Logo

Linije gradskog saobracaja

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Nišu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Postod demjan » Pet Maj 15, 2009 1:56 am

Slazem se da treba da treba spojiti jos linija,da ne budu gradske i prigradske linije,vec samo gradske ali mislim da ce mnogo vremena i novca trebati za to!!!
demjan
Član
 
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 5:35 pm
Lokacija: Nis

Sponzor

 

Postod DraganNish » Pet Maj 15, 2009 2:55 pm

Evo jos nekoliko primera za gradske linije....Bez ikakvih problema bi mogla funkcionisati gradska linija Aleksinac-Nis.Zbog studenata,ljudi koji tamo zive i rade,zbog mnogih okolnosti,mislim da bi savrseno odgovarala linija..A auto-putem bi recimo mogli da stignu brze nego neke sadasnje gradske linije.Zbog putarine bi moglo recimo da se oslobode ti autobusi placanja putarine ili neke povlastice.Jer vecina autobusa koji idu za Beograd svracaju u Aleksinac,sto znaci da uvek ima dosta putnika odatle..vreme je da se grad siri i u tom pogledu.
Dobrodosli u Kambodzu
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

Postod Nibus-ja » Pet Maj 15, 2009 3:24 pm

DraganNish je napisao:Evo jos nekoliko primera za gradske linije....Bez ikakvih problema bi mogla funkcionisati gradska linija Aleksinac-Nis.Zbog studenata,ljudi koji tamo zive i rade,zbog mnogih okolnosti,mislim da bi savrseno odgovarala linija..A auto-putem bi recimo mogli da stignu brze nego neke sadasnje gradske linije.Zbog putarine bi moglo recimo da se oslobode ti autobusi placanja putarine ili neke povlastice.Jer vecina autobusa koji idu za Beograd svracaju u Aleksinac,sto znaci da uvek ima dosta putnika odatle..vreme je da se grad siri i u tom pogledu.


Sve je to lepo sto kazes,al ovi iz PUTEVA SRBIJE nema sanse da daju popust na putarinu nigde. :evil:
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Postod Milanche » Pet Maj 15, 2009 11:22 pm

Mislim da je dobro to da prigradske linije postanu linije Niš-Aleksibac, Niš-Prokuplje, Niš-Bela Palanka, Niš-Doljevac i sl...
E sad, u gradske bi se prebacile ove sadašnje prigradske, kao što Drahanče reče linija za Knez Selo i sl. Samo što bi ja od sadašnjih radijalnih prigradskih napravio dijametralne gradske tj. da ne bude više Niš-Knez Selo već da bude npr. Mramor-Knez Selo, da im terminus ne bude u centru već da samo prolaze preko njega. Naravno, gledajući da zahtevi budu uravnoteženi sa obe strane pa bi samim tim i interval na toj novoj gradskoj dijametralnoj liniji bio pogodan za obe strane. Mislim da bi to bilo OK!
Milanche
Član
 
Postovi: 713
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 2:54 am
Lokacija: Niš

Postod Sloba » Sub Maj 16, 2009 8:20 am

DraganNish je napisao:Bez ikakvih problema bi mogla funkcionisati gradska linija Aleksinac-Nis.Zbog studenata,ljudi koji tamo zive i rade,zbog mnogih okolnosti,mislim da bi savrseno odgovarala linija..

Ne bih se baš složio, nema tu šta da se staje, uostalom ipak je to 30 km pa to je dužina najdalje linije koju JGSP drži. Tako da je ipak bolje da šalju međugradski i da kad uđe u Niš da staje na stanicama. :wink:
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod DraganNish » Sub Maj 16, 2009 10:45 am

Sloba je napisao:
DraganNish je napisao:Bez ikakvih problema bi mogla funkcionisati gradska linija Aleksinac-Nis.Zbog studenata,ljudi koji tamo zive i rade,zbog mnogih okolnosti,mislim da bi savrseno odgovarala linija..

Ne bih se baš složio, nema tu šta da se staje, uostalom ipak je to 30 km pa to je dužina najdalje linije koju JGSP drži. Tako da je ipak bolje da šalju međugradski i da kad uđe u Niš da staje na stanicama. :wink:

Aludirao sam na frekventnost putnika koji prodefiluju kroz ovaj grad i konkretno opstinu Aleksinac.I Milanche spomenu za Prokuplje,to bi bilo super.Uostalom zar i u Beogradu ne postoje linije za V.Mostanicu,pa za Kaludjericu i sl....to su uzasno daleke linije,navodim samo jedan od primera,nije zato sto mi se svidja ideja,nego zato sto bi putnicima vise odgovaralo,a to je,da se ne lazemo,najbitnija stavka za JGSP :)
Dobrodosli u Kambodzu
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

Postod demjan » Sub Maj 16, 2009 10:47 pm

To bibi bilo lepo!Tu se ne pitaju prevoznici,niti uprave za saobracaj vec Gradovi i opstine,treba pripojiti sve opstine gradu pa onda u vesti gradske ili prigradske linije do tih mesta!!!Opet kazem bilo bi lepo sve to uraditi :D
demjan
Član
 
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 5:35 pm
Lokacija: Nis

Postod Milanche » Čet Maj 21, 2009 12:36 am

Evo imao sam vremena ovih dana, pa sam se malo zamlaćivao :D
Za sad sam uradio trase linija 1, 3 i 10 sa nazivima stanica u oba smera...Nadam se da ću stići da uradim i za sve linije u gradu.
Za sad evo, pa da čujem kritike ili pohvale... :D

Evo linije 1 za početak
Image

Linija 3
Image

Linija 10
Image

A evo i linije prigradskog saobracaja i podela na zone
Image
Milanche
Član
 
Postovi: 713
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 2:54 am
Lokacija: Niš

Postod Sloba » Čet Maj 21, 2009 7:58 am

Milanche je napisao:Evo linije 1 za početak
Image


Ček, zar ova linija ne ide iz Novog sela?
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Milanche » Čet Maj 21, 2009 10:00 am

Ne, novom studijom predvidjeno je da nekadašnja linija 1. Novo Selo-Niška Banja zbog neravnomernosti protoka, podeljena na dve koje se preklapaju. Sadašnja linija 1. Ledena Stena-Niška Banja i 10.Novo Selo-Ćele Kula.
Milanche
Član
 
Postovi: 713
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 2:54 am
Lokacija: Niš

Postod MARKO 89 » Čet Maj 21, 2009 1:44 pm

Milanche,extra-svaka cast :wink:

Potrudi se da odradis i za liniju 2,to bih voleo da vidim :wink:
MARKO 89
Član
 
Postovi: 1200
Pridružio se: Čet Jan 22, 2009 5:08 pm
Lokacija: Kragujevac

Postod DraganNish » Čet Maj 21, 2009 1:46 pm

Da..i bitna stavka je koliko sam video da ne postoje vise oni radnicki autobusi EI-Kicevo,EI-Ledena Stena,EI-Novo Selo i EI-Vulkan....sada je linijama 3,1,10 i 38 postignuta totalna povezanost sa malim presedanjima tako da je veoma lako stici do pomenutih mesta,bez obzira gde ko zivi.
Dobrodosli u Kambodzu
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

Postod Milanche » Čet Maj 21, 2009 2:58 pm

Hvaka Bogu, pa nema više tih radničkih buseva...Od njih sam ludeo. Uvek su se šepurili prazni i to zglobovi :twisted:

Kad smo već kod tih "vandrednih" moram ovo da kažem, možda nekom koristi.

Saznao sam iz Niš Ekspresa da postoje dva polaska rano ujutru koja nisu uvrštena u redove vožnje. Reč je o jednom vozilu koji kreće u 04,02 iz GARAŽE, pored Doma Zdravlja i od C.Pevca redovnom trasom ka Novom Selu, koji kasnije iz Novog Sela ka Niškoj Banji kreće u 04,25.

Drugo vozilo kreće takođe iz Garaže u 04,00, pored Doma Zdravlja i od C.pevca ka Niškoj Banji, koji kasnije iz Niške Banje ka Novom Selu kreće u 04,22.

Staju na stanicama, normalno ima konduktera i svega. Ja probao ovaj u 04,02 iz garaže, i stvarno su tačni.

A da, extra je što voze 100 km/h i misliš da će od tebe ostati samo lepa uspomena ali je trip žešći...još ako si malo pripit...:D ja sam od garaže do Naselja Milka Protić stigao za tačno 15 minuta-neverovatno!!! Sa "liderom na točkovima" nema zebancije! :D

Evo specijalno za MARKA 89 "preko reda" ide trasa linije 2 :D
Image
Milanche
Član
 
Postovi: 713
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 2:54 am
Lokacija: Niš

Postod MARKO 89 » Čet Maj 21, 2009 3:06 pm

Hvala ti puno :D :wink:

Ja se nadam da ces nas uskoro obradovati nekim novim slikama,mogu i sa linije 2,nije problem.Bas sam se uzeleo,odavno nisam video nista,a imate dosta toga da prikazete... 8)
MARKO 89
Član
 
Postovi: 1200
Pridružio se: Čet Jan 22, 2009 5:08 pm
Lokacija: Kragujevac

Postod Milanche » Čet Maj 21, 2009 3:47 pm

Pa, za nekih 10ak dana možete da očekujete slike iz grada na Nišavi! :D
Milanche
Član
 
Postovi: 713
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 2:54 am
Lokacija: Niš

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Nišu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju