Logo

Ikarbus (2)

Diskusije posvećene gradskim, prigradskim i međugradskim autobusima.

Re: Ikarbus (2)

Postod Kesha » Čet Jun 14, 2018 7:40 am

blokovi je napisao:Sta li je ovde "MAN-ovo"...? Ko li koga ovde sprda nas ljude koji ne radimo u drzavnom sektoru... Nekad se zaista divim sto i Ikarbus ne ode u privatne ruke, da svane ovom narodu vise, da nas ne maltretira, jer ovo ne dalje od katanca... !!!

Šta je sad opet? Šta ti kod njega konkretno smeta? Da se nisi možda već vozio njime pa komentarišeš? Za kategoriju i cenovni rang kojem pripada, ne vidim da je po nečemu inferioran u odnosu na konkurenciju. Nismo dobili niti jedan utisak ili komentar od putnika ili vozača, a da prvo ti nešto ne izneseš po svom rezonu i starom dobrom običaju :roll:
Kesha
Član

Pridružio se: Pon Nov 30, 2015 9:07 pm

Sponzor

Postod suikar » Čet Jun 14, 2018 9:26 am

blokovi je napisao:Sta li je ovde "MAN-ovo"...? Ko li koga ovde sprda nas ljude koji ne radimo u drzavnom sektoru... Nekad se zaista divim sto i Ikarbus ne ode u privatne ruke, da svane ovom narodu vise, da nas ne maltretira, jer ovo ne dalje od katanca... !!!

Dragane,ja stvarno ne razumem koji je tvoj problem sa Ikarbusom?Oba gradska autobusa, koji su stigli prošle godine,IK-112M i IK-218N su i više nego dobri.Svako vozilo treba normalno održavati,pa i Ikarbus.Ima istih problema i kod originalnog MAN-a a i kod Mercedesa.I oni se kvare,a i zapale.
Image Image
suikar
Član

Pridružio se: Ned Jan 10, 2010 10:56 pm

Postod dekitri » Čet Jun 14, 2018 9:34 am

Pozdrav svima.
Posto je ovaj bus dosao kod nas bez ikakvih oznaka, ljudi iz Ikarbusa su mi rekli da mu je oznaka 313M. Ima MAN sasiju i motor. Sasija je od Intercity-a. Placen je Ikarbusu 150 000 eura.
dekitri
Član

Pridružio se: Sre Nov 29, 2017 10:05 am

Postod Mickey » Čet Jun 14, 2018 10:37 am

Tolko nahvaliste unutrasnjost, kozno sediste i prednji mekani panel.. dva displeja od 19" a niti jedna slika unutrasnjosti na sajtu, a tek o tome da nema slika na forumu necu pricati. Kako uopste izgleda novi sistem otvaranja bunkera? Kao sto neko rece, mi se bavimo autobusima, i svi ce hteti da vide vise od 5 slika tog novog Ikarbusa, bar na forumu.
Korisnikov avatar
Mickey
Član

Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 10:30 pm

Postod becks89 » Čet Jun 14, 2018 11:05 am

Ako mu je cena 150.000, onda je ik112le, preskup.
Ipak, drago mi je ako krenu u ovom pravcu, mnogo više prostora ima na tržištu međugrada i prigrada nego samo gradskih autobusa. Sa ovom cenom, ako je tačna, svakako ima šta da traži.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član

Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm

Postod Kesha » Čet Jun 14, 2018 12:17 pm

Cena jeste interesantna, tj konkurentna. Samo da se dobro i pokaže, pa će valjda imati makar domaće tržište, iako je uvoz polovnjaka i u toj kategoriji mislim dominantan. Kad već pomenu LE, jel njegova cena beše oko 125.000 evra? Kad su kupovani za GSP, pominjana je znatno veća cifra. Šta je sve išlo u tu cenu, ne bih znao.
Kesha
Član

Postod FiuMAN » Čet Jun 14, 2018 3:04 pm

Jeste vi uopće bili na toj prezentaciji ili vam je netko poslao slike na viber pa ste od tog napravili priču ?

Totalna nezainteresiranost za proizvod. Gdje su slike detalja, unutrašnjosti, komandne ploče, pločice sa VIN brojem i ostalim detaljima ...... Ovo sve skupa mi liči kao da je nečija cura poslikala nabrzinu koja ni nezna što bi ljude moglo zanimat.
FiuMAN
Član

Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 9:50 am

Postod Шоми303 » Čet Jun 14, 2018 6:58 pm

Нема Слобице ***ЦЕНЗУРИСАНО***

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
profa_chb je napisao:Preterano mašinski razmišljam? Reci mi, molim te, imaš li neki lek za to? Da se učlanim u tvoj Nezavisni sindikat nezadovoljnih suvozača koji poznaju pravo stanje?
Korisnikov avatar
Шоми303
Član

Pridružio se: Pet Jul 27, 2012 4:19 pm

Postod branik » Pet Jun 15, 2018 8:02 am

Nema slika busa, ali nam je to slika foruma, ili bar onoga sto je od njega ostalo. Ostali smo bez insajdera koji znaju nesto.
branik
Profesionalni vozač

Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm

Postod suikar » Pet Jun 15, 2018 10:09 am

Unutrašnjost

Image

Image

Image
Image Image
suikar
Član

Pridružio se: Ned Jan 10, 2010 10:56 pm

Postod negas » Ned Jun 17, 2018 5:42 am

Dobar je na oko, ali vozac koji zaduzi ce reci...ali secam se Litasovih novih Ikbusa, svakog su tada cuvali ko da je iz Ulma dosao i nisu se nesto zalili...
Ali, treba ga uporediti u ceni sa Integrom, pa videti, Temsom...jer ako su slicne cene i kredita ko ce Ikbus? Pride dozvoljen uvoz za buseve iz 1946-te! Teski posao...ali podrzavam!
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master

Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Postod branik » Ned Jun 17, 2018 11:34 am

Ako je 150k, ima sansu. Trebalo bi da je jeftiniji 50-80 hikjada. Na 5 kupljenh ostaju 2. Malo li je
branik
Profesionalni vozač

Postod becks89 » Ned Jun 17, 2018 11:41 am

Toliko košta par godina star Intuoro ili Setra te kategorije, ovo je pak novo, e sad cena sa recimo Otokarom tog tipa treba da se vidi, jer verujem da su u tom nekom rangu :)

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član

Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm

Postod branik » Ned Jun 17, 2018 3:52 pm

A sto bi otokar bio bolji?
branik
Profesionalni vozač

Postod Kesha » Ned Jun 17, 2018 4:39 pm

Ja sam razumeo da su OTOKAR i Ikarbus u istom rangu, što je mislim i istina. Direktni su konkurentni kao proizvođači niskobudžetnih autobusa. Uopšte, Turci su u daleko boljoj poziciji u odnosu na nas. Imaju ogromno domaće tržište sa velikim izborom, takođe domaćih kooperanata. O daleko većem obrtu kapitala ne treba ni govoriti. Ikarbus bi čak možda morao imati i jeftiniji proizvod u odnosu na pomenuti OTOKAR, imajući u vidu da se nove 312-ice još nisu afirmisale i dokazale, dok je OTOKAR već uveliko zastupljen na siromašnijim tržištima. Ono što takođe ne ide Ikarbusu na ruku je toliko pominjani kapacitet proizvodnje. Moraju se što pre osposobiti za isporuku vozila u što je moguće kraćem vremenskom roku, a verujem da im je to najveći kamen spoticanja trenutno. Nadam se da će proizvodnja 312-ica zaživeti, tj da neće ostati na svega dva proizvedena primerka. Sigurno da domaće tržište ima dobru tražnju za međugradskim autobusima. Opet, verujem da država preko određenih stimulansa može da im omogući prodor, a preko povoljnih kredita, pa i pooštravanjem propisa pri uvozu polovnjaka.
Kesha
Član

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski, Prigradski, Medjugradski