Logo

Gradski prevoz u Sarajevu

Slike i rasprave o gradskom prevozu u gradovima u Srbiji i regionu.

Gradski prevoz u Sarajevu

Postod The_Mladen » Čet Apr 17, 2008 6:18 pm

Prije 5 dana GRAS se ponovio. Kupili su jos 5 solo gradskih autobusa MAN Lion's Classic. Isporucilac je firma Sejari doo, generalni zastupnik MAN i NEOPLAN autobusa za BIH. Busevi su trenutno u procesu registracije i vrlo brzo ce na ulicu. Ovom kupovinom broj novih autobusa u proteklih 3 mjeseca se popeo na 10. Fino......
The_Mladen
Član
 
Postovi: 185
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:55 pm
Lokacija: Sarajevo

Gradski prevoz u Sarajevu

Sponzor

 

Postod Sloba » Čet Apr 17, 2008 8:16 pm

Jel znaš možda situaciju sa tenderom?
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod The_Mladen » Čet Apr 17, 2008 8:48 pm

Znam nezvanicno da je Neobus otpao.... al to je nezvanicno, zvanicnih informacija jos nema.
The_Mladen
Član
 
Postovi: 185
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:55 pm
Lokacija: Sarajevo

Postod The_Mladen » Pet Apr 18, 2008 3:32 pm

Evo ovih novih MAN-ova, danas sam ih slikao. Nezgodno je sto je u krugu GRAS-a na snazi zabrana fotografisanja, pa su slike nastale "krisom"...

Image

Image

A uspio sam uhvatiti jos neke fine GRAS-ove autobuse:

FAP:

Image

NEOPLAN Skyliner:

Image
Image

A evo i pogleda na parking gdje se vidi raznovrsnost voznog parka....

Image

Bilo bi jos slika, ali kisa je sve pokvarila....

Pozdrav
The_Mladen
Član
 
Postovi: 185
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:55 pm
Lokacija: Sarajevo

Postod Sashco » Pet Apr 18, 2008 4:51 pm

Zanimljive fotografije Mladene! Stvarno raznovrstan vozni park.
Image
Korisnikov avatar
Sashco
Član
 
Postovi: 4190
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 2:59 pm
Lokacija: iza objektiva

Postod volvos » Pet Apr 18, 2008 5:17 pm

Gde su to novi za gradski saobracaj :?:
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod The_Mladen » Pet Apr 18, 2008 5:32 pm

volvos je napisao:Gde su to novi za gradski saobracaj :?:


Kako mislis gdje? Pa na prve dvije fotografije mog prethodnog posta, ona 4 ista sto se vide zuta na prvoj slici i na drugoj jedan od njih odpozadi....
The_Mladen
Član
 
Postovi: 185
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:55 pm
Lokacija: Sarajevo

Postod Sashco » Pet Apr 18, 2008 5:53 pm

Cekaj, da li mi se cini ili je onaj FAP i na prvoj slici skroz desno pored one bele kucice? Vidi se samo pola prednjeg dela busa...
Image
Korisnikov avatar
Sashco
Član
 
Postovi: 4190
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 2:59 pm
Lokacija: iza objektiva

Postod negas » Pet Apr 18, 2008 6:07 pm

Sashco je napisao:Cekaj, da li mi se cini ili je onaj FAP i na prvoj slici skroz desno pored one bele kucice? Vidi se samo pola prednjeg dela busa...


Jes dobro si primetio FAP makina!
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Postod Sloba » Sub Apr 19, 2008 6:24 pm

Mladene,
proverio sam u Neobusu, autobusi koji su uprovo stigli u Sarajevo su zaostala isporuka po tenderu iz 2006. godine.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod volvos » Sub Apr 19, 2008 6:33 pm

The_Mladen je napisao:
volvos je napisao:Gde su to novi za gradski saobracaj :?:


Kako mislis gdje? Pa na prve dvije fotografije mog prethodnog posta, ona 4 ista sto se vide zuta na prvoj slici i na drugoj jedan od njih odpozadi....


Ma izlapio sam skroz :wink:
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod Sloba » Sub Apr 19, 2008 6:39 pm

Po bodovanju na tenderu iz 2008. godine za 10 solo i 15 zglobnih autobusa, želim da te izvestim o sledećem:
-Na otvaranju tendera ponude su dali: Mercedes, Irisbus, Sejari, Ikarbus, Sanos i Neobus.
- Za 10 solo autobusa najviše bodova je osvojio Sanos, ali sa apsolutno neprihvatljivom (neozbiljnom) ponudom sa rokom isporuke odmah po potpisivanju ugovora.
- Sanosova neozbiljna ponuda je odbijena i u tom slučaju je Neobusova ponuda (Citta SLF) je dobila najviše bodova zbog najniže cene i najdužeg garantnog roka (5 godina na motor, menjač, osovine, upravljački sistem).
- Ista situacija se desila i sa 15 zglobnih autobusa gde je nakon izbacivanja Sanosa Neobusova ponuda dobila najviše bodova. Bez obzira na ostale ponuđače mislimo da je Neobus ponudio najkvalitetnije autobuse za korišćenje u teškim uslovima gradskog saobraćaja u Sarajevu. Zvanična odluka o pobedniku ovog tendera još nije donešena. Iz tog razloga predstavnici GRAS-a Sarajevo su posetili sajam autobusa Beotruck 08 u Beogradu gde su se oduševili sa solo autobusom Citta SLF koji je izrađen u Neobusu na šasiji Volvo i sa tehnologijom Volvo.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod The_Mladen » Sub Apr 19, 2008 8:06 pm

Super...

Moja mama inace nema bas mnogo doticaja sa tim tenderima, to je stvar uprave firme, tako da nisam imao bas info iz prve ruke. Ono da Neobus nije prosao sam cuo od jednog vozaca.

Meni je drago ako Neobus prodje, bar cu se prvi put provozati u Citti.... :D
The_Mladen
Član
 
Postovi: 185
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:55 pm
Lokacija: Sarajevo

Postod s215hdh » Sub Apr 19, 2008 9:30 pm

Samo se cvrsto drzi kada udjes u nju, jer je jaka i zivahna to ti ne mogu opisati, sa 310 konja a samo 7 tona, lepi kad krece... Ja kada sam je vozio nisam mogao da verujem kako vuce... jos je ta bila malo zavrnuta da manje trosi i da je vozaci ne deru... Ekstra bus
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod MILCHO » Pon Maj 05, 2008 2:17 pm

Danas su pusteni u saobracaj novi MAN Lion's classic solo autobusi (851-854).
Vidio sam 2 (851 i 853) na liniji 31e Vijecnica-Dobrinja.
MILCHO
Član
 
Postovi: 781
Pridružio se: Čet Maj 01, 2008 1:26 am
Lokacija: Sarajevo

Sledeća

Povratak na Gradski prevoz u regionu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost