Logo

Niš-ekspres, Niš (6)

Fotografije voznih parkova i rasprave o prevoznicima iz južne Srbije.

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Setra 431 DT » Čet Jun 21, 2018 1:53 pm

Zato sto tako hocemo,imas nesto protiv? Tvoja stvar! Da li je ovde neko napisao ime i prezime sofera? Nije niko,ti mislis da su oni jedini sa tim imenom u Nis Eskpresu pa ce sada neko bas njih da trazi.
Setra 431 DT
Član
 
Postovi: 1193
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 5:53 am
Lokacija: Negotin

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Sponzor

 

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod FiuMAN » Čet Jun 21, 2018 3:12 pm

Kad provedeš 25 godina za volanom autobusa i kad te netko, kog nikad nisi vidio u životu, osobno spominje onda mi se javi.
Manite se prozivanja. Neznaš tko ovo sve čita i gdje će to koristit.
FiuMAN
Član
 
Postovi: 998
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 9:50 am

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod SGB » Čet Jun 21, 2018 3:52 pm

Pominjanje vozača po imenu samo sobom nije nikakav "prekršaj", naravno uzdržite se od toga da nekog pominjanjem uvalite u problem, sve ostalo je u redu. Pa koliko smo puta ovde slikali i same forumaše za volanom, šta sad, nije trebalo pomenuti da je to naš član, zbog ovoga ili onoga?
Takođe, uzržite se od provociranja, prozivki i psovanja,u diskusiji se pridržavajte Pravilnika i opšte kulture.
becks89 o Niš Ekspresu je napisao:Već smo utvrdili da ne postoji na planeti nešto slično.
SGB
Član
 
Postovi: 2075
Pridružio se: Čet Sep 01, 2011 1:03 pm
Lokacija: Zemun

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Miki Machak » Čet Jun 21, 2018 3:57 pm

Prijatelju kod nas u Srbiji naročito na jugu je mnogo drugačiji mentalitet nego u vašim krajevima i sam sam za volanom autobusa i otac isto a i velika većina kolega kad nas neko tako pomene i po imenu ili nadimku koga mi ne poznajemo većini ljudi bude drago naravno ako nas po dobrom pominje po lošem normalno niko ne voli da bude pomenut drugo na putu smo non sto hteli ne hteli viđaju nas ljudi i koji nas znaju i ne znaju slikaće tako neki zaljubljenik u buseve i objaviti šta u tom slučaju treba da se prave tamna stakla da samo mi iz busa vidimo ljude oko busa i uopšte saobraćaj a nas niko da ne vidi i kažem nekad mi je draže da vidim sliku busa pored kojeg je vozač naročito one iz srećnijih vremena jer bus odradi svoje i pod nož ide a vozači ostaju kao deo jedne lepe priče tako reći deo istorije firme jer danas sutra kad se pomene i neki možda pokojni kolega niko neće pomenuti bus koji je vozio nego čoveka imenom ili nadimkom po kojem ga zna...
Sashco je napisao:Е сад си ме одушевио Тихомире !!!
Ови лимови су сведоци прохујалих времена !

Davna prohujala vremena i legendarni Sanos-Fap 415 474 je to bio ako ne grešim jako lepe uspomene na GIGANTA.
Miki Machak
Član
 
Postovi: 838
Pridružio se: Pon Jan 23, 2017 8:51 pm
Lokacija: Niš, Čalije

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Setra 431 DT » Čet Jun 21, 2018 6:59 pm

Ma ljudi sta vam je. Ajde da je vozac drzao telefon u ruci ili da je napravio prekrsaj neki u toku slikanja pa da i razumem to,zasta ovde moze da ima problem? Zato sto gleda u aparat dok ga je decko slikao? Ako si za volanom 25 godine sta ti znaci to? I ja sam za volanom 8 god aa bicu jos dugo zato sto ne planiram da napustam ovaj posao. I sta sada bih trebao da se bunim ako me neko slika ili ako mi neko ko me poznaje pomene ime? Ako su ljudi kod vas takvi ne znaci da su svuda takvi. Ja cu sofere poput Rokija,Mikijevog caleta i jos nekih starih majstora uvek da pominjem zato sto oni ljudi to zasluzuju. Mikijevog caleta ne znam uzivo ali zato Rokija veoma dobro znam i uvek cu sve najlepse da pricam o njemu. To su ljudi uz ciju je pomoc Ekspres opstao u neka davna vremena!
Danas sam bas imao srece da slikam Rokija,spreda slika nije mogla da ispadne bolje zato sto sam ga sacekao i pozdravio sam ga pa sam slikao kada je prosao :D
Setra #246 i majstor ROKI za volanom ;)
Image
Image
Temsa #191
Image
Setra 431 DT
Član
 
Postovi: 1193
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 5:53 am
Lokacija: Negotin

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Setra 431 DT » Pet Jun 22, 2018 3:23 am

Koja slika od danas iz Beograda! :D
Nibus #2XX Miki ce da dopuni
Image
Nibus #279
Image
Neoplan Euroliner #318
Image
Nibus #248
Image
Temsa #245
Image
Slikao Stefan
Setra 431 DT
Član
 
Postovi: 1193
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 5:53 am
Lokacija: Negotin

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Fipi 494 » Pet Jun 22, 2018 5:38 am

Nibus je 276. ;)
Setra S 431DT :)
Korisnikov avatar
Fipi 494
Otpravnik
 
Postovi: 4033
Pridružio se: Čet Jul 18, 2013 1:37 pm

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod branik » Pet Jun 22, 2018 10:13 am

A imena znace nesto tek dvojici trojici ovde. Zato ni mi ovde nismo potpisani imenom i prezimenom, vec izabranim nikom. Bas zbog tog ocuvanja privatnosti nisam postavio ni jednu svoju sliku.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod sremacns » Pet Jun 22, 2018 6:15 pm

Korisnikov avatar
sremacns
Član
 
Postovi: 10443
Pridružio se: Čet Nov 17, 2011 8:01 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod FiuMAN » Sub Jun 23, 2018 3:05 pm

Miki Machak je napisao:Prijatelju kod nas u Srbiji naročito na jugu je mnogo drugačiji mentalitet nego u vašim krajevima i sam sam za volanom autobusa i otac isto a i velika većina kolega kad nas neko tako pomene i po imenu ili nadimku koga mi ne poznajemo većini ljudi bude drago naravno ako nas po dobrom pominje po lošem normalno niko ne voli da bude pomenut drugo na putu smo non sto hteli ne hteli viđaju nas ljudi i koji nas znaju i ne znaju slikaće tako neki zaljubljenik u buseve i objaviti šta u tom slučaju treba da se prave tamna stakla da samo mi iz busa vidimo ljude oko busa i uopšte saobraćaj a nas niko da ne vidi i kažem nekad mi je draže da vidim sliku busa pored kojeg je vozač naročito one iz srećnijih vremena jer bus odradi svoje i pod nož ide a vozači ostaju kao deo jedne lepe priče tako reći deo istorije firme jer danas sutra kad se pomene i neki možda pokojni kolega niko neće pomenuti bus koji je vozio nego čoveka imenom ili nadimkom po kojem ga zna....


E bravo, volim kad se kolega javi. Ipak je to odma drugačiji razgovor nego s "običnim" forumašima. Naravno, bez uvrede, ali vama je ipak to samo hobi, a nama kruh.

Nisam ja protivnik da se slikaju ljudi, dapače fotografije su kud i kamo interesantnije kad su vozači na njima, bilo da su za volanom ili pokraj autobusa. Pogotovo to dođe do izražaja kako prolazi vrijeme. Koliko je ljepše vidit nove NišEkspresove 315-ce iz 80-ih a da je i vozač na slici, nego kad je samo autobus. Ljudi ostare, mnogi nas napuste prije reda i lijepo ih se prisjetit. Ja sam spomenuo da sam protivnik spominjanja nečijih imena ili nadimaka. Meni nema goreg nego kad me netko na glas u autobusu oslovi imenom ili nadimkom. Šta imaju ovi ostali znat kako se ja zovem !? Ako smo ti ja dobri ili se znamo iz viđenja, možemo se pozdravit i bez oslovljavanja imenom ili nadimkom. Vrijeme je takvo da nikad neznaš kad će netko od ovih "ostalih" iskoristit to u lošem smislu. Bilo ovdje na forumu ili od putnika u autobusu. Vozač busa je uvijek držao do sebe i s putnicima se upoznavao eventualno na vanrednim vožnjama s vodičem od po par dana kad se na početku svi lijepo upoznaju i na kraju puta si i zahvale, a bogami putnici malo i ubace nešto u kesu ako je bilo dobro :) . Na liniji toga nema. Putnik je samo broj i nema pretjeranog zbližavanja. Pa nećemo se valjda po tome spustit na razinu kamiondžija pa još držat na prednjem staklu pločicu s imenom.

Lijepo je kolega forumaš "branik" napisao da se ni ovdje na forumu ne koristimo pravim imenima pa zašto bi druge ljude prozivali, koliko god pozitivno mislili.
FiuMAN
Član
 
Postovi: 998
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 9:50 am

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Setra 431 DT » Sub Jun 23, 2018 3:17 pm

FiuMAN vidi ovako,i ti i Miki i ja i ima jos forumasa ovde koji radimo isti posao to jest jedemo isti hleb.
U mojoj firmi je pod obavezu po prijemu putnika u autobus da se na mikrofon kaze ime sofera koji vozi. Isto tako i na ugovorenim voznjama vodic koji je sa nama takodje mikrofonom kaze kako se zovu soferi koji voze.
Zasto bih se ja plasio zato sto mi svi znaju ime? Ako sam cist i svoj posao radim profesionalno nemam straha oko nicega zato sto niko ne moze da zloupotrebi to sto mi zna ime.
Sto se tice starih sofera u Ekspresu neka ti kaze i Miki da li neko ne zna ko je Roki (zato sto sam njega pomenuo). Ne znam zasto toliko dramis oko toga kao da je bilo ne znam sta. Ako se tebi to ne svidja ti lepi to zadrzi za sebe ili napisi malo normalnije,a ne drsko i pomalo bezobrazno. Zato sam ja i odreagovao onako. Kolege smo svi i trebamo da se postujemo zato sto nas dovoljno ne postuju ljudi oko nas.
Setra 431 DT
Član
 
Postovi: 1193
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 5:53 am
Lokacija: Negotin

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Miki Machak » Sub Jun 23, 2018 3:58 pm

Da vam kažem jednu stvar na redovnim linijama nismo u obavezi da se predstavljamo ljudima i tako to ali na zaključnicama bilo do Sofije ili od po 2-3 i više dana nas pred polazak vodiči predstave putnicima, ali bez obzira na sve to bar kod nas po zakonu smo dužni da nosimo vidno istaknutu identifikacionu karticu sa imenom i prezimenom i interno u okviru firme službenim brojem tako da hteli mi ili ne svako može da vidi kako se zovemo jedino što nikad ali baš nikad nisam imao tu situaciju da me u punom busu ljudi iz mase neko pozove po imenu ili nadimku onaj ko me zna preko nekoga iz priče ili se znamo lično/iz viđanja javi mi se na ulazu pozdravi se samnom ili kad primam prtljag popričamo i to je to eventualno ako ga pustim na prvo sedište ako je slobodno pričaćemo verovatno i ceo put...
Što se Rokija i te stare garde tiče oni u vremenu kad su da kažem žarili i palili drumove bila su i druga vremena i drugačiji ljudi gde su on pa i na primer pokojni čika Čapa i mnogi za jednu liniju znali i da se "kulturno" zbliže sa putnicima jer su tako ljudi bili vaspitani bukvalno većina u busu je znala bar nadimak vozača koji ih vozi, pa Čapa je čak putnicama bilo lepe mlade devojke, babe, ženice i pogotovo maloj deci kao jedan od lepih manira voleo da pruži ruku i pomogne pri izlasku iz autobusa, devojkama i ženicama da polubi ruku i da prenese stvari ako zatreba i kulturno se zahvali svima što su putovali prilikom izlaska, mahom je i sad to kod nekih prisutno da se zbližimo sa stalnim putnicima i dok su Austrija i Nemačka išle to je bilo tako reći neizbežno jer su linije po 15 i više sati vožnje skuva se kafica ljudima popriča se na pauzama sve u granicama normalnog naravno i zato su dobrim delom putnici i voleli sa nama da idu ali to što rukovodstvo ima druge planove i neku čudnu matematiku to je već malo širi pojam kome ni mi ni neko sa strane ne možemo da dokučimo ali šta je tu je.
Miki Machak
Član
 
Postovi: 838
Pridružio se: Pon Jan 23, 2017 8:51 pm
Lokacija: Niš, Čalije

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Setra 431 DT » Ned Jun 24, 2018 12:19 am

Bas tako Miki,ako neko hoce da ti nesto napravi moze da sazna gde hoce ko si pa i da ti vidi na identifikacionoj kartici. Ali opet kazem ako posao radis profesionalno nema nikakve brige,moze samo da ti pljunu pod prozor.
I na ovu temu mislim da smo dosta pisali. Da predjemo sada malo na slike! :D
Danasnje iz Prokuplja! :D
Nibus #217
Image
Nibus #267
Image
Nibus #280
Image
Image
Nibus #315
Image
Setra 431 DT
Član
 
Postovi: 1193
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 5:53 am
Lokacija: Negotin

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Miki Machak » Ned Jun 24, 2018 12:59 am

Setra 431 DT je napisao:Nibus #267
Image
Nibus #280
Image
Image

267 dobra mašinica beše MAN od 310 KS ali nosio ga ko metak al tek što sam nedelju dana zagazdio na njega oteraše me u lokal...
A sa 280 sam jednom mesto starca mog kad ga je dužio išao za Bregenz ne mari ni on ali ta zadnja serija je baš nekako ispala sklepana njišu se baš dibiduz da su i u njih gurali MAN-ove kao u kocke i Temsa galerije i Pilot sedišta bili bi mnogo bolji jer su lepo osmislili liniju busa ali naši ko naši ne bi bili oni kad negde ne bi uštekali ovde je to bio enterijer i transmisija zadnji auti za koje dinar jedan nisu štedeli posle Nibusa 350 bili su Nibusi 400.31 iz 2007 5 komada 560-565 sve novo u njih ubacili izuzev Sanosovih sedišta u jedan što su ubacili ali peglaše Boga mi fino lepe pare doneše firmi.
Miki Machak
Član
 
Postovi: 838
Pridružio se: Pon Jan 23, 2017 8:51 pm
Lokacija: Niš, Čalije

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Setra 431 DT » Ned Jun 24, 2018 1:12 am

Miki ti ih bolje znas,vozio si ih. Ali meni nekako najlepse izgleda #280 od svih Nibusa sa ovom semom (Albanska zastava),a od ovih sa novom #278 mi nekako deluje najlepse. :D
Setra 431 DT
Član
 
Postovi: 1193
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 5:53 am
Lokacija: Negotin

PrethodniSledeća

Povratak na Prevoznici iz južne Srbije

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju