Logo

Gradski prevoz u Kragujevcu

Slike i rasprave o gradskom prevozu u gradovima u Srbiji i regionu.

Re: Gradski prevoz u Kragujevcu

Postod profa_chb » Sub Mar 19, 2016 3:08 pm

Jeste, tadašnji urednik, inače iz Kragujevca, se zakačio sa nekim od urednika, na nekoj drugoj temi, i iz ličnog nezadovoljstva obrisao sve teme u podforumu. Nakon toga je trajno banovan, a ostalo je par članova koji su imali materijala za temu...
Šta je bre ovo?
Korisnikov avatar
profa_chb
Mašinski inženjer

Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 9:28 pm

Sponzor

Postod Kassbohrer » Sub Mar 19, 2016 3:40 pm

Mislim da je to dosta doprinijelo padu ove teme. Slažem se sa negasom da KG po broju prevoznika, vozila i linija zaslužuje podforum, i bilo bi mi drago da se to desi, a sa druge strane moram da se složim i sa tobom, 40 stranica za 4 godine ipak nije dovoljan obim materijala za podforum.
Kassbohrer
Član

Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 11:20 pm

Postod leotar » Pon Apr 11, 2016 10:37 am

Najveći problem kragujevačke teme je manjak aktivnih Kragujevčana koji se zanimaju za probleme i novosti našeg gradskog prevoza.
Nažalost, ovdašnji mentalitet je jako specifičan i ljudi koji se bave ovakvim stvarima i dalje se smatraju čudacima (što čini mi se nije izuzetak ni za ostala područja Srbije), a o sujeti pojedinih prevoznika i neposluhu na dobronamerne kritike da ne govorimo.
U svakom slučaju, kako bilo da bilo, važno je da se s vremena na vreme objavi po koja novost iz grada.
Ipak je ovo jedan od najvećih gradova Srbije i svakako zavređuje pažnju.

Lasta u gradskom prevozu i dalje ne uvodi nikakve inovacije.
Čuveni #5116 sa ugrađenim limom umesto polomljenog stakla s boka. :roll:

Image

MAZovi 103 Vulović transporta sa zaboravljenim displejevima. Šta će im... dobili tender pa sad više ne moraju brinuti. :mrgreen:

Image

Image

I za kraj prigradski odeljak PO Laste Kragujevac :arrow:
Na peronima za prigradske linije pored Železničke stanice.

Image

Image

Image
leotar
Član

Pridružio se: Uto Mar 16, 2010 5:22 pm

Postod Nibus-ja » Pon Apr 11, 2016 3:46 pm

ГБр-5413 и 5414 делују споља пристојно с моје стране похвале, да ли се и унутра води рачуна о њима као и споља или су прљави као и остала ластина возила о којима је писано :?:
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član

Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 4:15 pm

Postod LSTKG » Pon Apr 11, 2016 8:19 pm

Dosta je odrađeno po pitanju higijene u zadnja dva meseca.Nekoliko radnika je prebačeno u perače,tako da sad pranje ide 24h...
LSTKG
LSTKG
Član

Pridružio se: Uto Mar 01, 2016 10:40 am

Postod Zoki-AS035 » Pon Apr 11, 2016 8:33 pm

Interesuje me gde su Vulovićevi MB Conecti ex Zoran Reisen i da li može neko od drugara forumaša iz KG da ih uslika i obajvi. :D
Korisnikov avatar
Zoki-AS035
Član

Pridružio se: Pon Okt 12, 2015 6:59 pm

Postod leotar » Pon Apr 11, 2016 8:53 pm

Nibus-ja je napisao:ГБр-5413 и 5414 делују споља пристојно с моје стране похвале, да ли се и унутра води рачуна о њима као и споља или су прљави као и остала ластина возила о којима је писано :?:

LSTKG je napisao:Dosta je odrađeno po pitanju higijene u zadnja dva meseca.Nekoliko radnika je prebačeno u perače,tako da sad pranje ide 24h...

Ovi noviji Ikarbusi na prigradu su u stvarno dobrom stanju. Što se Liaza tiče tu zaista nema ništa posebno novo.
Sama higijena, kako gde i kako koji autobus. Čini se da se o ovim novijim autobusima vodi malo više računa nego o starijim.
Zglobni Liazi su u jako lošem stanju, a tu je i jedan Lastin Ik-201 #5812 kome uopšte ne rade poslednja vrata. Pre nekih dvadesetak dana, pamtim da je bio u jako lošem stanju unutra, prašine koliko hoćeš. Čudi me kako je dopušteno uopšte pustiti autobus sa neispravnim vratima na liniju, ali u Kragujevcu je mnogo toga dopušteno.

Nadajmo se da će vam se šefovi iz Beograda smilovati i poslati malo bolja vozila za gradske linije.
Pohvaljujem akciju zamene linijskih tabli. Stare su zaista bile dotrajale i izbledele.

Zoki-AS035 je napisao:Interesuje me gde su Vulovićevi MB Conecti ex Zoran Reisen i da li može neko od drugara forumaša iz KG da ih uslika i obajvi. :D

Koliko je meni poznato, ti autobusi su sada u Kraljevu i rade tamo na linijama koje je dobio Vulović transport. ;)
leotar
Član

Postod negas » Sre Apr 20, 2016 1:09 am

ARRIVA sada parkira kod KolePetrola :wink: Ali ne videh gde su im kancelarije, sem negde ispod one sportske hale, ili će im doterati neki kontejner...nzm...sam parking je ok!
Korisnikov avatar
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master

Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 2:52 pm

Postod leotar » Čet Apr 21, 2016 9:06 am

Lasta govori o pouzdanosti a jutros zglobni liaz #7372 na liniji 20 ide sa pokvarenim trećim vratima na kojima se jedno krilo ne zatvara. :roll:
Samo još da se desi neko zlo nekom od putnika, ne daj bože nikad se ne dogodilo, i onda da se neko primi pameti.
leotar
Član

Postod LSTKG » Uto Maj 03, 2016 1:59 pm

Od 02.05.2016 Ko-5412 i 5415 rade u pogonu KG
LSTKG
LSTKG
Član

Pridružio se: Uto Mar 01, 2016 10:40 am

Postod filip » Uto Maj 03, 2016 11:16 pm