Logo

Niš-ekspres, Niš (6)

Fotografije voznih parkova i rasprave o prevoznicima iz južne Srbije.

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Stefan9234 » Čet Avg 06, 2020 10:56 pm

Odlična slika Marko!
Image
Korisnikov avatar
Stefan9234
Član

Pridružio se: Sub Mar 11, 2017 10:03 pm

Sponzor

Postod gospodin dzo » Pet Avg 07, 2020 8:31 pm

Do Velike Plane max sa ovakvim vozilom...
Cuvam i usvajam zensku decu od 17-18 leta,po mogucstvu sa stranim drzavljanstvom :mrgreen:
gospodin dzo
Profesionalni vozač

Pridružio se: Pon Dec 27, 2010 9:39 pm

Postod mat12345 » Pet Avg 07, 2020 9:13 pm

A toliko ih imaju...Šta se dešava sa Nibusima nema ih nigde?
12345
mat12345
Član

Pridružio se: Ned Nov 27, 2016 5:59 pm

Postod Stefan9234 » Pet Avg 07, 2020 11:24 pm

Image
Korisnikov avatar
Stefan9234
Član

Postod Nibus-ja » Ned Avg 09, 2020 12:16 pm

Добро људи, ајде да се разумемо одмах на почетку, слажемо се да возило овог типа није за ове "ДУГАЧКЕ" линије али дешава се понекад јер се у случају НИШ-ЕКСПРЕСа возила одржавају и сервисирају у Нишу па с тога се на неком поласку и деси да улети возило овог типа али то са осталим превозницима није случај, када ће те бити аман за аман реални више :evil: :?:

gospodin dzo je napisao:Do Velike Plane max sa ovakvim vozilom...

Да ли то важи и остале превознике :?:

Да кренемо редом Београд :arrow: Златибор линија око 200км али се временски дуже возите, возило је у истој класи.

Stefan9234 je napisao::D
Image

Даље, Београд :arrow: Нови Пазар линија има око 270км

Stefan9234 je napisao:Image

Да ли овде говоримо о истој класи возила :?: Ја бих рекао иста је класа возила.

Stefan9234 je napisao:Image

ПАзите сад, линија ВРШАЦ :arrow: ПРИЈЕПОЉЕ линија има око 370км. ФАЛИ САМО ЈОШ СЛИКА НЕОПЛАН ТРЕНДЛАЈНЕРА А БИЛА ЈЕ И ОНА, НАЋИ ЋУ ЈЕ КАД ТАД.

Pavke8137 je napisao:07.02.2020.
Image

Београд :arrow: НИШ :arrow: КЊАЖЕВАЦ, линија око 300км

mar.co je napisao:Image

Нисам хтео даље да тражим

Очито је да не важи, ниједном није коментарисано када су у питању остали превозници, са оваквим и сличним возилима, али зато по експресу УДРИ И ДРВЉЕ И КАМЕЊЕ(линија има око 240км). И наравно опет сам ја дежурни кривац који велича НИШ-ЕКСПРЕС а мрзи остале...
Подсећања ради, било је случаја да је ЛАСТА ЈЕ СА СОР-ом радила БЕОГРАД - ПРОКУПЉЕ(линија има око 260км), па нисмо имали прилике да осудимо тај потез фирме. ЛИЧНО САМ ВИДЕО И МЕРЦЕДЕС ИНТЕГРА фирме "АУТОКОДЕКС" на линији из ПИРОТА за СУБОТИЦУ па ништа али зато... НЕМА ВЕЗЕ. Слике зато и служе да се доказујемо.
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član

Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm

Postod Nibus-ja » Ned Avg 09, 2020 12:41 pm

Подсећања ради, било је случаја да је ЛАСТА ЈЕ СА ОТОКАР-ом (не говорим о минибусевима) радила БЕОГРАД - ПРОКУПЉЕ(линија има око 260км), па нисмо имали прилике да осудимо тај потез фирме. ЛИЧНО САМ ВИДЕО И МЕРЦЕДЕС ИНТЕГРА фирме "АУТОКОДЕКС" на линији из ПИРОТА за СУБОТИЦУ па ништа али зато... НЕМА ВЕЗЕ. Слике зато и служе да се доказујемо.[/quote]
Poslednji put menjao Nibus-ja dana Ned Avg 09, 2020 12:45 pm, izmenjena 2 puta
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član

Postod mat12345 » Ned Avg 09, 2020 3:43 pm

Meni je ovo smešno...Ti mora da si glavna faca u Niš ekspresu
Ajmo redom:
-Kao prvo gospodin dzo nije hteo da uvredi firmu koja je jedan od najvećih giganata u Srbiji već se svi pitamo zašto su Regia stavili.
-Kao drugo mnogim firmama je upravo taj Man najbolje vozilo u voznom parku pa moraju njega hteli ne hteli da stave jer se para nema za bolje vozilo.
-Kao trece Arrivin Ikarbus je više od te “klase”.Jedan od jedinih primeraka takvog autobusa na svetu.Pogledaj malo bolje slike pa ćeš se uveriti da Nibus nije jedini srpski autobus.
-Kao četvrto već sam napomenuo reci mi samo koje autobuse ima Kavim iz Raške, a da je bolji od Man Lion’s Regia, ajde koji da pošalju da neće možda tursku šklopociju ili praistorijskog Mana da pošalju, da se razumemo i to šalju, ali samo zato jer nemaju ništa bolje.Ne bi ti tu sliku video da njihov vozni park krase Mečke i Setra nove generacije.
-Kao peto slika autobusa BS Tursa je stara ko zna koliko godina, ako ne grešim oni danas ovog Irisbusa nemaju, a vozni park im je opremljen najsavremenijim vozilima tako da svakodnevno na liniji za Surdulicu šalju VDL Bovu Futuru.
-Kao šesto znam da ću biti osuđen na smrt od tvoje strane zbog izgovorenog.Ne mrzim Niš ekspres nisam ga nikada ni mrzeo, jednostavno nemam razloga za to, ali tvoji komentari znaju da budu veoma nebulozni.Seti se samo da isti taj Regio i prigradska s317ul je radila Skoplje i dan danas radi...
-Kao sedmo nije Niš ekspres jedini prevoznik koji pošalje prigradski autobus evo slika Regia na Vršac-Prijepolje(koji je noviji i u znatno boljem stanju), ali neko nije hteo da ti kaže ništa ružno i uvredljivo i mislim da su tvoji preterani komentari nepotrebni.Jednostavno, fino i kulturno si mogao da objasniš zašto je taj autobus na toj liniji i mirna Mačva.
Stvarno iz prošlogodišnjih iskustava ne znam da li se šališ i izigravaš ili si stvarno ozbiljan, sve je moglo na lepi način da se objasni tako da ni do ove moje poruke ne bi došlo, koju sam morao da objavim jer na ovako nešto neću ćutati!
12345
mat12345
Član

Postod gospodin dzo » Ned Avg 09, 2020 8:03 pm

Postoji Regio sa galerijom i turistickim sedistima i tu nije nikakav problem, dok ovaj klot sa prigradskim sedistima bez podesavanja nije za tu liniju.
Toliko autobusa u garazi nemoguce da nisu imali nista bolje slobodno.

P.S.
viewtopic.php?f=29&t=5015&p=594663#p594663
viewtopic.php?f=28&t=4100&p=575741#p575741
Obrati paznju na ova dva moja posta i prestani vec jednom sa lupetanjem!
Cuvam i usvajam zensku decu od 17-18 leta,po mogucstvu sa stranim drzavljanstvom :mrgreen:
gospodin dzo
Profesionalni vozač

Postod Stefan9234 » Ned Avg 09, 2020 10:26 pm

Image
Korisnikov avatar
Stefan9234
Član

Postod Miki Machak » Pon Avg 10, 2020 12:43 am

gospodin dzo je napisao:Postoji Regio sa galerijom i turistickim sedistima i tu nije nikakav problem, dok ovaj klot sa prigradskim sedistima bez podesavanja nije za tu liniju.
Toliko autobusa u garazi nemoguce da nisu imali nista bolje slobodno.

P.S.
viewtopic.php?f=29&t=5015&p=594663#p594663
viewtopic.php?f=28&t=4100&p=575741#p575741
Obrati paznju na ova dva moja posta i prestani vec jednom sa lupetanjem!

Man Lions Regio 343 sa slike je BG vozilo, fora je da ta vozila šalje iz BG kad treba neka veća popravka da se odradi što mora u garaži u Nišu pa ga uklapa na neki redovan polazak da ne ide prazan.
Koliko sam samo puta uskakao kao padobranac na te buseve kad treba neki BIS da se spusti ka Nišu, a nema kola iz redovnog saobraćaja.
Poslednji put menjao Miki Machak dana Pon Avg 10, 2020 12:45 am, izmenjena samo jedanput
Miki Machak
Član

Pridružio se: Pon Jan 23, 2017 8:51 pm

Postod mat12345 » Pon Avg 10, 2020 12:57 am

Hvala Miki na potpunom odgovoru! :D
12345
mat12345
Član

Postod gospodin dzo » Pon Avg 10, 2020 8:52 am

Pa da,bolje pokvaren da ide sa putnicima nego bez njih...
Kao da ne zaradjuju dovoljno na prevozu radnika da ide prazan...
gospodin dzo
Profesionalni vozač

Postod Nibus-ja » Pon Avg 10, 2020 9:03 am

mat12345 je napisao:Meni je ovo smešno...Ti mora da si glavna faca u Niš ekspresu
Ajmo redom:
-Kao prvo gospodin dzo nije hteo da uvredi firmu koja je jedan od najvećih giganata u Srbiji već se svi pitamo zašto su Regia stavili.
-Kao drugo mnogim firmama je upravo taj Man najbolje vozilo u voznom parku pa moraju njega hteli ne hteli da stave jer se para nema za bolje vozilo.
-Kao trece Arrivin Ikarbus je više od te “klase”.Jedan od jedinih primeraka takvog autobusa na svetu.Pogledaj malo bolje slike pa ćeš se uveriti da Nibus nije jedini srpski autobus.
-Kao četvrto već sam napomenuo reci mi samo koje autobuse ima Kavim iz Raške, a da je bolji od Man Lion’s Regia, ajde koji da pošalju da neće možda tursku šklopociju ili praistorijskog Mana da pošalju, da se razumemo i to šalju, ali samo zato jer nemaju ništa bolje.Ne bi ti tu sliku video da njihov vozni park krase Mečke i Setra nove generacije.
-Kao peto slika autobusa BS Tursa je stara ko zna koliko godina, ako ne grešim oni danas ovog Irisbusa nemaju, a vozni park im je opremljen najsavremenijim vozilima tako da svakodnevno na liniji za Surdulicu šalju VDL Bovu Futuru.
-Kao šesto znam da ću biti osuđen na smrt od tvoje strane zbog izgovorenog.Ne mrzim Niš ekspres nisam ga nikada ni mrzeo, jednostavno nemam razloga za to, ali tvoji komentari znaju da budu veoma nebulozni.Seti se samo da isti taj Regio i prigradska s317ul je radila Skoplje i dan danas radi...
-Kao sedmo nije Niš ekspres jedini prevoznik koji pošalje prigradski autobus evo slika Regia na Vršac-Prijepolje(koji je noviji i u znatno boljem stanju), ali neko nije hteo da ti kaže ništa ružno i uvredljivo i mislim da su tvoji preterani komentari nepotrebni.Jednostavno, fino i kulturno si mogao da objasniš zašto je taj autobus na toj liniji i mirna Mačva.
Stvarno iz prošlogodišnjih iskustava ne znam da li se šališ i izigravaš ili si stvarno ozbiljan, sve je moglo na lepi način da se objasni tako da ni do ove moje poruke ne bi došlo, koju sam morao da objavim jer na ovako nešto neću ćutati!

Нећу ни ја ћутати на нешто где се очито види ко је у праву. У НИШ-ЕКСПРЕСу нисам главни а нисам ни споредни, да којим случајем јесам главни итекако би се то видело, јер много тога шкрипи у фирми јер појединци немају појма. Друго, Мики, је сад објаснио, а било је објашњавано хиљаду пута раније па се опет иста песма пева.

То што је КАВИМУ у Рашкој најбоље возило РЕГИО и ИНТОУРО, ја нисам крив имају необусе и то су добили из Врања и икарбусе-412 зашто њих не притегну њихов је проблем, у Чачку и Врању има и пара немој ми рећи да КАВИМ не убира пазар од свих фирми подједнако, а има и доста високоподних возила па су могли 2 да им одвоје на поклон. Ово важи и за САНЏАКтранс - Нови Пазар, фале им туристичка возила. По тој твојој логици нека купе најновији градски аутобус па пошто им је најбоље возило у возном парку нека пегла линију за Београд пошто се нема пара, јел тако :?: Кавим ЧАЧАК је оне мерцедесе могао њима и у Пазару да премести а не у ПУБ-ИНТЕРНАЦИОНАЛ, солидно би одрадили посао.

Што се тиче ЛИТАС-а и СТУП-а Вршац ту је апсолутно примедба моја на месту јер су увек имали а и сада имају одличан избор високоподних возила за ове линије.

Даље, није ЛИТАС-ов икарбус једини, има га и СУБОТИЦАТранс, а штосетиче НИБУС-а нисам га споменуо и немој да ми то приписујеш у овој расправи.

Што се тиче БС-турса, слика јесте стара, ја нисам рекао да је скоро сликано, али је тада и поред силних беркхофа њима Књажевац пеглало нископодно возило и то свакодневно једно време, а поента моје приче ВИДИ СЕ ДА НИСИ ПРАТИО ИЛИ НИСИ ХТЕО ДА СХВАТИШ МОЈЕ ПИСАЊЕ ПА САД МОРАМ ОВАКО је да НИКО НИКАДА НИЈЕ ОСУЂИВАО У ТЕМАМА ОВАКВА НИСКОПОДНА НЕАДЕКВАТНА ВОЗИЛА НА ДУГИМ ЛИНИЈАМА, осим пре пар година слање НЕОПЛАНА-ТРЕНДЛАЈНЕРА од стране ЈУГОПРЕВОЗА из Велике Плане на сезонску линију према мору у ЦРРНОЈ ГОРИ.

И на крају, то што у НИШ-ЕКСПРЕСу шаљу поједина возила на неким линијама се ни мени не свиђају као и многе друге ствари
у пословању али то је већ прича за неку другу тему, ја никада нисам одобравао и бранио то на тај начин што они раде и уопште не видим разлог да ме и за то нападаш, и за НИБУС-а приписујеш кад нисам ништа од тога споменуо.
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član

Postod becks89 » Pon Avg 10, 2020 9:50 am

Polako, šta se uzbuđavaš, će prokuvaš po ovu sparinu.

Poslato sa Huawei Mate 20 Pro uz pomoć Tapatoka
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član

Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm

Postod mat12345 » Pon Avg 10, 2020 12:53 pm

Polako bre čoveče daj da se objasnimo, ako je to uopšte moguće.
-Najbolji autobus u Kavimu iz Raške i jeste taj Regio ili Intouro, jer nemaju bolje.Pa gde će Ikarbusa 412 da šalju za Beograd, to su do skoro radili, ali ti autobusi su odradili većinu svog posla...Kao što vidiš pod Kavimom najozbiljnije firme su Autoprevoz Čačak i Jedinstvo iz Vranja, ali ni kod njih nije sve u najboljem redu jer iako imaju Temsu HD13, Volvo 9500,... taj prevoznik im je uručio bezbroj krševa iz Izraela u vidu Merkavim Marsa i ostalih Izraelaca koji su i više nego nedovoljni autobusi čak i za prigradski prevoz pa tako oni rade Čačak i okolinu, odnosno Vranje-Vranjska banja najdalje do Surdulice.Što se Kavima iz Raške i Sandžaktransa tiče oni su totalno zapostavljeni.Kavim Sandžaktrans ima samo kombi vozila i po kojeg prigradskog Turčina,totalno katastrofa od voznog parka.Kao što vidiš Kavim nema nameru da uloži u ta dva prevoznika u vidu novih autobusa pa će taj Regio i Intouro idalje ići za BG.
-Ovde niko nije spomenuo gradski autobus već su sve ovo vozila na prigradskom nivou, pa neka čak i više, poput srpskih Mercedesa za koje imam samo reči pohvale jer sam se upravo i vozio sa Arrivinim za Zlatibor i autobus je više nego super, Euro6, sedišta na nivou turističkog busa i klimatizacija su više nego dovoljni, a Stupov Regio je sigurno bolji od tog iz Niš ekspresa jer nisu identični(objasnio gospodin džo).
-Naravno ne odobravam prigradske autobuse na daljim linijama, ali ako su oni kvalitetni i ako zadovoljavaju potrebe putnika pogotovo što se udobnosti tiče oni dobijaju prolaznu ocenu.Evo ti primer nove Lastine Temse LD12, jesi li video unutrašnji komfor, kao da si u visokoturističkom busu.Naravno Lasta njih ne šalje za Prokuplje, Bujanovac i Novi Pazar, već isključivo na neke srednje linije do Kanjiže, Kikinde, Aranđelovca, ne dalje.
-Što se tiče BS Tursa to jeste za osudu, ali njima je linija za Knjaževac najzapostavljenija jer nju rade najlošiji busevi, ipak ljudima je na prvom mestu međunarodni prevoz ka Hrvatskoj, Bih i Francuskoj, a za Knjaževac šta ostane to su danas uglavnom Berkhofi i Noge jedan jedini koji je ostao u voznom parku.Naravno i potez Jugoprevoza iz Velike Plane je za svaku osudu jer za takvu liniju potreban je mnogo mnogo kvalitetniji bus, ali oni su to promenili i počeli da šalju Berkhofe na tu liniju.Još da dodam da ne bude da je Niš ekspres kritikovan, ono što je za kritiku to je postavljanje MB Conecta na liniju BG-Velika Plana.Nije to neka linija sad, ali takav autobus koji je na nivou gradskog je zaista više nego nedovoljan.
-Imaj u obziru da su mnoge manje firme trenutno u velikim finansijskim problemima zbog pandemije i uvelikom su minusu, pa tako su morali da otkažu neke svoje planirane nabavke...
-Da rezimiramo:Niko ovde na početku nije uvredio Niš ekspres zbog postavljenog Mana na liniju BG-Niš već samo tražimo objašnjenje zašto je to tako, a odgovor smo dobili od MikiMachak-a koji je na sasvim pristojan način objasnio zašto je to tako i ja takav način ne osuđujem, jer svi prevoznici bi isto tako uradili.Zašto bi neko vozio prazan bus kada može da ga ubaci na redovnu liniju, ako je već potreban nekom svrhom garaži u Nišu.Inače koliko sam zaključio taj bus inače radi na prevozu radnika u Beogradu.
Ovim bih želeo da stavim tačku na ovo, jer smo dobili objašnjenje na pitanje i mislim da nema svrhe nastaviti dalju diskusiju...
12345
mat12345
Član

PrethodniSledeća

Povratak na Prevoznici iz južne Srbije