaju što neko reče kao kad pokušate TV da slikate..



Zašto iz Beograda i Novog Sada ima miljon slika sa narandžastim LED displejima koji se najnormalnije vide. Samo treba imat mirnu ruku, okidanje postavit na najbrže ili još bolje imat fiksnu podlogu. Zid ili krov auta
FiuMAN
Član
 
Postovi: 998
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 9:50 am

Re: Gradski prevoz Niš ekspres-a

Postod Sashco » Ned Sep 25, 2016 7:59 pm

Zato što nisu isti displeji u pitanju. Postavio sam sliku, vidi temu unazad, sa dva busa i dva razlicita displeja. Jedan se vidi, jedan ne.
Image
Korisnikov avatar
Sashco
Član
 
Postovi: 4190
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 2:59 pm
Lokacija: iza objektiva

Re: Gradski prevoz Niš ekspres-a

Postod Nele Nibus » Uto Sep 27, 2016 4:44 pm

U Beogradu su oni novatronic displeji ovi su od drugog proizvođača, isto može da se vidi u temi gradski prevoz u Pančevu gde na BMC-ovima ni na jednom busu se ne vide lepo displeji, a i kao što Sale reče na Arrivinom busu je ja mislim upravo novatronic displej..
Upotreba mojih fotografija na news portalima, facebook-u i štampi nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti!

Image
Nibus 400.31 generacija 2007. Ko 397 ex 561
Korisnikov avatar
Nele Nibus
Student saobraćaja
 
Postovi: 9056
Pridružio se: Ned Nov 15, 2009 2:26 am
Lokacija: Pancevo, Niš

Re: Gradski prevoz Niš ekspres-a

Postod adinic80 » Uto Sep 27, 2016 10:15 pm

Video sam malopre neki cveni Mercedes na prigradskoj autobuskoj stanici iso je za Secanicu mislim da je bio br 57 jer to neki novi autobus kad je to kupljeno prvi put sam ga video malopre
adinic80
Član
 
Postovi: 215
Pridružio se: Pon Avg 25, 2014 4:06 pm
Lokacija: Niš

Re: Gradski prevoz Niš ekspres-a

Postod MaestroAria » Sub Okt 01, 2016 4:22 pm

To je jos jedan Citaro sa dvoja vrata, i ako mislimo na istog, ima bele ratkapne koje savrseno leze uz svezu semu na autobusu... Malopre sam ga video, vozio je cini mi se liniju 21, a moguce je i da je vozio oni linijicu do Jelasnice ne znam... Sve u svemu po meni je prelep... Probacu da ga uslikam sledeci put... :D
Autobusi su prolazna stvar... Prodje pa moras da cekas sledeci...
MaestroAria
Član
 
Postovi: 158
Pridružio se: Pon Sep 26, 2016 1:34 pm

Re: Gradski prevoz Niš ekspres-a

Postod Mihajlo Stankovic » Ned Okt 02, 2016 10:07 pm

Ko29 sa reklamom Tehnomedija

Image
Image
Korisnikov avatar
Mihajlo Stankovic
Član
 
Postovi: 971
Pridružio se: Ned Dec 25, 2011 9:06 pm
Lokacija: Niš <-> Gadžin Han

Re: Gradski prevoz Niš ekspres-a

Postod adinic80 » Sre Okt 05, 2016 6:48 pm

Trebalo bi pothitno ili da se reparira ili da se rashoda ko 54 prigradski najgori autobus od svih svi su super ostali ali on je katastrofa
adinic80
Član
 
Postovi: 215
Pridružio se: Pon Avg 25, 2014 4:06 pm
Lokacija: Niš

Re: Gradski prevoz Niš ekspres-a

Postod MaestroAria » Čet Okt 06, 2016 6:15 pm

Slazem se, ono je daleko najgori autobus u Nisu... Neki kad ga vide propuste ga pa cekaju sledeci... Dotle je doslo
Autobusi su prolazna stvar... Prodje pa moras da cekas sledeci...
MaestroAria
Član
 
Postovi: 158
Pridružio se: Pon Sep 26, 2016 1:34 pm

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Nišu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju