Logo

Stare slike Niša

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Nišu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Postod DraganNish » Sub Feb 21, 2009 6:01 pm

DraganNish je napisao:Image

Ова зграда је,како сам сазнао,зграда Правног Факултета,јер ниједна слична на поменутој траси није постојала.
А иначе трамвајски депо је био преко пута болнице,на том месту се данас налази рукометни дом,тачније њихова кафана.Поред ње се налази она вишеспратница,а поред те кафане и стадион Чаир,опис због оријентације.
Dobrodosli u Kambodzu
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

Sponzor

 

Postod busfahrer80 » Ned Feb 22, 2009 12:35 am

Kako je ovo dobro svaka CAST! za otvaranje ove teme...
ImageImageImage
Korisnikov avatar
busfahrer80
Član
 
Postovi: 62
Pridružio se: Sub Maj 03, 2008 7:05 pm
Lokacija: Stuttgart, Nemacka

Postod Aleks_BGD » Ned Feb 22, 2009 12:41 am

A zasto si naiso na nerazumevanje kod NIS EKSPRESA...
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod DraganNish » Ned Feb 22, 2009 1:02 am

Aleks_BGD je napisao:A zasto si naiso na nerazumevanje kod NIS EKSPRESA...

@busfahrer80 - Mislim da bi tako trebalo da otvore svi gradovi koji su prisutni na ovome sajtu,ali opet to je moje misljenje
@Aleks_BGD - Pa lepo...dodjem lepo u Nis Ekspres,kulturno se predstavim ko sam i sta sam,cekam i cekam i nikog nema od onih osoba koje mi mogu pomoci,kako naravno nemam bas samo tu obavezu da cekam Godoa,naravno pokupim se i odem,posle treceg dolaska portiri me zapamtili,i njima,bar po ponasanju krivo sto stalno dolazim,i odmah zovu direktorku,i sl...ma nista,na kraju otidoh kod nekog cicice zaduzenog za arhiviranje,i on bukvalno sto mi nije rekao : Koji si ti lik,sta trazis ovde?Tornjaj se kuci.
I naletih na zid koji je bio oslikan starim slikama Nisa,pojedine sam uslikao i postavio ovde.To je bilo nekad oktobra 2007 godine,na starom forumu,mozda se Juzne kolege secaju o tome kako sam besneo ko ris sto im toliko znace te slike da ne mogu dozvoliti da se ustupe obicnim smrtnicima (da je neka ozbiljna firma sto se bavi inzinjeringom,projektovanjem,pa i da kazu ne moze,ali ovo su obicne slike,i mean c'mon),ideja je bila uz pratnju nekoga da obidjem radionice i da uslikam Nibus 150 koji se jos pravio tada,ali cvrc....
Dobrodosli u Kambodzu
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

Postod Aleks_BGD » Ned Feb 22, 2009 1:22 am

Sada je Nis Ekpres u privatnim rukama.Malo su udostojili osoblje,mada vecinu njih treba najuriti i dovesti mlade i sposobne ljude koji su voljni da rade i mogu da urade nesto pametno(osim kradje para i alata).Zasto opet ne pokusas da kontaktiras i mozda ti upali pa dodjes do arhive.... 8)
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod DraganNish » Ned Feb 22, 2009 1:29 am

Aleks_BGD je napisao:Sada je Nis Ekpres u privatnim rukama.Malo su udostojili osoblje,mada vecinu njih treba najuriti i dovesti mlade i sposobne ljude koji su voljni da rade i mogu da urade nesto pametno(osim kradje para i alata).Zasto opet ne pokusas da kontaktiras i mozda ti upali pa dodjes do arhive.... 8)

Polako..ne mogu da jurim na svim frontovima..iskreno imam sada nesto vaznije od jurenja po Nis Ekspresu.Ali u potrazi sam za starim slikama,uskoro kada sortiram jos,postavljam nove....
Dobrodosli u Kambodzu
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

Postod volvos » Ned Feb 22, 2009 9:40 pm

DraganNish je napisao:Image
Image
Image
Image
Ево неке раније сликице из Ниша које су биле актуелне из предходног форума али су заједно са њиме отишле у .......Надам се да ћу ускоро имати неке стварно старе слике градскога превоза...Надам се да нећу опет наићи на неразумевање као код Ниш Експреса


Svaka čast na ovim fotografijama
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod DraganNish » Pon Feb 23, 2009 2:51 pm

Image
Image
Image
Malo da pojasnim,prva slika je jedna od ostalih kuca iz Turskoga doba,sacuvana donekle,nalazi se izmedju suda i gimnazije Stevan Sremac (i Bora Stankovic :) ), na drugoj slici se nalazila skretnica za tramvaj,to se nalazi na uglu Trga Kralja Aleksandra (tako se i zvala neko vreme dok nije dosao komunizam) , i na trecoj slici se nalazi minaret jedne od mnogih dzamija koje su postojale u Nisu,danas postoji samo jedna cela,a i ova...sto je ostalo od nje.
Dobrodosli u Kambodzu
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

Postod Aleks_BGD » Pon Feb 23, 2009 11:07 pm

A vidim na drugoj stoji momak u prsluku zelenom,smrzava se,nervira i sprema se da nekom napise prijavu..... 8) 8) 8)
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod Sashco » Pon Feb 23, 2009 11:12 pm

Par coskova od tog minareta trune jedna Setra vec godinama
Image
Korisnikov avatar
Sashco
Član
 
Postovi: 4190
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 2:59 pm
Lokacija: iza objektiva

Postod DraganNish » Sre Feb 25, 2009 8:26 pm

Image
Image
Pocetak jedne davne ere kada je ekipa Radnickog pobedila cini mi se ekipa Vardara i time izborila ulazak u I saveznu ligu SFRJ,navijaci su zaposeli autobuse i spremno docekali ljubimce iz Skoplja na glavnoj autobuskoj stanici,zabelezeno je da je pola sata pre ponoci stigao Ekspresni autobus,i naravno slavlje je moglo da pocne zajedno sa fudbalerima.
Preuzeto iz knjige o Radnickom - 50 godina fudbala u Nisu - 1923-1973
Dobrodosli u Kambodzu
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

Postod volvos » Sre Feb 25, 2009 11:25 pm

Znači od tada još datira ovakvo ponašanje prema autobusima i vozačima,užas.Zgrozim se od ovakvih stvari.Dragane odlične fotke
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod DraganNish » Sre Feb 25, 2009 11:33 pm

volvos je napisao:Znači od tada još datira ovakvo ponašanje prema autobusima i vozačima,užas.Zgrozim se od ovakvih stvari.Dragane odlične fotke

Sad vidoh da je na prvoj slici desni far malo nakrivo :) delo naravno kulturnih gradjana :),ali dobro ipak,ljudi u opstoj radosti nisu svesni svojih dela,zato je koliko toliko opravdano...
Nisam napomenuo da slike datiraju iz 1962. godine.
Dobrodosli u Kambodzu
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

Postod DraganNish » Uto Mar 23, 2010 12:30 pm

Ima duse ova pesma iako je samo slusamo kroz digitalne medije....Svaki od gradova je imao svoju dusu,a Nis je imao dusu predstavljenu kroz tramvaje...uostalom ove slike govore vise nego reci...
Niski tramvaji - Bane Radulovic
Dobrodosli u Kambodzu
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

Postod CKD-KT4 » Sre Okt 05, 2011 12:03 pm

CKD-KT4
Student saobraćaja
 
Postovi: 1291
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 11:21 pm
Lokacija: Beograd

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Nišu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju