Logo

Nibus

Diskusije posvećene gradskim, prigradskim i međugradskim autobusima.

Re: Nibus

Postod negas » Pet Mar 14, 2014 9:56 pm

Majkumu pa ko je rekao da nije ispitano sve sto se uradi. Sve je ispitano, svaki model i serija. Nesto na mfk nis a nesto na mfk bgd bar ja to znam jer sam to video. To ne bi smelo ni da krene na put da nije pregledano od onoga koji je za to zaduzen. Dakle i tu sumnju smo otkloniili. Ssecate se da je TUV institut davao dozvolu za n400.31. Dakle profo ne predjoh preko nicega, nego vidi moj odg na temi sajam auta a mi pisali za bicikle.
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Nibus

Sponzor

 

Re: Nibus

Postod MILE » Pet Mar 14, 2014 9:57 pm

@profa_chb
Čim ih u Nemačkoj i Austriji ne diraju trebalo bi da je sve regularno.
MILE
Član
 
Postovi: 12938
Pridružio se: Pon Mar 15, 2010 10:57 pm
Lokacija: Šabac

Re: Nibus

Postod Nibus-ja » Pet Mar 14, 2014 9:58 pm

Ово за машински факултет у Београду нисам знао а спомиње се и Машински у Крагујевцу. Негасе, ко је тај ТУВ-институт :?:
Poslednji put menjao Nibus-ja dana Pet Mar 14, 2014 9:59 pm, izmenjena samo jedanput
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Nibus

Postod profa_chb » Pet Mar 14, 2014 9:59 pm

Ne pričamo o 400tki. Ne kontrolišu oni svaki autobus, homologacija se izdaje za model, i košta. Obzirom da se konkretni primerci razlikuju međusobno, nemojte mi reći da se svaki ispituje.

Realno, živimo u zemlji gde velik broj vozila u životu nije video tehnički pregled. Toga ima i u GSP-u u Beogradu, koliko hoćeš, toga ima svugde u Srbiji.

P.S. @Nibus-ja iz koje si struke?
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Nibus

Postod Sloba » Pet Mar 14, 2014 9:59 pm

Vratite se na temu! Ovo je tema o gradskim, prigradskim i međugradskim autobusima. Ukoliko ne degradirate Nibus 400, koji kujete u zvezde, u međugradski autobus, molio bih vas da diskusiju nastavite ovde
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Nibus

Postod Nibus-ja » Pet Mar 14, 2014 10:05 pm

profa_chb je napisao:Ne pričamo o 400tki. Ne kontrolišu oni svaki autobus, homologacija se izdaje za model, i košta. Obzirom da se konkretni primerci razlikuju međusobno, nemojte mi reći da se svaki ispituje.

Realno, živimo u zemlji gde velik broj vozila u životu nije video tehnički pregled. Toga ima i u GSP-u u Beogradu, koliko hoćeš, toga ima svugde u Srbiji.

P.S. @Nibus-ja iz koje si struke?


Електротехничар сам, хомологација се издаје то је тачно али сваки ПРИМЕРАК НИБУС-а који буде преправљен иде у лабораторију на машинском факултету, поступак Вам је исти и закон важи за све било да сте преправили аутомобил, приколицу, камион или аутобус и било да сте направили сами возило, да би сте се укључили у саобраћај односно регистровали возило морате имати папир надлежних-овлашћених институција, а у Србији су то АМСС-Центар за моторна возила и лабораторије на Машинским факултетима(ако имају овлашћење).
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Nibus

Postod profa_chb » Pet Mar 14, 2014 10:12 pm

Ok, ako je tako. Ne bih dalje da pričam, pošto ne raspolažem dovoljnim brojem informacija. Samo treba uzeti u obzir i to da država nekad sebi čuva leđa, pa da i te potvrde mogu biti sumnjive.
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Nibus

Postod Nibus-ja » Pet Mar 14, 2014 10:18 pm

а сад значи сумњиве су установе, добро ако тако кажеш, и да ти се којим случајем каже да си у праву да су сумњиве наше институције, да ли мислиш да би Немци прећутали та своја тестирања, а они па са нашом државом немају никакве везе и баш их брига ко ће овде шта да мисли о њима ако нама пошаљу негативне резултате :?: Људи НИБУС није савршенство али јесте свакако добар производ и ми сами кажемо да има недостатака али ни ово није лоше, хиљаде километара се дневно преваљују не гасе се буквално
Poslednji put menjao Nibus-ja dana Pet Mar 14, 2014 10:21 pm, izmenjena samo jedanput
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Nibus

Postod gospodin dzo » Pet Mar 14, 2014 10:19 pm

Koje su inovacije na ovom novom modelu u odnosu na prosli?
Cuvam i usvajam zensku decu od 17-18 leta,po mogucstvu sa stranim drzavljanstvom :mrgreen:
gospodin dzo
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4772
Pridružio se: Pon Dec 27, 2010 9:39 pm
Lokacija: Beograd

Re: Nibus

Postod profa_chb » Pet Mar 14, 2014 10:24 pm

Nisam rekao da su sumnjive ustanove, samo sam rekao da postoji šansa da država umeša prste.
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Nibus

Postod Nibus-ja » Pet Mar 14, 2014 10:30 pm

разумео сам те ја добро
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Nibus

Postod negas » Pet Mar 14, 2014 10:41 pm

Dzo, nista posebno, nove poluosovine, vidis napre nema trilex, nov motor i pogonska.
Jeste Profo, pregleda se jedan, ali ti papiri sluze za sve ostale, sto je i normalno. Sto i sam znas. E sad, sitne promene na karoseriji ne podlezu tome verovatno.
Nibus-ja, TUV je nemacki institut za homologaciju. TUV i Dekra, guglaj malo.
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Nibus

Postod Nibus-ja » Pet Mar 14, 2014 10:51 pm

Негасе, немам времена ни леб да једем, а камоли још и да гуглам на крају дана, што каже легендарни паја-чутура:"мозак ми не ради за те ствари" :mrgreen: , не постижем све а хоћу на много страна да видим шта има :wink: а морам и да ти реплицирам у теми Аутосаобраћаја :mrgreen:
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Nibus

Postod profa_chb » Pet Mar 14, 2014 11:05 pm

TUV se ne bavi samo vozilima, između ostalog se bavi i elektrotehnikom :wink:

Da li su Nibusi u obavezi da imaju dnevna svetla? Zar to nije obavezno na svim novim autobusima?
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Nibus

Postod Nibus-ja » Pet Mar 14, 2014 11:35 pm

Профо, а да ли ти хоћеш да кажеш чиме се бавиш, шта си завршио и које ти је занимање и да ли знаш напамет све стране институте из твоје области, једноставно мене није срамота да кажем али у школи нисам имао прилике да се сусретнем са тим институтима, да сам професор било би ме срамота, овако ја нисам крив што ме о томе нису научили они који су за то требали јер су плаћени од државе да нас науче
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski, Prigradski, Medjugradski

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju