Logo

JP „Aerodrom Niš“

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Nišu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Re: JP „Aerodrom Niš“

Postod MaestroAria » Ned Okt 16, 2016 2:24 pm

Ako kupe nova vozila, morace da kupe barem 15, jer sada imaju samo 12, i da zadrze najbolja 3... A pritom da se kruzna linija pojaca polascima... Previse retko ide... A nisam za Ikarbus... Jeste da je nase ali kvalitet ni blizu strancima... Po meni Solaris bi mogao da zadovolji njihove potrebe, najvise zbog cene jer za MAN i Mercedes verovatno nema para...
Autobusi su prolazna stvar... Prodje pa moras da cekas sledeci...
MaestroAria
Član
 
Postovi: 158
Pridružio se: Pon Sep 26, 2016 1:34 pm

Re: JP „Aerodrom Niš“

Sponzor

 

Re: JP „Aerodrom Niš“

Postod Sloba » Ned Okt 16, 2016 2:34 pm

Nemoj lako da se zavaraš - zglobni Solaris za Beograd je bio oko 300.000€, a zglobni Ikarbus za Novi Sad je 185.000€. Citaro i Lion's City bi bili do 350 hiljada. ;)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: JP „Aerodrom Niš“

Postod MaestroAria » Ned Okt 16, 2016 6:07 pm

Da ali Direkciji ne trebaju zglobni Slobo, nemaju oni takve linije da ispune zglob, ali opet kazem kvalitet je vazan... Pogledaj Ikarbuse u GSP-u stare 5 godina, cak i Arriva ima neke takve primerke, raspad sistema... Skuplje ali kvalitetnije, mnogo ce duze da traje... Jer ipak imamo i mi svoje mogucnosti nazalost ogranicene, pa iskreno mislim da posle ove nece uskoro biti nijedna kupovina... Pa neka bude ona stara jedna ali vredna... Solaris je po meni zbog potrosnje i svega zajedno najbolji... MAN je MAN ali ni ovo nije lose, isplativo je... Iskreno nisam ljubitelj Ikara, preforsiran je... Ne moze tek tako da se sklopi bus i ajde u prodaju... Zato kazem, da se ja pitam definitivno neki kvalitetan stranac... Mene je samo strah da se ne uhvate za Maz ili tako nesto... ;)
Autobusi su prolazna stvar... Prodje pa moras da cekas sledeci...
MaestroAria
Član
 
Postovi: 158
Pridružio se: Pon Sep 26, 2016 1:34 pm

Re: JP „Aerodrom Niš“

Postod Sloba » Ned Okt 16, 2016 6:38 pm

Govorim ti zbog ovog - najviše zbog cene. Solaris nije jeftina igračka! ;)

Što se tiče kvaliteta, Novi Sad nema problem sa kvalitetom, sve zavisi od vlasnika. Beograd ima problema sa, što ti kažeš, kvalitetnim Solarisima, čitaj beogradski podforum. :)
I ja bih voleo da se u mom gradu vozi samo novi Citaro ili Solaris ali to se neće desiti.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: JP „Aerodrom Niš“

Postod MaestroAria » Ned Okt 16, 2016 8:12 pm

Pa cak i da se opredele za Ikarbus po meni je 112LE lose resenje... Recimo najbolja mogucnost je 112M na MAN sasiji, da barem imamo udobne buseve... A i opet bolje niskopodni nego low entry... Meni nikad nece biti jasna ta ideja LE... Glupost... Ali 112M bi vec bio solidno resenje... A inace Ikarbus sa sadasnjom semom Direkcije mislim da ce izgledati velicanstveno :D
Autobusi su prolazna stvar... Prodje pa moras da cekas sledeci...
MaestroAria
Član
 
Postovi: 158
Pridružio se: Pon Sep 26, 2016 1:34 pm

Re: JP „Aerodrom Niš“

Postod Sloba » Ned Okt 16, 2016 8:15 pm

LE ima više mesta, pogon upakovan na propisno mesto i klasičnu zadnju osovinu. I to ne važi za Ikarbusov već za bilo koji low entry autobus. :)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: JP „Aerodrom Niš“

Postod MaestroAria » Ned Okt 16, 2016 8:52 pm

Sve to macku o rep... Bus se ne deli na dva dela, osim ako nije zglob :D... U svakom slucaju da ne zurimo trebace Ikarbusu vremena da sklopi sve to... Ako uopste dodje do toga ;)
Autobusi su prolazna stvar... Prodje pa moras da cekas sledeci...
MaestroAria
Član
 
Postovi: 158
Pridružio se: Pon Sep 26, 2016 1:34 pm

Re: JP „Aerodrom Niš“

Postod demjan » Pet Okt 21, 2016 9:23 pm

Image
demjan
Član
 
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 5:35 pm
Lokacija: Nis

Re: JP „Aerodrom Niš“

Postod MaestroAria » Pet Okt 21, 2016 9:28 pm

Gde si ga slikao?
Autobusi su prolazna stvar... Prodje pa moras da cekas sledeci...
MaestroAria
Član
 
Postovi: 158
Pridružio se: Pon Sep 26, 2016 1:34 pm

Re: JP „Aerodrom Niš“

Postod demjan » Pet Okt 21, 2016 10:43 pm

Medosevac
demjan
Član
 
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 5:35 pm
Lokacija: Nis

Re: JP „Aerodrom Niš“

Postod adinic80 » Sre Okt 26, 2016 10:48 pm

Trebalo bi da umesto na liniji 34 puste plavo beli Ikarbus il 103 na liniji posto ovi Afap ovi jedva izlaze uz Njegosevu kupite jos neki takav stvarno je dobar za uz brdo u Njegosevoj jer je jaci i bolje izlazi
adinic80
Član
 
Postovi: 215
Pridružio se: Pon Avg 25, 2014 4:06 pm
Lokacija: Niš

Re: JP „Aerodrom Niš“

Postod roadcrasher » Čet Okt 27, 2016 3:28 pm

hej nislije pa gdje su slike srpske meceke :), Nis ce postane prestavnistvo srpske auto industrije imacete i srpske MBove i Nissane :)
roadcrasher
Član
 
Postovi: 1027
Pridružio se: Sre Jan 22, 2014 7:05 am

Re: JP „Aerodrom Niš“

Postod Sloba » Čet Okt 27, 2016 3:53 pm

@adinic80

Vidim da se konstantno "mačuješ" sa prevoznicima preko Foruma. Nije ovo mesto za to, jer ljudi koji treba da čitaju uglavnom ne čitaju to što ti pišeš. Ovo je namenjeno ljubiteljima autobusa, za zamerke se obrati prevoznicima direktno. ;)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: JP „Aerodrom Niš“

Postod MaestroAria » Čet Okt 27, 2016 4:59 pm

Mecka ide, zasad nisam cuo primedbe... Pa ako im odgovara neka kupe svoje, barem da imaju novije buseve od Fapova... A i njih treba sacuvati, sto da ne, pa da malo pojacaju neke linije, nisu ni oni tako losi...
Autobusi su prolazna stvar... Prodje pa moras da cekas sledeci...
MaestroAria
Član
 
Postovi: 158
Pridružio se: Pon Sep 26, 2016 1:34 pm

Re: JP „Aerodrom Niš“

Postod MaestroAria » Pet Okt 28, 2016 2:13 pm

Vozio sam se malopre onim Ikarbusom na smeru A... Mnogi toga bih mogao da kazem ali cu skratiti pa ako nekoga nesto zanima neka me pita... Ovako, autobus je polovican da tako kazem... Prvo mane: velika nepreglednost vozaca... Treca vrata uopste ne moze da vidi, tri puta hvatao putnike i izvinjavao se... Onda dalje, sedeo sam iza trecih vrata i u sedecem polozaju sa svojih 181cm sam glavom udarao u plastiku iznad prozora... A poslednji red sedista je jos visi tako da samo zamisljam uzitak... Estetski mi se bela klima na onu slonovu kost gornjeg dela busa nimalo ne svidja... Za Direkciju sjajan bus jer nema neke teze linije... Uglavnom nema bas ni putnika tako da za tu vrstu su busevi dobri... Ali na primer MAN Nis Ekspresa #26, #27, #28 su izmislili autobuse za ovo cudo... Ali su mnogo bolji od Fap-ova... Opet naglasavam, za Direkciju sasvim zadovoljavajuci... Ima tu jos mana i pohvala ali mislim da je to dosta za sada...
Autobusi su prolazna stvar... Prodje pa moras da cekas sledeci...
MaestroAria
Član
 
Postovi: 158
Pridružio se: Pon Sep 26, 2016 1:34 pm

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Nišu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju