Logo

Gradski prevoz u Kragujevcu

Slike i rasprave o gradskom prevozu u gradovima u Srbiji i regionu.

Re: Gradski prevoz u Kragujevcu

Postod MARKO 89 » Pet Sep 02, 2016 5:37 pm

negas je napisao:Video danas na Aerodormu Citaro troosovinac, žut sa plavom crtom dole. A na parkingu mu stoje dva Travega troosovinca polovna ali registrovana na KG. Da li su njegovi ili za drugog pitanje je :roll: :?:

Na 611 Janjušević ide sa FAP 777 međugrad. Strašno! Mini 107-ce pa i 103-jke treba da dovede u red, barem higijenu. Arriva je tata :D :wink:


Berlinci su ocuvani samo tako. :D 8) Ima ih ukupno 4. :)

Iz BG-a u ovdasnju Arrivu stigao IK-103 #50021, kao i Scania-troosovinac (nisam siguran za model) iz Nisa. :)

Sto se Janjusevica tice, tako nesto se i ocekivalo. :roll:
MARKO 89
Član
 
Postovi: 1200
Pridružio se: Čet Jan 22, 2009 5:08 pm
Lokacija: Kragujevac

Re: Gradski prevoz u Kragujevcu

Sponzor

 

Re: Gradski prevoz u Kragujevcu

Postod Autoprevoz GM » Pet Sep 02, 2016 5:53 pm

Ta dva travega su Vuloviceva. Danas su poceli da rade na Kv-Bgd
Autoprevoz GM
Član
 
Postovi: 807
Pridružio se: Pon Sep 12, 2011 10:10 pm
Lokacija: Gornji Milanovac

Re: Gradski prevoz u Kragujevcu

Postod negas » Sub Sep 03, 2016 11:06 pm

Nije kriv Janjusevic, nego GAS koja niti gleda vozila, niti bilo sta. Valjda treba da se kaže, ovakva vozila za ovu, onakva za onu i gde je sad prigradski za 611? Često nema ni reda voznje na stanicama. Sve je to GAS dopustio.

Autoprevoz GM je napisao:Ta dva travega su Vuloviceva. Danas su poceli da rade na Kv-Bgd

viewtopic.php?f=29&t=116&start=1110
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Gradski prevoz u Kragujevcu

Postod negas » Sub Sep 10, 2016 4:39 am

Videh na 611, radi Janjusevic sa Irisbusom. Dobri su, uvoz Francuska, ali vise je medjugradski nego prigradski, ima galeriju i tablu za putnika. Pre, pre je medjugradski.

Ovakav otprilike, videh ga po mraku brzo pro]e, i verovatno je 12m:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... geNumber=1
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Gradski prevoz u Kragujevcu

Postod Autoprevoz GM » Sub Sep 10, 2016 10:36 am

Imageimage hosting site no sign up
Imageimage upload no size limit
Imagephoto hosting sites
Imageimage hosting
Ovi mercedesi prilicno lose izgledaju. Dva sam video na linijama, a jedan jos stoji u garazi bez tablica.
Autoprevoz GM
Član
 
Postovi: 807
Pridružio se: Pon Sep 12, 2011 10:10 pm
Lokacija: Gornji Milanovac

Re: Gradski prevoz u Kragujevcu

Postod Djolesanos3134 » Sub Sep 10, 2016 8:26 pm

Arriva Litas RJ Kragujevac
Ikarbus IK 103
Gradska linija
Image
Djolesanos3134
Član
 
Postovi: 558
Pridružio se: Uto Maj 03, 2016 9:25 pm
Lokacija: Smederevska Palanka

Re: Gradski prevoz u Kragujevcu

Postod leotar » Uto Sep 13, 2016 5:21 pm

Današnji dan obeležićemo uglavnom u znaku Vulović transporta.

Ne bih se složio sa AutoprevozomGM da su žuti mercedesi loši, dapače sasvim su pristojni za ovdašnje uslove a u vožnji dovoljno udobni naspram nekih drugih autobusa koje smo imali u gradu. U krajnjem slučaju polovan autobus kupljen iz Nemačke je skoro za ove naše uslove kao nov. ;)

Evo slika tri komada sa linija 6 i 20 :wink:

Image

Image

Image

Image


Nedavno je sklopljen još jedan niskopodni maz za Kragujevac, ali čini mi se da je Marko o tome već obaveštavao.
Prvi na liniji 5 već pre nekog vremena pušten u saobraćaj i drugi novi koji je danas radio na liniji 26.

Image

Image

I za kraj kao šlag na tortu, Scania iz Arriva-e koja je trenutno u Kragujevcu u gostima i radi šihtu na liniji 10.
Snimljena je u trenutku kada je išla da se uključi na liniju.

Image
Poslednji put menjao leotar dana Uto Sep 13, 2016 7:46 pm, izmenjena 2 puta
leotar
Član
 
Postovi: 380
Pridružio se: Uto Mar 16, 2010 6:22 pm

Re: Gradski prevoz u Kragujevcu

Postod MARKO 89 » Uto Sep 13, 2016 7:16 pm

Bravo za slike, momci. :)

Jos jednom da ponovim da su MB citari zaista pristojni, lepo ocuvani, sto se i moglo ocekivati od Nemaca. 8)
Taj, koji je bio parkiran u garazi kod Vulovica kupila je Arriva. :)

Novim mazom se nisam vozio, ali sam danas proslogodisnji isprobao i odusevio me, ocuvan samo tako, udoban, cist, posada se bas trudi oko vozila, bukvalno kao da je danas izasao u saobracaj. 8)

Scania je top, udobna, sve na mestu i pod konac, vidi se da je Arriva RJ Kragujevac u pitanju. 8)
MARKO 89
Član
 
Postovi: 1200
Pridružio se: Čet Jan 22, 2009 5:08 pm
Lokacija: Kragujevac

Re: Gradski prevoz u Kragujevcu

Postod leotar » Čet Sep 15, 2016 11:05 pm

Čini se kako početak sezone zimskog reda vožnje u Kragujevcu ne jenjava... bar dok je još ovo malo lepog vremena. :)
Janjušević je definitivno najslabija karika, da im nije ovih Volvo autobusa, ne znam kako bi opravdali ono slanje međugradskih autobusa na prigradske linije, pa između ostalog i onih Irisbusa koji su zaista pre za vožnju do Jagodine i Svilajnca nego do ovdašnjih zaseoka. Šta se dešava sa Ikarbusima zaista ne znam, higijena im je očajna, posebno podovi koji četke videli nisu a kamoli vode. :roll:

Pređimo na slike :arrow:

Jedino svetlo na kraju Pribojskog tunela...
Obratite pažnju na display koji je očito preuzet sa neke ikače. :lol:

Image

Image


Vulović se počinje truditi vratiti staru reputaciju, a čini se i da kazne "Agencije za saobraćaj" menjaju disciplinu o urednosti vozila.
Za pohvalu :wink:

Image

Image


Arriva i dalje standarno nastavlja ispunjavati zadatke u poslu. Moglo bi se malo sugerirati oko kodiranja ovih novodobijenih linija, ali nadajmo se da će to toga uskoro doći.

Image

Image

Image

Image
leotar
Član
 
Postovi: 380
Pridružio se: Uto Mar 16, 2010 6:22 pm

Re: Gradski prevoz u Kragujevcu

Postod negas » Pet Sep 16, 2016 3:10 am

BRAVO ljudi na fotkama, super su, divota je gledati. Kada je fotkam po gradu, to je strašno, sve nešto posečeno ili uleti u kadar...

MARKO 89 je napisao:Bravo za slike, momci. :)
Jos jednom da ponovim da su MB citari zaista pristojni, lepo ocuvani, sto se i moglo ocekivati od Nemaca. 8)
Taj, koji je bio parkiran u garazi kod Vulovica kupila je Arriva. :)

Novim mazom se nisam vozio, ali sam danas proslogodisnji isprobao i odusevio me, ocuvan samo tako, udoban, cist, posada se bas trudi oko vozila, bukvalno kao da je danas izasao u saobracaj. 8)

Scania je top, udobna, sve na mestu i pod konac, vidi se da je Arriva RJ Kragujevac u pitanju. 8)


E to sam i ja hteo oko Mečke. Već nekoliko dana ta jedna Mečka i ova Scania su bile na placu Arrive.
A novi MAZ žute boje Vulovića - ono je predivno, noću u 20h negde sa glavne stanice kad krene, predivno ozgleda, rade svetla unutra, vide se putnici, sedišta, rukohvati...kao sa kataloga. Ali posebno me je oduševio motor! Onakav zvuk i mirnoću, odavno, ili bolje reći nikad nisam čuo. Cummins!
Inače, ovi MAZ-ovi su stvarno vrh generalno kao model. Onaj zglobni i još nekoliko solo eno ih još na carini, na placu kod Forme Ideale :wink:
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Gradski prevoz u Kragujevcu

Postod leotar » Pet Sep 16, 2016 10:43 am

Drago mi je da smo živnuli ovu temu malo :D

Sviđa mi se ova žuto-zeleno-crveno-bela kombinacija boja u našem gradskom prevozu. :lol:
Idealno bi bilo kad bi svi uzeli za primer Novi Sad recimo, ali Novosađanima se mora priznati da su i dalje broj 1. :wink:

Napokon upecah Scania-u na zadatku :)

Image

Zanimljiva je ova kombinacija sa različitim sistemom otvaranja vrata na oba tipa mercedesa, ali rekao bih onako subjektivno da naši ljudi ne koriste prednost istih. Posebno u zelenim mercedesima gde je sredina autobusa predviđena za invalide (koji nažalost niti nemaju prilike voziti se jer mi nemamo kulturu ophođenja prema ugroženim manjinama) i žene sa kolicima za bebe. Jednostavno sklopiva sedišta u središnjem delu su obavezno spuštena i ljudi gledaju samo kako ugrabiti mesto za sedenje.
Iz istog razloga pre koji dan u prilično popunjenom autobusu žena je sa bebom u kolicima morala ući na prednja vrata autobusa jer je na srednjim to praktički bilo nemoguće.
Još jedna zamerka Vulović transportu, ne dozvoljavajte putnicima da otvaraju stakla u autobusu dok radi klima. Ja razumem da mnogi ljudi ne znaju, posebno ove starije generacije kojih ima podosta, ali poradite malo na informisanju o tome. U nekim autobusima stoji nalepnica da se prozori ne otvaraju dok radi klima, u nekima ne... Dajte uložite malo više truda u to, ako ne sada, bar za sledeću letnju sezonu. :wink:

Image

Image

U nastavku priče, pozdravio bih vozača ovog autobusa, kako sam čuo dobar je čovek, a dobrim ljudima vazda treba otpozdraviti onako kako dolikuje. Nažalost ne zapažam puno toga prilikom fotografisanja jer se isključivo usresređujem na objekat tako da gospodin neće zameriti. :)
Ima u ovom gradu ljubaznih i susretljivih ljudi. Nije teško reći izvolite, hvala, molim i tako redom. :wink:

Image

Za kraj sam ostavio jednu ne baš uspelu ali meni simpatičnu fotografiju. Složio bih se sa mnogim našim forumašima, da su Ikari iz ove serije definitivno ostavili najbolji pečat naše domaće firme evo već puno godina unazad. Naravno, održavanje je presudna stvar.

Image
leotar
Član
 
Postovi: 380
Pridružio se: Uto Mar 16, 2010 6:22 pm

Re: Gradski prevoz u Kragujevcu

Postod MARKO 89 » Pon Sep 26, 2016 9:56 pm

Arriva, od danas ukljucila u saobracaj troosovinske MB citare, umesto zglobnih IK-218N, koji su vraceni u Nis.
Izgleda da su i Arrivini kupljeni u Berlinu. Videh jednog danas, kompletno remontovan i prefarban, kao da je nov. 8)
MARKO 89
Član
 
Postovi: 1200
Pridružio se: Čet Jan 22, 2009 5:08 pm
Lokacija: Kragujevac

Re: Gradski prevoz u Kragujevcu

Postod negas » Pet Sep 30, 2016 2:54 am

Krivo mi za ikare baš su bili ok. Troosovinci su lepo ofarbani, da ko novi su, s tim što bi onu crnu boju pre postavio kao mat, ili ne bih crnu boju koristio već zelenu, boju ARRIVe ;)

Žuti VuloviĆevi mi nisu baš u top stanju.

I da, pisah na temi Janjušević:

Na stanici u KG parkirana dva skoro nova ako nisu i nova FAP-a (vrlo malo korišćena eventualno), pise na njima Resava, Resavica tako nesto...za grad-prigrad su. Imaju napred hell-a farova, dakle FAP poslednje generacije! Zeleno beli, kao novi.

Zna li neko sta je to?
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Gradski prevoz u Kragujevcu

Postod MARKO 89 » Čet Okt 06, 2016 6:22 pm

Dovoljno je reci, Arriva 8-) ...
#57004

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Besprekoran, kao da je juce izasao iz fabrike. :)
Nadao sam se da ce i displeje ugraditi, ali to se nije desilo, nazalost. Mogli su i to, pa da utisak bude jos kompletniji. :)
MARKO 89
Član
 
Postovi: 1200
Pridružio se: Čet Jan 22, 2009 5:08 pm
Lokacija: Kragujevac

Re: Gradski prevoz u Kragujevcu

Postod roadcrasher » Čet Okt 06, 2016 7:08 pm

Ja sam mislio da je novi, jer sam na tastaturi kliknuo END i gledao odozdo, tek kad sam vidio prvu sliku shvatio sam da je u pitanju prva??? generacija citara.
roadcrasher
Član
 
Postovi: 1027
Pridružio se: Sre Jan 22, 2014 7:05 am

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u regionu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron