Logo

KAVIM Autoprevoz, Čačak

Fotografije voznih parkova i rasprave o prevoznicima iz centralne Srbije.

Postod ferdinand » Pon Mar 10, 2008 4:45 pm

negas je napisao:
s215hdh je napisao:Ne mozete tako pricati o Volvou.. Mislim moze licno ko sta da misli, ali da je los, to stvarno nema smisla reci. Volvo sasije su najprodavanije sasije na svetu, a vi pricate kako su lose. Koliko se hvalio onaj Ayats, a ustvari je krsina samo takva, a sada kao Merkavim los...



Gde su nasi proizvidjaci kreativni, na razvoju koncepcije gradnje, nosecih konstrukcija (kad nekarosiraju sasiju, pa znamo sasija plus nadgradnja-se samonosi) i na tehnologiji izrade same karoserije!
E sad, koliko ja procitah predhodne postove tu je zamerka. Znaci ne na Volvo, jer Volvo je ok! Vec na Merkavim nadgradnju!!! To je dosta prosto. Nista nije jaca od naseg Neobusa! E sad sto vozaci u medjusobnom govoru kazu da je Merkavim, zapravo verovatno kazu samo Volvo misleci na u sustini ceo autobus, pa je tu Volvo zrtvovano jagnje to je drugo!
Znaci volvo je garant i kod vozaca ok, ali karoserija merkavima mi nekako izgleda ko da je radjena jeftino! i sale-74 je uocio bas neke nedostatke na kojim ima izuzetno iskustvo!!!
Znaci cesto mesamo nekad pa nalepimo etiketu na ono sto nemislimo. Jer jedniu istu sasiju, na kojoj su jedni isti agregati, nadgradnjuju i Merkavim i Neobus! Ali su razlicito uradjene nadgradnje-karoserije! Dobro svi znamo tome. Ali niko ne vredje Volvo, taman posla. Nego ima primedbe na karoseriju!!!
A sto se tice mecki, tesko je vozacu kad se skine s mecke da se ne buni nekako, mada opet kazem cacani se pre bune na karoserijui, tj tu su primedbe nego na Volvo mehaniku! Jedino sto garantujem da je mecka odradila najjace oslanjanje, tu im niko nije ravan! Svi su ostali tvrdji! A tu se cesto uzima jak utisak i kod putnika, sve razara, jak motor ide, ali kruto da bog sacuva! Al neznam kako je u Volvou verovatno ok, ali mislim da Mecka je tu najjaca od svih!!!

Vozio me je prijatelj na relaciji BG-KG sa inturom meckom, Lasta! A on ustvari u firmi duzi berkof! I ja ga bas tada pitam posto mu je berkof bio na remontu, reko kako ti izgleda ova mecka sad, kad si do sada vozio DAF Berkof!
Kaze bezi Mecka je auto za Berkof. Ma kakvi kaze netreba da pricamo o tome uopste, a covek vozi Berkof u Lasti!!!


koliko ja znam mercedes je bio poprilicno nestabilan dok nije otkupio nezavisno vesanje od kassbohrera, za prvu generaciju travega?
Korisnikov avatar
ferdinand
Član
 
Postovi: 1025
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 4:26 pm
Lokacija: Dubai

Sponzor

 

Postod s215hdh » Pon Mar 10, 2008 5:31 pm

TAcnije, ljuljao samo tako... 303 zivi svedok :)
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod negas » Pon Mar 10, 2008 7:28 pm

ferdinand je napisao:
negas je napisao:
s215hdh je napisao:Ne mozete tako pricati o Volvou.. Mislim moze licno ko sta da misli, ali da je los, to stvarno nema smisla reci. Volvo sasije su najprodavanije sasije na svetu, a vi pricate kako su lose. Koliko se hvalio onaj Ayats, a ustvari je krsina samo takva, a sada kao Merkavim los...



Gde su nasi proizvidjaci kreativni, na razvoju koncepcije gradnje, nosecih konstrukcija (kad nekarosiraju sasiju, pa znamo sasija plus nadgradnja-se samonosi) i na tehnologiji izrade same karoserije!
E sad, koliko ja procitah predhodne postove tu je zamerka. Znaci ne na Volvo, jer Volvo je ok! Vec na Merkavim nadgradnju!!! To je dosta prosto. Nista nije jaca od naseg Neobusa! E sad sto vozaci u medjusobnom govoru kazu da je Merkavim, zapravo verovatno kazu samo Volvo misleci na u sustini ceo autobus, pa je tu Volvo zrtvovano jagnje to je drugo!
Znaci volvo je garant i kod vozaca ok, ali karoserija merkavima mi nekako izgleda ko da je radjena jeftino! i sale-74 je uocio bas neke nedostatke na kojim ima izuzetno iskustvo!!!
Znaci cesto mesamo nekad pa nalepimo etiketu na ono sto nemislimo. Jer jedniu istu sasiju, na kojoj su jedni isti agregati, nadgradnjuju i Merkavim i Neobus! Ali su razlicito uradjene nadgradnje-karoserije! Dobro svi znamo tome. Ali niko ne vredje Volvo, taman posla. Nego ima primedbe na karoseriju!!!
A sto se tice mecki, tesko je vozacu kad se skine s mecke da se ne buni nekako, mada opet kazem cacani se pre bune na karoserijui, tj tu su primedbe nego na Volvo mehaniku! Jedino sto garantujem da je mecka odradila najjace oslanjanje, tu im niko nije ravan! Svi su ostali tvrdji! A tu se cesto uzima jak utisak i kod putnika, sve razara, jak motor ide, ali kruto da bog sacuva! Al neznam kako je u Volvou verovatno ok, ali mislim da Mecka je tu najjaca od svih!!!

Vozio me je prijatelj na relaciji BG-KG sa inturom meckom, Lasta! A on ustvari u firmi duzi berkof! I ja ga bas tada pitam posto mu je berkof bio na remontu, reko kako ti izgleda ova mecka sad, kad si do sada vozio DAF Berkof!
Kaze bezi Mecka je auto za Berkof. Ma kakvi kaze netreba da pricamo o tome uopste, a covek vozi Berkof u Lasti!!!


koliko ja znam mercedes je bio poprilicno nestabilan dok nije otkupio nezavisno vesanje od kassbohrera, za prvu generaciju travega?


Dobro ok, ako je tako ili tako mislite, mada sam ja obozavao to njeno ljuljanje, e sad neznam za vozaca kako je to bilo, mada mi se nikad niko nije zalio na 303-ku! Dobro sad su svi EVOBUS, briga njih!
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Postod s215hdh » Pon Mar 10, 2008 8:56 pm

NIje se zalio ko je poznavao 303 pa je pusti da ljulja jer je to njen priraodan rad, a ko je pokusavao da se bori, samo je pravo jos gore i znojio se od 303ke :)
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod Kassbohrer » Čet Mar 13, 2008 12:39 am

Image
Evo busa sa nedavno nastradalim retrovizorom. Samo ga nisu ofarbali, sto i nije cudo jer su u pitanju sampioni polu-odrzavanja. Busevi su im tehnicki ispravni i za sedam godina koliko putujem sa njima nikad se bus nije pokvario, ali zato spolja..... Gotovo svi njihovi busevi (redom kako su slali na liniju Tb-Su prvo s315, pa 404 i sad Tourismo) tokom sedam godina kojim sam se vozio su spolja zamazani gitom, prljavi, izrgrebani, sitniji dijelovi koji su mijenjani nisu ofarbani. Unutra je jos gore, prljavi, polomljenih sjedista, isarani flomasterima, video oprema uglavnom ne radi. U onima koji imaju itison unutra izgleda kao da nikad nije ciscen. Ovaj na slici je tako los unutra da mi je tuga bilo da ga slikam.
Znam da je tehnicka ispravnost najbitnija, ali sigurno je bitan i utisak koji ostavite na putnika.
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Postod negas » Pet Mar 14, 2008 6:12 pm

negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Postod Sashco » Ned Mar 16, 2008 9:35 am

Merkavim Apollo juce na BASu, nije ni priblizno dobro uslikan kao Miskov ali eto da se nadje.
Image
Poslednji put menjao Sashco dana Sub Jul 19, 2008 12:27 pm, izmenjena samo jedanput
Image
Korisnikov avatar
Sashco
Član
 
Postovi: 4190
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 2:59 pm
Lokacija: iza objektiva

Postod lav » Pet Apr 04, 2008 12:08 pm

Image
lav
Član
 
Postovi: 2018
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 3:37 pm

Postod Luka » Pet Apr 04, 2008 1:04 pm

Kako su gadni od nazad, kao da im nesto fali..
Luka
Gazda
 
Postovi: 409
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:36 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod volvos » Pet Apr 04, 2008 2:04 pm

Kao da je skinut branik,tako izgleda
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod Kassbohrer » Uto Apr 15, 2008 11:10 pm

Nisam sliku stavio 100 godina pa evo malo:
Image

Image
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Postod Stefan Bgd » Čet Apr 17, 2008 11:51 pm

Gradski:
Sanos S200,gar.broj 476
Image
Ikarbus ik-201,gar.broj 527
Image
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Postod ik404 » Uto Apr 22, 2008 9:49 pm

Tourismo, Autoprevoz Cacak, gb 543.

Image
ik404
Član
 
Postovi: 1061
Pridružio se: Čet Feb 14, 2008 9:41 pm
Lokacija: privremena

Postod negas » Sre Apr 23, 2008 5:34 pm

Kassbohrer, svaka cast, dobro si ih uslikao! Dobre su slike i Stefana bg i ik-404!
A bilo bi dobro ako skidate sa nekog drugog sajta da postavite link, ili adresu, da pogledamo i mi i te sajtove!
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Postod Nibus-ja » Sre Apr 23, 2008 11:23 pm

negas je napisao:Kassbohrer, svaka cast, dobro si ih uslikao! Dobre su slike i Stefana bg i ik-404!
A bilo bi dobro ako skidate sa nekog drugog sajta da postavite link, ili adresu, da pogledamo i mi i te sajtove!


Tako je jer i ja imam ovog gb543 ali neznam odakle :?
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

PrethodniSledeća

Povratak na Prevoznici iz centralne Srbije

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju