Logo

Lukana Express,Podgorica

Fotografije voznih parkova i rasprave o prevoznicima iz Crne Gore.

Re: Lukana Express,Podgorica

Postod autoboka-kotor » Ned Jun 12, 2016 2:53 pm

Novost u voznom parku.Preuzeto sa neta.

Image
Prestanite brinuti o rupama na cesti i uživajte u vožnji!
autoboka-kotor
Član
 
Postovi: 827
Pridružio se: Čet Sep 26, 2013 1:24 pm

Re: Lukana Express,Podgorica

Sponzor

 

Re: Lukana Express,Podgorica

Postod Nemke92 » Pon Jun 13, 2016 12:41 am

Igor je napisao:Od 20.6. kreće Novi Sad - Ulcinj. Kao prošlogodišnja Subotica - Ulcinj, samo što je skraćena. Za HN ne znam :-)


Hvala za info, Igore! :D Beograd-Kotor mi treba :D Nadam se da će voziti, i nadam se nekom PB-u :D mislim da sam ih viđao po Boki prošlog leta u kooperaciji sa ATP Čačak
Korisnikov avatar
Nemke92
Član
 
Postovi: 599
Pridružio se: Pet Avg 23, 2013 2:12 am
Lokacija: Beograd

Re: Lukana Express,Podgorica

Postod Marko » Sub Jul 23, 2016 5:23 pm

arandjelovic je napisao:Jedna od mene :wink:
Image

Image
Žalosno je što današnja deca misle da je Mocart bio vlasnik kladionica, a ne da je prodavao čoko kugle

# Vratite Risa u Vojnu akademiju
Marko
Član
 
Postovi: 12129
Pridružio se: Uto Apr 29, 2008 10:54 pm
Lokacija: Nakon uništenja zvezde smrti planeta Endor

Re: Lukana Express,Podgorica

Postod bojan96 » Pet Avg 26, 2016 11:05 am

Na AS Cacak. Scania Irizar
Image

Послато са SM-G531H уз помоћ Тапатока
Korisnikov avatar
bojan96
Član
 
Postovi: 92
Pridružio se: Pon Avg 08, 2016 12:50 pm
Lokacija: Bajina Basta ↔ Cacak

Re: Lukana Express,Podgorica

Postod arsenal » Pon Sep 12, 2016 1:52 pm

102 danas na HN-PG.

Image
arsenal
Član
 
Postovi: 4270
Pridružio se: Pon Avg 04, 2008 2:16 pm
Lokacija: Tivat

Re: Lukana Express,Podgorica

Postod Nemke92 » Pon Nov 28, 2016 9:49 pm

Šteta što nemamo puno slika i reportaža o ovom prevozniku... Ja sam letos sa njima potovao na more, pa evo kratke foto reportaže, utiske, koji su krajnje pozitivni, neću detaljnije da pišem zbog prošlogodišnjeg iskustva i zlih jezika pojedinaca ovde kojima smeta sve što nije onako kako oni misle da treba da bude... :wink:

BAS, pred polazak u 16h:
Image
Image
Image
Image
Image

Prva pauza na Zlatiboru, bez gužve, bez žurbe, kao i u startu, krenuli dalje na vreme...
Image
Image

Posle okrugo 12h sati vožnje, u 4h ujutru stižemo u Kotor, uz isporuku na kućnu adresu... To nikad do sad nisam doživeo, bili smo im beskrajno zahvalni...

Nakon toga, slučajni susret u Budvi :D
Image

U povratku isti bus, ista posada. Momci veoma ljubazni, pokupili su nas opet sa lokacije po dogovoru, jako dobro voze, ne žure, znaju prečice pa nigde nismo zaglavili u saobraćaju. U busu minimalan broj ljudi pa je svako imao po dva+ sedišta. Sami busevi su jako udobni i prijatni za duga putovanja... :)

Malo noćnih slika sa pauze u kanjonu, parkirani uz Nibuse... dva su to sveta različita :mrgreen:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Sklopivi televizorčić, ima ih u proseku na svaka 4 putnika po 1, plus poseban kanal za slušalice, i konačno može da se gleda i domaći film u miru... 8)
Image

Kompletni utisci krajne pozitivni, i ne bih ih menjao ni za šta, osim mooooožda za avion... :lol: Svakome ih toplo preporučujem :!:
Korisnikov avatar
Nemke92
Član
 
Postovi: 599
Pridružio se: Pet Avg 23, 2013 2:12 am
Lokacija: Beograd

Re: Lukana Express,Podgorica

Postod MILE » Pon Nov 28, 2016 10:57 pm

Sedam televizora ima, dva fiksirana i pet sklopivih, otprilike na svaka četiri reda sedišta ima po jedan sa obe strane osim za prva četiri reda kojima je namenjen onaj centralni... Česi su nabudžili sve svoje autobuse na isti način a bogami i čuvali su ih dobro do prodaje.
MILE
Član
 
Postovi: 12938
Pridružio se: Pon Mar 15, 2010 10:57 pm
Lokacija: Šabac

Re: Lukana Express,Podgorica

Postod Nemke92 » Uto Nov 29, 2016 1:01 am

Hvala za ispravku, Mile... znam da sam memorisao da je na svaka 4, e sad reda ili putnika, to sam pomešao... :D slažem se, stvarno su im svi busevi opasno nabudženi. Ovaj malo oseća kilometre u smislu da malo trese u kabini, ali to je normalna stvar. Osim toga, deluje mi skroz korektno s obzirom na to da verujem da ima uveliko preko 1,5 miliona km... :)
Korisnikov avatar
Nemke92
Član
 
Postovi: 599
Pridružio se: Pet Avg 23, 2013 2:12 am
Lokacija: Beograd

Re: Lukana Express,Podgorica

Postod MILE » Uto Nov 29, 2016 2:42 pm

Beulasi koje su prodavali su još luskuzniji, imaju i osmi tv kod vozača tamo gde je u ovom Irizaru uključen onaj beli kabal od telefona i imaju nešto širi naslon za ruke između sedišta.
MILE
Član
 
Postovi: 12938
Pridružio se: Pon Mar 15, 2010 10:57 pm
Lokacija: Šabac

Re: Lukana Express,Podgorica

Postod arsenal » Uto Nov 29, 2016 3:51 pm

Veliki i mali u Tivtu.
Image

Image

Image

Image
arsenal
Član
 
Postovi: 4270
Pridružio se: Pon Avg 04, 2008 2:16 pm
Lokacija: Tivat

Re: Lukana Express,Podgorica

Postod PEX » Uto Nov 29, 2016 5:46 pm

Nemke, lepe slika, a lepa i Scania Bogami. Samo ne bih rekao da ne zure, letos sam ih vidjao kako ludacki voze, mene je jedna njihova Scania na silu i na punu liniju obisla u vukojebini izmedju PG i Kolasina, dok su kolegi zamalo otkinuli retrovizor u kanjonu lima (morao covek da bezi skroz u desno i bukvalno stane), zato sto seku krivine kao da su sami na putu.
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

Re: Lukana Express,Podgorica

Postod Nemke92 » Čet Dec 01, 2016 10:43 pm

@MILE - Da da, imaju onog jednog HDH Beulasa, video sam ga u CG, izgleda da pretežno radi PG-HN, što je šteta jer je i to strašan bus.

@PEX - Hvala Pex, slažem se za Skaniju, super je... :) malo me je bus kao bus iznenadio što ima tvrđe vešanje, pa se lošije snalazi na našim drumovima od MAN-a i EvoBusa, ali mi je kolega Mix objasnio da su im i kamioni (Scania) malo tvrđi od konkurencije...

Što se jurcanja tiče, pretpostavljam da to varira od vozača do vozača, a i od situacije do situacije. Moram priznati da sam i ja stekao utisak da su na drumu maksimalno opušteni jer izgleda da dobro poznaju puteve, pa zato voze tako malo lagodnije, što priznajem da nije kolegijalno... tako da ni ja ne bih voleo da im na suženju naiđem u susret... :lol:

Inače, u povratku su presekli od Kotora do Budve pored Top Hill-a, verujte mi da do tog dana nisam znao da bus od skoro 15m može da prođe tuda :mrgreen: Put je doduše siromašniji za par krošnji, ali je iskustvo bilo izuzetno :lol:
Korisnikov avatar
Nemke92
Član
 
Postovi: 599
Pridružio se: Pet Avg 23, 2013 2:12 am
Lokacija: Beograd

Re: Lukana Express,Podgorica

Postod autoboka-kotor » Čet Dec 01, 2016 10:50 pm

Ove Scanie izgledaju odlicno posebno unutrasnjost. Medjutim cuo sam da je limarija dosta trula(laz cuo laz rekao). Imao sam prilike detaljno da zagledam vec prodatu Scaniu Montelajnu i na par mjesta se golim okom vidi kit,razlicita boja (iznad zadnjih tockova).
Prestanite brinuti o rupama na cesti i uživajte u vožnji!
autoboka-kotor
Član
 
Postovi: 827
Pridružio se: Čet Sep 26, 2013 1:24 pm

Re: Lukana Express,Podgorica

Postod Nemke92 » Pet Dec 02, 2016 12:33 am

Verujem da si dobro čuo... Standardna boljka svih buseva poreklom iz Španije, nisu pravljeni za istočno-evropske uslove eksplatacije. Ja sam isto čuo od vozača koji duži Ayats u Lasti, a jedan naš prevoznik je imao ozbiljnih problema preko grane sa Irizarom na redovnoj liniji upravo jer se pri rutinskoj kontroli ispostavilo da je ceo bus truo... možda znate priču, možda ne, nije bitno koji prevoznik je u pitanju... :)

Ipak, stvarno je poseban osećaj kad osetiš miriš kože u enterijeru... bila Napa ili veštačka... :D
Korisnikov avatar
Nemke92
Član
 
Postovi: 599
Pridružio se: Pet Avg 23, 2013 2:12 am
Lokacija: Beograd

Re: Lukana Express,Podgorica

Postod Igor » Sub Dec 03, 2016 1:41 pm

Perfektna reportaža Nemke92! :-)
Reci mi samo da li radi Wi-Fi?

Sledeće godine idem sa društvom za Bar, pa smo se malo razmišljali šta ćemo raditi jer je Lukanin polazak dnevni, tj. u 8:05, ali kada budu videli ovu reportažu, verujem da će biti oduševljeni, i da se neće dalje premišljati. :D
Korisnikov avatar
Igor
Član
 
Postovi: 1119
Pridružio se: Uto Sep 20, 2011 4:33 pm
Lokacija: Smederevska Palanka

PrethodniSledeća

Povratak na Prevoznici iz Crne Gore

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju