Logo

Gradski prevoz, Sofija - Bugarija

Slike i rasprave o gradskom prevozu u gradovima u Srbiji i regionu.

Re: Gradski prevoz, Sofija - Bugarija

Postod blokovi » Pet Dec 01, 2017 7:25 pm

Kesho, ne izvrci reci zivota ti... Pikavac oseca svaki Ikarbusov sporet na ulici, nije bitna mehanika, zavrsna obrada je kljuc svega, a to Ikarbus nema... Meni nije bitno da li vuce ili ne, meni je bitno da mi bubrezi ne igraju skok sut na ispadanje.
blokovi
Član
 
Postovi: 3628
Pridružio se: Sre Jan 05, 2011 3:00 pm

Re: Gradski prevoz, Sofija - Bugarija

Sponzor

 

Re: Gradski prevoz, Sofija - Bugarija

Postod Sloba » Pet Dec 01, 2017 9:57 pm

Dečkonja, ti bi mogao malo da pogledaš kako izgleda šasija i šta je sve u njenom sastavu. Sve što si naveo vezano je za MAN mehaniku a ne na Ikarbus karoseriju. ;)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Gradski prevoz, Sofija - Bugarija

Postod Шоми303 » Uto Jan 23, 2018 10:30 pm

Вреди ли уопште причати више? :) Него, МАН нема климу напред?
Сва права задржава Somi303, за коришћење контактирати-> www.flickr.com/people/somi303/
profa_chb je napisao:Preterano mašinski razmišljam? Reci mi, molim te, imaš li neki lek za to? Da se učlanim u tvoj Nezavisni sindikat nezadovoljnih suvozača koji poznaju pravo stanje?
Korisnikov avatar
Шоми303
Član
 
Postovi: 1002
Pridružio se: Pet Jul 27, 2012 4:19 pm

Re: Gradski prevoz, Sofija - Bugarija

Postod Kesha » Uto Jan 23, 2018 10:37 pm

Pretpostavljam da ispod maske napred nisu samo boce za gas, već je i klima tu nekako spakovana, mada se ne vide nikakvi otvori na masci :? Teško da bi bus rashladila samo jedna klima na prikolici, ali opet, moguće da ima neka caka za koju mi ne znamo :)
Kesha
Član
 
Postovi: 1015
Pridružio se: Pon Nov 30, 2015 9:07 pm

Re: Gradski prevoz, Sofija - Bugarija

Postod roadcrasher » Uto Jan 23, 2018 11:39 pm

Zar nemogu imati jeda evaporator i unutra 2 do 3 radiatora koje klima rashladjuje?
roadcrasher
Član
 
Postovi: 1027
Pridružio se: Sre Jan 22, 2014 7:05 am

Re: Gradski prevoz, Sofija - Bugarija

Postod Kesha » Sre Jan 24, 2018 11:55 am

U klime se baš i ne razumem preterano, pa ako može i tako onda ok. Imao sam prilike da vidim uživo te MAN-ove na autoputu kod Bubanj potoka, kad su išli prema Sofiji. Spolja se ništa dodatno ne vidi, pa ne znam gde bi se smeštali ti dodatni radijatori, a enterijer naravno nisam imao prilike da vidim.
Kesha
Član
 
Postovi: 1015
Pridružio se: Pon Nov 30, 2015 9:07 pm

Re: Gradski prevoz, Sofija - Bugarija

Postod roadcrasher » Sre Jan 24, 2018 5:53 pm

Ja sam malo pobrko pojmove, evaporator je unutar vozila (radioator koji rashladjuje) a condenser je ono na sta sam ja mislio gore. Ok ja se nerazumim u klimu autobusa, al u autima i u kucama imas
kondenser - pusta toplotu napolje. (u kuca je to onaj dio sto je napolju obicno na zidu)
kompresor - kod buseva je on na motoru a kod kucnih je u kucistu sa condenserom
evaporator - rashladjuje unutrasnost

Sad u Ikarbusa su prakticno u jednoj kutiji kondenser i evaporator, al mozgu biti odvojeni, Mozes rashladnu tesnost da vodis kroz cijevi i provuces do istog mjesta gdje ide i grejanje tako rade u atima.
roadcrasher
Član
 
Postovi: 1027
Pridružio se: Sre Jan 22, 2014 7:05 am

Prethodni

Povratak na Gradski prevoz u regionu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: MILCHO i 3 gostiju