Logo

Kanis, Leskovac

Fotografije voznih parkova i rasprave o prevoznicima iz južne Srbije.

Kanis, Leskovac

Postod sasa-74 » Ned Feb 10, 2008 4:05 pm

Image

TP Kanis d.o.o Leskovac
28. Mart 1E
Leskovac , 16000
Serbia
Telefoni:
(Leskovac) 016/242-200
(Vlasotince) 016/876-149
(Niš) 018/517-272
Fax: 016/214-169



____________________________________________________________



Image
negas je napisao: Nema auta bez TAMica! Nekad su inzenjeri Dajca projektovali motor za bus bez goriva, al im bilo glupo zbog konkurencije, pa resili da ga naprave samo da radi bez vode :wink: :wink:
sasa-74
Mehaničar
 
Postovi: 3160
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 4:10 pm
Lokacija: Batocina

Kanis, Leskovac

Sponzor

 

Postod volvos » Ned Feb 10, 2008 5:38 pm

Evo ovo sam nedavno uslikao

Image

Image

Image
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod sasa-74 » Ned Feb 10, 2008 10:27 pm

a ova plava je kao slucajno tu :wink:
negas je napisao: Nema auta bez TAMica! Nekad su inzenjeri Dajca projektovali motor za bus bez goriva, al im bilo glupo zbog konkurencije, pa resili da ga naprave samo da radi bez vode :wink: :wink:
sasa-74
Mehaničar
 
Postovi: 3160
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 4:10 pm
Lokacija: Batocina

Postod The_Mladen » Pon Feb 11, 2008 9:22 am

Kanis = KATASTROFA...
The_Mladen
Član
 
Postovi: 185
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:55 pm
Lokacija: Sarajevo

Postod volvos » Pon Feb 11, 2008 11:19 am

sasa-74 je napisao:a ova plava je kao slucajno tu :wink:

Maskota Kanisa :D
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod volvos » Pon Feb 11, 2008 11:20 am

The_Mladen je napisao:Kanis = KATASTROFA...


U kom smislu katastrofa
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod The_Mladen » Pon Feb 11, 2008 11:21 am

volvos je napisao:
The_Mladen je napisao:Kanis = KATASTROFA...


U kom smislu katastrofa


Usvakom mogucem smislu u kojem prevoznik moze biti katastrofa... jedino sto imaju ovih nekoliko dobrih buseva i nista vise. STO DALJE OD MENE!!! UZAS!!!
The_Mladen
Član
 
Postovi: 185
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:55 pm
Lokacija: Sarajevo

Postod Jovan » Pon Feb 11, 2008 4:56 pm

Napisi nam neko putovanje sa njima, da ti nisi ovo reako ja bih mislio da su oni solidna firma. Ovde imaju slike dva nova autobusa
Korisnikov avatar
Jovan
Član
 
Postovi: 2369
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:42 pm
Lokacija: bih

Postod The_Mladen » Pon Feb 11, 2008 5:22 pm

Igrom slucaja znam dosta o toj firmi. Imaju liniju Leskovac - Sarajevo i upoznao sam nekoliko vozackih ekipa koji su radili tu liniju.

Gazda firme se zove Dejan i ima punca na Palama (tacnije prije Pala uz magistralni put drze hotel Olimpik). Kad bus dolazi u Sarajevo, soferi su obavezni da prodju pored hotela i da svirnu (valjda da se jave da su stigli).

Liniju drze sa Setrom S215 starom ko Grcka. Nikad nisu dosli u Sarajevo a da nisu imali problema. Putovao sam jednom kada su im niz Romaniju (planina poznata po teskom putu) otkazale kocnice, tako da smo sisli niz planinu moleci Boga da nam se ispred ne nadje kakav sleper koji mili nizbrdo jer ga nebi smo mogli zaobici. Nekako smo sisli, a kad smo stali vozaci su zvali gazdu koji im je rekao da se samo snalaze i da ne smiju potrositi vise od 100 maraka za servis, sve preko ide na njihov racun.

Ispovjest vozaca je uzasna. Jednom su dosli od Podromanije do Sarajeva (50-tak km) sa puknutom sajlom od gasa. Jedan je upravljao autobusom, dok se drugi zavukao nekuda kroz otvor na podu i povlacio sajlu od gasa. Kasnije su je svezali za nesto tako da je gas stalno bio pritisnut, a vozac je kvacilom kontrolisao bus. A sve zato sto gazda nije dao da plate zamjenski autobus lokalnom prevozniku, a nisu imali servisera (navece oko 18h).

Jednom od vozaca je autobus pao na glavu. Kako? Fino. Odvezao je autobus na servis pakni, zavukao se u kanal sa mehanicarem da mu ovaj nesto pokaze, i tada je otkazala dizalica i bus je po glavi udario vozaca.
A mehanicar je nekoliko dana prije ukazao na problem sa dizalicom.
Sreca pa mu je glava tvrda pa nije imao lom, ali je zamotane glave vec sutradan vozio za Sarajevo.

Oni i dan danas drze tu liniju, bus je isao na "reparaciju" na kojoj je dobio novu karambolku i novu farvu, a problemi ostali isti.

I sa takvim prevoznikom ja vise ne putujem, a i mnogi putnici.Jednostavno su ljudi shvatili da nijedan dan ne mogu doci a da ne zakasne, zbog kvarova. Kad su otvorili liniju imali su svaki dan pun autobus, pa su stupili u kooperaciju sa Jugoprevozom Krusevac, ali danas Jugoprevoz vise ne vozi, a i Kanis razmislja o otkazivanju linije zbog nerentabilnosti.

Nastranu sve to sto on ima u voznom parku odlicnih autobusa (ima ih ukupno 20-tak koliko ja znam) Scania, Mercedes, Setra... ali jedan ozbiljan prevoznik ne smije sebi dopustiti da mu se svaki dan na istoj liniji desavaju kvarovi i da ljudi konstantno kasne.
The_Mladen
Član
 
Postovi: 185
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:55 pm
Lokacija: Sarajevo

Postod volvos » Pon Feb 11, 2008 5:25 pm

E ovo nisam znao,a deluju ozbiljni
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod Jovan » Pon Feb 11, 2008 5:34 pm

Salzem se da na svakoj liniji mora biti ispravan autobus, ako im se ne isplati da voze bolje da ukinu tu liniju nego da voze bez kocnica.
Stvarno mi nije jasno kako ti ljudi imaju hrabrosti poslati autobus sa neispravnim kocnicama na liniju
Korisnikov avatar
Jovan
Član
 
Postovi: 2369
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:42 pm
Lokacija: bih

Postod The_Mladen » Pon Feb 11, 2008 6:28 pm

Nisu samo kocnice u pitanju, svaki, ali bas svaki put su imali problema... zadnji put kad sam sa njima isao puklo im je crijevo od vakuuma, pa su jedva dotaljali do Sarajeva, 20 km/h trzajuci i gaseci se...
The_Mladen
Član
 
Postovi: 185
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:55 pm
Lokacija: Sarajevo

Postod Jovan » Pon Feb 11, 2008 8:08 pm

Koliko putnika imaju i vozi li jos neko tu liniju?
Korisnikov avatar
Jovan
Član
 
Postovi: 2369
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:42 pm
Lokacija: bih

Postod The_Mladen » Pon Feb 11, 2008 9:58 pm

Imaju jos putnika, ali mnogo manje nego prije. Mada se i sad zalomi pa bude pun autobus ali rijetko. Sad voze svaki drugi dan jer je Jugoprevoz odustao od linije.
The_Mladen
Član
 
Postovi: 185
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:55 pm
Lokacija: Sarajevo

Postod volvos » Uto Feb 12, 2008 11:22 am

Prekjuce ujutru sam video ove sa ovim Irizarom ujutru oko 5 sati u Novom Sadu i imao je liniju cini mi se Vranje- Subotica i solidno putnika
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Sledeća

Povratak na Prevoznici iz južne Srbije

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju