Logo

Morava turs, Vrnjačka Banja

Fotografije voznih parkova i rasprave o prevoznicima iz centralne Srbije.

Postod Aleks_BGD » Pon Jan 11, 2010 2:20 pm

petar je napisao:GAZDA MORAVE TREBA DA PRODA OVU FIRMU JACEM PREVOZNIKU UZME VELIKE PARE I NE SIKIRA SE SA STRAJKOVIMA VEC NAKRIVI KAPU,ODRZVATI TAKVE LINIJE SA KRSEVIMA JE NEIZVODLJIVO!


Mislis da bi neko hteo ovo da kupi?
Image

Image
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Sponzor

 

Postod petar » Pon Jan 11, 2010 4:06 pm

naravno aleks da ne u svemu je prica da autobusi nisu bitni vec linije koje poseduje atp morava iliti ex-autoprevoz vrnjacka banja.Ocigledno je da ovaj gazda nema pare da investira u autobuse mislim da nije nijedan cestit autobus nije ali na primer lasta sa svojih 10 dbrih buseva razvalila na tim linijama.zao mi je morave ali mislim da postejici vlasnik nema kapaciteta tj kapitala da digne firmu na nivo kakva je bila kad je autoprevoz dominirao trzistem i dubrim busevima!
Korisnikov avatar
petar
Član
 
Postovi: 1388
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 6:31 pm
Lokacija: PRIBOJ

Postod Jovan » Pon Jan 11, 2010 4:16 pm

petar je napisao:naravno aleks da ne u svemu je prica da autobusi nisu bitni vec linije koje poseduje atp morava iliti ex-autoprevoz vrnjacka banja.Ocigledno je da ovaj gazda nema pare da investira u autobuse mislim da nije nijedan cestit autobus nije ali na primer lasta sa svojih 10 dbrih buseva razvalila na tim linijama.zao mi je morave ali mislim da postejici vlasnik nema kapaciteta tj kapitala da digne firmu na nivo kakva je bila kad je autoprevoz dominirao trzistem i dubrim busevima!


Ali gdje su im pare od tih linija? Zar ne mogu bar ove autobuse drzati tehnicki ispravne od tih prihoda?
Korisnikov avatar
Jovan
Član
 
Postovi: 2369
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:42 pm
Lokacija: bih

Postod petar » Pon Jan 11, 2010 8:18 pm

e ako ti Jovane kazs da su lose linije a direkori saobracaja LASTE,FENIKSA,AUTOSAOBRACAJA KRAGUJEVAC,BECEJPREVOZA,NISEKSPRESA,SEVERTRANSA SOMBOR,AUTOPREVOZA CACAK,STUPA VRSAC I DRUGI UKLJUCUJUCI I GLAVNOG SAOBRACAJNOG INSPEKTORA U SRBIJI I SVE LJUDE KOJI SE VISE OD 30 GODINA U PRIVREDNOJ KOMORI SRBIJE BAVE TOM TEMATIKOM KAZU DA SU ODLICNE LINIJE,IPAK CU POSLUSATI I KRSTITI CU IH DA ATP MORAVA IMA JAKO LOSE LINIJE CAK STA VISE NIKAKVE!
Korisnikov avatar
petar
Član
 
Postovi: 1388
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 6:31 pm
Lokacija: PRIBOJ

Postod shakal » Čet Jan 14, 2010 10:25 pm

ma daj bre sta pricas, nisu to neke linije vrhunske, ali za ovo podrucije i te kako isplative linije! svi polasci iz banje (turisticko mesto, skoro uvek ima turista) preko kraljeva i kragujevca do beograda, svi studenti sa njima mahom idu, beze od transporta! Takodje do sombora, novog sada, i subotice u vojvodini! Nis-Zlatibor, banja pozarevac, banja mitrovica! i naravno linije za Austriju i Montenegro! sve su to ok linije! da morava moze da se izvuce mislim da je nemoguce, ali videcemo...
a sto se buseva tice, samo one scanie sto iole vrede, sandze su...
shakal
Član
 
Postovi: 2507
Pridružio se: Uto Avg 05, 2008 10:19 pm
Lokacija: kraljevo

Postod petar » Čet Jan 14, 2010 11:23 pm

shakal je napisao:ma daj bre sta pricas, nisu to neke linije vrhunske, ali za ovo podrucije i te kako isplative linije! svi polasci iz banje (turisticko mesto, skoro uvek ima turista) preko kraljeva i kragujevca do beograda, svi studenti sa njima mahom idu, beze od transporta! Takodje do sombora, novog sada, i subotice u vojvodini! Nis-Zlatibor, banja pozarevac, banja mitrovica! i naravno linije za Austriju i Montenegro! sve su to ok linije! da morava moze da se izvuce mislim da je nemoguce, ali videcemo...
a sto se buseva tice, samo one scanie sto iole vrede, sandze su...


shakal naravno vrhunske su za unutrasnji saobracaj moj ironican odgovor na Jovanovu prozivku je sledeci DA SE LINIJE NEMOGU SMATRATI DOBRIM AKO IMAS DOBAR BUS,I SUPROTNO NEMAS DOBAR BUS NEMORATI BITI LOSA LINIJA iako s to parametri koj svakako uticu na iste.
Imala je Raketa 28 novih Berkhofa pa gde je sad kao i Vojvodina.
Problem lezi velikim delom u radnoj snazi na 1 autobus evropski standard je od 2,5 do 3 zaposlena a verujem da morava ima najmanje 5 pa mozda i vise a ti Shakal mozda i najbolje znas.

Drugari danas su cene prevoza robe palo drasticno i ako imas liniju koja donosi od 70 do 80 dinara po gazenom kilometru to je jako dobra zarada
Korisnikov avatar
petar
Član
 
Postovi: 1388
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 6:31 pm
Lokacija: PRIBOJ

Postod shakal » Pet Jan 15, 2010 2:41 am

NORMALNO! JASNA STVAR KO DAN! Realno morava radi na izgradjenom ugledu starog autoprevoza, ne bi njima mnogo trebalo, nekoliko finih buseva, adekvatno odrzavanje, i doslo bi to na svoje, ali izgleda da gazda ne namerava da ista ulaze, mozemo samo da nagadjamo sta on dalje planira i zeli! Raketa je pukla kad je pukao Karic, to svi u kv znaju! ne znam da li vi forumasi to znate, ali tako je...! raketa bi daleko dogurala da je sve do kraja ispalo ok!
shakal
Član
 
Postovi: 2507
Pridružio se: Uto Avg 05, 2008 10:19 pm
Lokacija: kraljevo

Postod petar » Pet Jan 15, 2010 10:36 am

Da jasno kao dan,pa znam taj bivsi vlasnik Rakete je iz Kraljeva i valjda je bio kum Karicu ili kako,nazalost mnoga autoprevoznicka preduzeca se unistavaju za stolom politicara nekad sa neskrivenom namreom nekad uz lako datih obecanja i garancija proizilazi stecaj!Nazalost tako je,sta se desava sa Moravom jeli jos u strajku?
Korisnikov avatar
petar
Član
 
Postovi: 1388
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 6:31 pm
Lokacija: PRIBOJ

Postod shakal » Pet Jan 15, 2010 2:25 pm

ne znam da li strajkuju! ne znam da li odrzavaju sve polaske, ali one za beograd i dalje rade i za vojvodinu, za prigradski saobracaj nisam siguran!!!
shakal
Član
 
Postovi: 2507
Pridružio se: Uto Avg 05, 2008 10:19 pm
Lokacija: kraljevo

Postod Nele Nibus » Sub Jan 16, 2010 1:07 am

negas je napisao:Pisao sam na temi kosmet-prevoz o ovim berkofima, svi su kod Kolasina...pogledaj tamo! Jao zemlja u haosu, bus koji za dve tri godine, vozi za tri firme, prvo u kosmet, pa kolasin, pa sad radi u zakup moravi...kukuku sta je ovo.....majko...............


Ovako, posto sam dobro upucen u to reci cu vam. Kosmet prevoz D.D. Kos.Mitrovica krajem 2003. pocetkom 2004. na lizing uzima 4 nova Berklofa, voze ih sve do decembra 2007. elem bivsi direktor firme pocetkom 2008. daje ostavku i prelazi u Kolasin prevoz, te na aukciji odkupljuje ta 4 Berkofa koji i dan dans voze za Kolasin prevoz, inace na njima je sve ostalo isto od kolor seme pa skoro i do natpisa samo par slova je izmenjeno. To sto je na ovom berkofu pisalo Morava, ja mislim da je to zato sto su oni nesto saradjivali, i radili tokom leta kooperativu za liniju Kos.Mitrovica N.Sad, ustvari tokom leta je Morava radila tu liniju posto je kolasin sa berkofima vozio za more, toliko od mene.
Korisnikov avatar
Nele Nibus
Student saobraćaja
 
Postovi: 9056
Pridružio se: Ned Nov 15, 2009 2:26 am
Lokacija: Pancevo, Niš

Postod Jovan » Sub Jan 16, 2010 9:13 am

petar je napisao:e ako ti Jovane kazs da su lose linije a direkori saobracaja LASTE,FENIKSA,AUTOSAOBRACAJA KRAGUJEVAC,BECEJPREVOZA,NISEKSPRESA,SEVERTRANSA SOMBOR,AUTOPREVOZA CACAK,STUPA VRSAC I DRUGI UKLJUCUJUCI I GLAVNOG SAOBRACAJNOG INSPEKTORA U SRBIJI I SVE LJUDE KOJI SE VISE OD 30 GODINA U PRIVREDNOJ KOMORI SRBIJE BAVE TOM TEMATIKOM KAZU DA SU ODLICNE LINIJE,IPAK CU POSLUSATI I KRSTITI CU IH DA ATP MORAVA IMA JAKO LOSE LINIJE CAK STA VISE NIKAKVE!


Druze, vjerujem ja da su dobre linije, jer i na nekim slikama se vide puni autobusi. Ali kritika je bila za rukovodstvo, zasto ne ulazu malo, kad imaju prihode? Ja licno s njima ne bih putovao ni da su besplatne karte, mislim da oni imaju najlosije odrzavan vozni park :!:
Korisnikov avatar
Jovan
Član
 
Postovi: 2369
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:42 pm
Lokacija: bih

Postod petar » Sub Jan 16, 2010 3:05 pm

Jovan je napisao:
petar je napisao:e ako ti Jovane kazs da su lose linije a direkori saobracaja LASTE,FENIKSA,AUTOSAOBRACAJA KRAGUJEVAC,BECEJPREVOZA,NISEKSPRESA,SEVERTRANSA SOMBOR,AUTOPREVOZA CACAK,STUPA VRSAC I DRUGI UKLJUCUJUCI I GLAVNOG SAOBRACAJNOG INSPEKTORA U SRBIJI I SVE LJUDE KOJI SE VISE OD 30 GODINA U PRIVREDNOJ KOMORI SRBIJE BAVE TOM TEMATIKOM KAZU DA SU ODLICNE LINIJE,IPAK CU POSLUSATI I KRSTITI CU IH DA ATP MORAVA IMA JAKO LOSE LINIJE CAK STA VISE NIKAKVE!


Druze, vjerujem ja da su dobre linije, jer i na nekim slikama se vide puni autobusi. Ali kritika je bila za rukovodstvo, zasto ne ulazu malo, kad imaju prihode? Ja licno s njima ne bih putovao ni da su besplatne karte, mislim da oni imaju najlosije odrzavan vozni park :!:


Upravu si Jovane zato i kazem oni bi procvetalikada bi imali gazdu koji moz a ulozi i kada bi se broj od 5 radnika po autobusu smanjio na 2,5 ili 3,a sto se tice autobusa upravu si!
Korisnikov avatar
petar
Član
 
Postovi: 1388
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 6:31 pm
Lokacija: PRIBOJ

Postod shakal » Pet Jan 22, 2010 4:56 pm

Odnosi u Moravi se zaostravaju, gazda ih opasno zeza, usmeno se dogovore oko isplate zaostalih zarada, i kad dodje dan za isplati, pravi se lud i porice dogovor! napadaju ga javno radnici, prodao je sve bolje autobuse! Traze raskid kupoprodajnog ugovora, ali javlja se opet novi problem, sta ako ih kupi neko ko je isti kao i sadasnji gazda...
shakal
Član
 
Postovi: 2507
Pridružio se: Uto Avg 05, 2008 10:19 pm
Lokacija: kraljevo

Postod Aleks_BGD » Pet Jan 22, 2010 5:08 pm

Jos jedan dokaz koliki su shljam gazde u Srbiji.Naravno svaka cast izuzecima,ali takvih je malo... :?
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod Nibus-ja » Pet Jan 22, 2010 5:24 pm

shakal je napisao:Odnosi u Moravi se zaostravaju, gazda ih opasno zeza, usmeno se dogovore oko isplate zaostalih zarada, i kad dodje dan za isplati, pravi se lud i porice dogovor! napadaju ga javno radnici, prodao je sve bolje autobuse! Traze raskid kupoprodajnog ugovora, ali javlja se opet novi problem, sta ako ih kupi neko ko je isti kao i sadasnji gazda...


Bilo na TV-u da gazda Morave ima 2 JMBG i valjda 2 licne karte :shock:
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

PrethodniSledeća

Povratak na Prevoznici iz centralne Srbije

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju