Logo

Nele Nibus

Sekcija za predstavljanje članova.
Pre nego što počnete da pišete na Forumu, Vaša je dužnost da se ovde predstavite! Otvorite novu temu sa nazivom Vašeg korisničkog imena i napišite Vaše ime, koliko godina imate i Vaše zanimanje.

Re: Nele Nibus

Postod profa_chb » Čet Maj 28, 2015 1:09 am

Neka je sa srećom! :)
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Nele Nibus

Sponzor

 

Re: Nele Nibus

Postod Nele Nibus » Ned Jun 21, 2015 12:29 am

Postovane kolege posto se mnostvo mojih fotografija uz malo preuredjivanje i odstranjivanje mog potpisa pojavilo na jednoj fb starnici koja jednu firmu koju sad ne bih imenovao pljuje i omalovazava od danas pa na dalje primoran sam da fotografije zastitim watermark logom koji nije bas najsrecnije estetsko resenje ali koga interesuje neka od tih fotografija moze da mi se obrati putem MP rado cu odgovoriti i proslediti original...
Ovako nekako bi to izgledalo:
Image
Upotreba mojih fotografija na news portalima, facebook-u i štampi nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti!

Image
Nibus 400.31 generacija 2007. Ko 397 ex 561
Korisnikov avatar
Nele Nibus
Student saobraćaja
 
Postovi: 9056
Pridružio se: Ned Nov 15, 2009 2:26 am
Lokacija: Pancevo, Niš

Re: Nele Nibus

Postod profa_chb » Ned Jun 21, 2015 12:54 am

Lepo si ovo uklopio :)

Mada iz ličnog iskustva mogu da ti kažem da kada bude trebalo da watermark-uješ gomilu fotografija, da će ti trebati mnogo vremena dok uklopiš svaku probaj generički watermark preko cele slike :idea:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Nele Nibus

Postod Nele Nibus » Ned Jun 21, 2015 1:10 am

Probao sam i to ali mi se nije dopalo pa sam uzeo ovako da uklapam prema prozoru, sajbni ili vec kom delu na busu gde ne moze bas lako da se odstrani odnosno gde je primetno kad se uklanja..
Upotreba mojih fotografija na news portalima, facebook-u i štampi nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti!

Image
Nibus 400.31 generacija 2007. Ko 397 ex 561
Korisnikov avatar
Nele Nibus
Student saobraćaja
 
Postovi: 9056
Pridružio se: Ned Nov 15, 2009 2:26 am
Lokacija: Pancevo, Niš

Re: Nele Nibus

Postod Aleksandar97 » Pon Jun 22, 2015 5:30 pm

Poštujem tvoju odluku, ipak ti ljudi povređuju prava autora. Samo ti nastavi da praviš ekstra fotografije, watermark nama ne smeta. ;) :D
Korisnikov avatar
Aleksandar97
Član
 
Postovi: 1129
Pridružio se: Sub Mar 07, 2015 9:59 pm

Re: Nele Nibus

Postod Fipi 494 » Sre Jun 24, 2015 11:57 pm

Nisam neki esperkt za slike, skoro sam poceo da slikam, ali mi nikada nece biti jasno zasto se kod nekih fotografije potpisuju, i mora da se trazi dozvola. Moju sliku Kolasinove Bove su okacili na Balkan Transport, Kolasin Prevoz i opet su jos jednom okacili sliku na Balkan Transport. Nisam se pobunio, cak mi je i bilo drago sto su mi uzeli fotke, i kad god budem u prilici da slikam nesto premijerno neka ljudi uzimaju, i ne moraju nigde da mi se zahvaljuju, ali mi je drago da mogu i ja da posluzim ( Ovo se radi o kolegama sa Balkan Transporta) ;)
Sto se Kolasinaca tice, i ne opravdavam ih, oni mogu da slikaju taj bus kada god hocu, ali nema veze necu u to da ulazim.
Setra S 431DT :)
Korisnikov avatar
Fipi 494
Otpravnik
 
Postovi: 4033
Pridružio se: Čet Jul 18, 2013 1:37 pm

Re: Nele Nibus

Postod profa_chb » Čet Jun 25, 2015 12:35 am

Još si dete...
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Nele Nibus

Postod Sloba » Čet Jun 25, 2015 8:37 am

Ostavi svakom da odlučuje šta će da radi sa svojim fotkama.

Moje slike su toliko puta pokrali novinari koji sede u kancelarijama i primaju platu a ja idem napolje i na -10 i na +40, bilo da je 6 ujutro ili 10 sati uveče i trudim se da imam dobre kadrove. Potpis je zaštita od krađe, i sam si rekao da je Balkan Transport bez pitanja uzeo tvoje slike i okačio kao svoje. Nije li to krađa?

Uglavnom, jedan portal sa vestima mi je konstantno krao slike, kropovao potpise i u tekstu pisao Foto: D.M. (ili bilo šta da nije S.K.) ali, kada sam pripretio tužbom, prestali su. :)

Nešo, od mene imaš punu podršku za potpisivanje!
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Nele Nibus

Postod profa_chb » Čet Jun 25, 2015 10:57 am

Mi kao sajt i forum ne možemo da sprečimo krađu fotografija naših članova, ali možemo da sprečimo da naši članovi kradu fotke, što i radimo. Kada bi veći broj portala to radio, gde bi nam bio kraj :)

Ima cela tema o tome viewtopic.php?f=2&t=493 :wink:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Nele Nibus

Postod Nele Nibus » Sub Jun 27, 2015 1:33 am

Fipi 494 je napisao:Nisam neki esperkt za slike, skoro sam poceo da slikam, ali mi nikada nece biti jasno zasto se kod nekih fotografije potpisuju, i mora da se trazi dozvola. Moju sliku Kolasinove Bove su okacili na Balkan Transport, Kolasin Prevoz i opet su jos jednom okacili sliku na Balkan Transport. Nisam se pobunio, cak mi je i bilo drago sto su mi uzeli fotke, i kad god budem u prilici da slikam nesto premijerno neka ljudi uzimaju, i ne moraju nigde da mi se zahvaljuju, ali mi je drago da mogu i ja da posluzim ( Ovo se radi o kolegama sa Balkan Transporta) ;)
Sto se Kolasinaca tice, i ne opravdavam ih, oni mogu da slikaju taj bus kada god hocu, ali nema veze necu u to da ulazim.


Nije bas prijatno kad malo malo pa vidis svoju fotografiju zbog koje si se mrzo na -10 ili objasnjavao nekome zasto fotografises i da nisi spijun vidis da je neko postavio kao svoju odnosno da se kiti tudjim perjem ili da je upotrebio na nekoj stranici da sprda ili omalovazava prevoznika ili odredjenog radnika iz neke firme sa kojim si pride u prijateljskim odnosima i pusta te u bus bez reci da fotografises i td, a ti ispada prosledjujes slike nekom za stranicu ko ce da nacuka neki tekst koji ima negativan cilj pa makar firma bila u raspadu ili jaka..
Upotreba mojih fotografija na news portalima, facebook-u i štampi nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti!

Image
Nibus 400.31 generacija 2007. Ko 397 ex 561
Korisnikov avatar
Nele Nibus
Student saobraćaja
 
Postovi: 9056
Pridružio se: Ned Nov 15, 2009 2:26 am
Lokacija: Pancevo, Niš

Re: Nele Nibus

Postod Nele Nibus » Uto Avg 04, 2015 12:03 am

Pozdrav za sve prijatelje, a dusmani nek crknu ;)
ImageImage
Upotreba mojih fotografija na news portalima, facebook-u i štampi nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti!

Image
Nibus 400.31 generacija 2007. Ko 397 ex 561
Korisnikov avatar
Nele Nibus
Student saobraćaja
 
Postovi: 9056
Pridružio se: Ned Nov 15, 2009 2:26 am
Lokacija: Pancevo, Niš

Re: Nele Nibus

Postod blokovi » Uto Avg 04, 2015 12:23 am

Ne valja ti to rodjoooooo, bolje S415 ili O303 : 8)
blokovi
Član
 
Postovi: 3628
Pridružio se: Sre Jan 05, 2011 3:00 pm

Re: Nele Nibus

Postod Nele Nibus » Uto Avg 04, 2015 9:48 am

blokovi je napisao:Ne valja ti to rodjoooooo, bolje S415 ili O303 : 8)

More odlican je leti ki nevreme na auto putu.. Ima MAN-cugu od 380 KS ;)
Upotreba mojih fotografija na news portalima, facebook-u i štampi nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti!

Image
Nibus 400.31 generacija 2007. Ko 397 ex 561
Korisnikov avatar
Nele Nibus
Student saobraćaja
 
Postovi: 9056
Pridružio se: Ned Nov 15, 2009 2:26 am
Lokacija: Pancevo, Niš

Re: Nele Nibus

Postod Sashco » Uto Avg 04, 2015 10:14 am

Lepo ti stoji Ko351 Nele :)

Eh, kad se setim, dok je radio Sarajevo...
Image
Korisnikov avatar
Sashco
Član
 
Postovi: 4190
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 2:59 pm
Lokacija: iza objektiva

Re: Nele Nibus

Postod Nele Nibus » Uto Avg 04, 2015 11:46 am

Posle Ko 354 jedan od jacih i dobro uskladjenih niskih buseva.. MAN od 380 KS i 8-stepeni menjac ga nose ko nevreme ;)
Upotreba mojih fotografija na news portalima, facebook-u i štampi nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti!

Image
Nibus 400.31 generacija 2007. Ko 397 ex 561
Korisnikov avatar
Nele Nibus
Student saobraćaja
 
Postovi: 9056
Pridružio se: Ned Nov 15, 2009 2:26 am
Lokacija: Pancevo, Niš

PrethodniSledeća

Povratak na Članovi, predstavite se!

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost