Logo

Gradski prevoz - generalna diskusija

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Nišu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Re: Gradski prevoz - generalna diskusija

Postod cone » Pon Mar 09, 2020 11:22 pm

Neka silna frka oko midibusa ispala u Nišu, hm?
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Gradski prevoz - generalna diskusija

Sponzor

 

Re: Gradski prevoz - generalna diskusija

Postod Ivca.Ni » Uto Mar 10, 2020 11:07 am

Nibus-ja je napisao:Ласти и стрели наложено да повуку мини и миди бусеве са линија и замене их аутобусима нормалне дужине


Nije im "nalozeno da povuku midibuseve" jer Lasta ih nije ni imala,samo Strela i to ni njims nije naredjeno nego smo im dali saglasnost mesec dana..
Inače Strela ih je zamenila tako sto su ubacili nove Mercedes Benz Conecto autobuse 2019 godiste i trenutno Strela ima najmodernija vozila u gradskom prevozu s obzirom da Nisekspres ima vozila stara u proseku 14godina a Lastine Temse su klasa daleko ispod MB
Udji u neki i pogledaj lepotu
Ivca.Ni
Član
 
Postovi: 118
Pridružio se: Pet Dec 13, 2019 11:25 am
Lokacija: Niš

Re: Gradski prevoz - generalna diskusija

Postod adinic80 » Pet Mar 13, 2020 2:19 am

Jer su svi povuceni ili ne posto sam juce video radi jedan za Vrelo
adinic80
Član
 
Postovi: 215
Pridružio se: Pon Avg 25, 2014 4:06 pm
Lokacija: Niš

Re: Gradski prevoz - generalna diskusija

Postod Nibus-ja » Ned Mar 15, 2020 3:08 pm

Ivca.Ni je napisao:
Nibus-ja je napisao:Ласти и стрели наложено да повуку мини и миди бусеве са линија и замене их аутобусима нормалне дужине


Nije im "nalozeno da povuku midibuseve" jer Lasta ih nije ni imala,samo Strela i to ni njims nije naredjeno nego smo im dali saglasnost mesec dana..
Inače Strela ih je zamenila tako sto su ubacili nove Mercedes Benz Conecto autobuse 2019 godiste i trenutno Strela ima najmodernija vozila u gradskom prevozu s obzirom da Nisekspres ima vozila stara u proseku 14godina a Lastine Temse su klasa daleko ispod MB
Udji u neki i pogledaj lepotu


У јужним вестима је лепо објављен чланак, нисам то ја измисило.

Даље, што се тиче вожње у стрелиним мерцедесима, возио се и могу да кажем да су у односу на ластине ШЕМСЕ неупоредива возила, разлика је небо и земља. Прво, мерцедеси миришу пријатно на нов производ, не смрде као темсе које и даље одишу(што би босанци рекли "кандишу") на јефтину пластику и остале кинеске материјале. Друго, утегнутост возила али и комфор је неупоредиво бољи, возећи се истом трасом, мерцедеси далеко боље упијају неравнине на улицама, о рупама да не говорим, док се темсе тресу и лупају на рупама као да се возите у запрежним колима са дрвеним точковима. Трећа ствар, иако су присутни мерцедесови мотори и ЗФ-механика на обавозила, темсе и при полласку и при заустављању имају некакве трзаје односно као неко сецкање ггде осећај за путника није ни мало пријатан нарочито ако се не држите за рукохват, мада се прримећује исто и док седите. Код мерцедеса тих симптома нема, тако да стварно види се разлика у произвођачу, зна се ко прави возила и какав је њихов квалитет у односу на јефтину конкуренцију из турске
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Gradski prevoz - generalna diskusija

Postod Ivca.Ni » Pon Mar 16, 2020 10:00 pm

Strela je za potrebe prigradskog prevoza koji voze pored Otokara Kent C i BMC dovezla 3 Mercedes-Benz Conecto vozila 2019 godiste , steta sto ne drze jos neku normalnu liniju gde bi moglo to savrseno vozilo da ide,jer je zalosno pustiti takvo vozilo na ove ostale linije koje pripadaju njima garantovano bi se za godinu dana raspalo..
Ivca.Ni
Član
 
Postovi: 118
Pridružio se: Pet Dec 13, 2019 11:25 am
Lokacija: Niš

Re: Gradski prevoz - generalna diskusija

Postod adinic80 » Pet Jun 12, 2020 11:51 pm

I Mercedesi i Bmc su vrh bolji su od Otokara bilo bi super da ubace jos BMC ili neki Mercedes dobri su i Bmc i Mercedesi stvarno su dobra vozila na liniji12 bolja vozila nisu isla
adinic80
Član
 
Postovi: 215
Pridružio se: Pon Avg 25, 2014 4:06 pm
Lokacija: Niš

Re: Gradski prevoz - generalna diskusija

Postod Ivca.Ni » Sub Jun 13, 2020 6:37 pm

Samo sto se taj novi BMC vec 4 puta pokvario iako je u garanciji a i logicno kad Strela u Nisu nema ni mehanicara niti elekticara ni kanal i nikakvo odrzavanje i popravku vozila kazu vozaci koji voze samo nekog ko dolazi nekad kad moze po pozivu zato im se vozila stalno kvare pogotovo na 12
Ivca.Ni
Član
 
Postovi: 118
Pridružio se: Pet Dec 13, 2019 11:25 am
Lokacija: Niš

Re: Gradski prevoz - generalna diskusija

Postod adinic80 » Čet Jun 18, 2020 2:16 am

Vidim danas vozi jos jedan mercedes koliko su stigli jos svaka cast Streli za vozila najbolja vozila ima trenutno u Nisu
adinic80
Član
 
Postovi: 215
Pridružio se: Pon Avg 25, 2014 4:06 pm
Lokacija: Niš

Re: Gradski prevoz - generalna diskusija

Postod Nikola17 » Sre Jul 22, 2020 7:39 pm

Posle 5 meseci od početka novog sistema javnog prevoza u Nišu, vreme je da podelim moja mišljenja i iskustva o svemu ovome i taman da malo osvežim temu. Pa krenimo.

- Paketi linija

Prvo da kažem par stvari oko samih paketa linija. To što su oni uradili sa gradskim linijama mi se ni malo ne sviđa, jer sada paket 1 obuhvata linije od 1 do 8, 10 i 11, a paket 2 9, 12, 13 i 34. Ne znam što su tako napravili pakete, jer su prošli paketi gde su 1, 3, 8 i 10 bile jedan, 2, 4 i 5 drugi, 6 i 13 treći itd. Tada je bilo dobro, jer su linije u paketima imale slične trase i sasvim razumljivo sklapale se u jedan paket. Po mom mišlenju ovako treba da to stoji:

Paket 1 - 1, 3, 8, 10, 11
Paket 2 - 2, 4, 5, 6, 13
Paket 3 - 7, 9, 12, 34

- Nove linije

Od 1. februara 2020. je i uvedena nova (stara) linija 11. Pre je išla od Medoševca do Mokranjčeve, sad do Duvaništa. Lepa vest je da je Medoševac ponovo dobio gradsku liniju, makar i bila sa ređim polascima.
Zameram to što je drugo odredište od svih, baš Duvanište, jer je skoro cela trasa kopija linije 6 Železnička stanica - Duvanište - Skopska.
Kada su je već uveli, trebali su da pogledaju neke predloge, pa da pokriju neki drugi deo grada gde nema toliko prevoza.
Oni koji žive u istočnom delu grada: Durlan, Vrežina, Duvanište itd. znaju koliki je problem što ni jedna linija ne saobraća bulevarom od Stop Shopa do Disa. Iako je bilo reči da će se linija 10 Ćele Kula - Naselje 9. Maj produžiti do kružnog toka kod Disa, ona je samo produžena stanicu niže do Ekonomske škole. Nisu ni malo proširili stajalište kod Ekonomske škole, gde se 10-ka parkira na trotoar kako ne bi smetala drugim linijama. Takode, deo grada kod Somborskog bulevara se odavno izgradio, i sada jedna linija 5 nije dovoljna da bi zadovoljila toliki broj ljudi. Bilo je reči o produženju i te linije do raskrsnice Somborske i Matejevačkog puta, ali tek pošto se izgradi kružni tok.
I kad je već takva situacija mogli bi da liniji 11 osmisle novu trasu, a to bi po mom predlogu bila: Medoševac - Ivana Milutinovića - Šumadijska - Jovana Ristića - Trg K.A. - Bulevar 12. Februar - Kej Mike Paligorića - Jadranska - Nišavska - Kosovke Devojke - Somborska - Matejevački put - Bulevar Medijana - Bulevar Svetog Cara Konstantina do Elektronske industrije. I eto, rešili bi se bar neki problemi.

- Granice zona

Stajalište Ekonomska škola se pridružilo prvoj zoni. Tu odluku pozdravljam i nemam nikakve primedbe. Takođe ukinuta je i četvrta zona.

- Prevoznici

Niš Ekspres

Kao i uvek, paket linija 1 sa najopterećenijim linijana dobija Niš Ekspres. Za neke ovo znači da će se ponovo voziti u starim autobusima, dok su drugi zadovoljni jer su dobili dosta bolji prevoz nego što su vršili Arriva Litas i Ćurdić. Iskreno, meni je prijatnije da se vozim u Citaru iz 2004., nego u Arrivinim viskopodnim IK-103. Videćemo da li će Niš Ekspres početi da podmlađuje vozni park, ali čisto sumnjam u to. Takođe, zasviđalo mu se to što Niš Ekspres ponekad u špicu pošalje troosovince na linijama 4 i 6.

Lasta i Strela

Lasta i Strela dolaze kao konzorcijum i prvi put su na ulicama Niša. Oba prevoznika dolaze sa novim autobusima. Kod Laste je čitav vozni park napunjem Temsama, dok Strela ima Otokare, BMC-e i Mercedese, što je čini, po meni, najboljim prevoznikom koji je došao u Niš. Otokari, Temse i BMC-e se vide da su novi autobusi, ali novi Mercedesov Connecto je druga dimenzija. Ne znam da li je do displeja ili je to sistemska greška, ali kad Temse voze liniju 34, u većini slučaja zadnji displej pokazuje samo 4. Nadam se da će se to ubrzi rešiti.

- Red vožnje

Zbog ovog stanja sa koronom, trenutno je na snazi zimski red vožnje, sa većim brojem polazaka, kako se ljudi ne bi gurali u autobusu i pravili gužve. Trenutno je u gradu najopterećenija linija 2 Bubanj - Donja vrežina sa najčešćim polascima na 3 minuta. Po mom mišljenju, treba dodatno pojačati, tj. uvesti češće polaske na liniji 4 Čalije - Bubanj i 11 Duvanište - Medoševac. Ostalo je sve OK.

- Stajališta

U Nišu su skoro na većini lokacija postavljena nova pametna stajališa. Bila bi lepa vest da kao što je obećano da na svakom stajalištu bude bežičnog interneta, ali to nije slučaj. Takođe, stajališta su već išarana i na nekima su polomljeni poklopci za USB.

Ovo je samo moje mišljenje. Možda se neko ne slaže sa mnon i to je u redu. Veliko hvala svakome ko je do kraja pročitao moj post.
Pozdrav! 8)
Nikola17
Član
 
Postovi: 6
Pridružio se: Uto Jul 14, 2020 3:46 pm
Lokacija: Leskovac

Re: Gradski prevoz - generalna diskusija

Postod Ivca.Ni » Ned Jul 26, 2020 9:19 pm

Svaka cast za detaljno obrazlozenje sve je na mestu,ssmo bih dodao ono sto je ocigledno a to je da je i ovaj kao i prosli tender se pravi po zelji i mogucnostima Nišekspresa jer zaboga oni su "Niski prevoznik" doduse samo po tablicama samo,sto je i manje bitno jer su zaleteli za veliki zalogaj jer kapacitet od 90 i nesto vozila je mnogo za jednog prevoznika zato im se vozila dosta kvare ,pale ,dizu temperaturu i gube krugove ali naravno direkcija to pokriva jer im je direkcija i " nabacila posao" tako da nista bolji prevoz nismo dobili..Inace vozila su im najstarija i to od 2001 do 2008...

Lasta ima najbolja vozila stigli su im novi busevi sa po 2500km imaju perionicu i odrzavanje,busevi su im cisti..
Sttela nema resenu garazu,nema odrzavanje niti stalne mehanicare koji bi vodili red da vozila se odrzavaju, peru se na 3..4 dana ,unutra su jako prljavi vozio sam se u nekim od njih, Otokari su radili u Bg imaju preko 300.000km iako su po tenderskoj dokumentaciji 2017 god Mercedesi su stigli novi i perfektni su.. Mislim da ce se raspasti brzo sa takvo ne odrzavanje ali videcemo...
Kao sto rekoh nismo dobili bolji prevoz jer jedan prevoznik ooet ims monopol sa 97 vozila a ostali paket je 34 vozila..strasno i zalosno..!!!
Ivca.Ni
Član
 
Postovi: 118
Pridružio se: Pet Dec 13, 2019 11:25 am
Lokacija: Niš

Re: Gradski prevoz - generalna diskusija

Postod roadcrasher » Pon Jul 27, 2020 12:27 am

Znam da je NisExpres deonicarkso drustvo, al ko je vlasnik? Jel grad vecinski vlasnik?
roadcrasher
Član
 
Postovi: 1027
Pridružio se: Sre Jan 22, 2014 7:05 am

Re: Gradski prevoz - generalna diskusija

Postod Ivca.Ni » Pon Jul 27, 2020 6:23 pm

roadcrasher je napisao:Znam da je NisExpres deonicarkso drustvo, al ko je vlasnik? Jel grad vecinski vlasnik?


Grad Nis nikad nije ni bio vlasnik Nisekspresa, a ko jeste...guglajte malo..
Ivca.Ni
Član
 
Postovi: 118
Pridružio se: Pet Dec 13, 2019 11:25 am
Lokacija: Niš

Re: Gradski prevoz - generalna diskusija

Postod adinic80 » Sub Avg 06, 2022 8:52 pm

Sta se dešava lasta mnogo polaska nije odrzavala jedno vreme neznam da li su se vratili u normalu jer ono nije normalno svaki drugi polazak ne ide cuo sam kao da ce kao nesto da ih kazne jer ostaju u Niš ili ce neko drugi da preuzme linije
adinic80
Član
 
Postovi: 215
Pridružio se: Pon Avg 25, 2014 4:06 pm
Lokacija: Niš

Re: Gradski prevoz - generalna diskusija

Postod Ivca.Ni » Ned Avg 07, 2022 8:15 pm

Lasta nema vozace,drzava im nabacila da voze Yuru i Leoni Nis pa nemaju vozace jer nude bedne plate i niko sem penzionera nece da vozi za 46000 zato nemaju vozace ,prekacu polaske,tjs ne odražavaju jer nemaju vozace da pokriju dogovoreno
Ivca.Ni
Član
 
Postovi: 118
Pridružio se: Pet Dec 13, 2019 11:25 am
Lokacija: Niš

Re: Gradski prevoz - generalna diskusija

Postod adinic80 » Sre Sep 14, 2022 2:41 am

Strasno posao vozaca je mnogo odgovoran a da radi za male pare to je svarno katastrofa par konduktera Lastinih je otislo u Ekspres verovatno bolja kinta
adinic80
Član
 
Postovi: 215
Pridružio se: Pon Avg 25, 2014 4:06 pm
Lokacija: Niš

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Nišu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron