Logo

Lasta, Beograd (4)

Fotografije voznih parkova i rasprave o prevoznicima iz Beograda i Vojvodine.

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod SGB » Čet Mar 16, 2017 11:09 am

Ako nečija reč "ima težinu", sam će on reći šta treba, ne treba mu advokat. Što se tiče modela Er Srbije, čini mi se da je to više izuzetak, nego pravilo, država gleda da se otarasi vlasništva gde god može. Primer je Severtrans, koga su rešili da sahrane, bez obzira što radnici drže firmu "iznad" vode uprkos blokiranom računu i nasrtajima poverilaca da im kao hijene očerupaju sredstva za rad. Ako hoće da idu na model 51-49, onda jedino da proglase Lastu za nekakvo "strateško dobro", ili kako već. Mada je ta podela mač sa dve oštrice, pitanje je kako ustanoviti ko će tu da plaća dugove, a ko da skida profit, ta vrsta podele je u teoriji u redu, ali u praksi dušu dala za mutne radnje.
becks89 o Niš Ekspresu je napisao:Već smo utvrdili da ne postoji na planeti nešto slično.
SGB
Član
 
Postovi: 2075
Pridružio se: Čet Sep 01, 2011 1:03 pm
Lokacija: Zemun

Re: Lasta, Beograd (4)

Sponzor

 

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod bogda78 » Čet Mar 16, 2017 12:31 pm

Lasta je jaka firma,ali otkad država ne dotira sredstva kako treba,i njihova vozila izgledaju sve gore i gore.
bogda78
Član
 
Postovi: 1018
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 10:44 am

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod Djolesanos3134 » Čet Mar 16, 2017 3:31 pm

Sanos 415.5
gbr: #3156
Image
Image
Image :D
Djolesanos3134
Član
 
Postovi: 558
Pridružio se: Uto Maj 03, 2016 9:25 pm
Lokacija: Smederevska Palanka

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod mat12345 » Čet Mar 16, 2017 4:41 pm

bogda78 je napisao:Lasta je jaka firma,ali otkad država ne dotira sredstva kako treba,i njihova vozila izgledaju sve gore i gore.


I ja se slažem sa ovom rečenicom!Po mom mišljenju ove nove bove su veoma čiste i uredne,ali ima dosta autobusa pogotovo van Beograda koja ,,propadaju" tj.retko se sređuju,ali Lasta Beograd zajedno sa ayatsima i većim brojem berkhofa radi sjajan posao!Što se tiče Niš ekspressa i autobusima marke Nibus su ubedljivo loši!Jedina prava stvar u Niš ekspresu su novi neoplani,neoplan euroliner i man koji često održava liniju za Bregenz!Imao sam priliku da se vozim sa nibusima i uopšte me nisu ubedili da su nešto kako u Srbiji tako i na Balkanu!Danas je 21.vek i mislim da ikarbus dosta više napreduje u odnosu na nibus!Naravno svesni smo da se u Srednjoj Evropi proizvode najbolji autobusi,posebno u Nemačkoj!Nibus kao i Neobus mi uopšte nisu neki autobusi!Ikarbus iz godine u godinu napreduje i zato im svaka čast!Realno samo sam iskazao svoje mišljenje... :D
12345
mat12345
Član
 
Postovi: 1248
Pridružio se: Ned Nov 27, 2016 5:59 pm
Lokacija: Beograd

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod sremacns » Čet Mar 16, 2017 7:18 pm

prevoznik : Lasta
vozilo : Ayats Bravo
linija : Subotica - Beograd
lokacija : Novi Sad / Sajam
datum : 14.05.2016.
foto : Kremer Damir
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
Korisnikov avatar
sremacns
Član
 
Postovi: 10443
Pridružio se: Čet Nov 17, 2011 8:01 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod StefanLasta » Čet Mar 16, 2017 10:14 pm

Pojedinci ovde pricaju o prodaji a pojma nemaju.Pa naravno da se sve mora prodati i da ne moze biti nista u drzavnom vlasnistvu.Pravila EU to nalazu.Slicna situacija ako pratis vesti je upravo ova sto se desava u Agrokoru(navodim primer).Srbija nakon ulaska u EU ne sme (nije da neće hteti) da pomaže Lastu.
Bolje ispasti glup nego iz autobusa.
Korisnikov avatar
StefanLasta
Član
 
Postovi: 405
Pridružio se: Sub Apr 20, 2013 12:31 pm

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod bokisa95 » Čet Mar 16, 2017 10:35 pm

Upravu je stefan,EU kroji ti sudbinu.

Послато са GSmart Arty A3 уз помоћ Тапатока
Image
Korisnikov avatar
bokisa95
Član
 
Postovi: 156
Pridružio se: Pon Mar 06, 2017 9:38 pm
Lokacija: Barajevo

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod mcubrilo » Pet Mar 17, 2017 12:12 am

9054:
Image
mcubrilo
Član
 
Postovi: 148
Pridružio se: Sub Avg 22, 2015 9:12 pm

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod negas » Pet Mar 17, 2017 2:25 am

BRAVO Djole Sanos, dugo se zadržao živ 3156 415.5 neka ga ;) išao i za KG kad je bio repariran.
BRAVO Sremac, u pauzi između dva polaska na međunarodnu, ti Ayatsi rade medjugrad. Za kg u 11.2o su redovno, pa nazad u 14.
9054 lepo legao, deluje da bi mogao malo na pritezanje, mada i fotka može da zavarava! Malo su mi retrovizori čudni, drške :shock:
bogda78 je napisao:Lasta je jaka firma,ali otkad država ne dotira sredstva kako treba,i njihova vozila izgledaju sve gore i gore.

Pa hm, možda i nije baš tako moguće prosto okarakterisati. Problem je bio što je predhodno rukovodstvo (Sovorović i ekipa) napravilo ogromnu rupu koja usisava prihod Laste. Ta rupa su nepovoljni krediti koji su došli na naplatu. Jednostavno iz tekućeg poslovanja nije moglo da se servisiraju rate za kredite i sav profit je išao bankama. Onda se došlo do toga da radnicima tako ne idu plate, i kad nema plata u dužem periodu od godinu i više dana ili kasne, male su, opada radna disciplina radnika gotovo totalno, zatim se menjaju šefovi što isto dovodi do anarhije skoro grubo rečeno...
Onda je Lasta (novi menadžment Bojanić i ekipa) uspela da sa bankama izvrši reprogram (bilo je na sajtu Laste) koji je bukvalno spasio Lstu od bankrota i stečaja. Dakle, kreditima su povećani rokovi isplate, rate su smanjene i Lasta je prodisala. Toliko da je Češka banka dala kredit o kupovini prigradskih Sorova.
Suma sumarum, glavna stvar sada je loša disciplina, ne novac države. Lasta isto tržišno posluje, da nije tako ne bi ukidala ne rentabilne linije i td.

PRIVATIZACIJA:Sad će ispasti da pišemo o politici, ali ipak pišemo o privatizaciji Laste.
Razumem Vas sve da uzimate u obzir realnost i da po tom difoltu da se tako izrazim idete na to da je sasvim ok da se puste niz vodu firme koje su u blokadi i td...kao što je sada SeverTrans, do juče bila i Lasta pa je potpisala sporazum.

Na radio Beogradu, ima jedna emisja zove se "U zemlju čuda", misleći na Srbiju, gde novinar svake sedmice govori o čudima koja se dešavaju, jer se sve to što se desi u toku sedmice može okarakterisati kao čudo ili kao glupost a poenta je da u stvari to sve može samo u Srbiji da se dešava; mada sam primetio da se to dešava i kod braća hrvata, isto i tamo sve lopov do lopova, ko da ih je jedna majka rodila, a ni bugari i ostali iz okruženja nisu u boljoj situaciji...

Zašto zemlja čuda prosto. FK CZ duguje silan novac, stalno se tamo gasi požar parama iz budžeta. Ja sam veliki Zvezdaš a o tome pišem?! Isto se daje i Partizanu i td. Ko su oni? Oni su važniji od Laste? Ako Lastu pustimo, dajte i sve drugo, ali zemlja čuda. OK, to je tako i ne možemo protiv vetrenjača.

Ali postoji još jedna logika! Zašto se ARRIVA ne privatizuje. Nađoh negde (dozvolite da pogrešim) da je Arriva državna kompanija iz Nemačke. Ova "naša" Arriva, pa njen vlasnik su državne železnice Nemačke!
Ili, zašto Telenor ne privatizju, Telenor 51% vlasnik država Norveška! Dakle ima se mogućnost da se to domaćinski dokapitalizuje, ali naši političari to prodaju, jer ih kupac dobro podmaže i naravno, samo lud tada to ne želi da proda!
Voleo bih da to bude 49%, i tome se nadam...tako sam siguran da ime Laste ostaje sačuvano, sve drugo je diskutabilno, a i ovako ne bih davao nacionalnog prevoznika u privatne ruke...
Drugo, najžalosnije što smo mi na štapu EU, dakle NIKAD ući nećemmo kao i Turska, a "udaviše" nas zakonima kao da smo ravnopravan član sve na našu štetu. Tu smo sami krivi... :D :wink: Najbolje bi bilo da nas prime ;)pa da kidnemo :D :lol: :wink:
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod negas » Pet Mar 17, 2017 3:35 am

Ovo je već bilo na forumu, ali pronađoh da stoji na mom nalogu za fotke na netu.
Izgleda da ih imam samo ovako s ovim meilom grubo "išaranim", jer je valjda bila ideja da se crop-uje fotka, nzm ne sećam se kako sam ih postavljao...Orignal mi je puko na nekom HDD-u koliko se sećam...Šta da se radi...
Palanački:
Image
Image
Avala, sada nzm:
Image
Smederevski a do njega reparirani Palanački, trebalo bi da je onaj iz 1987-me 3017, sve fotkano u KG-u!
Image
Avala:
Image
Valjevo:
Image
Smederevo (ovo isto pisano na fotki još tada, nemam original :( ):
Image
VA 6127
Image
Palanka, Đermanović Dule:
Image
Palanka:
Image
Image
Image
Image
Image
Palanka:
Image
MIMS Dule:
Image
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod Djolesanos3134 » Pet Mar 17, 2017 7:36 am

Negase,razbio si brate,svaka cast na ovim slikama !! :D :wink:
Pohvala za #8007,#8078 i #6119
8007 i 8078 se dobro drze.
Dule Djermanovic sada vozi #9031, pozdrav za njega..
Djolesanos3134
Član
 
Postovi: 558
Pridružio se: Uto Maj 03, 2016 9:25 pm
Lokacija: Smederevska Palanka

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod bokisa95 » Pet Mar 17, 2017 9:38 am

Svaka cast negase vrhunske fotke :D

Послато са GSmart Arty A3 уз помоћ Тапатока
Image
Korisnikov avatar
bokisa95
Član
 
Postovi: 156
Pridružio se: Pon Mar 06, 2017 9:38 pm
Lokacija: Barajevo

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod Lasta Obrenovac » Pet Mar 17, 2017 10:04 am

Bravo Negas, super. :)
Od mene 9208....
Image
Image
Lasta Obrenovac
Član
 
Postovi: 1268
Pridružio se: Ned Jun 15, 2014 11:05 am
Lokacija: Obrenovac

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod Nibus-ja » Pet Mar 17, 2017 2:15 pm

негасе, и после толико времена лепо је видети поново твоје слике
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod StefanLasta » Pet Mar 17, 2017 4:24 pm

8037 je u Valjevu
Bolje ispasti glup nego iz autobusa.
Korisnikov avatar
StefanLasta
Član
 
Postovi: 405
Pridružio se: Sub Apr 20, 2013 12:31 pm

PrethodniSledeća

Povratak na Prevoznici iz Beograda i Vojvodine

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju