Logo

Niš-ekspres, Niš (6)

Fotografije voznih parkova i rasprave o prevoznicima iz južne Srbije.

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod bogda78 » Sre Avg 08, 2018 11:36 am

becks89 je napisao:I platio mu? :D
Ne znam šta mi smešnije, što mu ovaj hoće naplatiti ili ovaj što mu platio.
Moji Vi, ćutite na to, sagnete glavu i ćutite, ja da sam vozio, kroz šiber bi ga proterao sa sve kartama i njega i njegovu kontrolu, al' ne, sagnite glavu, treba i vozačima da naplaćuju kartu koji voze, pa i oni im troše vozila.



Za ovo se slažem u potpunosti...
bogda78
Član
 
Postovi: 1018
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 10:44 am

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Sponzor

 

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Miki Machak » Sre Avg 08, 2018 11:50 am

Inače kontrolor poštenjačina koji je ispisao doplatnu kartu kolegi do juče se njegova žena vozila sa službenom i ako nije naš radnik samo što joj kod mene kad sam bio u kontroli ta službena nije prošla isto to što je njen muž uradio kolegi sam ja njoj uradio i plus joj oduzeo službenu zbog čega me čovek i dan danas mrzi i gleda da mi nađe nešto kad god mi dođe u kontrolu ne bi li mi vratio ali to ne biva i par puta mi je rekao kako nije u redu to od mene samo sam mu dao odgovor da nije ni u redu to što je on mnogim ljudima uradio samo da opstane u kontroli da ga ne skinu da pere auobuse.
Miki Machak
Član
 
Postovi: 838
Pridružio se: Pon Jan 23, 2017 8:51 pm
Lokacija: Niš, Čalije

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod negas » Sre Avg 08, 2018 6:22 pm

Nibus uzvraća udarac. :D :wink:
Napisao mi je Miki Nis, da je 224 prefarban u crveno perfektno i izgleda bolje od Temse. Ovo je nešto neočekivano da nibus sigurno nastavlja da radi makar godinu do dve ;) Jedva čekam da ga vidim sa velikim natpisom kao kod Temsi, ona ćirilica je prelepa, barem meni.

Ne treba se nervirati. Ako su pravila jasna i napisana ne treba ništa improvizovati. I tu nije u pravu ni vozac ni putnik ni neko treci. Jednostavno poštuješ pravila a to kakva su pravila to je nešto drugo... Mene su kao dete vozili vozači za dž od jedne stanice do druge kroz grad, cirka 5 do 7minuta. Ja sam se plašio kontrole ne zbog sebe, nego zbog vozača, ali oni se nisu obazirali, tipa reći će da sam mu sin ili bilo šta...i kod dobrog Velizara upadne kontrola, ništa, nisu čak ni pitali jer sam sedeo odmah iza vozača, niti se on nešto potreso...ali to nije po pravilima i nije ok. Izbegavam uvek da se vozim, ne zbog sebe, nego vozača. Kad sam išao u Niš za diplomski rad, poslali su mi bili memorandum (to su mi završili inženjeri iz proizvodnje) dan ranije, pa sam njime išao za dž (imam kući mogu da ga uslikam s mojim imenom i prezimenom) iako nisam tražio, sami su mi rekli šaljemo ti memorandum. Dakle ništa nismo hteli da radimo van pravila...oko toga.
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod becks89 » Sre Avg 08, 2018 7:14 pm

Druže o čemu ti pišeš kakva pravila, svom radniku si naplatio kartu na povratku kući?
Pa kako bi kolegu iz druge firme povezao ne daj Bože, kad svog kolegu maltretiraš.
Druže ja da sam vozio leteo bi kroz vrata, da je tata moj a ne kontrolor, po cenu otkaza. Šta će mi posao u firmi u kojoj naplaćuješ kolegi kartu i to ti je normalna pojava.
Kakvi su pojedinci, predlažem rukovodstvu Niš Ekspresa da počne vozačima naplaćivati vožnju, pogotovo ako su u tom momentu drugi vozači, pa šta on da se vozi džabe, treba mu tih 4 i po sata naplatiti da ne ošteti firmu.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Sashco » Sre Avg 08, 2018 7:25 pm

negas je napisao:Nibus uzvraća udarac. :D :wink:
Napisao mi je Miki Nis, da je 224 prefarban u crveno perfektno i izgleda bolje od Temse. Ovo je nešto neočekivano da nibus sigurno nastavlja da radi makar godinu do dve ;) Jedva čekam da ga vidim sa velikim natpisom kao kod Temsi, ona ćirilica je prelepa, barem meni.
Video ga uživo, fantazija dobro izgleda. A 220 sveže registrovan :!:
becks89 je napisao:Kakvi su pojedinci, predlažem rukovodstvu Niš Ekspresa da počne vozačima naplaćivati vožnju, pogotovo ako su u tom momentu drugi vozači, pa šta on da se vozi džabe, treba mu tih 4 i po sata naplatiti da ne ošteti firmu.
Nemoj da se iznenadiš ako ti uvaže predlog :lol:
Image
Korisnikov avatar
Sashco
Član
 
Postovi: 4190
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 2:59 pm
Lokacija: iza objektiva

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod negas » Sre Avg 08, 2018 9:25 pm

Beks89, sve je to ok, bukvalno ne pricamo o istoj temi, Vi pisete sta je ispravno, sta je red a sta nije, ok u to ne ulazim. Pisem o onome - vezi konja gde ti gazda kaze. Ako kazu da se ulazi preko krova, neka sve putnike teraju da udju preko krova, i kraj price i to je po pravilima, sve ostalo je nedozvoljeno. Prihvati ili ostavi. Gotovo.

220 dakle minimum 6 meseci jos ce da radi a mozda i godinu dana...mozda ih je malo poljuljalo to sto su im Temse nekoliko puta u ovoj sezoni posustale, kvarile se, pa su nibusi ostali kao vrlo pouzdani i tako vredi ih jos drzati u voznom parku, pogotovu one koji su godista kao i Temse.
To Vam je ono sto sam pisao i ranije da svaki nibus moze bez ikakvih problema da se registruje. Ne registruju samo one koje sami otpisu.
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod becks89 » Sre Avg 08, 2018 10:02 pm

negas je napisao:Beks89, sve je to ok, bukvalno ne pricamo o istoj temi, Vi pisete sta je ispravno, sta je red a sta nije, ok u to ne ulazim. Pisem o onome - vezi konja gde ti gazda kaze. Ako kazu da se ulazi preko krova, neka sve putnike teraju da udju preko krova, i kraj price i to je po pravilima, sve ostalo je nedozvoljeno. Prihvati ili ostavi. Gotovo.

Ako ti gazda kaže da se pred putnicima oglašavaš kao neka životinja, ti ćeš njakati, lajati pred putnicima, šta?!??
Šta si ti rob ili ljudsko biće, imaš li ti svoje ja?
Gazda kaže teraj kroz Moravu, ti nećeš na most, nego ćeš kroz vodu, vrlo zanimljivo razmišljanje, baš zbog toga i rade što rade, jer ste svi karakterno NULA!
Gazda, vlasnik, ko god, dok god poštuje radnika biće poštovan, kad prestane, može dukatima da me plaća, ćao zdravo doviđenja, nije jedini.
Ja sam ljudsko biće, nisam rođen da robujem bilo čijim hirovima, dok možemo da sarađujemo možemo, kad ne možemo raziđemo se. Zbog kolegijalnosti sam pucao 10 % plate, al' kolegi iz druge firme nisam naplatio kartu, a neki ovde tvrde da je normalno da svom naplatiš kartu jer neko tako kaže.
Imate li granicu pojedini fanatici i rukovodstvo nazovi prevoznika, granicu dostojanstva, granicu ljudskosti ili ste svi zombiji koji su slepo programirani?!




Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod negas » Sre Avg 08, 2018 10:44 pm

Ne ako gazda kaze, nego ako napise. A to sto napise ne moze da se kosi sa zakonom o radu, i onim sto karakterise kolektivni ugovor i td. Svaka firma ima svoja pravila koja moraju da su uskladjena sa zakonom. Pisao sam figurativno za krov, valjda si ukapirao. Pravila donosi firma i moraju da se postuju. Ako neces, das otkaz i ides kod drugoga. I tu nema nikakve rasprave, rad je dobrovoljan niko te ne bije. Ja sam dao otkaz u mojoj firmi, ne mogu celu firmu da ja preokrenem, vec dam otkaz!
A to sve proizilazi od zakona o radu, prvo je to nakaradno...pojednioca ne moze sam, vec kroz radnicka udruztenja, sindikate...ali je to kod nas razbucano...druga tema. Pisemo o konkretnom slucaju.
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Miki Machak » Čet Avg 09, 2018 10:33 am

Ne znam šta da kažem vidim da su ovde različita mišljenja ali neko moje viđenje je da je velika sramota ne za nas kolege već za firmu jer su prvo pljunuli u facu čoveku koji je firmi dobre pare doneo jer je firmu pred putnicima predstavljao uvek u najboljem svetlu (pravi predstavnik) i dok su išle Nemačka i Austrija i pored drugih prevoznika dečko je svoje poznanike i prijatelje slao da našima ostave pare plus i u domaćem saobraćaju ali to se sve slabo ceni nego lepo i njega po džepu i kolegu koji ga je vozio bez karte 5000 ali većinom svi ćute jer dok smo probali nešto da promenimo rukovodstvo je kao i sad teralo samo svoje mi o klin oni o ploču pa ko duže izdrži, a drugo i dobar deo ljudi planira da napusti firmu pa više su i da kažem ravnodušni da pokušamo nešto da menjamo dobar deo nas i kolege iz drugih firmi na isti način vozi na rizik pa šta nam Bog da...
Miki Machak
Član
 
Postovi: 838
Pridružio se: Pon Jan 23, 2017 8:51 pm
Lokacija: Niš, Čalije

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Nibus-ja » Pet Avg 10, 2018 7:33 am

negas je napisao:Nibus uzvraća udarac. :D :wink:
Napisao mi je Miki Nis, da je 224 prefarban u crveno perfektno i izgleda bolje od Temse. Ovo je nešto neočekivano da nibus sigurno nastavlja da radi makar godinu do dve ;) Jedva čekam da ga vidim sa velikim natpisom kao kod Temsi, ona ćirilica je prelepa, barem meni.

Ne treba se nervirati. Ako su pravila jasna i napisana ne treba ništa improvizovati. I tu nije u pravu ni vozac ni putnik ni neko treci. Jednostavno poštuješ pravila a to kakva su pravila to je nešto drugo... Mene su kao dete vozili vozači za dž od jedne stanice do druge kroz grad, cirka 5 do 7minuta. Ja sam se plašio kontrole ne zbog sebe, nego zbog vozača, ali oni se nisu obazirali, tipa reći će da sam mu sin ili bilo šta...i kod dobrog Velizara upadne kontrola, ništa, nisu čak ni pitali jer sam sedeo odmah iza vozača, niti se on nešto potreso...ali to nije po pravilima i nije ok. Izbegavam uvek da se vozim, ne zbog sebe, nego vozača. Kad sam išao u Niš za diplomski rad, poslali su mi bili memorandum (to su mi završili inženjeri iz proizvodnje) dan ranije, pa sam njime išao za dž (imam kući mogu da ga uslikam s mojim imenom i prezimenom) iako nisam tražio, sami su mi rekli šaljemo ti memorandum. Dakle ništa nismo hteli da radimo van pravila...oko toga.


Бата-Негас, пошто си лепо објаснио како НИБУС узвраћа ударац, онда није лоше да контактираш ове у минићеву на камерама да оспособе линк како би га сачекали, ја сам дошао до адресе њиховог матичног сајта, имаш на дну стране ОВДЕ где се иде на камере али линк тренутно не ради, па ако имаш времена, потроши неку реч на мејл. Хвала ти унапред

http://www.torlak-net.com/
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Sashco » Pet Avg 10, 2018 8:26 am

Nažalost Ko163 i 164 nisu uzvratili udarac, stigli MANovi na njihovo mesto. :?
Još 2 nibusa manje...
Image
Korisnikov avatar
Sashco
Član
 
Postovi: 4190
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 2:59 pm
Lokacija: iza objektiva

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Miki Machak » Pet Avg 10, 2018 11:02 am

224/245/352 možda lepo izgleda al je bio udaran i loše su ga odradili pre par dana sam se vraćao iz BG sa njim kao putnik Bog te mazo al ono vuždi napred ko na motorče da se voziš svira pored prednjih vrata u PM.
Miki Machak
Član
 
Postovi: 838
Pridružio se: Pon Jan 23, 2017 8:51 pm
Lokacija: Niš, Čalije

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Setra 431 DT » Sre Avg 15, 2018 11:28 am

Drug Stefan salje slike iz Beograda!
Temsa
Image
Nibusi
Image
Image
Image
Image
Image
Setra 317 UL #309
Image
Setra 431 DT
Član
 
Postovi: 1193
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 5:53 am
Lokacija: Negotin

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod FiuMAN » Ned Avg 19, 2018 8:35 am

Kako bi joj fino legla podelena šoferka
FiuMAN
Član
 
Postovi: 998
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 9:50 am

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Miki Machak » Ned Avg 19, 2018 10:42 am

Nema od toga ništa :)
Sad kako su pooštrili tehnički ljudi ne prolaze za razne sitnice tek pa to neće da može jer se sve snima i nema više kao ranije.
Temse i ostala vozila iz uvoza sa prepravljenom šoferkom neće proći moraće da vraćaju fabričke izjedna.
Miki Machak
Član
 
Postovi: 838
Pridružio se: Pon Jan 23, 2017 8:51 pm
Lokacija: Niš, Čalije

PrethodniSledeća

Povratak na Prevoznici iz južne Srbije

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju