Logo

Lekon

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Nišu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Re: Lekon

Postod Mihajlo Stankovic » Sre Avg 21, 2013 9:07 am

Hvala za info :)
Image
Korisnikov avatar
Mihajlo Stankovic
Član
 
Postovi: 971
Pridružio se: Ned Dec 25, 2011 9:06 pm
Lokacija: Niš <-> Gadžin Han

Re: Lekon

Sponzor

 

Re: Lekon

Postod Paja Patak » Čet Nov 07, 2013 7:59 pm

Image
Paja Patak
Član
 
Postovi: 25
Pridružio se: Uto Nov 05, 2013 8:55 pm

Re: Lekon

Postod Sashco » Sub Maj 24, 2014 1:11 pm

Jedna sveža sličica iz Niša, Lekonov Liaz.
Image
Image
Korisnikov avatar
Sashco
Član
 
Postovi: 4190
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 2:59 pm
Lokacija: iza objektiva

Re: Lekon

Postod Mihajlo Stankovic » Čet Jun 19, 2014 6:17 pm

Lekon se je danas načisto obrukao, od 16:15 do 17h nije bilo linije 5 (somborska).
Image
Korisnikov avatar
Mihajlo Stankovic
Član
 
Postovi: 971
Pridružio se: Ned Dec 25, 2011 9:06 pm
Lokacija: Niš <-> Gadžin Han

Re: Lekon

Postod DraganNish » Čet Jun 19, 2014 6:51 pm

Nije to nista slucajno. Sigurno se negde pokvarilo vozilo. Nema vise toliko guzvi kada je spustena rampa.
Inace liazi koji su stigli jos 2007 godine su ispali losiji od ovih beogradskih koji se nalaze na pozajmici u Nisu.
Nekome vrata ne rade, na dosta sedista su presvlake iscepane, vidno prljave ( to je vec nasa kultura ) i sto je najzanimljivije nijednog konduktera iz Lekona ne pamtim. Bas nijednog. Ocigledno su Transprodukt i Curdic bolje gazde od Lekona.
Cak su i Cobre u losem stanju, valjda sto ih vecinom angazuju na linijama gde je asfalt uzasan i predeo takav gde autobus ne moze ostati sjajan. Moje misljenje ali i mnogih putnika po autobusu.
Poslednji put menjao profa_chb dana Pet Jun 20, 2014 10:16 am, izmenjena samo jedanput
Rezlog: Citiranje prethodne poruke
Dobrodosli u Kambodzu
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

Re: Lekon

Postod Ikac 97 » Pet Jun 20, 2014 3:05 am

Nije to ništa, naša pametna 'Direkcija' je napravila na liniji 3 da kad je najveća špica autobus svrati u Suvi do i kada stigne u centru napuni se zato sto pre njega bus je u 3 u centru pa tek u 20 do 4
Ikac 97
Član
 
Postovi: 200
Pridružio se: Pon Nov 28, 2011 12:12 am
Lokacija: Niš

Re: Lekon

Postod Mihajlo Stankovic » Pet Jun 20, 2014 7:33 am

@DraganNish - svakog puta kada sam koristio lekonove linije uvek se je nešto desilo od neljubaznih konduktera i vozača do samog stanja autobusa. Jedino što je dobro je to što na semaforu stavljaju menjač u N :)
@Ikac 97 - sada sam pogledao red vožnje ima dosta polazaka oko 15h skorona 13-14min možda se je negde pokvario bus. Kada svraća u suvi do razlika je 10-ak min.
Image
Korisnikov avatar
Mihajlo Stankovic
Član
 
Postovi: 971
Pridružio se: Ned Dec 25, 2011 9:06 pm
Lokacija: Niš <-> Gadžin Han

Re: Lekon

Postod Nibus-ja » Pet Jun 20, 2014 2:56 pm

DraganNish je napisao:Nije to nista slucajno. Sigurno se negde pokvarilo vozilo. Nema vise toliko guzvi kada je spustena rampa.
Inace liazi koji su stigli jos 2007 godine su ispali losiji od ovih beogradskih koji se nalaze na pozajmici u Nisu.
Nekome vrata ne rade, na dosta sedista su presvlake iscepane, vidno prljave ( to je vec nasa kultura ) i sto je najzanimljivije nijednog konduktera iz Lekona ne pamtim. Bas nijednog. Ocigledno su Transprodukt i Curdic bolje gazde od Lekona.
Cak su i Cobre u losem stanju, valjda sto ih vecinom angazuju na linijama gde je asfalt uzasan i predeo takav gde autobus ne moze ostati sjajan. Moje misljenje ali i mnogih putnika po autobusu.



Нису ЛИАЗ-и лоши, него је одржавање очајно :evil: у том котигенту је стигло пар десетина ЛИАЗ-а, чини ми се 70 или 80 у Нишу, е сад 8 од тих које спомињеш је купио и газда, БОРТРАВЕЛ-а, за потребе градско-приградског превоза у Бору, а погледај у њиховој теми или питај неког од Борана какви су ЛИАЗ-и, сјајно изгледају с обзиром колико дневно прелазе, према томе све је јасно :wink:
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Lekon

Postod DraganNish » Pet Jun 20, 2014 7:57 pm

Nibuse, da se razumemo, autobusi sami od sebe toliko brzo ne mogu da propadnu. Ima par Liaza koji se uzasno odrzavaju, jos strasnije ko duzi sva ta vozila. Da ne pricamo kako je zimi nemoguce uci jer vecina vozaca pusi cigare u zatvorenom prostoru i to je osecaj kao da si u kafani bez stolova.
Liazi mogu da budu odlicni, ali pre bih se opredelio za zglobnu verziju liaza jer u Nisu je to prekopotrebno. Na svim gradskim linijama koji drzi Lekon. Dok nisu oterali Konvoj travel bilo je par zglobnih autobusa i koji su bili odlicni. Sada je to strasno. I generalno prevoznik koji najmanje ulaze u svoj vozni park u Nisu po vidjenju stanja autobusa.
Poslednji put menjao profa_chb dana Pet Jun 20, 2014 9:39 pm, izmenjena samo jedanput
Rezlog: Citiranje prethodne poruke
Dobrodosli u Kambodzu
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

Re: Lekon

Postod Mihajlo Stankovic » Sub Jun 28, 2014 10:10 pm

GB16

Image
Image
Korisnikov avatar
Mihajlo Stankovic
Član
 
Postovi: 971
Pridružio se: Ned Dec 25, 2011 9:06 pm
Lokacija: Niš <-> Gadžin Han

Re: Lekon

Postod Mihajlo Stankovic » Pet Avg 01, 2014 9:04 pm

Lekon je prefarbao dosta autobusa, evo par sličica GB17

Image

Image

Image
Image
Korisnikov avatar
Mihajlo Stankovic
Član
 
Postovi: 971
Pridružio se: Ned Dec 25, 2011 9:06 pm
Lokacija: Niš <-> Gadžin Han

Re: Lekon

Postod Ikac 97 » Sub Avg 02, 2014 1:57 am

Mihajlo gde vidiš kod Lekonovih autobusa gb ? Od kada su ih prefarbali nigde ne piše.. Prošli put kad sam imao jedan problem nisam mogo da prijavim jer nisam znao gb već registraciju samo
Ikac 97
Član
 
Postovi: 200
Pridružio se: Pon Nov 28, 2011 12:12 am
Lokacija: Niš

Re: Lekon

Postod Mihajlo Stankovic » Sub Avg 02, 2014 8:39 am

Vidi se na nalepnici koja je zalepljena na vozačevom prozoru, to je ustvari ona nalepnica za ulaz na prigradskoj autobuskoj stanici, i piše 217, pa je GB ovog vozila 17, kod Lekona i Transprodukta može tako da se gleda jer su GB vozila usklađeni sa GB za prigradsku autobusku stanicu, dok je kod Ćurdića drugačije GB vozila sa GB za prigradsku autobusku stanicu se ne poklapaju ;)
Image
Korisnikov avatar
Mihajlo Stankovic
Član
 
Postovi: 971
Pridružio se: Ned Dec 25, 2011 9:06 pm
Lokacija: Niš <-> Gadžin Han

Re: Lekon

Postod Ikac 97 » Ned Avg 10, 2014 3:21 am

Hvala :)
Ikac 97
Član
 
Postovi: 200
Pridružio se: Pon Nov 28, 2011 12:12 am
Lokacija: Niš

Re: Lekon

Postod Nibus-ja » Ned Nov 16, 2014 5:24 pm

да убацим још неку слику одавно ме у овој теми по том питању није било :wink:

Image

Image

Image
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Prethodni

Povratak na Gradski prevoz u Nišu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju