Logo

Niš-ekspres, Niš (6)

Fotografije voznih parkova i rasprave o prevoznicima iz južne Srbije.

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Goran sk » Ned Apr 26, 2020 6:12 pm

Sashco je napisao:Maestro, na tvojim slikama su čak i lepši nego što su bili u stvarnosti !

Hvala Sashco na komplimente!...ali da budem uskren zazeleo sam ja tvoje slike ,a verujem da nisam jedini ovde na forum sto ovako misli :D
Nekada su Nibusi redovni bili u Stuttgartu :)
Image
Image
Korisnikov avatar
Goran sk
Član
 
Postovi: 23034
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 9:24 pm
Lokacija: Stuttgart-Skopje

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Sponzor

 

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Goran sk » Ned Apr 26, 2020 6:33 pm

Takodze redovni i u Skopje :)
Image
Image
Korisnikov avatar
Goran sk
Član
 
Postovi: 23034
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 9:24 pm
Lokacija: Stuttgart-Skopje

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Aleks_BGD » Ned Apr 26, 2020 6:53 pm

Sashco je napisao:
Aleks_BGD je napisao:Da i ja zalepim nesto,jedna iz stare garaze :wink:
i ima jos,pa ako zelite....vi recite! :wink:

Samo udri, lepe slike iz lepog perioda.


Idemo dalje
#102
Image

Image

Image
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Goran sk » Uto Apr 28, 2020 12:11 am

Trio odmara na AS u Skopje...
Image
Image
Korisnikov avatar
Goran sk
Član
 
Postovi: 23034
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 9:24 pm
Lokacija: Stuttgart-Skopje

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Goran sk » Uto Apr 28, 2020 10:26 pm

Pri dolasku u Skopje
Image
Image
Image
Korisnikov avatar
Goran sk
Član
 
Postovi: 23034
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 9:24 pm
Lokacija: Stuttgart-Skopje

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Miki Machak » Uto Apr 28, 2020 11:01 pm

410/500 sa prve slike prepoznatljiv na kilometar jedini sa belim farbanim natpisom ostali imali ona spomenik slova, moj ćale i Neša debeljko Meraklija ga tad vozili, a dole 397 kad imao ove slonove uši tad ga beše Moša pućko i Kendža vozili tad sam još ja bio u kontrolu.
410 i moj ćale pored njega obrisao sam izgleda u full rezoluciji
Image
Miki Machak
Član
 
Postovi: 838
Pridružio se: Pon Jan 23, 2017 8:51 pm
Lokacija: Niš, Čalije

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Aleks_BGD » Uto Apr 28, 2020 11:03 pm

Od mene #415
Image
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Miki Machak » Sre Apr 29, 2020 7:44 pm

Ne znam da li sam postavljao sliku ali ajd da se podsetimo lepih dana tad 434 sadašnji 280 kad sam išao umesto ćaleta na turu za Salzubrg
Image
Image
Miki Machak
Član
 
Postovi: 838
Pridružio se: Pon Jan 23, 2017 8:51 pm
Lokacija: Niš, Čalije

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod MILE » Sre Apr 29, 2020 8:00 pm

Druga slika je bila već, ovo je pumpa u Bregencu ako sam dobro uspeo da prepoznam.


iPhone 8 uz pomoć Tapatalka
MILE
Član
 
Postovi: 12938
Pridružio se: Pon Mar 15, 2010 10:57 pm
Lokacija: Šabac

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Miki Machak » Sre Apr 29, 2020 8:35 pm

Jeste Mile jedna tura bregenz, druga Salzburg dok je još sve to radilo zadnji voz sam uhvatio.
Miki Machak
Član
 
Postovi: 838
Pridružio se: Pon Jan 23, 2017 8:51 pm
Lokacija: Niš, Čalije

Niš-ekspres, Niš (6)

Postod MILE » Sre Apr 29, 2020 9:59 pm

Šteta je što su ugasili to, često sam ih viđao ka gore da idu puni, putnika je bilo, e sad ko je presudio da se sklone taj je verovatno mlatnuo neku lovu u džep jer mu je vlastito dupe bitnije od firme.


iPhone 8 uz pomoć Tapatalka
MILE
Član
 
Postovi: 12938
Pridružio se: Pon Mar 15, 2010 10:57 pm
Lokacija: Šabac

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Goran sk » Sre Apr 29, 2020 10:15 pm

Skopje-Vranje-Leskovac-Nis-Beograd
Image
Image
Korisnikov avatar
Goran sk
Član
 
Postovi: 23034
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 9:24 pm
Lokacija: Stuttgart-Skopje

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Nibus-ja » Čet Apr 30, 2020 9:15 am

Miki Machak je napisao:410/500 sa prve slike prepoznatljiv na kilometar jedini sa belim farbanim natpisom ostali imali ona spomenik slova, moj ćale i Neša debeljko Meraklija ga tad vozili, a dole 397 kad imao ove slonove uši tad ga beše Moša pućko i Kendža vozili tad sam još ja bio u kontrolu.
410 i moj ćale pored njega obrisao sam izgleda u full rezoluciji
Image


Ако си обрисао, не брини, одма дође ФУЛЛ- РЕЗОЛУИЈА :mrgreen: за легенде, поздрави ћалета, ово беше у Шпанији :?:

Image

П.С: И ову слику би му урамио у већем формату па на зид :wink:
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Goran sk » Pet Maj 01, 2020 1:11 am

Skopje
#397
Image
#373
Image
Image
Korisnikov avatar
Goran sk
Član
 
Postovi: 23034
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 9:24 pm
Lokacija: Stuttgart-Skopje

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Miki Machak » Pet Maj 01, 2020 10:12 am

Osvrt na ne tako lep događaj koji se dogodio na današnji dan nesrećne 99-te

Image

Na današnji dan navršava godišnjica od Nato raketiranja Niš-ekspresovog autobusa kod sela Lužane na Kosovu koji je saobraćao na redovnoj liniji Niš - Priština i tom prilikom stradalo 39 putnika, a 16-oro je ranjeno čije su rane dugo vidane u bolnicama, najmanje što možemo je da pomenemo..
Masakr se desio malo posle 13 časova, po nekom čudnom pravilu da se najžešći napadi na civilna vozila dešavaju usred dana. U početku se nije znalo koliko je putnika bilo u autobusu, jer se posle gužve u Kuršumliji stajalo kao u gradskom prevozu, a identifikacija je trajala dugo, jer su s ljudima izgorela i dokumenta. Retki svedoci mogli su samo da potvrde veliki broj žena i dece, kojima posle raketiranja prosto nije moglo da se uđe u trag.
Bio je to drugi, vanredni autobus na istoj liniji, a vozač Vukosav Jelić, među kolegama poznat kao Tuta Bugarin, sam je tražio da sedne za volan, mada se tek bio vratio sa vožnje. Obezbeđeno je gorivo i Jelić je, kako je tada bilo često pravilo, krenuo bez suvozača. ”Ako se gine, bolje da poginem samo ja nego dvojica”, rekao je i otišao u smrt. Kroz Niš se tada proneo glas da je vozač ipak ostao živ, ali su kolege posle nekoliko dana mogle da dopreme samo njegovo telo.

Vozač heroj

U ponovljenom napadu, nekih 50 minuta kasnije, pogođeno je vozilo Hitne pomoći i u njemu teško povređen sanitetski radnik. Samo pukom srećom, živu glavu su izvukli novinari, koji su pohrlili na mesto tragedije i postali ”legitimna meta”, kako su umeli da objasne u Briselu.
Vozači ”Niš ekspresa” pokazivali su tih ratnih dana silno herojstvo, ali i snalažljivost, ne dopuštajući nijednog trenutka da se prekine prevoz putnika, uprkos nestašici goriva i stalnom bombardovanju. Bili smo svedoci kad je kolona autobusa i kamiona noću prošla autoputem sve do makedonske granice samo pod pozicionim svetlima i uz sjaj mesečine, kao da su celog života vežbali vožnju u neregularnim uslovima. Posle tragedije kod Lužana, ni žalost nije mogla dugo da traje, jer je linija obnovljena već sutradan, samo što se vozilo sporednim putevima. Ubrzo je sanirano mesto tragedije i prevoz je nastavljen starom trasom.

”SLUČAJNO” RAKETIRANjE
SVAKA civilna pogibija na srpskom tlu podrazumevala je pravdanje iz sedišta NATO u Briselu. Tako je bilo i posle raketiranja autobusa na putu Priština - Podujevo kod Lužana.
”Autobus je pogođen slučajno, prilikom raketiranja mosta”, glasila je uobičajena poruka. ”Rojters” je javio, navodeći vojne izvore, da most u Lužanu nije ni bio na listi ciljeva, ali je neimenovani oficir dodao: ”To ne znači da se to nije dogodilo”!
Miki Machak
Član
 
Postovi: 838
Pridružio se: Pon Jan 23, 2017 8:51 pm
Lokacija: Niš, Čalije

PrethodniSledeća

Povratak na Prevoznici iz južne Srbije

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju