Logo

Autosaobracaj Kragujevac (2)

Fotografije voznih parkova i rasprave o prevoznicima iz centralne Srbije.

Re: Autosaobracaj Kragujevac (2)

Postod pesnik » Pon Nov 03, 2014 4:40 pm

Pitam se koliko je jos ostalo vozila? jedino sto jos podseca na AS jesu autobuske stanice po manjim mestima, autobusi razgrabljeni.
pesnik
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 242
Pridružio se: Sre Okt 24, 2012 9:32 pm
Lokacija: Arandjelovac

Re: Autosaobracaj Kragujevac (2)

Sponzor

 

Re: Autosaobracaj Kragujevac (2)

Postod ljubisamarkovic » Pon Nov 03, 2014 8:50 pm

Evo jos jedne lepe slike. :cry:
Image
Korisnikov avatar
ljubisamarkovic
Član
 
Postovi: 121
Pridružio se: Ned Mar 09, 2014 4:58 pm
Lokacija: Batocina

Re: Autosaobracaj Kragujevac (2)

Postod negas » Sub Dec 06, 2014 8:52 am

Bas lepe fotke :)


Juce bio na TV direktor AS-a, inace nisam znao, taj lik uopste nije los, i kaze da sve moze da se pokrene ako se hoce i samo trazi da se stanica ukljuci kako bi reprogram placali od prihoda stanica. Da se nabave vozila (vrv na to misli) i da se krene sa radom. Ali videcemo sta ce politika da kaze!
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Autosaobracaj Kragujevac (2)

Postod petar » Sub Dec 06, 2014 10:13 am

Korisnikov avatar
petar
Član
 
Postovi: 1388
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 6:31 pm
Lokacija: PRIBOJ

Re: Autosaobracaj Kragujevac (2)

Postod Nibus-ja » Sub Dec 06, 2014 1:29 pm

negas je napisao:Bas lepe fotke :)


Juce bio na TV direktor AS-a, inace nisam znao, taj lik uopste nije los, i kaze da sve moze da se pokrene ako se hoce i samo trazi da se stanica ukljuci kako bi reprogram placali od prihoda stanica. Da se nabave vozila (vrv na to misli) i da se krene sa radom. Ali videcemo sta ce politika da kaze!


негасе, јер то нови неки директор :?:
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Autosaobracaj Kragujevac (2)

Postod Kassbohrer » Sub Dec 06, 2014 3:05 pm

E moj negase sve je to lijepo, ali odakle pare? Pa vidiš li da grad para nema ni odvoz smeća da plati, kontejneri stoje po 3 dana puni, dobro nije neka zaraza izbila. Novi gradonačelnik je prvi dan rekao da je on više stečajni upravnik nego gradonačelnik. Država je jasno rekla da od nove godine svim gubitašima slijedi prodaja ili gašenje, para više nema ni za Lastu a kamoli da se neko bakće sa Autosaobraćajem.
Onog dana kada je Autosaobraćaj izgubio status preduzeća u restrukturiranju to je bio definitivan kraj svih nadanja.
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Re: Autosaobracaj Kragujevac (2)

Postod negas » Ned Dec 07, 2014 3:41 am

Ma Kec, slažem se ja sa tobom, ja samo držim stranu da ako neko iskreno hoce, pa neka je i drzava, ona moze da podigne AS, ali ako nece, onda nece i tu nema pomoci.

Ima tu i novih momenata koje sam saznao.
Janjusevic hoce da kupi AS, ali meni nije jasno u kom obliku i sta :?: Agenciji za privaizaciju je poslao zahtev da zeli da kupi, verovali ili ne :!: :?:

Međutim, pošto ima više struja koje se otimaju, postoji mogućnost da za koji dan AS bude proglašen za stečaj. E u tom slučaju ide čerupanje, pa ko se čega dovati to mu je.

Inače, šteta je što Janjušević nije podržan kako valja od svih radnika na godinu dana kao prelazno rešenje, jer da jeste, možda ne bi sve išlo baš tako lagano na prodaju, pa bi se sve lakše organizovalo a i privatizovalo od strane Janjuševića bez da se gube autobusi (makar ovi bolji). Ali to je već prošlost.

Bova sa stanice nije prdata jer je ulog za neku hipoteku...

Haos. Ovde je u stvari glavni prolem ne postojanje pravne države. Da se vidi ko je krao, šta je krao, koliko, da se popleni i nabije u zatvor. Ali od toga nema ništa.

Kriminal se u Srbiji isplati!
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Autosaobracaj Kragujevac (2)

Postod Nibus-ja » Ned Dec 07, 2014 1:43 pm

Јањушевићу вероватно треба станица
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Autosaobracaj Kragujevac (2)

Postod Kassbohrer » Ned Dec 07, 2014 3:29 pm

Pa negase šta da ti kažem, Janjušević je ionako de fakto vlasnik Autosaobraćaja (odnosno onoga što je od njega preostalo), i to odavno, ostalo mu je samo da to ozvaniči. Mislim da je Nibus-ja u pravu, da se sva igra i vodi oko stanice, to je preko 2 hektara na odličnoj lokaciji a nije pod hipotekom, ako firma ode u stečaj to će neko ispod cijene da uzme na licitaciji.
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Re: Autosaobracaj Kragujevac (2)

Postod negas » Pon Dec 08, 2014 6:39 pm

To da, da je faktički kao vlasnik, ali sa samo 40 radnika. Pitanje je kako bi uposlio sve radnike a da mu neko ne pomogne, ako je poslao ganeciji za privatizaciju ponudu. Nije isto da se on sam bori, ili da ti država stoji zaleđa barem u prvo vreme. Njemu sigurno ne bi pomogli, već bi ga pustili, pa šta uradi. Ne znam kako bi mu se to isplatilo. Njemu se možda ni sada ovo što radi s 40-tak ljudi ne isplati, a kamoli da natovari na leđa još 100. Mada čovek zna posao, ali je velika kriza sa putnicima to je možda i najveći problem.
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Autosaobracaj Kragujevac (2)

Postod Nibus-ja » Uto Dec 09, 2014 7:08 pm

Јуче је био прилог на РТС-1, емисија "ОВО ЈЕ СРБИЈА", радници упали у седиште фирме, репортер је објавио да су изгубили линије у градском и приградском саобраћају, што даље имлицира да се међуград и даље води на њих, е сад, ако је то стварно тако, онда би могли да изнајме возила и заједно са станицом где би остваривали приходе могло би да се послује у почетку тешко али касније би стали на ноге
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Autosaobracaj Kragujevac (2)

Postod ljubisamarkovic » Čet Dec 11, 2014 11:14 pm

Sve se to resi , nekom nije to u interesu i koci celu stvar :!: :?:
Korisnikov avatar
ljubisamarkovic
Član
 
Postovi: 121
Pridružio se: Ned Mar 09, 2014 4:58 pm
Lokacija: Batocina

Re: Autosaobracaj Kragujevac (2)

Postod negas » Pon Dec 15, 2014 7:20 am

ljubisamarkovic je napisao:Sve se to resi , nekom nije to u interesu i koci celu stvar :!: :?:


TO. Ima tu nešto što se taji, a kažu i da sns ide na ruku Janjušviću. Samo je najgore što o tome taje. Ali sigurno da i za to ima razlog, ali ako čovek hoće, treba mu dati firmu, ali ako je lud nek je preuzme sa svih 150 ljudi.
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Autosaobracaj Kragujevac (2)

Postod pesnik » Pon Dec 15, 2014 5:14 pm

Koji 150 ljudi kad su svi pisali socijalni program, ne ostaje se njima vise.
pesnik
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 242
Pridružio se: Sre Okt 24, 2012 9:32 pm
Lokacija: Arandjelovac

Re: Autosaobracaj Kragujevac (2)

Postod negas » Uto Dec 16, 2014 3:25 am

Pa da, ali baš sada oni su još na papiru tu. Tako si verovatno i zavedeni kao preduzećeu restrukturiranju sa tolikim brojem radnika. Oni mora da dobiju soc.program pre eventualne privatizacije.
Nema ništa od AS-a u suštini. :oops: Ostaće samo ljudi koji i sada rade u Janjuševiću, pa tako se agonija AS-a i završava. Kroz stečaj će se sve ostalo namiriti koliko toliko. Sve je politika na žalost a ne struka. Najgore je što su nam tako sve firme svoh delatnosti propale...čitava poljoprivredna dobra, eno zemlje i dalje ali u korovu!
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

PrethodniSledeća

Povratak na Prevoznici iz centralne Srbije

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju