Logo

Nibus

Diskusije posvećene gradskim, prigradskim i međugradskim autobusima.

Postod s215hdh » Čet Feb 28, 2008 11:46 am

Tako je, potreban im je samo dobar smisao za humor, posto ono sto iz Nibusa izadje, je u najmanju ruku da se covek smeje. A takvi komentari od strane Nibusovaca, imaju zavidnicku notu :) :D :D :D :o :o
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Sponzor

 

Postod ferdinand » Čet Feb 28, 2008 4:55 pm

boca je napisao:sve sto rade je izuzetno malo i za njihov posao nije potrebno posebno znanje.sve dodje na gotovo,fazon je uraditi sasiju sa svom opremom a ovo gore je obican kokosar,lepsi ili ruzniji


pretpostavljam da si pri tom mislio i na sirote, "rastegnute" sanose 115 na 3 osovine i ikaruse 160-ke, okicene tudjim perjem, pa onda kazu sve su sami napravili :lol:
Korisnikov avatar
ferdinand
Član
 
Postovi: 1025
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 4:26 pm
Lokacija: Dubai

Postod negas » Čet Feb 28, 2008 7:25 pm

cone je napisao:
boca je napisao:dali ste se nekad zapitali koliki je udeo ikarbusa ,mislim sopstvene proizvodnje u celom autobusu i sta se sve za autobuse radi u nasoj zemlji

Ne razumem zašto treba da se zapitamo?
Svi vitalni sklopovi su iz uvoza (motori, menjači, osovine). Konstrukcija šasije i karoserije, stakla, sedišta i većina opreme je domaćeg porekla.




negas je napisao:
Gde su nasi proizvidjaci kreativni, na razvoju koncepcije gradnje, nosecih konstrukcija (kad nekarosiraju sasiju, pa znamo sasija plus nadgradnja-se samonosi) i na tehnologiji izrade same karoserije!


E sad boca, nije ovo bas mali posao, jer da jeste sve bi bile iste! Stoji da se koristi uglavnom ista tehnologija izrade i isti materijali, ali kako ce ko sve to da upakuje i kako se kaze resi vozilo to je vrlo jako pitanje!!!
Nibus prvi i sam i sasije i karoserije!!!
Zapravo sad su uglavnom samonosece karoserije, pa se nemoze odvajati sasija i karoserija u smislu nosenja, a da u smislu izrade, kada na sasiji jednog proizvodjaca nadgradis karoseriju!!!

ferdinand je napisao:
boca je napisao:sve sto rade je izuzetno malo i za njihov posao nije potrebno posebno znanje.sve dodje na gotovo,fazon je uraditi sasiju sa svom opremom a ovo gore je obican kokosar,lepsi ili ruzniji


pretpostavljam da si pri tom mislio i na sirote, "rastegnute" sanose 115 na 3 osovine i ikaruse 160-ke, okicene tudjim perjem, pa onda kazu sve su sami napravili :lol:




s215hdh je napisao:Tako je, potreban im je samo dobar smisao za humor, posto ono sto iz Nibusa izadje, je u najmanju ruku da se covek smeje. A takvi komentari od strane Nibusovaca, imaju zavidnicku notu :) :D :D :D :o :o


Ovu temu treba zatvoriti po mom misljenju, jer ce mo razvuci nibus po raznim temama, i nis-ekspres i na gradske i na turisticke, bolje jedna pa nek ide...


A sto Vas Nibus toliko preopterecuje?
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Postod boca » Čet Feb 28, 2008 10:10 pm

ja sam mislio da je fazon raditi sto vise na jednom autobusu.a sve sto kazem prican iz iskustva,nikako napamet.nisu isti npr neobus,ikarbus ,nibus i fap.npr neobus radi samo karoseriju,ikarbus opet ceo kostur,ali i projektuje koncepciju celog autobusa,nibus je posle prepravki poporavki i osatlog uradio ceo bus,dok fap sve radi(kostur,ima pogon osovina,ceo pogon limarije i bravarije,pogon za izradu tockova,cevi,elektro instalacije,radi i manje manuelne menjace na sasijama koje uzima neobus,sasije za mini i midi ramne gradnje)FELNE ,KARDANE,stubove upravljaca kupuje i ikarbus.ja sam z to da se sto vise radi kod nas
boca
Član
 
Postovi: 123
Pridružio se: Uto Feb 19, 2008 10:52 pm
Lokacija: BEOGRAD

Postod negas » Pet Feb 29, 2008 5:27 pm

boca je napisao:ja sam mislio da je fazon raditi sto vise na jednom autobusu.a sve sto kazem prican iz iskustva,nikako napamet.nisu isti npr neobus,ikarbus ,nibus i fap.npr neobus radi samo karoseriju,ikarbus opet ceo kostur,ali i projektuje koncepciju celog autobusa,nibus je posle prepravki poporavki i osatlog uradio ceo bus,dok fap sve radi(kostur,ima pogon osovina,ceo pogon limarije i bravarije,pogon za izradu tockova,cevi,elektro instalacije,radi i manje manuelne menjace na sasijama koje uzima neobus,sasije za mini i midi ramne gradnje)FELNE ,KARDANE,stubove upravljaca kupuje i ikarbus.ja sam z to da se sto vise radi kod nas


Hm, kad sam radio diplomaski rekoa mi profa, ajde da odradimo neki sklop ili deo sklopa! Ja reko ajde da odradimo ono gde su nasi proizvodjaci kreativni pre svaga! U koncepciji gradnje, nosecim konstrukcijama i tehnologiji izrade autobusa!!!
Jer sam bas nato mislio, mi mehaniku nazalost ne pravimo! E sada radi FAP, ali dosta je ta tehnoloogija zastarela, zapravo nesto jeste, nesto nije!
E sad tesko da neko napravi sam ceo autobus, to moze samo Mercedes pa i kod njega nisam siguran da sve radi! Eto kod nas niko nepravi upravljec, vec petoletka Trstenik, pa svi kupe taj upravljac i ugrade-to stoji! Kardane radi FAP, ali ima i dosta privatnih firmi danas koje to rade, takodje i felg(n)e!
Svaki nas proizvodjac je napravio ceo bus, i ikarbus, i neobus, i nibus, sem sto je FAP u prednosti sto radi i pomenute felne, kardane, stubove upravljaca, pogonski most!
Medjutim pogonski most na primer, je da se upari samo sa famosom, starim mercedesima i koliko ja znam nisacim vise. Voleo bih da je drugacije, ali mislim da nije! Jer zasto MAN sada nasi sve uparuju sa Rabom, zato sto su skoro isti...
Drugo FAP nazalost najvise zaostaje u proizvodnji buseva, mada moram da priznam da po koncepciji gradnje su uvek jaki i nikad nisu prommasili! Evo i onaj medjugradski je ok bus, on jeste grub, ali po koncepciji gradnje nisacim ne zaostaje, ima sve! Takodje na beotrucku 06, mene je iskreno najvise odusevio FAP-ov gradski bus od svih ostalih! Dosli ljudi bez pompe i skromno, ali su imali sta da pokazu, zapravo su najvise [pokazali, bas zbog te autonomnosti! Ali netreba jedne kuditi i osudjivati, jednostavno fabrike domace su takve i svaka se je nekad za nesto specijalizovala i danas rade tako kao sto rade, jer drugacije i nemogu!!!
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Postod volvos » Pet Feb 29, 2008 5:36 pm

Ljudi ovde smo da raspravljamo kao drugari,mani te se rasparvljanja jel ce se neko naljutiti,neko mozda krivo shvatiti i tako u nedeogled,svaki proizvodjac ima svoje prednosti i mane,eto meni je licno,cisto iz primera,volvo 9700 omiljen ali mi je ne mogu se setiti tacno ko, rekao da visi non stop u servisu,pa sta sad,eto kvarovi se desavaju.Jeli ni Neobus,ni Ikarbus,Nibus...i ostali,nikad nisu ostali u kvaru na putu,pa sad treba po svima pljuvati....
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod cone » Pon Mar 31, 2008 3:00 pm

Hoće Nibus izložiti svoj niskopodni autobus na Beotruck-u? Zna li neko?
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod negas » Pon Mar 31, 2008 3:10 pm

Ne verujem, jer eno u vtockovima ima kao koga ce biti, a nibus ne izlaze po sajmovima znamo iz prakse tako da tesko...ne verujem, najavili bi...
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Postod Nibus-ja » Pon Mar 31, 2008 3:32 pm

negas je napisao:Ne verujem, jer eno u vtockovima ima kao koga ce biti, a nibus ne izlaze po sajmovima znamo iz prakse tako da tesko...ne verujem, najavili bi...


Mozda ce nezna se.A ni NIBUS-ov polubrat SANOS nije najavvjen dal je to moguce?
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Postod DraganNish » Pet Jun 06, 2008 2:18 pm

Da li se neko slaze samnom da su autobusi nis ekspresa vec postali dosadni sto se tice dizajna....a niko ne daje previse paznje za obavljanje javnog prevoza,opet sada poskupljuje benzin ko 93-god,ljudi manje koriste kola,treba im prevoz,a da bi neko stigao do neke tacke nisa,mora bar dva put da preseda,sto je malo neozbiljno....Treba da se otvore dve nove linije,NRJ-Brzi Brod,i jos jedna koja ce ici vizantijskim bulevarom(duvaniste),ali to pre septembra nece biti.
Mogu reci da su ljudi u Nis Ekspresu postali veoma neljubazni...ili su od ranije takvi,ne mogu da sudim jer sam skoro doziveo neprijatnost.
Vracam se u vojsku,tj u komandu iz sela sa vojnom uniformom,sav komplet,meni prilazi kontrolor i blene u mene,i ja pokazujem na vojnu knjizicu,vojska gradski prevoz nece placati nikada,cak nam je to naredjenje izneo i general-potpukovnik Mladen Cirkovic (bili na kurirskim pravcima),nego da se ne izgubim potpuno,kondukter mi trazi kartu,kao vojska ne placa nis ekspresu odavno,kao svaki vojnik mora da ima mesecnu,tad mi je dan prosao ekstra zato me boleo beep,inace ljudi gledali mene da vide kako bi reagovao,doslo bi mi da ubijem tog konduktera od batina...
Neko slicno iskustvo od mankijvca iz Nis Ekspresa?
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

Postod Serval » Pet Jun 06, 2008 3:12 pm

DraganNish je napisao:Da li se neko slaze samnom da su autobusi nis ekspresa vec postali dosadni sto se tice dizajna....a niko ne daje previse paznje za obavljanje javnog prevoza,opet sada poskupljuje benzin ko 93-god,ljudi manje koriste kola,treba im prevoz,a da bi neko stigao do neke tacke nisa,mora bar dva put da preseda,sto je malo neozbiljno....Treba da se otvore dve nove linije,NRJ-Brzi Brod,i jos jedna koja ce ici vizantijskim bulevarom(duvaniste),ali to pre septembra nece biti.
Mogu reci da su ljudi u Nis Ekspresu postali veoma neljubazni...ili su od ranije takvi,ne mogu da sudim jer sam skoro doziveo neprijatnost.
Vracam se u vojsku,tj u komandu iz sela sa vojnom uniformom,sav komplet,meni prilazi kontrolor i blene u mene,i ja pokazujem na vojnu knjizicu,vojska gradski prevoz nece placati nikada,cak nam je to naredjenje izneo i general-potpukovnik Mladen Cirkovic (bili na kurirskim pravcima),nego da se ne izgubim potpuno,kondukter mi trazi kartu,kao vojska ne placa nis ekspresu odavno,kao svaki vojnik mora da ima mesecnu,tad mi je dan prosao ekstra zato me boleo beep,inace ljudi gledali mene da vide kako bi reagovao,doslo bi mi da ubijem tog konduktera od batina...
Neko slicno iskustvo od mankijvca iz Nis Ekspresa?


Da i ja sam imao slicna iskustva, namerno kazem iskustva jer ih je bilo vise, naime isao sam NS, dok sam jos saradjivao sa Nis-Ekpresom, direktor odrzavanja mi napisao besplatan prevoz, ali je datum prepravljen-sa potpisom malopre pomenutog direktotra. Tokom celog puta kondukter je pricao da nema pecata na prepravci datuma preteci da ce nas ostaviti u BG-u. Na kraju je zvao nekog coveka, koji je dosao na stanici u Bg-u i nije imao osnova da nista napravi. Ovo jedna od najvecih neprijatnosti koju sam doziveo tokom puta, a s obzirom da nema ni jednog drugog prevoznika do Novog Sada sem Laste u 2. ujutro, ne preostaje ljudima nista drugo nego da se voze njima.
Serval
SERVAL DESIGN & NEOBUS AD
Korisnikov avatar
Serval
Član
 
Postovi: 317
Pridružio se: Sre Apr 09, 2008 12:08 pm
Lokacija: Maribor

Postod Nibus-ja » Pet Jun 06, 2008 3:38 pm

Serval je napisao:
DraganNish je napisao:Da li se neko slaze samnom da su autobusi nis ekspresa vec postali dosadni sto se tice dizajna....a niko ne daje previse paznje za obavljanje javnog prevoza,opet sada poskupljuje benzin ko 93-god,ljudi manje koriste kola,treba im prevoz,a da bi neko stigao do neke tacke nisa,mora bar dva put da preseda,sto je malo neozbiljno....Treba da se otvore dve nove linije,NRJ-Brzi Brod,i jos jedna koja ce ici vizantijskim bulevarom(duvaniste),ali to pre septembra nece biti.
Mogu reci da su ljudi u Nis Ekspresu postali veoma neljubazni...ili su od ranije takvi,ne mogu da sudim jer sam skoro doziveo neprijatnost.
Vracam se u vojsku,tj u komandu iz sela sa vojnom uniformom,sav komplet,meni prilazi kontrolor i blene u mene,i ja pokazujem na vojnu knjizicu,vojska gradski prevoz nece placati nikada,cak nam je to naredjenje izneo i general-potpukovnik Mladen Cirkovic (bili na kurirskim pravcima),nego da se ne izgubim potpuno,kondukter mi trazi kartu,kao vojska ne placa nis ekspresu odavno,kao svaki vojnik mora da ima mesecnu,tad mi je dan prosao ekstra zato me boleo beep,inace ljudi gledali mene da vide kako bi reagovao,doslo bi mi da ubijem tog konduktera od batina...
Neko slicno iskustvo od mankijvca iz Nis Ekspresa?


Da i ja sam imao slicna iskustva, namerno kazem iskustva jer ih je bilo vise, naime isao sam NS, dok sam jos saradjivao sa Nis-Ekpresom, direktor odrzavanja mi napisao besplatan prevoz, ali je datum prepravljen-sa potpisom malopre pomenutog direktotra. Tokom celog puta kondukter je pricao da nema pecata na prepravci datuma preteci da ce nas ostaviti u BG-u. Na kraju je zvao nekog coveka, koji je dosao na stanici u Bg-u i nije imao osnova da nista napravi. Ovo jedna od najvecih neprijatnosti koju sam doziveo tokom puta, a s obzirom da nema ni jednog drugog prevoznika do Novog Sada sem Laste u 2. ujutro, ne preostaje ljudima nista drugo nego da se voze njima.
Serval
SERVAL DESIGN & NEOBUS AD


To imate u svakoj firmi ja sam svojevremeno sa AUTOTRANSPORTNOM iz Pirota mogo da se vozim po celoj zemlji na slican nacin na papiru potvrda sa pecatom i potpisom od GENERALNOG i DIREKTORA PUTNICKOG SAOBRACAJA,kad su vozili i do BUGARSKE linija BEOGRAD-SOFIA,i do skoplja naravno nisam stigo da odem propali su.Ali ja sam i platio kartu jel sam se zurio,a taj neko nije priznavao papir pa nisu pomogli ni pozivi sa mobilnog.Ali to je bilo prvi put,posle smo se obracunavali verbalno,pa isli busom direktno u kancelariju kod direktora pa kafica i tako redom.Dok ne pokazes zube uopste te ne cene i ne gledaju ozbiljno :evil:
P.S. Kad je palo malo i objasnjavanja stizala su i izvinjenja :evil:
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Postod DraganNish » Pet Jun 06, 2008 6:06 pm

cone je napisao:
DraganNish je napisao:Da li se neko slaze samnom da su autobusi nis ekspresa vec postali dosadni sto se tice dizajna....

Ne mogu da verujem da to neko iz Niša kaže.... :lol:
Dobrodošao nazad, Dragane!
:)

Zahvaljujem na dobrodoslici Cone
A sto se tice dizajna,uzasno mrzim jednostavnost u svemu a takvi su postali Nibusovi autobusi
Cast Nibus-u 100 i 150 ali to je samo 3 autobusa,sta sa ostalima?
Meni je prijatnije da se vozim u "Krstic" autobusu,nego li u Nis Ekspresu!Fap je napravio izuzetan bus,samo sto je u Nisu nezastupljen!Bar od Nis Ekspresa,pravi su monopolisti,jer nekoliko Mercedesa,i Sanosa,i jednog Steyr,Nis Ekspres ima samo Nibus autobuse...alooooooo :D
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

Postod Serval » Pet Jun 06, 2008 7:54 pm

To ti je Dragane zemljace po principu daj sta das, radio sam za njih, da ti ne objasnjavam kako je nastao Nibusov dizajn, baci pogled na onaj stariji Irizar Century.
pozdrav i dobrodosao
Serval
SERVAL DESIGN & NEOBUS AD
Korisnikov avatar
Serval
Član
 
Postovi: 317
Pridružio se: Sre Apr 09, 2008 12:08 pm
Lokacija: Maribor

Postod djole » Pet Jun 06, 2008 8:28 pm

Ja mislim da je kod Nibusovog dizajna problem to sto imaju alat za samo tu jednu prednju stenu,i nju svud stavljaju.
djole
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 3086
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:14 pm
Lokacija: Novi Beograd

Sledeća

Povratak na Gradski, Prigradski, Medjugradski

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju