Logo

KAVIM Autoprevoz, Čačak

Fotografije voznih parkova i rasprave o prevoznicima iz centralne Srbije.

Postod negas » Uto Feb 19, 2008 7:37 pm

Kassbohrer je napisao:O404 je slikan na autobuskoj stanici u Bileći. Tourismo je slikan ispred čuvene kafane Kod Mitre na Sastavcima (pola puta Gacko - Foča) gdje već decenijama odmaraju Autoprevozovi busevi.
Večeras je jedan Tourismo ostao bez lijevog retrovizora u bliskom kontaktu sa kamionom na izlazu iz Bileće, ali bio je uviđaj u toku kad sam naišao pa nisam slikao. Mučili su se da ga nekako prikače, ako nisu uspjeli biće im zanimljivo 350km do Čačka bez lijevog ogledala.


Hvala na obavestenju!!!
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Sponzor

 

Postod s215hdh » Sre Feb 20, 2008 12:21 pm

Ja sam isao sa Tourismom neki dan za BG, a nadao sam se da cu probati Merkavima, i onda nisam hteo da ga slikam iz protesta :)
Sve u svemu nema sta novo da kazem za Tourisma, ne svidja mi se sto je tako visok, a bio je los vozac, tako da utisak svakako nije neki
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod s215hdh » Sre Feb 20, 2008 12:37 pm

Ne mozete tako pricati o Volvou.. Mislim moze licno ko sta da misli, ali da je los, to stvarno nema smisla reci. Volvo sasije su najprodavanije sasije na svetu, a vi pricate kako su lose. Koliko se hvalio onaj Ayats, a ustvari je krsina samo takva, a sada kao Merkavim los...

Sto se cacanskih vozaca tice, imam iskustvo... Moj prijatelj ima vikendicu neku u Cacku i odu oni brat. Njegov brat vozi Saab 9000, koji je vrhunski auto, i to jos u Aero opremi koja je full... i Pitaju ga komsije "Sto si kupio to, sto nisi kupio golfa?" I ponudise mu da zameni tog Saaba za Golfa 3, 1.9 SDI i da doplati jso 100 evra... Toliko o tome
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod negas » Sre Feb 20, 2008 4:28 pm

s215hdh je napisao:Ne mozete tako pricati o Volvou.. Mislim moze licno ko sta da misli, ali da je los, to stvarno nema smisla reci. Volvo sasije su najprodavanije sasije na svetu, a vi pricate kako su lose. Koliko se hvalio onaj Ayats, a ustvari je krsina samo takva, a sada kao Merkavim los...



Gde su nasi proizvidjaci kreativni, na razvoju koncepcije gradnje, nosecih konstrukcija (kad nekarosiraju sasiju, pa znamo sasija plus nadgradnja-se samonosi) i na tehnologiji izrade same karoserije!
E sad, koliko ja procitah predhodne postove tu je zamerka. Znaci ne na Volvo, jer Volvo je ok! Vec na Merkavim nadgradnju!!! To je dosta prosto. Nista nije jaca od naseg Neobusa! E sad sto vozaci u medjusobnom govoru kazu da je Merkavim, zapravo verovatno kazu samo Volvo misleci na u sustini ceo autobus, pa je tu Volvo zrtvovano jagnje to je drugo!
Znaci volvo je garant i kod vozaca ok, ali karoserija merkavima mi nekako izgleda ko da je radjena jeftino! i sale-74 je uocio bas neke nedostatke na kojim ima izuzetno iskustvo!!!
Znaci cesto mesamo nekad pa nalepimo etiketu na ono sto nemislimo. Jer jedniu istu sasiju, na kojoj su jedni isti agregati, nadgradnjuju i Merkavim i Neobus! Ali su razlicito uradjene nadgradnje-karoserije! Dobro svi znamo tome. Ali niko ne vredje Volvo, taman posla. Nego ima primedbe na karoseriju!!!
A sto se tice mecki, tesko je vozacu kad se skine s mecke da se ne buni nekako, mada opet kazem cacani se pre bune na karoserijui, tj tu su primedbe nego na Volvo mehaniku! Jedino sto garantujem da je mecka odradila najjace oslanjanje, tu im niko nije ravan! Svi su ostali tvrdji! A tu se cesto uzima jak utisak i kod putnika, sve razara, jak motor ide, ali kruto da bog sacuva! Al neznam kako je u Volvou verovatno ok, ali mislim da Mecka je tu najjaca od svih!!!

Vozio me je prijatelj na relaciji BG-KG sa inturom meckom, Lasta! A on ustvari u firmi duzi berkof! I ja ga bas tada pitam posto mu je berkof bio na remontu, reko kako ti izgleda ova mecka sad, kad si do sada vozio DAF Berkof!
Kaze bezi Mecka je auto za Berkof. Ma kakvi kaze netreba da pricamo o tome uopste, a covek vozi Berkof u Lasti!!!
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Postod Jovan » Sre Feb 20, 2008 6:00 pm

s215hdh je napisao:Ne mozete tako pricati o Volvou.. Mislim moze licno ko sta da misli, ali da je los, to stvarno nema smisla reci.


A kad ti kazes za Setru 400 :wink:
Korisnikov avatar
Jovan
Član
 
Postovi: 2369
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:42 pm
Lokacija: bih

KAVIM Autoprevoz Cacak

Postod negas » Uto Feb 26, 2008 4:31 pm

Evo i jedne 315-ce, primecujem polako kako su usli ovo volvoi merkavim, da visoke 315-ce salju sada i u lokalu, do Kragujevca, V.Banje, Kraljeva...

Image
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Postod ferdinand » Uto Feb 26, 2008 4:39 pm

Kassbohrer je napisao:Cesto putujem sa Autoprevozom i znam da ni njihovi vozaci nisu zadovoljni sa ''volvom''. Sve u svemu kazu da nije los ali i da je prelazak iz Tourisma na njega s konja na magarca. Po pricama vozaca moze se porediti sa sanosom s315 a nikako sa O404 ili Tourismom.

Evo sada slika Tourisma. Saobraca na linijama:
Beograd 04:00 Cacak 06:30 Trebinje 15:00 i
Subotica 14:15 Beograd 17:40 Cacak 20:30 Trebinje 05:25
Image


naravno da je za srpske vozace ono sto shvedjanin napravi "magarac", kad ne znaju da ga koriste :D :D
autobus je odlican, udoban tih, sa vrhunskom zavrsnom obradom za svoju klasu (setra 417 gt hd ima enterijer 100 puta losiji, uradjen sav u tvrdoj sivoj plastici) jedina realna mana mu je ZF automatic. za turisticki bus bi mnogo bolje pristajao volvo I-shift
Korisnikov avatar
ferdinand
Član
 
Postovi: 1025
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 4:26 pm
Lokacija: Dubai

Postod Jovan » Uto Feb 26, 2008 7:13 pm

Samo da kazem da je 416 gt-hd dobio najvece ocjene za udobnost iako nije Setrin top model.
Koliko je Barbija prodano u Europi, znaci onda da mu je mana sto niko ne zna da ga koristi :D
Korisnikov avatar
Jovan
Član
 
Postovi: 2369
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:42 pm
Lokacija: bih

Postod ferdinand » Sre Feb 27, 2008 4:58 pm

nije presudno to koliko komada se proda u evropi, jer smo mi daleko od nje.
velike evropske firme kupuju nove autobuse i posle najvise dve godine ih menjaju po principu staro za novo, stoga, naravno da su im npr setre gt serije dobre, jer ih voze dok se enterijer ne rastrese, onda ih nase firme kupuju. male firme prave velike stvari, jer je to jedini nacin da opstanu na trzistu, a ostalo je pojela komercijalizacija i globalizacija. merkavim apollo je sasvim solidan autobus za nase prilike i smatram da ce duze ostati u dobrom stanju od skupih i izvikanih buseva.
Korisnikov avatar
ferdinand
Član
 
Postovi: 1025
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 4:26 pm
Lokacija: Dubai

Postod Jovan » Sre Feb 27, 2008 5:33 pm

Znam da je off topic samo da kazem, zasto nema Barbija-Merkavima 78 godiste na putevima :?: Nema ni Volva, samo Setra i poneki Neoplan ili MB
Setra je najkvalitetni i najudobni autobus, moze se porediti sa Neoplanom ili MB. Za Volvo ne znam ali nema ih bas na putevima sad koji je razlog :?:

Svi vi hvalite Volvo, eno Brioni Pula su ih uzeli pa su svaki dan na servisu.
Vaskrsije je rekao da je Tourismo los autobus, a vozaci iz Ap Cacak da je Merkavim gori
Korisnikov avatar
Jovan
Član
 
Postovi: 2369
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:42 pm
Lokacija: bih

Postod s215hdh » Sre Feb 27, 2008 6:09 pm

Dosta je i do licnog iskustva. Ja necu da sudim o Merkavimu jer se nisam vozio, ja samo kazem za TOurismo da mi je uzasan autobus, jer vozac sedi visoko, jer je neudoban, jedino sto je brz jako... sa naravno dobrim motorom...
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod ferdinand » Sre Feb 27, 2008 11:00 pm

Jovan je napisao:Znam da je off topic samo da kazem, zasto nema Barbija-Merkavima 78 godiste na putevima :?: Nema ni Volva, samo Setra i poneki Neoplan ili MB
Setra je najkvalitetni i najudobni autobus, moze se porediti sa Neoplanom ili MB. Za Volvo ne znam ali nema ih bas na putevima sad koji je razlog :?:

Svi vi hvalite Volvo, eno Brioni Pula su ih uzeli pa su svaki dan na servisu.
Vaskrsije je rekao da je Tourismo los autobus, a vozaci iz Ap Cacak da je Merkavim gori


u tome i jeste problem sto su nasi jadni ljudi navikli na kante nevedenog godista, pa kad se pojavi novo..juuu.. treba se snaci. koliko me pamet sluzi, ja sam poredio samo enterijer setre 417 gt hd i merkavima, a ne cele buseve, jer je to nemoguce. o kvalitetu volvoa imam samo da kazem to, da su u novosadskom gspu do skoro "trcale" volvo sasije iz 69. godine. sasija B12B, na kojoj je napravljen merkavim apollo je dolazala svoj kvalitet nebrojeno mnogo puta.
Korisnikov avatar
ferdinand
Član
 
Postovi: 1025
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 4:26 pm
Lokacija: Dubai

Postod Jovan » Sre Feb 27, 2008 11:27 pm

Ja iskreno mislim da je najizdrzljivi autobus Setra 215. Bjelajac svaki dan vozi Kostajnica-BG mislim da je iz 78-79god, a ima ih jos dosta takvih. Ako je neko dokazao kvalitet to je Setra. Cak je Lav slikao i jednu Setru serije 100 koja redovno drzi prigradsku liniju.
A i Tourismo je nov autobus kako su se na njemu snasli
Korisnikov avatar
Jovan
Član
 
Postovi: 2369
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:42 pm
Lokacija: bih

Postod ferdinand » Čet Feb 28, 2008 5:13 pm

ne znam.. sigurno zato sto je mercedes u medjuvremenu izbacio novu generaciju tourisma :shock:
Korisnikov avatar
ferdinand
Član
 
Postovi: 1025
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 4:26 pm
Lokacija: Dubai

Postod Stefan Bgd » Sub Mar 08, 2008 11:38 pm

Evo nesto slika:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

PrethodniSledeća

Povratak na Prevoznici iz centralne Srbije

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju