Logo

Gradski prevoz Niš ekspres-a

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Nišu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Postod Milanche » Sre Sep 03, 2008 12:43 am

To da, zglobova je svakim danom sve manje! Kao da opada broj stanovnika u Nišu! A i onaj solo se napuni "čas posla"... Nerviraju me... Ali...šta da se radi...sve dok kroz Niš ne prodje tramvaj!! :D
Milanche
Član
 
Postovi: 713
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 2:54 am
Lokacija: Niš

Sponzor

 

Postod Nibus-ja » Sre Sep 03, 2008 1:06 am

Milanche je napisao:Meni samo nije jasno, i ne znam da li ću nekada shvatili zašto su od zglobnih buseva pravili troosovince! ?
Smanjili su kapacitet!
U zglobni staje 160 ljudi, a u troosovinac (po njihovim proračunima) 130 ljudi.

Da ne pričam o problemima okretanja i skretanja zbog dužine.

Problemi skretanja su svakodnevni kod kružnih tokova od Ledene Stene do KPD-a, i na terminusima (doduše ne svim).

Kažu ljudi (i to oni iz "Ekspresa") da su počele da se pojavljuju naprsline i pukotine na mestima gde je spajano, krpljeno...

Pre mesec dana "negde" je ispala treća osovina (to se krije kao zmija noge), na okretnici u Novom Selu (prošla linija 1, sadašnja 10) je ispao točak na trećoj osovini (drug je slikao, kad nabavim donosim obavezno). Točak je ispao tako valjda što autobus nije mogao da se okrene (zbog svojih gabarita), pa tamo, ovamao, napred ,nazad popeo se na ostrvo i eto ti...ispade točak!!

A da ne pričam o "ćelavim" gumama na trećoj osovini i sl.

Iskreno, ne izgledaju loše, a sad što može da pukne, da se polomi...
Svi će da se slože da je bezbednost ispred svih parametara!
Svaki put kada udjem u bus pomolim se Bogu da u komadu stignem...

U početku, kada je krenula masovna "proizvodnja" gradskih Nibusa, sve mi se činilo extra i super, ali kad malo razmisli čovek...

samo bi voleo da upoznam čoveka koji je isprojektovao famozni troosovinac ili u žargonu kod nišlija "trotonac"! :D


Da ti odgovorim jer sam cuo sledece.Kada su u Nisu dosli privatnici neznam dal ste primetili ali prica covek iz EKSPRESA sve harmonike su povucene iz saobracaja,navodno vise nisu bile potrebne u tolikom broju.Prvo nisu hteli da ih registruju,a kasnije su poceli da prave ove TROOSOVINCE od njih.
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Postod Milanche » Sre Sep 03, 2008 1:10 am

Da, ali ja ne razumem ko je mogao da kasapi kakav-takav bus da bi od babe pravio devojku...?
I napravili vangabaritni bus, fantom, koji zakrči saobraćaj kada treba da skrene i sl.
Ja, ipak mislim da je u pitanju čisto "pranje para", znamo kako nas je "lider na točkovima" sve ove godine vozio i koliko je bio fin prema nama. :twisted:
Milanche
Član
 
Postovi: 713
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 2:54 am
Lokacija: Niš

Postod DraganNish » Sre Sep 03, 2008 1:15 am

Pa nije bas samo problem u tome...
Pricaju kako su na ulice izbacili nove autobuse...
Mda....reparilrali motor...ubacili sedista i rukohvate sa novim prednjim delom,i?
Laik moze da bude zadovoljan ali kada cujes motor koji je pre bio na Ikarbusu ili Sanosu....mdaj.....
i ti troosovinci ne mogu da se glatko okrenu na vecini okretnica....i cemu onda zatajenje zglobnih autobusa?
Dobrodosli u Kambodzu
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

Postod Milanche » Sre Sep 03, 2008 1:18 am

Da bre...kada je radjena studija oni su ove Nibuse "predstavili" kao nova vozila! Daj bre, pa zar to nije za krivično odgovaranje, lažiranje pravo.
Kad krene "trotonac" uz Ledenostensko brdo, duša mu u nosu, štuca samo što ne rikne, kad naleti na rupu, molim Boga da baš tada ne popuca sve.
Milanche
Član
 
Postovi: 713
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 2:54 am
Lokacija: Niš

Postod DraganNish » Sre Sep 03, 2008 1:25 am

Joj sa to tvoje rupetanje....sto me podsecas....
Danas sam ga slikao,Nibus troosovinac..g.b. 50
Pre godinu i po....vozio sam se sa bivsom curom do N.Banje,oboje umorni pa se naslonili jedno na drugo....od centra je samo tako poskakivao bus,ne znam kako je to moguce....jos izveli takav autobus na ulicu...psovao sam sve zivo,pa poceo da se smejem...i zarekao sam se da necu vise u taj autobus....zasada postujem to obecanje :).
Dobrodosli u Kambodzu
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

Postod DraganNish » Sre Sep 03, 2008 1:33 am

Nije fora u kvalitetu previse,gde ovde moze bas bas kvalitetan bus da se napravi,uvek ce nesto hvaliti...
Vecina prevoznika praktikuje da ima po jedan,kako da kazem,model autobusa koga samo ima kao "uno"
Transprodukt Ik-112n
Lekon Neoplan
Curdic Niskopodni MaZ
a video sam i da Transprodukt ima MaZ-ove,mozda ih kupili od Lekona...posto Lekon rabi skoro sam Liaz-e...
Dobrodosli u Kambodzu
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

Postod Milanche » Sre Sep 03, 2008 1:37 am

Ma to je OK, ali mi nije jasno kako oni tako krpe buseve niti su fabrika niti Bože daj, oni su transportna firma i kraj i umesto da nabavlja nova vozila (npr. IK 201 bi bio pun pogodak), oni krpe i od babe prave devojku.
Ne znam ni sam! :o
Milanche
Član
 
Postovi: 713
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 2:54 am
Lokacija: Niš

Postod DraganNish » Sre Sep 03, 2008 1:45 am

Problem po meni moze biti resen na sledeci nacin.
Postepena kupovina novih jeftinih autobusa,bilo koje marke,i naravno iz svojih proizvodnih pogona ponuditi nesto dobro,kao sto su Nibus 100 i 150...
Na taj nacin mogu dobro proizvesti vozni park...
Ali glavni problem je na Nibusu 400...nisu ga dovoljno "namackali"...ljudi traze sarenilo,granici se sa cirkusom,to treba da naprave da bi ga ljudi kupovali....kada to pocnu da prodaju u dovoljnim kolicinama,sve ostalo ce ici kako treba,to je glavna kocnica.
S obzirom da tramvaja nece dugo biti,ako ih uopste bude bilo,na niskim ulicama,autobusi su recimo dobra stvar za prevoz putnika u ovom trenutku,ali mislim na autobuse koje nakon 2-3 godine nece morati da se krpi pola poda zbog dotrajalosti...
Dobrodosli u Kambodzu
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

Postod Milanche » Sre Sep 03, 2008 1:47 am

Potpisujem! :D
Milanche
Član
 
Postovi: 713
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 2:54 am
Lokacija: Niš

Postod milos265 » Sre Sep 03, 2008 2:51 am

DraganNish je napisao:Nije fora u kvalitetu previse,gde ovde moze bas bas kvalitetan bus da se napravi,uvek ce nesto hvaliti...
Vecina prevoznika praktikuje da ima po jedan,kako da kazem,model autobusa koga samo ima kao "uno"
Transprodukt Ik-112n
Lekon Neoplan
Curdic Niskopodni MaZ
a video sam i da Transprodukt ima MaZ-ove,mozda ih kupili od Lekona...posto Lekon rabi skoro sam Liaz-e...
Lekon ima NEOPLANA? Hajde dajte slike ako neko ima a lepo bi bilo da ubacite neku sliku kokpita na ovim famoznim Nibusima trotoncima. Nisam dugo bio u Nisu ali kad sam ih prvi put video imao sam stvarno utisak da sam na Kubi, ali nije Nisava okean :)
milos265
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5248
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 8:43 pm
Lokacija: BEOGRAD

Postod Milanche » Sre Sep 03, 2008 10:25 am

milos265 je napisao:
DraganNish je napisao:Nije fora u kvalitetu previse,gde ovde moze bas bas kvalitetan bus da se napravi,uvek ce nesto hvaliti...
Vecina prevoznika praktikuje da ima po jedan,kako da kazem,model autobusa koga samo ima kao "uno"
Transprodukt Ik-112n
Lekon Neoplan
Curdic Niskopodni MaZ
a video sam i da Transprodukt ima MaZ-ove,mozda ih kupili od Lekona...posto Lekon rabi skoro sam Liaz-e...
Lekon ima NEOPLANA? Hajde dajte slike ako neko ima a lepo bi bilo da ubacite neku sliku kokpita na ovim famoznim Nibusima trotoncima. Nisam dugo bio u Nisu ali kad sam ih prvi put video imao sam stvarno utisak da sam na Kubi, ali nije Nisava okean :)


Odgovor u Gradski prevoz u Nišu/Lekon (da bi izbegli OT) :D
Milanche
Član
 
Postovi: 713
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 2:54 am
Lokacija: Niš

Postod DraganNish » Sre Sep 03, 2008 3:16 pm

Uspeo sam slikati grb grada Nisa i tablu oznacavanja linija na Nis Ekspresovom autobusu...
Image
A i grb malko :)
Image
Dobrodosli u Kambodzu
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

Postod Milanche » Sre Sep 03, 2008 3:38 pm

Nema šta, definitivno su table i Grb nešto najlepše što sam čuo i video od kada je stupio na snagu novi režim saobraćaja. Ljudi se svakim danom samo žale! :(
Milanche
Član
 
Postovi: 713
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 2:54 am
Lokacija: Niš

Postod profa_chb » Sre Sep 03, 2008 4:33 pm

DraganNish je napisao:profa_chb to staklo je stvarno na sredini,sa strane imas troje ili dvoje stepenika kojima se penjes nagore,stvarno ludo napravljeno,stavljam slike cim napravim.....

hvala :wink: znači taj bus je low entry?
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Nišu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju

cron