Logo

Arriva Litas d.o.o. Pozarevac

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Nišu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Re: Arriva Litas d.o.o. Pozarevac

Postod Fipi 494 » Čet Jan 02, 2020 8:39 pm

Sacekaj samo da smisli da skrene sa teme i mlati praznu slamu kao po obicaju. Arriva je u Nisu bila sasvim korektna, zasto izalze nije mi poznato, jer su stvarno dobra vozila imali dole.
Setra S 431DT :)
Korisnikov avatar
Fipi 494
Otpravnik
 
Postovi: 4033
Pridružio se: Čet Jul 18, 2013 1:37 pm

Re: Arriva Litas d.o.o. Pozarevac

Sponzor

 

Re: Arriva Litas d.o.o. Pozarevac

Postod Ivca.Ni » Čet Jan 02, 2020 10:24 pm

Kao ljubitelj autobusa bas me cudi da nije upoznat ili se pravi lud ali koliko sam ja upoznat Arriva litas na tenderu u Nisu konkurisala je vozilima
Mercedes Conecto 2008god
Mercedes Citaro 2008god
Ikarbus ik112 2012 god
Berkof-ima msm da su 2007god
Dok je najnovije ekspresovo vozilo 2007god :roll: i mlati praznu slamu...
A A tender je previse politicki...
Ivca.Ni
Član
 
Postovi: 118
Pridružio se: Pet Dec 13, 2019 11:25 am
Lokacija: Niš

Re: Arriva Litas d.o.o. Pozarevac

Postod Nibus-ja » Pet Jan 03, 2020 8:42 am

Ivca.Ni je napisao:
Nibus-ja je napisao:Пар ледених дана а у аутобусима ЛИТАС-АРИВЕ грејање ни за лек. Ово је катастрофа, да ли неко од надлежних уопште прате стање возног парка, чак је данас у мерцедесу троосовинцу виђен возач са зимском капом и јакном до грла закопчан да окреће по линији 13, од возила им је за похвалу једино она зглобна-вископодна сетра.

nibuse citajuci tvoje predhodne dosadasnje komentare je ociglednao koliko pljujes Arrivu a cime se hvalis..? Nisekpsresovim Citaro vozilima Prve generacije iz 2001 godine sa predjenih 950.000 km koji celo leto greju dizu temperaturu, prozore nema na pojedinim vozilima, klima samo u prednjem delua nazad pakao jer nema prozora, time se hvalis...?
Vidoh dosta vozila N.Ekspresa gde vozaci takodje nose jakne pa...?
Kako god Arriva je dovezla 9 vozila MB Citaro 2008 godiste u svima radi klima jer je dodatno ugradjena u BG, svima radi webasto greju extra takodje i u Ik 112(2012) voxaci vidim voze u majcama takoda ...smisli nesto bolje sl put...


Прво, што би реко "ЈОЦА-поштар" у серији "ОТПИСАНИ", "ДОБИЛИ СМО ЈОШ ЈЕДНОГ БАЛАНСЕРА". Пљујем, тачно је. Зашто :?: Ајде да видимо објективно и реално зашто ја умем и да похвалим ЛИТАС-АРИВУ иако је како се мисли овде не симпатишем. Док пре извесног времена нисмо овде на форуму дигли глас да су аутобуси масни и прљави нико се из фирме није удосто(ј)ио да упали четке и детаљно изриба возила. Даље, икарбуси-103 и даље терају на улицама а у појединим има и паучине нарочито на задњој платформи, према томе ЈА МРЗИМ АРИВУ, ЈЕЛ ТАКО. Треће, у жутим мерцедесима наведи један конто-број у коме је летос радила клима, пошто су распоређени на ЧАЛИЈЕ(линије-4) и на ДОЊУ ВРЕЖИНУ(линија-2) а од скора терају и ДЕЛИЈСКИ ВИС(линија-13) :?: Толико о томе ко се не вози ЛИТАС-АРИВОМ па саммим тим не знам где су и како распоређена возила. Даље, изузетно сам пријатно изненађен са сетром зглобном и високоподном па сам је похвалио јер колико видех унутра и мирише захваљујући освеживачу ваздуха, још важније је што је исправна и удобна(и много ми је жао што је СЕТРА престала са производњом зглобних аутобуса управо због оваквог модела) АЛИ ВИ ТО НЕЋЕТЕ ДА ПРИМЕТИТЕ, већ само зевате против мене. Зашто им остали аутобуси не изгледају као сетра јер сам и ја крив можда или су они немарни :?:

Што се тиче прозора и рада аутобуса без климе ситуација је била чак супротна како кажеш, много пријатније је било возити се у експресовим аутобусима, ретко коме је клима била затајила. Слободно наведи конто-бројеве да видимо ко је био проблем, ја мислим да је само ГБр-41 од "Шумског" кубурио а за ову годину ћемо видети. Друга ствар, ЕКСПРЕС НИЈЕ УГРАЂИВАО прозоре него МАН и МЕРЦЕДЕС а тих истих ПРОЗОРА НЕМА ни на мерцедесима ЛИТАС-АРИВЕ, према томе мани ту причу то сте зевали док је експрес правио НИБУСЕ.

АКо си видео ко носи јакне од експресових возача напиши конто-бројеве да видимо да ли си стварно у праву или да те демантујемо пошто износиш неистине а овде је велика већина против експреса па мислите да сте у праву, дај да видимо аргументовано са доказима, дај бројеве и слике слободно.

Fipi 494 je napisao:Sacekaj samo da smisli da skrene sa teme i mlati praznu slamu kao po obicaju. Arriva je u Nisu bila sasvim korektna, zasto izalze nije mi poznato, jer su stvarno dobra vozila imali dole.


Ivca.Ni je napisao:Kao ljubitelj autobusa bas me cudi da nije upoznat ili se pravi lud ali koliko sam ja upoznat Arriva litas na tenderu u Nisu konkurisala je vozilima
Mercedes Conecto 2008god
Mercedes Citaro 2008god
Ikarbus ik112 2012 god
Berkof-ima msm da su 2007god
Dok je najnovije ekspresovo vozilo 2007god :roll: i mlati praznu slamu...
A A tender je previse politicki...


Нећу да се понављам, има тога да сте у праву, нарочито што се тендера тиче, јер и ја мислим да је намештен. Искрено, боље је да је остала арива-литас јер су свакако и овакви половни мерцедеси итекако бољи од ластино-стрелиних турака и МАЗ-ова али вероватно је ласта решила да заради па је навалила у НИШ и ВАЉЕВО. Беркхофи полако завршавају каријеру а ваљало би да им Србија купи нове аутобусе пошто су рупа без дна(уместо да се угледају на ЛАСТРУ) а возила нису способни да сами купе вероватно ћемо и ове нове темсе да отпаћујемо, па да се преко града и приграда обезбеде додатне паре :evil:
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Arriva Litas d.o.o. Pozarevac

Postod Ivca.Ni » Pet Jan 03, 2020 11:57 am

Nibuse, s obzirom da sam stalno po autobusima mogu garantovamo da ti kazem da je sve sto sam izneo istina, a ti dobro znas da na ovom jos vazecem tenderu Nije bio uslov klimatizovana vozila vec su pustane na svoju inicijativu jer neka vozila imaju samo dva prozora i nemoguce je voziti se , a odlicno znas zasto nije bio uslov klima, ali ,ajde da ti ponovim, upravo zbog tog tvog Nisekspresa jer su tender 2014 zapoceli sa 30 posto vozila niskopodnih sa klimoma ostatak su bile serpe sklopljene od Sanosa i Ikarbusa ... E zato su gospoda iz direcije reslili da nema klime i Arriva je to iskoristila kako svi tako i oni, a Zuti MB Citaro imaju klimu kod vozaca,ponavljam jer klima nije obavezna, higijena jedruga stvar kako se putnici ponasaju odlicno je i ovo, A inace i ti Ik 103 su 2005 i opet su Mladji od vecine ekspresovih MB a trenutno ih na liniji ima samo 4 50012,50019,50092,50093, zbog vozaca koji nemaju memoriske kartice i zime koja ide a i onih brdskih predela tipa Cerje gde se ni pesaka ne ide
.. I nije mi jasno sto se hvatas uvek za klimu kad i sam znas sto je nema.. Tender je namesten jer se direkcija morala iskupiti za one vozene mitinge N.Ekspresu tako im je napravila paket od 97 autobusa za koji niko nije konkurosao samo ekpsres prijavivsi svakakv krs i lom od autobusa kakav su imali..
Ivca.Ni
Član
 
Postovi: 118
Pridružio se: Pet Dec 13, 2019 11:25 am
Lokacija: Niš

Re: Arriva Litas d.o.o. Pozarevac

Postod Nibus-ja » Sub Jan 04, 2020 4:50 pm

Добро, а да даш ти неки конто-број или неки доказ, доста препуцаваља и празних прича дај(те) доказ аман више и остали су свакодно по аутобусима ниси ти једини :evil:
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Arriva Litas d.o.o. Pozarevac

Postod gospodin dzo » Sub Jan 04, 2020 7:14 pm

Ni tvoja rec nije neki dokaz.. :D
Cuvam i usvajam zensku decu od 17-18 leta,po mogucstvu sa stranim drzavljanstvom :mrgreen:
gospodin dzo
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4772
Pridružio se: Pon Dec 27, 2010 9:39 pm
Lokacija: Beograd

Re: Arriva Litas d.o.o. Pozarevac

Postod Ivca.Ni » Sub Jan 04, 2020 8:04 pm

Nibus-ja je napisao:Добро, а да даш ти неки конто-број или неки доказ, доста препуцаваља и празних прича дај(те) доказ аман више и остали су свакодно по аутобусима ниси ти једини :evil:

Kao sto rece kolega iznad uspešno mlatis praznu slamu napadajuci sve druge prevoznike,posebno izrazavas pljuvanje po Arrivi Litas i ignorisati sve ovo navedeno iznad,posto si napeo sa dokaz ,konto i tako ne navodim jer nisam siguran br busa ali evo rec je o zelenoj Setri(saltacu,neka takodje sarudija kao i vecina voznog parka)pre neko jutro kad je Zglobni Man imao udes u centru je prisao vozac sa jaknom i kapom preuzeo putnike.. ali tebi nije probem kad krenes da pljujes recimo ik 112 2012(euro5) ti se hvatas za paucinu i stroku kao da si higijenicar...Ali kad nemas sta da kazes mozesda nadjes recimo zamerku iako je to bus Euro5 i daleko mladji od ovih starudija ti nadji zamerku jer je to Ikarbus,nije Man ili Mecedes ili pak sto je to autobus koji se je proizvodi...
Ali ja bi ti preporuci da Nisekpsres preradi ove MB Citare sto su 2000god stavi znak Nibus i plocicu 2020 i Euro7 i reseno "polovno a Novo" :lol:
Ivca.Ni
Član
 
Postovi: 118
Pridružio se: Pet Dec 13, 2019 11:25 am
Lokacija: Niš

Re: Arriva Litas d.o.o. Pozarevac

Postod Ivca.Ni » Sub Jan 04, 2020 8:16 pm

Ivca.Ni
Član
 
Postovi: 118
Pridružio se: Pet Dec 13, 2019 11:25 am
Lokacija: Niš

Re: Arriva Litas d.o.o. Pozarevac

Postod Nibus-ja » Ned Jan 05, 2020 9:50 am

Ivca.Ni je napisao:
Nibus-ja je napisao:Добро, а да даш ти неки конто-број или неки доказ, доста препуцаваља и празних прича дај(те) доказ аман више и остали су свакодно по аутобусима ниси ти једини :evil:

Kao sto rece kolega iznad uspešno mlatis praznu slamu napadajuci sve druge prevoznike,posebno izrazavas pljuvanje po Arrivi Litas i ignorisati sve ovo navedeno iznad,posto si napeo sa dokaz ,konto i tako ne navodim jer nisam siguran br busa ali evo rec je o zelenoj Setri(saltacu,neka takodje sarudija kao i vecina voznog parka)pre neko jutro kad je Zglobni Man imao udes u centru je prisao vozac sa jaknom i kapom preuzeo putnike.. ali tebi nije probem kad krenes da pljujes recimo ik 112 2012(euro5) ti se hvatas za paucinu i stroku kao da si higijenicar...Ali kad nemas sta da kazes mozesda nadjes recimo zamerku iako je to bus Euro5 i daleko mladji od ovih starudija ti nadji zamerku jer je to Ikarbus,nije Man ili Mecedes ili pak sto je to autobus koji se je proizvodi...
Ali ja bi ti preporuci da Nisekpsres preradi ove MB Citare sto su 2000god stavi znak Nibus i plocicu 2020 i Euro7 i reseno "polovno a Novo" :lol:


а по теби би требало да су возила нова 2019 годиште, а да су унутра свињац па да кажемо ма аутобус је нов, произведен прошле године нема везе што је прљав издржаћемо још пар станица само. Мој ти је савет да се не хваташ за те ик-112 јер ови мерцедеси иако старији од њих су далеко у бољем стању. Што се тиче НИБУС индустрије, нажалост са тим је готово тако да вам не приличи да уопште више то спомињете.


gospodin dzo je napisao:Ni tvoja rec nije neki dokaz.. :D


Ја нисам рекао да ћу САМО речима да се браним и доказујем, нека да конто-број (наравно ако је истина, а сада испада да није истинито то што је написао јер се повлачи и неће да напише бројеве) па ћу ја да га уловим и сликам и провозам се у њему, па да видимо ко је у праву. Није први пут, мени није тешко и грешку да признам али ајде објективно и реално да сагледамо стање у возилима па тек онда да нападамо експрес
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Arriva Litas d.o.o. Pozarevac

Postod Ivca.Ni » Ned Jan 05, 2020 7:19 pm

Lepo ti rekoh iznad, nisam mogao tacno da kazem jer nisam bio siguran tacno garaznog broja ali sam ti lepo rekao konto 47 ili 48 Setra trososovinac prefarbana bila zelena sada crvena, rekao bih da je manuelni menjac ito je to, ako ce da ti bude lakse recicemo da je prefektna ito je to...I niie to "nazalost" sto je Nibus ( kopija znaka Scanije) prestao sa radom to je sreća
A i jos jedno, niko ne napada Nisekpsres nego ti napadas sve druge prevoznike., I kad resis da proveris to sto si rekao kreni od 05.30 ujutru a ne u 9 tada svi greju odlicno
A pusti ti Arriva Litas oni su evropska companija ako zele mogu obnoviti ceo vozni park kad zele ,sve je do potrebe za kvalitetnijim prevozom, ne treba da sklapaju novog ikarbusa na cevkama od recimo starog ik103..
Nego stizem sa novijim slikama ,bar dok je Arriva jos tu.. :wink:
Ivca.Ni
Član
 
Postovi: 118
Pridružio se: Pet Dec 13, 2019 11:25 am
Lokacija: Niš

Re: Arriva Litas d.o.o. Pozarevac

Postod Aleks_BGD » Ned Jan 05, 2020 11:27 pm

pozdrav za brata Ivcu... :D :) samo jako bratko,sto bi braca bugari rekli "karas li gi?" :D :D :D
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Re: Arriva Litas d.o.o. Pozarevac

Postod Ivca.Ni » Pon Jan 06, 2020 4:43 pm

Bratko, ne dam se... mora se :lol:
Ivca.Ni
Član
 
Postovi: 118
Pridružio se: Pet Dec 13, 2019 11:25 am
Lokacija: Niš

Re: Arriva Litas d.o.o. Pozarevac

Postod Aleks_BGD » Pon Jan 06, 2020 6:01 pm

Karaj gi bratko, dobro ti ide.. :)
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Re: Arriva Litas d.o.o. Pozarevac

Postod Nibus-ja » Uto Jan 07, 2020 8:40 am

Ivca.Ni je napisao:Lepo ti rekoh iznad, nisam mogao tacno da kazem jer nisam bio siguran tacno garaznog broja ali sam ti lepo rekao konto 47 ili 48 Setra trososovinac prefarbana bila zelena sada crvena, rekao bih da je manuelni menjac ito je to, ako ce da ti bude lakse recicemo da je prefektna ito je to...I niie to "nazalost" sto je Nibus ( kopija znaka Scanije) prestao sa radom to je sreća
A i jos jedno, niko ne napada Nisekpsres nego ti napadas sve druge prevoznike., I kad resis da proveris to sto si rekao kreni od 05.30 ujutru a ne u 9 tada svi greju odlicno
A pusti ti Arriva Litas oni su evropska companija ako zele mogu obnoviti ceo vozni park kad zele ,sve je do potrebe za kvalitetnijim prevozom, ne treba da sklapaju novog ikarbusa na cevkama od recimo starog ik103..
Nego stizem sa novijim slikama ,bar dok je Arriva jos tu.. :wink:


Проблем је у томе што литас-арива аутобуси ни у сред дана не греју, него добро јачи сте, то се види има вас па шта год да вам се напише ви то поричете. Што се тиче бугарског...
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Arriva Litas d.o.o. Pozarevac

Postod Ivca.Ni » Uto Jan 07, 2020 10:53 am

Nibus-ja je napisao:
Ivca.Ni je napisao:Lepo ti rekoh iznad, nisam mogao tacno da kazem jer nisam bio siguran tacno garaznog broja ali sam ti lepo rekao konto 47 ili 48 Setra trososovinac prefarbana bila zelena sada crvena, rekao bih da je manuelni menjac ito je to, ako ce da ti bude lakse recicemo da je prefektna ito je to...I niie to "nazalost" sto je Nibus ( kopija znaka Scanije) prestao sa radom to je sreća
A i jos jedno, niko ne napada Nisekpsres nego ti napadas sve druge prevoznike., I kad resis da proveris to sto si rekao kreni od 05.30 ujutru a ne u 9 tada svi greju odlicno
A pusti ti Arriva Litas oni su evropska companija ako zele mogu obnoviti ceo vozni park kad zele ,sve je do potrebe za kvalitetnijim prevozom, ne treba da sklapaju novog ikarbusa na cevkama od recimo starog ik103..
Nego stizem sa novijim slikama ,bar dok je Arriva jos tu.. :wink:


Проблем је у томе што литас-арива аутобуси ни у сред дана не греју, него добро јачи сте, то се види има вас па шта год да вам се напише ви то поричете. Што се тиче бугарског...

Ma mani se bratko od bugarski tu ti ne ide bas... :lol: Pouzdano znam, za razliku od tebe ,koji nikako da
napises pravo ime' Arriva- Litas da su sredjivana webasto uredjaji u vecinu vozilima sem u starim ik 103 koji ce raditi jos mesec dana i idu u rashod, samo je problem sto jedan deo novih vozaca ne zna ni grejanje da ukljuci ili pumpu ne ukljuci i slabo greje,imao sam priliku da cujem da zovu nekoga da im objasni gde sta da puste,to ti je razlog..
A mozda da prave nove niskopodne buseve na šasiji od ik103 sa nazivom recimo Pobus mozda tada ne bi imao zamerke itrazio dlaku i jajetu... :lol: :lol: :lol:
Ivca.Ni
Član
 
Postovi: 118
Pridružio se: Pet Dec 13, 2019 11:25 am
Lokacija: Niš

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Nišu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju