Logo

Linije gradskog saobracaja

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Nišu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Postod profa_chb » Uto Mar 10, 2009 8:48 pm

ali vidiš da za neke linije piše 0 vozila :lol:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Sponzor

 

Postod DraganNish » Uto Mar 10, 2009 11:04 pm

profa_chb je napisao:ali vidiš da za neke linije piše 0 vozila :lol:

Vidim,imam oci :) ... Pa u Nisu imas linije 2,4,5,6,9,10,11 koje voze privatnici,nije kao u Beogradu da se na linijama mesaju prevoznici...i da..linija 34.Ja nesto ne vidoh da na svim tim linijama 0 autobusa... :) Molim lepo.
Dobrodosli u Kambodzu
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

Postod Milanche » Sre Mar 11, 2009 1:17 am

Po mojim saznanjima, na liniji 10 u vršnom periodu saobraćaju 7-9 vozila, tako da je nemoguće da na "desetki" bude 14 vozila. I ja stalno kontrolišem taj sajt i iskreno, mislim da to nema veze sa mozgom. Koliko puta, u neke "sitne sate"kada gradski busevi "spavaju" tamo pišu neki brojevi! :evil:
Milanche
Član
 
Postovi: 713
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 2:54 am
Lokacija: Niš

Postod demjan » Čet Mar 12, 2009 12:56 am

Sada sam pogledao na sajtu i vido da na nekim linijama nema vozila,to je zato sto pojedina vozila nemaju ili ne ukljucuju GPS???
demjan
Član
 
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 5:35 pm
Lokacija: Nis

Postod MARKO 89 » Čet Mar 12, 2009 5:33 pm

Ja mislim da nije tacan trenutni broj vozila u saobracaju,jer sam pogledao red voznje i primetio da linije na kojim pise 0 vozila imaju polaske bas u tom trenutku-ne znam samo sto pokusavaju nesto sto ne mogu da odrade kako treba.
Zna se koliko vozila ide u spicu koliko van spica,koliko vikendom i to je to :arrow: nema tu neke filozofije :wink:
Kod njih se broj vozila povecava van spica a u spicu smanjuje :roll: sto je potpuno nelogicno :arrow: zar ne :?:
MARKO 89
Član
 
Postovi: 1200
Pridružio se: Čet Jan 22, 2009 5:08 pm
Lokacija: Kragujevac

Postod Milanche » Čet Apr 09, 2009 11:08 pm

Od skora možete da gledate centar Niša putem kamere. Pošto u centru defiluje veliki broj autobusa, evo uživanja... :)
http://www.jkpmediana.rs/index2.php?opt1=kamera
Milanche
Član
 
Postovi: 713
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 2:54 am
Lokacija: Niš

Postod Sashco » Pet Apr 10, 2009 4:11 pm

Hmmm, broj frejmova u sekundi je extra mali, ok vredi imati ova pogled ali nisam bas ocekivao ovako resenje. :?
Evo poredjenja radi kamere iz Beograda, Trg Nikole Pasica, ima mogucnost pomeranja, zumiranja...
http://www.informatika.com/webkamera/trg-nikole-pasica.htm
Image
Korisnikov avatar
Sashco
Član
 
Postovi: 4190
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 2:59 pm
Lokacija: iza objektiva

Postod Milanche » Sre Maj 13, 2009 1:08 am

Za one koje zanima, u gradske linije spada i linija Trg Kralja Aleksandra-Mramor (36L), koji od pre neki dan, je malo promenila trasu. Sada ide preko Ledenostenskog brda, odnosno preko MINovog naselja, pa posle u Dimitrija Tucovica redovnom trasom. Evo slike, nove trase!
Image
Milanche
Član
 
Postovi: 713
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 2:54 am
Lokacija: Niš

Postod MARKO 89 » Sre Maj 13, 2009 9:26 pm

Milanche je napisao:Ajde za 13 i nekako, ali linija 2 je nezamisliva bez zglobnih autobusa. Solo vozila voze na granicnom kapacitetu, pa je onda i poremećaj reda vožnje vrlo lak.Pa linija 2 dnevno ima preko 160 polazaka, a voze od 05 do 24 h!! Pogledajte red vožnje
http://www.ni.rs/uploads/file/gradski/2%20Bubanj%20-%20Donja%20Vrezina.pdf

Red voznje vase dvojke je jaci i od mnogih beogradskih linija.Meni je malo cudno da i van spica linija ide intervalom od samo par min (3-4)>Ima li stalno putnika kad ide tako cesto ili pojedini polasci snjiraju prazni sto stvara veliki gubitak ?

Mada kako kazete,to je jaka linija,koja tesko funkcionise bez zglobova,pa su mozda bas iz tog razloga,uveli toliko polazaka kako bi se smanjila guzva :arrow: u solasima.

Koliko vozila dnevno saobraca na dvojci i ko vozi pomenutu liniju ?
MARKO 89
Član
 
Postovi: 1200
Pridružio se: Čet Jan 22, 2009 5:08 pm
Lokacija: Kragujevac

Postod Milanche » Sre Maj 13, 2009 10:20 pm

MARKO 89 je napisao:Red voznje vase dvojke je jaci i od mnogih beogradskih linija.Meni je malo cudno da i van spica linija ide intervalom od samo par min (3-4)>Ima li stalno putnika kad ide tako cesto ili pojedini polasci snjiraju prazni sto stvara veliki gubitak ?

Mada kako kazete,to je jaka linija,koja tesko funkcionise bez zglobova,pa su mozda bas iz tog razloga,uveli toliko polazaka kako bi se smanjila guzva :arrow: u solasima.

Koliko vozila dnevno saobraca na dvojci i ko vozi pomenutu liniju ?

E ovako...
Ima stalno putnika, ti autobusi su skoro uvek puni!
Mislim da je na liniji 2, svakodnevno prisutno više od 10 vozila, a liniju "drži" Ćurdić sa svojim Maz 103.
Milanche
Član
 
Postovi: 713
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 2:54 am
Lokacija: Niš

Postod demjan » Sre Maj 13, 2009 11:57 pm

Zaboravio si liniju Bubanj-Calije,tu vec mogu solo vozila,ali na liniji Bubanj-Vrezina obavezni su zgloboni autobusi!Lekon je hteo da mu se da linija N.Banja-L.Stena kao nabavio bi jos autobusa solo polazci bi bili u intervalu od dva do tri minuta.Ali je opet Nis ekspres dobio taj paket,mada i oni pustaj solo vozila!!!!
demjan
Član
 
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 5:35 pm
Lokacija: Nis

Postod Milanche » Čet Maj 14, 2009 12:16 am

Mislim da Bubanj-Čalije nije toliko opterećena tako da nisu neophodni zglobovi.
Mislim da bi bila greška da je Lekon uzeo da vozi Ledenu Stenu-Nišku Banju zato što interval od 2-3 minuta je jako nepodesan za autobuse. Čekalo bi se (npr.ako dođe do nekog poremećaja koji može da izazove i jedan semafor) npr.10 minuta, pa bi jedan za drugim došlo 3 vozila. Lekonovi autobusi inače imaju kapacitet oko 80 mesta, zglobni Nibusi 160 mesta, a Nibus troosovinci 130 mesta. Mislim da Niš ekspres nikada na liniji 1 i liniji 10 ne šalje solo vozila (možda u izuzetnim slučajevima), erovatno si mislio na troosovince! :wink:
Milanche
Član
 
Postovi: 713
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 2:54 am
Lokacija: Niš

Postod MARKO 89 » Čet Maj 14, 2009 2:38 pm

Па,ако је интервал од 2-3 мин,онда је ангажован много већи број возила.
10 возила не може да подмири тако јак интервал,најмање 20 возила саобраћа на 2-јци!

Гледајући ваш ред вожње приметио сам да су вам све линије ''јаке'',мада ја лично сматрам да тако јаки интервали нису потребни,јер и у Новом Саду који има више становника од Ниша интервали су другачије распоређени,рационалније и реалније,по мени најидеалније.

Али немојте погрешно да ме разумете,то је итекако добро,и за сваку похвалу !

Није добро то што на тако јаким линијама иду соло аутобуси,па из тог разлога не могу да смање интервал.

У Крагујевцу је ''Вуловић Транспорт'' на тендеру добио две линије са зглобним аутобусима и он то поштује,јер оне не могу без зглобних аутобуса,посебно кружна 11-ица,мада дешава се да повремено убаце соло аутобус у недостатку зглобних.
MARKO 89
Član
 
Postovi: 1200
Pridružio se: Čet Jan 22, 2009 5:08 pm
Lokacija: Kragujevac

Postod Milanche » Čet Maj 14, 2009 11:15 pm

Nema šanse da na dvojci budu 20 vozila, to je mnogo, 15 maksimum!

Tačno, Niš možda ima malo linija, ali su sve jake (što se intervala tiče). Problem je što su na svim linijama saobraćali zglobovi pa je interval mali zato što sada voze samo solo vozila (izuzetak linija 1 i linija 10, mada vikendom i na njima idu troosovinci)

Lično, mislim da je Nišu neophodno još gradskih linija koje bi vozila sa većim intervalom, ali dobro sad...i ovo je OK! :D
Milanche
Član
 
Postovi: 713
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 2:54 am
Lokacija: Niš

Postod DraganNish » Čet Maj 14, 2009 11:28 pm

Milanche je napisao:Nema šanse da na dvojci budu 20 vozila, to je mnogo, 15 maksimum!

Tačno, Niš možda ima malo linija, ali su sve jake (što se intervala tiče). Problem je što su na svim linijama saobraćali zglobovi pa je interval mali zato što sada voze samo solo vozila (izuzetak linija 1 i linija 10, mada vikendom i na njima idu troosovinci)

Lično, mislim da je Nišu neophodno još gradskih linija koje bi vozila sa većim intervalom, ali dobro sad...i ovo je OK! :D

Iskreno i malo je linija...evo pojedine linije prigradskog prevoza bi mogle da postanu gradske...recimo za Knez Selo,kojom putanjom ide (kroz Durlan i Calije sa glavne autobuske stanice),siguran sam da bi imala uvek puno putnika.Interval autobusa za neke linije je smesan,desi se da prodju nekoliko autobusa jedne linije,koje su poluprazne,a opet neke druge linije idu manje.Eto jedan primer,moze se u spici od 12h do 17h desiti da linija 10 i linija 1 imaju prolazak od 3,4 autobusa,dok recimo linija 3 ima samo jedan.Cak i linija 13 ima manje vozila,a po meni je to isto opterecena linija.Samo na linijama 7,11 i 34 mogu da se voze solo vozila.A na recimo liniji 2 je preko potrebno zglobno vozilo.Ljudi su kao sardine u tim MaZ-ovima. :/
Dobrodosli u Kambodzu
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Nišu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju