Logo

Gradski prevoz Niš ekspres-a

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Nišu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Re: Gradski prevoz Niš ekspres-a

Postod FiuMAN » Pet Jul 27, 2018 6:12 pm

Naravno da je ovo znanstvena fantstika u odnosnu na one krševe od Nibusa šta su vozili do pred godinu dana, ali nemojte se baš previše zanosit i hvalit. Činjenica je da je svaki ovaj bus star 10 ako ne i 15 godina, da su vjerovatno Euro3, možda neki Euro4. Kopajte malo po Mobil.de stranici pa ćete vidit da ovakvih buseva ima na bacanje već od 10000 € nadalje. Tako da Citaro prve generacije iz 2003. i nije baš neka velika investicija. Al svejedno, bolje i ovo nego MAZ-evi, LIAZ-evi i ostali istočni krševi.
FiuMAN
Član
 
Postovi: 998
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 9:50 am

Re: Gradski prevoz Niš ekspres-a

Sponzor

 

Re: Gradski prevoz Niš ekspres-a

Postod Шоми303 » Pet Jul 27, 2018 7:27 pm

blokovi je napisao:Opet cemo zaci i debeo OT, ali da skratim i uprostim... Nije sve u tome da li je polovno ili ne, poenta je neko iz svog dzepa hoce da kupi autobus, grad ga je ogranicio parametrima. Umesto da mi iz Beograda budemo ponosni sto se jedan od najvecih nasih gradova ponovio kupovinom novih autobusa, mi mu se smejemo u lice podmuklo? To sigurno ce trajati barem jos 10ak godina, a do tad ce ta vozila sebe isplatiti, i opet ce kupovati na zapadu polovno, jer nemamo para za bolje, a domaci proizvodjac nije u sposobnosti da napravi autobus dostojan coveka ;)

Ја се "смејем" људима који боље од Нибуса видели нису, па половне кршеве из Немачке дижу у небеса и називају их најмодернијим возилима. Боље да су купили ЛАЗ него ова половна котрљајућа ***ЦЕНЗУРИСАНО***, али из Немачке су, ехеј, па немачке ***ЦЕНЗУРИСАНО*** мирише док српско смрди.
Сва права задржава Somi303, за коришћење контактирати-> www.flickr.com/people/somi303/
profa_chb je napisao:Preterano mašinski razmišljam? Reci mi, molim te, imaš li neki lek za to? Da se učlanim u tvoj Nezavisni sindikat nezadovoljnih suvozača koji poznaju pravo stanje?
Korisnikov avatar
Шоми303
Član
 
Postovi: 1002
Pridružio se: Pet Jul 27, 2012 4:19 pm

Re: Gradski prevoz Niš ekspres-a

Postod Setra 431 DT » Sub Jul 28, 2018 3:00 am

Ja ne znam cemu ovo ismevanje.Niko ovde nije spomenuo da su to najmodernija vozila vec da Nis Eskpres ima najbolja vozila u gradskom prevozu u Nisu sto i jeste tako. Svakako su ovi Citari i Manovi daleko bolji od Curdicevih Mazova i Arrivinih Ikarbusa. Pogledaj samo kakvi krsevi od autobusa voze po Beogradu,ja i dalje nisam cuo da je na nekom gradskom autobusu u Nisu ispao motor po putu ili neke slicne stvari koje su se desavale autobusima u Beogradu.I ako nisam neki ljubitelj gradskih autobusa zato sto ih nikada nisam vozio vec svo vreme vozim turisticke autobuse moram da kazem da su ovim nabavkama dosta toga dobrog uradili.Dace Bog da svake godine kupuju sve bolja vozila ali i ovo za sada deluje sasvim pristojno. Ii svakako ce ova nemacka kotrljajuca g***a (kako ih nazivas) duze da traju od nasih novih Ikarbusa! Zivi bili pa videli!
Setra 431 DT
Član
 
Postovi: 1193
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 5:53 am
Lokacija: Negotin

Re: Gradski prevoz Niš ekspres-a

Postod Fipi 494 » Sub Jul 28, 2018 4:02 am

Sutra ja da se javim na tender, sa Mazom koji je star dve godine mene bi primili. A tebe koji imaš Citara 12 godina starog neće. E sad, tvoja mečka je kvalitetnija, udobnija sve to stoji, ali moj bus je mlađi dobijem neku veću kintu na to što je Euro6 npr... Umesto da plate pa da se klate, oni će da doteruju neke otpisane polovnjake i kad kupe nešto 'novije', te stare će da bace na lokal u Prokuplje i druge gradove... a istog Ćurdića pljuju što mu rade busevi 2007. godište(a opet su mlađi od 60% ekspresovih polovnjaka), tuga.
Setra S 431DT :)
Korisnikov avatar
Fipi 494
Otpravnik
 
Postovi: 4033
Pridružio se: Čet Jul 18, 2013 1:37 pm

Re: Gradski prevoz Niš ekspres-a

Postod avram_za » Sub Jul 28, 2018 8:12 am

Niko ne govori da je kupovina polovnih autobusa zlatno i bajno rešenje, ali treba gledati i iz ugla da je u ovom trenutku to najprihvatljivije rešenje kada se radi o obnovi voznog parka u ovom obimu i sigurno će se sloziti vecina vas ma koliko da su ova vozila stara podigla su kvalitet prevoza u Nisu. Birajući između novih autobusa koji se kupuju u Beogradu poput Liaza, Temsi, Akija i tako dalje kojima je jedina prednost to što su novi u odnosu na ove polovne Setre, Manove, Mercedese koji imaju godine i ozbiljnu kilometražu za sobom a sa aspekta putnika koji je u skorije vreme koristio usluge i prevoza u Beogradu i Nišu ma koliko da se mnogima ne dopadne ova vozila iz Niša pružaju bolji udobniji i prijatniji prevoz nego 2/3 vozila u Beogradu!

@fipi Što se Ćurdića tiče treba raskinuti ugovor sa njim, zato što vozila kojima radi i pored toga što su kako kažeš 2007.godište nisu u stanju da voze ni stoku a ne ljude, propala izrabljena, koja nisu održavana i hitno im je potreban remont ako ne želimo u skorije vreme da čitamo o izletanjima sa puta, požarima na njima i tako dalje.
avram_za
Član
 
Postovi: 549
Pridružio se: Sub Feb 15, 2014 8:58 am
Lokacija: Zajecar

Re: Gradski prevoz Niš ekspres-a

Postod Setra 431 DT » Sub Jul 28, 2018 12:09 pm

Bravoo avram_za,ja sam to hteo da kazem ali ocigledno je da ovde samo cekaju da te napadnu i da ti pametuju nesto. Pametuju ti ljudi koji se voze u gradskim autobusima koji su u fazi raspadanja,autobusima kojima motor ispada po putuu ejjjj motor mu ispada. I sta sada ako su ti Mazovi ili Ikarbusi novi mislite da su nesto bolji od ovih Citara,Manova,Neoplana? Neka su ova vozila i 15 god starija ali su daleko bolja od tih nasih novih Ikarbusa. Dovoljno je da se prodje pored Curdicevih Mazova i odma se vidi kakvi su to autobusi. Evo dobili ste informaciju od coveka koji se vozio i u Nisu i u Beogradu,tako da ja nemam sta da pisem vise.
Setra 431 DT
Član
 
Postovi: 1193
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 5:53 am
Lokacija: Negotin

Re: Gradski prevoz Niš ekspres-a

Postod Шоми303 » Sub Jul 28, 2018 2:01 pm

Setra 431 DT je napisao:Pametuju ti ljudi koji se voze u gradskim autobusima koji su u fazi raspadanja,autobusima kojima motor ispada po putuu ejjjj motor mu ispada.

Ја се вама не смејем, ја вама скрећем пажњу да не треба да се задовољавате половним кршевима и да то прихватате као нешто најбоље и најмодерније. Ово што ти пишеш је исмевање.
Модерно возило не може да буде возило старо преко 10 година, Ниш је у Србији, није у Северној Кореји стога немојте да се понашате као да сте били у изолацији 20 година. Модерно возило је ИК112 које има Арива хтели ви то да прихватите или не, млад је и еуро норму бољу има, то је једна од карактеристика која возило чини модерним.

avram_za je napisao:Birajući između novih autobusa koji se kupuju u Beogradu poput Liaza, Temsi, Akija i tako dalje kojima je jedina prednost to što su novi u odnosu na ove polovne Setre, Manove, Mercedese koji imaju godine i ozbiljnu kilometražu za sobom a sa aspekta putnika koji je u skorije vreme koristio usluge i prevoza u Beogradu i Nišu ma koliko da se mnogima ne dopadne ova vozila iz Niša pružaju bolji udobniji i prijatniji prevoz nego 2/3 vozila u Beogradu!


Ово може да каже само неко ко се никада није ни возио у новом градском аутобусу. Тако да је свака даља дискусија са вама узалудна, доћи ће време када ће вам неко купити нов аутобус па ћете видети колико су ови ваши данашњи ставови, а тиме и ви сами, били глупи. Ако желите квалитетнији превоз угледајте се на Крагујевац који се спровео тендер налик Београдском и поставио озбиљне услове пред превознике и стварно кренуо правим путем да подигне квалитет градског превоза.
Сва права задржава Somi303, за коришћење контактирати-> www.flickr.com/people/somi303/
profa_chb je napisao:Preterano mašinski razmišljam? Reci mi, molim te, imaš li neki lek za to? Da se učlanim u tvoj Nezavisni sindikat nezadovoljnih suvozača koji poznaju pravo stanje?
Korisnikov avatar
Шоми303
Član
 
Postovi: 1002
Pridružio se: Pet Jul 27, 2012 4:19 pm

Re: Gradski prevoz Niš ekspres-a

Postod Setra 431 DT » Sub Jul 28, 2018 10:49 pm

Niti sam ja sam iz Nisa niti se vozim gradskim autobusima tako da me bas briga i za gradski u Nisu,Beogradu,Kragujevcu i ostalim gradovima.Niti sam ljubitelj gradskih autobusa!
Proputovao sam celu Evropu za volanom i vidjao gradske autobuse u svim gradovima Evrope tako da je uopste smesno o cemu se mi ovde raspravljamo.Kao drzava imamo najgore autobuse po gradovima.Sta vise da se prica kada se kod nas i dalje voze Sanosi stari 40 god.
Taj isti Ikarbus pokusava da ide u korak s vremenom ali je daleko ostao iza.Dzaba u njemu motor Euro 6 ili 5 kada je kao vozilo dosta los. Taj Arrivin IK112 izgleda dobro slazem se,ali i dzaba on izgleda moderno kada ce za godinu ili dve da pocne da trese i da lupa kao i ostali Ikarbusi. Problem je sto se ne posvecuje dovoljna paznja ko nekih detalja,aa kasnije ti detalji upropaste ceo autobus.Jedina nasa fabrika koja je pravila dobre autobuse jeste Neobus.
Setra 431 DT
Član
 
Postovi: 1193
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 5:53 am
Lokacija: Negotin

Re: Gradski prevoz Niš ekspres-a

Postod toma » Ned Jul 29, 2018 8:10 pm

Jedna stvar: Definitivno ne moze svako da proizvodi autobus. Dzaba sto su novi, kad im je kvalitet ispod proseka, vek trajanja takodje. Nabavka polovnih autobusa je kompromisno resenje, verujem ne dugorocna politika NE, jer su prestali da proizvode svoje autobuse a ove koje imaju su polako poceli da izbacuju. Tako da, cilj je ostvaren, vozaci ostaju na radnim mestima, grad ima poboljsan prevoz (imaju grejanje I klimu putnici), a firma ne ulazi u prekomerno zaduzivanje. I da, licno sam koristio usluge gradskog prevoza, skroz korektno. Svakako je najbolje resenje, nove Setre itd, ali :mrgreen:
toma
Član
 
Postovi: 1240
Pridružio se: Pet Dec 18, 2009 7:36 pm
Lokacija: Industrijski centar

Re: Gradski prevoz Niš ekspres-a

Postod Autoprevoz GM » Sre Avg 01, 2018 11:11 am

U garazi parkirana dva zglobna Neoplana na gas, taze ofarbani u crveno.
Autoprevoz GM
Član
 
Postovi: 807
Pridružio se: Pon Sep 12, 2011 10:10 pm
Lokacija: Gornji Milanovac

Re: Gradski prevoz Niš ekspres-a

Postod Sashco » Pet Avg 03, 2018 6:27 pm

Ja tamo videh MAN Lions City full crven, na gas.
Image
Korisnikov avatar
Sashco
Član
 
Postovi: 4190
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 2:59 pm
Lokacija: iza objektiva

Re: Gradski prevoz Niš ekspres-a

Postod Zoki-AS035 » Sre Avg 22, 2018 3:50 pm

Mercedes Citaro #50
Image
Uslikao: MaestroAria
Zoki-AS035
Član
 
Postovi: 3913
Pridružio se: Pon Okt 12, 2015 7:59 pm

Re: Gradski prevoz Niš ekspres-a

Postod Zoki-AS035 » Sub Avg 25, 2018 9:24 pm

Nešto novo u voznom parku. Moj drugar Luka, uslikao ovaj zglobni autobus, marke Neoplan Centroliner #33, koji je upravo pušten da saobraća po gradskim ulicama i to sa pogonom na CNG.
Image
Image
Image
Zoki-AS035
Član
 
Postovi: 3913
Pridružio se: Pon Okt 12, 2015 7:59 pm

Re: Gradski prevoz Niš ekspres-a

Postod Sashco » Ned Avg 26, 2018 3:53 pm

Čekamo i MAN Lions City CNG da uslika.
Image
Image
Korisnikov avatar
Sashco
Član
 
Postovi: 4190
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 2:59 pm
Lokacija: iza objektiva

Re: Gradski prevoz Niš ekspres-a

Postod Nibus-ja » Sre Avg 29, 2018 9:04 am

од јуче је пуштен у саобрааћај и неоплан исти са ГБр-34 :wink:
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Nišu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju