Logo

Atlassib ( D + RO )

Fotografije voznih parkova i rasprave o prevoznicima iz ostalih zemalja Evrope.

Re: Atlassib ( D + RO )

Postod Nibus-ja » Sub Nov 15, 2014 4:37 pm

аууууууууууу какав возни парк :shock: да ли неко зна колико имају укупно возила :?:
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Atlassib ( D + RO )

Sponzor

 

Re: Atlassib ( D + RO )

Postod Goran sk » Čet Avg 06, 2015 10:04 pm

AS Tübingenn ...

Image
Image
Korisnikov avatar
Goran sk
Član
 
Postovi: 23034
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 9:24 pm
Lokacija: Stuttgart-Skopje

Re: Atlassib ( D + RO )

Postod sanos_a » Pon Nov 07, 2016 6:02 pm

ZOB Hamburg
Image
Image
Prof. Dr. Sanos Avtobusovski redoven profesor na univerzitetot AUTOBUSI.NET
sanos_a
Član
 
Postovi: 10974
Pridružio se: Pet Feb 29, 2008 11:40 am
Lokacija: Kocani Makedonija

Re: Atlassib ( D + RO )

Postod Goran sk » Ned Avg 27, 2017 6:41 pm

SAB -Busterminal...
Image
Image
Image
Korisnikov avatar
Goran sk
Član
 
Postovi: 23034
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 9:24 pm
Lokacija: Stuttgart-Skopje

Re: Atlassib ( D + RO )

Postod damir060 » Sub Sep 16, 2017 12:11 am

Dal je Atlassib Promijenio ime u Atlantic ???
damir060
Član
 
Postovi: 72
Pridružio se: Pon Jun 21, 2010 9:20 pm
Lokacija: TU NEGDJE UVIJEK U BLIZINI

Re: Atlassib ( D + RO )

Postod Goran sk » Sre Maj 16, 2018 10:38 pm

http://atlassib.ro/holding-atlassib/
Jos jedan Tourismo,i normalno prikolica je tu :D
Image
Image
Korisnikov avatar
Goran sk
Član
 
Postovi: 23034
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 9:24 pm
Lokacija: Stuttgart-Skopje

Re: Atlassib ( D + RO )

Postod Alex » Čet Maj 17, 2018 9:17 am

Rumuni bas mnogo nose prtljaga, nisam imao prilike da se vozim busom za Rumuniju ali i avionom je ludilo sa prtljagom.
Atlassib ove prikolice osim za prtljag putnika koristi i za postanske usluge. Oni su pored redovnog transporta putnika u Rumuniji i inostranstvu registrovani za brzu postu i transfer novca. Imaju veliku mrezu svojih stanica po Rumuniji tako da su spojili lepo i korisno. Jedino vozaci nemaju korist jer umesto njima pare za posiljku idu firmi. Oni zbog registrovane delatnosti brza posta moraju da vuku ove prikolice jer ne mogu da prevoze posiljke u autobusu, isto ovako vuku prikolice i na rumunskim linijama sa Iveco Arways.
Alex
Član
 
Postovi: 333
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:11 pm
Lokacija: Skopje > Beograd

Re: Atlassib ( D + RO )

Postod Fipi 494 » Čet Maj 17, 2018 2:00 pm

Ali zato gazda ima preveliku korist, daj im neki euro po turi vise i eto ti svima lepo. :)
Setra S 431DT :)
Korisnikov avatar
Fipi 494
Otpravnik
 
Postovi: 4033
Pridružio se: Čet Jul 18, 2013 1:37 pm

Re: Atlassib ( D + RO )

Postod Marko INN-NS » Čet Maj 17, 2018 3:23 pm

Ne vuku samo Rumuni nego svi Balkanci pa kad je neki prevoznik dobar pa im ne naplacuje nikako ili jako malo prtljag onda nema kraja pored busa bi mogao da ide i kamion za stvari samo :D
Fipi ima korist ali ima i jako veci trosak ne treba misliti samo kako je ogroman prihod :)
Marko INN-NS
Član
 
Postovi: 1994
Pridružio se: Pet Dec 09, 2016 6:30 pm

Re: Atlassib ( D + RO )

Postod Fipi 494 » Čet Maj 17, 2018 10:21 pm

Na prikolicu ima otprilike 4-5 litara vise na 100km zbog tereta u punoj prikolici. Kako god, ne bi oni to radili da je za dzabe ili da su u manjku. Nesto ima sigurno. Evo ja sam isao par tura za Pariz, sem nekih posiljki koje donose ljudi da pitaju da li mogu da posalju kutiju, torbu, nema nista organizovano.
Setra S 431DT :)
Korisnikov avatar
Fipi 494
Otpravnik
 
Postovi: 4033
Pridružio se: Čet Jul 18, 2013 1:37 pm

Re: Atlassib ( D + RO )

Postod Setra 431 DT » Pet Maj 18, 2018 12:15 am

Evo da se umesam i ja posto i sam vozim autobus sa prikolicom.Sve je stvar poslovanja firme,moj gazda se odlucio za to da mi ne naplacujemo prtljag putnicima. Tu se odma u startu javlja problem sa prtljagom zato sto svaki putnik minimum nosi po 2-3 torbe,tu se javlja potreba za prikolicom i skoro svaki nas autobus vuce prikolicu.Sto se tice toga oko placanja posiljki,kod nas soferi uzimaju pare ako neko zeli da da,ako ne nikom nista.Sad dolazimo do toga koliko se to isplati,isplati se prevoznicima koji naplacuju prtljag.Tu morate da uracunate potrosnju koja se povecava od 4 pa cak i do 6 litara u zavisnosti od autobusa koji vuce prikolicu,ajde da zazmurimo i na to,vidim da ovde niko ne pominje putarinu koja treba da se plati za tu prikolicu,aa to vam je i najskuplje,pogotovu u Austriji gde je putarina paprena. Postoje prevoznici koji to vracaju kroz cenu karte,ali ako zelite da izadjete u susret putniku morate se necega i odreci,samo sto u celoj toj prici mi soferi najvise nastradamo.Ja sam se sa svakojakim stvarima sretao i svasta sam utovarivao od prtljaga,verovali ili ne ljudi su nosili sporete,metalne ograde,sanke,televizore,fotelje i da ne nabrajam sada sve i to sve za dzabe.Da se ja pitam ja bih to ogranicio koliko i sta sme da se nosi. Tako da sve zavisi od prevoznika kako i sta radi,postoje prevoznici koji rade sa pojedinim firmama u inostranstvu i za njih u prikolicama prevoze robu,to se itekako isplati. I jos jednom,ako firma posluje dobro i konstantno ima veliki broj putnika koji putuju sa njima to onda i nije tako strasno,samo sve treba da se uskladi i problema nece biti,mislim na to da firma nece ici u minus!
Setra 431 DT
Član
 
Postovi: 1193
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 5:53 am
Lokacija: Negotin

Re: Atlassib ( D + RO )

Postod Marko INN-NS » Pet Maj 18, 2018 1:33 am

Fipi nije samo 4-5 litara goriva problem najveci je problem putarina posto je u nekim Zemljama poput Austrije jako skupa Putarina i u Srbiji nije bas jeftina jedino gde je povoljna za Autobuse to je Madjarska vinjeta posto tu ima godisnja. I onda nije cudno sto velike firme ne zele da salju Prikolice dok bas ne moraju i naravno ima duplo vise posla za Vozace.
Da uzmem primer cene putarine u Austriji u jednom pravcu od Ulaska kod Nemacke do izlaska prema Madjarskoj posto je putarina za bus sa prikolicom i bez prikolice.
Euro 6 Vozilo kad se koristi:
Vozilo bez prikolice : netto cena: 69 eura, a bruto cena : 83 eura.
Vozilo sa Prikolicom: netto cena : 145 eura , a bruto cena : 174 eura.
Cene su za Dnevnu voznju posto se nocna racuna vise i za jedan pravac samo.

A evo cene za Srbiju za Euro 6 Vozilo od Subotice do Pozarevca u jednom pravcu.
Bus bez prikolice: 19.00 eura.
Bus sa prikolicom: 37.50 eura.

Normalno da imaju zaradu nebi vozili ali opet nije tolika zarada koliko se misli da jeste , i zaradi se na posiljkama ali ne toliko retko ko uzme veci novac zato :D
Marko INN-NS
Član
 
Postovi: 1994
Pridružio se: Pet Dec 09, 2016 6:30 pm

Re: Atlassib ( D + RO )

Postod MILE » Pet Maj 18, 2018 10:24 pm

I Austrija ima godišnje vinjete koliko znam.
MILE
Član
 
Postovi: 12938
Pridružio se: Pon Mar 15, 2010 10:57 pm
Lokacija: Šabac

Re: Atlassib ( D + RO )

Postod Goran sk » Pet Maj 18, 2018 11:47 pm

Ima Mile,ali za vozila do 3,5 tona...sve sto je iznad toga ima Gobox(nek me isprave ako gresim)
Image
Korisnikov avatar
Goran sk
Član
 
Postovi: 23034
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 9:24 pm
Lokacija: Stuttgart-Skopje

Re: Atlassib ( D + RO )

Postod Marko INN-NS » Sub Maj 19, 2018 11:01 pm

Gospodine Mile jedno pitanje , zar mislite da izmisljam u vezi putarine kroz Austriju ?
Gorane da za vozila preko 3,5 tone treba Go Box za sva vozila ko ga ne koristi pravilno velike su kaznu. :D
Marko INN-NS
Član
 
Postovi: 1994
Pridružio se: Pet Dec 09, 2016 6:30 pm

PrethodniSledeća

Povratak na Prevoznici iz ostalih zemalja

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju