Logo

Niš-ekspres, Niš (6)

Fotografije voznih parkova i rasprave o prevoznicima iz južne Srbije.

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod FiuMAN » Pet Dec 28, 2018 7:07 pm

A i ti kilometri su dosta širok pojam. Imaš ti buseva koji su novi vozili za Flix, održavani isključivo u ovlaštenim serivisima sve redovno kako mora da bude i prešli 700-800 hiljada u dve godine. Taj bus je za mene još uvijek solidan jer je sve rađeno kako treba, a kilometri pravljeni 99% po autoputu. Ove polovnjake koji NE kupuje računam da bi sa oko 200-300 hiljada mogli da se zovu "relativno novi", ali bojim se da svi njihovi imaju barem 700 s obzirom na godine
FiuMAN
Član
 
Postovi: 998
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 9:50 am

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Sponzor

 

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod autoboka-kotor » Sub Dec 29, 2018 10:44 pm

Slikano u Avgustu
Beograd-H.Novi
Image
Prestanite brinuti o rupama na cesti i uživajte u vožnji!
autoboka-kotor
Član
 
Postovi: 827
Pridružio se: Čet Sep 26, 2013 1:24 pm

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Aleks_BGD » Ned Dec 30, 2018 10:10 am

Juče ovaj Neoplan za Zagreb.
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod d.p » Ned Dec 30, 2018 2:05 pm

Foto: Stefan Rakocevic
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
VDL Berkhof Axial 100
d.p
Član
 
Postovi: 5315
Pridružio se: Uto Apr 03, 2018 5:15 pm

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Miki Machak » Ned Dec 30, 2018 3:04 pm

Neoplan 347 i pored njega dugački 311 nema ih bolji ;)
A ovi niži 345 i 346 što su letos sam za HN išao sa 345 za putnika onako možda i nije nešto ali za vožnju je vrh ko putnički auto se vozi i lepo leže po put.
Miki Machak
Član
 
Postovi: 838
Pridružio se: Pon Jan 23, 2017 8:51 pm
Lokacija: Niš, Čalije

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod mate » Ned Dec 30, 2018 8:49 pm

Image
mate
Član
 
Postovi: 17517
Pridružio se: Čet Jun 11, 2009 9:42 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod negas » Ned Dec 30, 2018 11:31 pm

Miki Machak je napisao:Negase i Nibusi su ostajali po putu, ni jedan auto/autobus nije 100% pouzdan.
Znao sam koliko puta sa Nibus da ostanem po Ravnu Dubravu, Drajčinu Baru i posle na ekspres i po auto put ili po moru dole da čekam intervenciju da dođe da me opravlja/šlepa!

Imaš kraće pamnjćenje od mene. Svaki nibus napravljen, i narednih ne 5, nego čak 7 godina nije imao gotovo stajanje na putu, vrlo retko, mnogo ređe nego ovi polovnjaci. I ovde na forumu, ne pamtim da je igde ufotkan nibus sa ekspresa pa i lokala da je u kvaru ko sada ovi polovnjaci, samo "iskaču" a kvarovi budu ne rešavani i po mesec i više dana. Nije samo do busa, nego i do majstora. Ekspres i ekipa majstora i inženjera od 96-te do 2008 i ovo sada se ne može uporediti. Ono su bile aždaje od znanja ljudi. Tri dana kod Dragčeta rok za opravku bio, lično mi je kazao, a 4ti dan on ide da proveri što se nije rešilo - jer je bio legenda koji ode i uđe u kanal. Lično bio prisutan kada je sišao ispod Setre 215 nekog privatnika, radili su nešto oko kočnica. Sve je držao u malom prstu.

FiuMAN je napisao:A i ti kilometri su dosta širok pojam. Imaš ti buseva koji su novi vozili za Flix, održavani isključivo u ovlaštenim serivisima sve redovno kako mora da bude i prešli 700-800 hiljada u dve godine. Taj bus je za mene još uvijek solidan jer je sve rađeno kako treba, a kilometri pravljeni 99% po autoputu. Ove polovnjake koji NE kupuje računam da bi sa oko 200-300 hiljada mogli da se zovu "relativno novi", ali bojim se da svi njihovi imaju barem 700 s obzirom na godine

Tako je, baš je to vladalo za nibuse. Znali su svaki auto, kako i šta je ugrađeno, ko ga je radio, koje komponente, koliko su prošle, remontovane i td...nisu znali nigde da stanu. Retko...
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod FiuMAN » Uto Jan 01, 2019 3:43 pm

Kažeš tu da Nibusi nisu 5 ili 7 godina stajali nigde po putevima, a ovi polovnjaci da svako malo riknu. Pa oni imaju svi i preko 10 godina, tako da nemoš to sad tako upoređivat. Osim toga, NIBUS je bio kud i kamo jednostavniji za održavanje i popravke. Mogo si puno toga sam rešit na cesti, šta ćeš ovde s elektronikom. MOžeš samo da se slikaš i staviš na društvene mreže.
FiuMAN
Član
 
Postovi: 998
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 9:50 am

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod branik » Uto Jan 01, 2019 5:04 pm

Godine su učinile svoje. I NE je opisivao buseve u stanju u kom ih sad kupuje. Sad im je važan izgled i naziv.
Treba da izgleda kao autobus, da se zove kao autobus, ali to što mogu da kupe u tom broju, ne može biti u boljem stanju.
Ne mora sve da bude do elektronike. Neko napisa da je jedan stajo zbog vazduha. Svako crevo, svaka cev, gumica, spoj odradili su svoje. Skoro je nemoguće sve zameniti da bi vozilo bilo stopostno pouzdano kao na početku. Koliko je ležajeva, remenja, električni spojeva, ventila koji mogu biti izazivali problema? Nešto može da se predvidi, ali uglavnom je da se tera dok može. Menjanje svih mogućih uzročnika anuliralo bi nižu cenu polovnog vozila. Nije uporedi a pouzdanost nekadašnjih ni usa i sadašnjih polovnjaka.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Miki Machak » Uto Jan 01, 2019 6:14 pm

Im svega po malo.
Pa i Nibusi oni što su radili Nemačku zadnja tura kockastih i ja sam jedan iz predzadnje serije vozio pred kraj već 555/395/308 a ćale moj je nov zadužio 563 pa je i on znao da stane po putu da ne pričam tek 564/400/348 koji je još kao nov ostajao po putu kolko je puta sedi Minival ostajao da čeka intervenciju po Beograd, Bujanovac, Suboticu, Pančevo i td mada za taj auto da je uvek bio izvikan da je najbolji samo i ništa više još je mnogo bilo koji su znali da stanu jedino što je kako reče FiuMAN da je Nibus bio stara Sanos škola pa si mnogo stvari sam mogao da rešiš i vozači su bili stari drumski vuci sad pojedini i na Nibusa što rade neka lampica se upali odmah zovu u garažu kod stari vuci to nije bilo prvo vide šta mogu odmah da urade da osposobe bus za dalje ako ne mogu da prebace ljudi kod nekog i čekaj intervenciju a mnogo je tu i spojeva i svakojakih stvari što reče Branik jednom sam sa kolegu bivšeg mehaničara išao na onu legendarnu liniju Kuršumlija - Pančevo sa 394 negde između Paraćin i Jagodinu počeo da brljavi menjač da gubimo brzine tako reći nekako ga dovezli do Pančevo i čovek ušao pozadi da priđe menjaču sve probali ništa još grđe tek kad smo digli poklopac napred kod kružnog ventila videsmo da je u stvari pukao teleskop menjača i na kraj su drugi bus iz BG poslali da održi polazak a mi smo sa cevku pozadi kovnuli neku brzinu 4-tu beše i tako prazan bus oterali za BG.
I da ko je završio mašinsku ili saobraćajnu školu seća se sigurno elemenata mašina kao juče se sećam starijeg profe koji je rekao deco ništa nije pouzdano 100% pa čak ni žena...
Miki Machak
Član
 
Postovi: 838
Pridružio se: Pon Jan 23, 2017 8:51 pm
Lokacija: Niš, Čalije

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod sanos_a » Uto Jan 01, 2019 6:26 pm

Image
Image
Prof. Dr. Sanos Avtobusovski redoven profesor na univerzitetot AUTOBUSI.NET
sanos_a
Član
 
Postovi: 10974
Pridružio se: Pet Feb 29, 2008 11:40 am
Lokacija: Kocani Makedonija

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Sashco » Uto Jan 01, 2019 11:56 pm

Image
Image
Korisnikov avatar
Sashco
Član
 
Postovi: 4190
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 2:59 pm
Lokacija: iza objektiva

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Zoki-AS035 » Sre Jan 02, 2019 3:02 pm

Man, gbr.343

Image
Zoki-AS035
Član
 
Postovi: 3913
Pridružio se: Pon Okt 12, 2015 7:59 pm

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod mate » Čet Jan 03, 2019 8:16 pm

Image
mate
Član
 
Postovi: 17517
Pridružio se: Čet Jun 11, 2009 9:42 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Sashco » Čet Jan 03, 2019 9:30 pm

Hvala za fotke Mate!
Vidi se koliko je efektnije kad se znak ofarba kako treba.
Image
Korisnikov avatar
Sashco
Član
 
Postovi: 4190
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 2:59 pm
Lokacija: iza objektiva

PrethodniSledeća

Povratak na Prevoznici iz južne Srbije

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju