Logo

Borprevoz, Bor

Fotografije voznih parkova i rasprave o prevoznicima iz južne Srbije.

Re: Borprevoz, Bor

Postod Sashco » Ned Jan 20, 2013 1:22 pm

Negase, svaka čast za arhivu i scan!
Image
Korisnikov avatar
Sashco
Član
 
Postovi: 4190
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 2:59 pm
Lokacija: iza objektiva

Re: Borprevoz, Bor

Sponzor

 

Re: Borprevoz, Bor

Postod negas » Pon Jan 21, 2013 2:33 am

Nibus-ja je napisao:Е па за то фарбање нисам знао, тада основац и пре тога их нисам видео ово су дошли у Соко Бању тек касније сам их гледао у Нишу кад сам се заинтересовао за аутобусе, 2 су дубраве репарилали односно тада су их само фарбали, под репарацијом се није подразумевало као данас што се ради и мислим да би методом елиминације могао да ти помогнем, нађи слике које сам окачио у гаражи где су један до другог очерупани аутобуси, е ту се назире једна дубрава и ја мислим да је 90 % то баш ова, друга кратка је била скроз бела тако да она отпада а од 2 кремасте односно дужи модели које смо спомињали остала је само једна и то је та што ти кажеш да је репарирана а она је била беле боје са плавом колор-шемом. За Горњи Милановац да ли је то била иста линија БОР :arrow: Бољевац :arrow: Параћин :arrow: Ћупприја :arrow: Јагодина :arrow: Крагујевац :arrow: ТОПОЛА :arrow: ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ или је то била друга линија :?:


Hvala bata Sajko!
Jeste to je ta linija, ali nije isla iz KG-a preko Topole, nego standardno preko Bara (vidi na mapi :wink: )
Ne ide se nikad iz KG-a za GM, preko Topole, tj nema autobuskih linija...
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Borprevoz, Bor

Postod Nibus-ja » Pon Jan 21, 2013 5:40 pm

Разумем те ја и јасна ми је тура и карта али знаш зашто сам те то питао јер ме је једанпут претекао там а ми ишли из Крагујевца ка Тополи, видим да је имао таблу за линијски превоз па рачунам да је ишао у Тополу па за Горњи Милановац или преко неког споредног пута да је исекао преко планине Рудник ако постоји пут и ако је постојала таква линија :?: :shock:
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Borprevoz, Bor

Postod 586 » Uto Jan 22, 2013 12:16 am

Put od Topole do G.Milanovca postoji,preko D.Satornje,ali na relaciji Kg-To-GM kilometraza iznosi duplo vise nego na Kg-Bare-GM,tako da to kad si ih ti video,verovatno je bilo nesto drugo :wink:
Korisnikov avatar
586
Član
 
Postovi: 1980
Pridružio se: Pet Feb 03, 2012 11:20 pm
Lokacija: Kragujevac

Re: Borprevoz, Bor

Postod negas » Uto Jan 22, 2013 4:25 am

Moguce da je bio zastoj preko Bara neki strajk hehhhe...pa su krenuli tako...
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Borprevoz, Bor

Postod Nibus-ja » Sre Jan 23, 2013 8:12 pm

Немам појма возио сам у колони па нас там прелетео и засуо прашином :D и то овај Гбр-320

i ostaje TAM Gbr320

Image

Image

Image

Image
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Borprevoz, Bor

Postod Nibus-ja » Pet Maj 31, 2013 6:24 pm

Јуче сам попричао са једним човеком који је ближе упознат са ситуацијом око Борпревозове имовине, из управне зграде већ је неко узео целу документацију са све сликама и проспектима :(
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Borprevoz, Bor

Postod Nibus-ja » Ned Dec 29, 2013 5:06 pm

Успео сам да извучем мало неких слика са видео касете па да почнемо, аматерски снимак па су слике лошег квалитета нисам ништа увеличавао већ је рука сниматеља немирна. На првој слици видимо гаражу Борпревоза, ако неко боље зна нека ме исправи у објашњењу. Овако, стрлица означава улаз у гаражу са северне стране улица се звала некад МИЛАН ВАСИЋ ПЕРИЦА која их одваја од комплекса гигантске фирме РТБ-БОР, даље са источне стране се у правцу одакле је сликано налазила се кисикана, са југа а нама на слици је то лева страна се налази водовод и електро-дистрибуција и са западне стране се налази приватна бензинска пумпа. Под број(ем) 1 је означена управна зграда тадашњег превозника, под бројем 2 ознаена је гаража са наткривеним каналима у чијем се саставу налази магацин са резервним деловима и савремена комора за фарбање, под бројем 3 је била перионица и остаје број 4 објекат намењен за технички преглед, возила која се виде на слици се налазе на плацу где су отворени канали.

Image

следећа слика приказује поглед на аутобуску станицу, зграда са леве стране садржала канцеларије, средишњи део је сала-чекаоница и десни део је кафана. Што се тиче спољашњег дела, први ред возила где су перони и други ред је паркинг простор, покушао сам да идентификујем нека возила, први ред с леве стране ИК-103П имамо га на слици страна-6, ГБр-220, до њега санос-415 (биће постављен посебно увеличан) крем боје са црвеним тракама при дну и оивичена копмлетна задња стена све то уклпљено са црвеним браницима, радио на превозу до локалних села у добром возном стању возач га чувао, једно време имао најлон уместо стакла на задњој стени пред распад фирме мистериозно нестао, следећа је дубрава (такође сам пробао да је увеличам) беле боје са колор-шемом у тракама са црвеном, плавом и тамно-плавом бојом, следећа је сетра215ХД француска-натпис ФРОСАРД, описивана раније а има је и на дну стране-8 боље се види и на крају првог реда нисам успео да идентификујем ни модел аутобуса а камоли да видим чији је :cry: . Што се тиче другог реда мерцедес-хармоника која је стигла из Француске, тачније побратимског града КРЕЗО-а у пакету са раније описиваном сетром и осталим французима, поред хармонике бих рекао да је санос-415 међутим мени непознат, имам утисак као да на задњој хауби постоли ЛАСТИНА-ластавица али нити је ласта имала у то време линију за Бор, а они су бише од 15 година били одвојени од ласте тако да можда и грешим, следећи је там ГБр-320 имамо га детаљније на страни-7 ове теме и на крају чини ми се да је мерцедес 0-303 али о њему немам баш пуно информација, чини ми се да смо га скоро спомињали у тему Бортравела.

Image

покушај да извучем слике што бољег квалитета

Image

Image

Image

горе спомињани санос

Image

и дубрава

Image
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Borprevoz, Bor

Postod Nibus-ja » Ned Dec 29, 2013 5:14 pm

Е сада овако, друга видео касета и мало боља посластица за све љубитеље аутобуса прво Икарбус модел ће те Ви стручаци да допуните а ја Вам могу помоћу само овако да је имао колико видим двоја двокрилна врата, био је један са мањим правоугаоним стоп-светлима при дну вероватно верзија купљена пре 90-тих година у истој овој колор-шеми и овај са светлосном групом новије генерације као на икарбусу-111Р има га на 6-тој страни ГБр-216


Image

Image

Image
Poslednji put menjao Nibus-ja dana Ned Dec 29, 2013 5:22 pm, izmenjena samo jedanput
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Borprevoz, Bor

Postod Nibus-ja » Ned Dec 29, 2013 5:21 pm

И на крају трећа посластицана линији БОР :arrow: Бањско Поље. ТАМ модел и годиште ће најбоље Цоне идентификовати у питању су троја двокрилна врата незнам колико ће се добро видети јер мислим да је ти све купљено у новосадској тада Аутокаросерији, једини овакав са овом колор-шемом и другачијим логоом, имали су они тих година још један чини ми се овакав там и остали модели су им били са коцкастим фаровима, иначе ово је снимљено на самом улазу у насеље Бањско Поље, ово се налази на путу Бор :arrow: Жагубица преко Црног Врха такође је овде само пар стотина метара и Брестовачка Бања, ето покушао сам да Вас мало боље оријентишем и да Вас не давим даље ево слика и уживајте у овим историјским сликама :wink:

Image

Image

другачији лого него на икарбусу из претходне поруке :wink:

Image

и задња страна

Image
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Borprevoz, Bor

Postod negas » Ned Dec 29, 2013 9:13 pm

BARVO Nibus-ja na ovoj temi i na ekspresnoj.

Okle ti ta video kaseta, tj odakle je snimano sa TV-a neka emisija. Ja imam vhs kasetu sa BAS-a iz 90tih snimljeno na emisiji SAT. Oni su uvek davali izvestaj sa BAS-a i uvek drugi video snimali pa sam to usnimio, kad cu da prebacim ne ynam ni sam jer mi je riknuo video.

Za plavi lasta sanos. Imao je borprevoz i posle laste buseve u boji laste, ali su mu samo natpis skinuli a ostaolo sve ko lasta, secam se tih buseava. Ako nije ova varijanta, e onda je ona da je to BorTravelov sanos 415, jer je BTravel krenuo sa tim busevima tj u takvim bojama.
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Borprevoz, Bor

Postod Stefan Bgd » Pon Dec 30, 2013 3:12 am

Bravo Nibuse, zbog ovoga je forum jedinstven i zbog ovoga nas je toliko ovde... Uspevamo da sakupimo sve na jednom mestu i sačuvamo delić istorije, makar i u ovakvoj virtuelnoj formi! :)

Ikarus je model ik-110, koji moram priznati je izgledao fenomenalno u ovoj kolor-šemi. S obzirom na položaj štopaljki koji si opisao, proizveden je u periodu s početka 90-ih, dok je taj drugi bio nešto stariji.

Iskreno, oduševio sam se ovim fotkama, još jednom svaka čast i samo tako nastavi! To se traži. :wink:
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Re: Borprevoz, Bor

Postod Nibus-ja » Pon Dec 30, 2013 1:41 pm

Хвала момци, није Негасе никакво снимање са телевизије већ аматерски снимци и случајно сам налетео на касете и исправан видео пошто је и мени рикнуо :wink:
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Borprevoz, Bor

Postod botr » Čet Jan 02, 2014 4:20 pm

Super su ove slicice, ja sam ziveo u B. polju od 2002. do 2008. i dobro se secam vecine buseva koji su tada vozili. Pre francuskih harmonika bile su tri Ikarbusove, jedna crveno-bela, cisto bela i bela sa nekim plavo narandzastim straftama.

Onda je stigla jedna iz francuske, cini mi se da je bila Renoova, uglavnom je isla za Bor II, bela sa zelenim straftama, pa posle nje jos tri Mercedesove, ova sa stanice je bila najbolja od svih, druga je vec bila trula kad je stigla, i jedna i druga sa narandzastim natpisom Buchet i leptiricima i jedna, opet uglavnom isla za Bor II. bela sa crvenim straftama.

Ali je interesantno da je ta koja je bila trula, i kojoj su posle dve godine stavili dasku na pod, jer je pod propao na jednom delu, uvek bila brza od ove prve. Secam se vozaca, Dragan-Pirke koji je uglavnom vozio tu trulu, bas je jurio :D Bile su dve linije 15 do 3 i 3 i 15, ova druga je isla za jezero, i uvek su radila dva busa, pa su zurili da stignu na vreme. Kako je firma propadala, morao je isti bus da radi obe linije. Od B. Polja do IV km je stizao za 7-8 minuta sto mu dodje prosecna brzina od oko 60 kmh, a stajao je na par stanica da pokupi putnike, impresivno :D

Ta sa slike je bila lepsa, bolja, ali je bila sporije. njoj je propao motor, valjda zbog neodrzavanja, a pre toga je imala cukanje, mislim da sam vec pisao.

Bilo je tu jos dosta takvih Mercedesovih buseva, samo nisu bili harmonika. Secam se jedne Setre, da l je 215 nemam pojma, koja je imala vrata skroz pozadi, i otvarala su se na kvaku! Zatim, bila je tu jedna Setra s 215 sl u dosta dobrom stanju, ali joj je propao motor, pri kraju propasti firme, kao i vecini buseva.


Bio je i jedan Reno, medjugradski, malo kraci, ali je bio izuzetno udoban i prijatan za voznju. Dvaput sam putovao i onim tamicima, jednom za Nis, drugi put za Jagodinu, i bili su super.
botr
Član
 
Postovi: 158
Pridružio se: Pon Feb 13, 2012 11:06 am
Lokacija: Bor-Zagubica

Re: Borprevoz, Bor

Postod Nibus-ja » Pet Dec 12, 2014 9:41 pm

мало смо закаснили вест из фебруара ове године, има и видео прилог

http://rtvbor.rs/drustvo/12740-radnici- ... arade.html
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

PrethodniSledeća

Povratak na Prevoznici iz južne Srbije

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju