Logo

Ikarbus (2)

Diskusije posvećene gradskim, prigradskim i međugradskim autobusima.

Ikarbus (2)

Postod Sloba » Sub Avg 29, 2009 7:08 pm

Prebacujemo se u novu temu, zbog nepregledne stare teme.
Poslednji put menjao Sloba dana Sre Sep 09, 2009 5:33 pm, izmenjena samo jedanput
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Ikarbus (2)

Sponzor

 

Postod Sloba » Sub Avg 29, 2009 7:10 pm

Prebaciću nekoliko važnih poruka iz prethodne teme

Stefan Bgd je napisao:Zlatan Reisen koji u kooperaciji sa Angel Star-om iz Beograda održava međumesni saobraćaj u Užicama sa svojim ik-107 na Zlatiboru:
Image
Image
Image
Image
Image

Inače u pitanju je sajamski primerak sa Beotraka 08.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Sloba » Sub Avg 29, 2009 7:17 pm

Stefan Bgd je napisao:I ovom je mesto ovde: :)
Raketin gar.broj 11,Ikarbus ik-103P koji prevozi radnike preduzeća "Putevi Užice" na izlasku sa Zlatibora: 8)
Image
Image
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Sloba » Sub Avg 29, 2009 7:18 pm

cone je napisao:“Ikarbus” bez Rusa

Image

Naredne srede ističe rok kupcu većinskog kapitala “Ikarbusa” da izmiri sve zaostale obaveze prema radnicima. Ukoliko to ne učini, u četvrtak ćemo raskinuti kupoprodajni ugovor s ruskim partnerom “Avtodetal servisom” - rekao je u četvrtak za “Novosti” Vladislav Cvetković, direktor Agencije za privatizaciju.
Ruski partner se za sada ne pojavljuje, tako da je gotovo izvesno da “Avtodetal servis” više i nije zainteresovan za “Ikarbus”.
- U situacijama kada ima problema u ostvarivanju dogovorenih obaveza prema kompaniji i radnicima, a mi najavimo da ćemo raskinuti ugovor, novi vlasnici firmi obično reaguju
i pokušaju da, pritisnuti rokovima, naknadno regulišu svoje obaveze. Sa “Avtodetal servisom” nismo uspeli da stupimo u kontakt kako bismo se dogovarali o bilo čemu, pa pretpostavljamo i da ćemo iduće nedelje biti primorani da raskinemo kupoprodajni ugovor - objašnjava direktor Agencije za privatizaciju.
Inače, zbog neispunjenih obaveza prema radnicima, zaposleni u ovoj firmi štrajkovali su gotovo dva meseca. Prema tvrdnjama sindikata ove fabrike, ruski vlasnik zaposlenima duguje sedam plata.
Radnici tvrde da Rusi, koji su pre godinu dana kupili “Ikarbus”, ne poštuju odredbe kolektivnog ugovora, a nisu zaključili ni jedan novi posao.
Agencija za privatizaciju je 10. juna ove godine donela odluku kojom se kupcu “Ikarbusa” ostavlja rok od 60 dana da dostavi dokaze da se isplata zarada vrši u skladu sa zakonom. Rok za postupanje po ovoj odluci istekao je 17. avgusta, kada su i predstavnici sektora za kontrolu Agencije za privatizaciju započeli vanredno kontrolisanje ove firme. Posle toga je zaključeno da se ruskom partneru ostavi rok od još nedelju dana kako bi dostavio sve dokaze o ispunjavanju obaveza, koji ističe naredne srede.

Večernje novosti
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod profa_chb » Sub Avg 29, 2009 9:24 pm

evo par mojih slika sa sajma automobila 2004 (skenirano sa fotografija)
ik103 (GSP Beograd 490)
Image
ik112.3 (GSP Beograd 777)
Image
ik218.3 (GSP Beograd 888)
Image
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Postod markotar » Čet Sep 03, 2009 8:29 pm

Agencija za privatizaciju je raksinula privatziacioni ugovor o prodaji Ikarbusa.

Osnovno pitanje koje se sad postavlja je - Šta dalje?
markotar
Član
 
Postovi: 1785
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 7:44 pm
Lokacija: Beograd

Postod mishko-genija » Čet Sep 03, 2009 8:55 pm

Obistinilo se ono shto sam napisao o izdrzljivosti i pouzdanosti N-serije. Bus g.b. 218 je rikn'o. Shta dalje? Da se u hali "Ikarbusa" gaje pechurke. Ali, bojim se, zeznuce se pa ce da odgaje neke otrovne, da ih lepo zapakuju i prodaju. Ko prezivi-pricace
mishko-genija
Član
 
Postovi: 321
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 12:23 am
Lokacija: Beograd

Postod Aleks_BGD » Čet Sep 03, 2009 10:12 pm

markotar je napisao:Agencija za privatizaciju je raksinula privatziacioni ugovor o prodaji Ikarbusa.

Osnovno pitanje koje se sad postavlja je - Šta dalje?


E sad ce Ikarbus da zasuce rukave pa sam nastavi trnovit put.Ako mogu Neobus i Nibus da se bore,mogu i u Ikarbusu.
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14873
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod markotar » Čet Sep 03, 2009 10:13 pm

:lol: :lol: Ako im uskoro neko ne namesti neki tender teško da će ta borba biti uspešna...
markotar
Član
 
Postovi: 1785
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 7:44 pm
Lokacija: Beograd

Postod Aleks_BGD » Čet Sep 03, 2009 10:19 pm

Nema vise namestanja,nema vise "sigurnih" drzavnih poslova.Neka malo oznoje svoje g...e,neka naprave nesto sto ce vredeti.Nesto sto ce biti kvalitetno i sto ce naci put do kupca.Dosta je bilo sklapanje krseva...Samo postenim i mukotrpnim radom se postizu pravi rezultati.Nibusov 400,Neobusov Terra gaze Evropu unajvecem,a IK bi se raspao do Subotice...Neka sad malo ukljuce svoje vijuge...
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14873
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod Marko » Čet Sep 03, 2009 11:29 pm

Sa kime se nišlije bore ? Oni proizvode autobuse za svoje potrebe , kom ozbiljnom prevozniku su prodali ? Samo jedan bečej prevozu firmi koji prevozi radnike tempa .
Žalosno je što današnja deca misle da je Mocart bio vlasnik kladionica, a ne da je prodavao čoko kugle

# Vratite Risa u Vojnu akademiju
Marko
Član
 
Postovi: 12123
Pridružio se: Uto Apr 29, 2008 10:54 pm
Lokacija: Nakon uništenja zvezde smrti planeta Endor

Postod Aleks_BGD » Čet Sep 03, 2009 11:35 pm

Marko je napisao:Sa kime se nišlije bore ? Oni proizvode autobuse za svoje potrebe , kom ozbiljnom prevozniku su prodali ? Samo jedan bečej prevozu firmi koji prevozi radnike tempa .


Ali nisu stigli do strajkova i katanca kao sto se desilo Ikarbusu.Ruske nazovi "partnere" treba izbegavati u sirokom luku.Kao sto rekoh te dzukele trebalo je odavno najuriti i da Ikarbus samostalno krene da radi.Sta god da su Rusi poceli na nasim prostorima nista nisu zavrsili do kraja,evo i Arsenalova svedocenja o poslovanju u CGu.Jednostavno nikom dobro nisu doneli.
Po meni bolji raskid ovog ugovoram,tako se bar mogu nadati nekoj sansi i nadi da ce opet stati na noge.
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14873
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod Marko » Čet Sep 03, 2009 11:46 pm

Pa oni smeju da se štrajkuju a kod domaćih biznismena gde smeju to da rade .
Žalosno je što današnja deca misle da je Mocart bio vlasnik kladionica, a ne da je prodavao čoko kugle

# Vratite Risa u Vojnu akademiju
Marko
Član
 
Postovi: 12123
Pridružio se: Uto Apr 29, 2008 10:54 pm
Lokacija: Nakon uništenja zvezde smrti planeta Endor

Postod markotar » Pet Sep 04, 2009 12:42 am

Nisu Rusi ništa počeli, oni su samo nastavili ono što je odavno započeto, samo je to sad kulminiralo!! Ikarbus je bio truo i pre privatizacije i to nikako ne smemo da zaboravimo!!! Ne bi im direktor brže-bolje pobegao čim je prekipelo...

Inače, lakše je reći "neka krenu da se bore", a nešto sasvim drugo je to i uraditi. Ja ne verujem da Ikarbus ima potencijala da bilo šta uradi u skorije vreme bez ozbiljne pomoći države. A kad kažem pomoć tu mislim isključivo na nameštanje poslova!! Da Ikarbus sam pobedi na nekom poštenom tenderu? Teško!! Bez ozbiljnih promena unutar fabrike jako teško!! Ne verujem da oni, pre svega, imaju ljudske resurse za tako nešto, tu pre svega mislim na rukovodstvo...

Svaka čast Nibusu na njihovom trudu, ne shvatite me pogrešno ali budimo ipak realni - oni nisu ništa više od običnog servisa za prepravku autobusa jednog jedinog prevoznika! Koliko smo mogli da vidimo oni čak nisu ni pokušali da prodaju autobuse nekom iole ozbiljnom, a kamoli nešto više od toga!! Jesu li učestovali na nekom sajmu u poslednje vreme npr? Ne treba se previše zanositi, treba stajati na zemlji, nema tu puno hleba... Neobus je, sa druge strane, neka druga priča.
markotar
Član
 
Postovi: 1785
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 7:44 pm
Lokacija: Beograd

Postod zeka » Pet Sep 04, 2009 8:52 am

Досадни сте више са тим намештањем тендера.
А као други не намештају?
Погледајте даље од Београда.
Тендер за Нирнберг је био намештен од стране Мерцедеса па је по први пут у историји Мерцедесов аутобус довозио запослене на станицу испред Манове фабрике.
zeka
Član
 
Postovi: 593
Pridružio se: Pon Feb 25, 2008 1:40 am
Lokacija: Beograd

Sledeća

Povratak na Gradski, Prigradski, Medjugradski

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost