Logo

Trans Turist, Tuzla

Fotografije voznih parkova i rasprave o prevoznicima iz BiH.

Postod Jovan » Uto Avg 26, 2008 7:33 am

lav je napisao:
crobus je napisao:Ja Vam garantiram da novi Higer midi bus znači čisti Kinez koji je sada navalio na Hr i BiH tržište je bolji od ovih turskih kamiona Turquisea, Otoyola, Probusa.. Jedino Temsa Opalin nešto vrijedi.


Ako neko ima sliku tog Higera neka je postavi u temu "Kinezi" ili "Midi mini bus" :D


Cone je slikao od Milinovica, ima u prevoznici iz BiH mislim
Korisnikov avatar
Jovan
Član
 
Postovi: 2369
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:42 pm
Lokacija: bih

Sponzor

 

Postod Denky Pecanin » Pet Avg 29, 2008 7:05 pm

s215hdh je napisao:
Denky Pecanin je napisao:
s215hdh je napisao:E bolje i da nisi :lol: :wink: :lol:


nemoj tako Dule....jer ovo ipak nije Ding Dong...i nikako ne moze da predstavi konkurenciju 215HD i 0 303jki...ovo je fina i korisna masina koju bi po meni svaki prevoznik trebao da ima...za neke manje voznje...tipa Bg-Ns i slicno...(jedino sto je malo neudoban)... :D


Malo???? To je katastrofa. Ja sam putovao dosta tim sr****** i ne mogu ocima da ga vidim vise :)


Image

uh....evo ga jos jedan... :) 8)
Korisnikov avatar
Denky Pecanin
Član
 
Postovi: 2817
Pridružio se: Pon Jul 07, 2008 3:10 pm
Lokacija: Pester

Postod Denky Pecanin » Sub Avg 30, 2008 10:25 pm

Image
i jos jedan :D
Korisnikov avatar
Denky Pecanin
Član
 
Postovi: 2817
Pridružio se: Pon Jul 07, 2008 3:10 pm
Lokacija: Pester

Postod TopCoach » Pon Okt 06, 2008 8:05 pm

Malo sam svratio do auto-baze danas i napravio nekoliko fotografija za ljubitelje Man-a.

Image
Image
Image

i jos jedan za Beograd...
Image
Korisnikov avatar
TopCoach
Član
 
Postovi: 95
Pridružio se: Pon Maj 19, 2008 1:44 pm
Lokacija: Tuzla

Postod TopCoach » Sub Nov 08, 2008 6:59 pm

Svratim do auto-baze danas i vidim da je i druga, od ukupno sedam koliko ih imamo, generalno uradjena.
U razgovoru sa jednim mehanicarem saznam da je i treca vec u lakirnici i da ce i ostale da urade.
Napravio sam par fotosa za ljubitelje 303-ki.
Pored nje tu su bili i jedan Euroliner i novi Man.

Fale joj ratkape i jos par sitnica ali i to ce biti sredjeno.Zamijenjeni su i zamagljeni prozori.
Image
Image
Image

Ova je sljedeca za remont.
Image
Euroliner
Image
Man
Image
Korisnikov avatar
TopCoach
Član
 
Postovi: 95
Pridružio se: Pon Maj 19, 2008 1:44 pm
Lokacija: Tuzla

Postod Denky Pecanin » Ned Nov 09, 2008 11:58 am

sve pohvale za ovakav pristup prema starim i proverenim modelima...svaka cast...ove 303jke su bas fine :D :D :D :D :D
Korisnikov avatar
Denky Pecanin
Član
 
Postovi: 2817
Pridružio se: Pon Jul 07, 2008 3:10 pm
Lokacija: Pester

Postod Kassbohrer » Ned Nov 09, 2008 4:33 pm

Svaka čast, meni su ovako mnogo ljepše nego da su im stavljali maske od Tourisma budžili retrovizore itd.
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Postod TopCoach » Sre Nov 26, 2008 5:42 pm

Posto se jedna po jedna renovira, danas sam imao srece i uhvatio sam sve tri do sada renovirane legende u auto-bazi.
Na redu je mehanika sto se i vidi na slikama a jedna je vec u pogonu.

Image
Image
Image
Image
Korisnikov avatar
TopCoach
Član
 
Postovi: 95
Pridružio se: Pon Maj 19, 2008 1:44 pm
Lokacija: Tuzla

Postod Jovan » Čet Nov 27, 2008 2:31 am

Danas Starliner u Bijeljini, pretpostavljam linija iz Beograda. Gdje inace vozi :?: Izgleda bas mocno :wink:
Gdje ce da voze ove 303 :?:
Korisnikov avatar
Jovan
Član
 
Postovi: 2369
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:42 pm
Lokacija: bih

Postod Denky Pecanin » Čet Nov 27, 2008 5:48 pm

svaka cast i sve pohvale za ove 303jke...nije sto su 303jke, al su stvarno izuzetne...jedva cekam da vidim i ostale... :D
Korisnikov avatar
Denky Pecanin
Član
 
Postovi: 2817
Pridružio se: Pon Jul 07, 2008 3:10 pm
Lokacija: Pester

Postod TopCoach » Ned Dec 07, 2008 7:19 pm

Danas samo jedan Man i 303-ka u krugu auto-baze.

Image
Korisnikov avatar
TopCoach
Član
 
Postovi: 95
Pridružio se: Pon Maj 19, 2008 1:44 pm
Lokacija: Tuzla

Postod Denky Pecanin » Ned Dec 07, 2008 8:29 pm

evo ne znam ni sam po koji put, ali ja jednostavno moram da pohvalim ove 303jke...fantasticne su...svaka cast...stvarno su besprekorne...
Korisnikov avatar
Denky Pecanin
Član
 
Postovi: 2817
Pridružio se: Pon Jul 07, 2008 3:10 pm
Lokacija: Pester

Postod TopCoach » Ned Dec 07, 2008 9:09 pm

Kao sto sam i rekao ovdje cu napisati nesto o Lion Coachu druge generacije s obzirom da sam Lav-u pisao o tome. U nasem voznom parku je ukupno 12 komada i mis mo jako zadovoljni sa njima. Motori i mjenjaci su odlicni, sto se i ocekuje od Man-a. Mi smo kupili prve primjerke druge generacije Coacha i jedino je sa njima na pocetku bilo malo problema ali to smo i ocekivali jer je to bio novorazvijeni autobus. Uglavnom problemi su bili vezani za sitnice kao sto su senzori klime, kontakti i sl. Novija godista su unaprijedjena i nemaju tih gresaka. Sto se tice udobnosti , neopravdano se govori za ovaj autobus da je neudoban. Jednostavno firme kupuju osnovne modele u kojima dobiju i najlosija sjedista. Ko naruci bolja sjedista taj problem je rijesen jer podvozje je odlicno uradjeno i mnogo je mekse i udobnije nego u Neoplana. To govorim jer i Neoplane imamo u voznom parku. Sve u svemu mi smo jako zadovoljni Coachem.

Evo i par slika sa polaska u Saudijsku Arabiju.

Image
Image
Image
Korisnikov avatar
TopCoach
Član
 
Postovi: 95
Pridružio se: Pon Maj 19, 2008 1:44 pm
Lokacija: Tuzla

Postod Jovan » Ned Dec 07, 2008 9:26 pm

Onda OK, jer i ja sam i svi drugi koji su putovali Lions Coachem I su se zalili na udobnost.
Moj rodjak je skoro putovao na ekskurziju sa Drinatransovim LC starim par mjeseci i isto se zalio na udobnost.
Moguce da je i problem u opremi, a je nisam komentarisao pouzdanost autobusa. S tim vjerujem da ste zadovoljni je ne bi ih opet kupovali :roll:
Korisnikov avatar
Jovan
Član
 
Postovi: 2369
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:42 pm
Lokacija: bih

Postod Neo » Uto Dec 09, 2008 9:08 am

Ja sam putavao sa Transturistovim Neoplanom Translinerom i Man Lion's Coach za Njemacku kad sam dotjerivao svoje buseve. I ovo sto cu sad napisati je moje nepristrasno glediste udobnosti autobusa. Oba puta sam isao do Studgarta znaci ista razdaljina isto sve Man Lion's me je slomio do gore a u Neoplanu sam se bukvalno lijepo smjestio u ono sjediste. Po prici vozaca sam sam skontao da im lezi bolje MAN vjerovatno jer je novo auto. A druga stvar LAV-e svi znamo sto se uzima MAN, nije tu niko glup, svi znamo da na MAN-a nema carine i PDV se vraca nakon nekoliko mjeseci znaci na 6 novih manova dobijes jedog djaba... :wink: :wink:
Image
Korisnikov avatar
Neo
Gazda
 
Postovi: 408
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 7:12 am
Lokacija: Tuzla, BiH

PrethodniSledeća

Povratak na Prevoznici iz BiH

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju